Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Где купить переходник на фотоаппарат

   Я решила попробовать заработать в интернете на фотографиях, и приобрела хороший фотоаппарат. Спустя некоторое время я захотела снимать мелкие объекты, например песчинки песка или капельки воды. Но

   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Region Charkowa zajmujemy pozycję w USA jako lider zmian na Ukrainie - GloBee (wideo)

  Rostislav Kasjanenko | Poniedziałek, 26 września 2016 r., 19:21

  Szefowie przedstawicielstw regionu Charkowa w USA i Europie - o perspektywach współpracy międzynarodowej, rozwoju biznesu zagranicznego w Charkowie i regionie, doświadczeniu zakładania biznesu w innych krajach i planach na przyszłość.

  Dzień wcześniej Międzynarodowe Forum Inwestycyjne Prasowy lunch zorganizował redaktor naczelny grupy medialnej „DOSORYA” z kierownictwem przedstawicielskich oddziałów regionu Charkowa w USA i Europie. W „The Real Conversation” wzięło udział:
  Dmitry Shuval, szef Międzynarodowej Agencji Rozwoju Regionalnego GloBee ;
  Shay Franklin , CEO YuorGlobalStrategy, szef biura regionu Charków w Waszyngtonie;
  Jake Dilmany, starszy wiceprezes Mercury (Omnicom Group);
  Giorgio Karthausen, finansista, dyrektor generalny Green and Blue, szef przyszłej reprezentacji regionu Charkowa w WE;
  Sean Hill, Przewodniczący Rady Nadzorczej Międzynarodowej Agencji Rozwoju Regionalnego GloBee.

  Ponieważ dziś przypada rocznica otwarcia biura, warto powiedzieć, jak wszystko się rozwinęło. O ile mi wiadomo, przybycie charkowskich urzędników było poważnym impulsem w marcu tego roku. Coś się działo od września do marca, ale dopiero po tym, jak marzec zaczął się tam aktywnie rozwijać.

  Dmitry Shuval: Dokładnie rok temu, z przedstawicielstwem obwodu charkowskiego w Waszyngtonie, spotkaliśmy się z Ihoriem Ryninem, ówczesnym gubernatorem obwodu charkowskiego, ambasadorem Jeffreyem Payettem i ministrem spraw wewnętrznych Arsenem Avakovem. W tym roku było wiele wydarzeń, pokonaliśmy kolosalną ścieżkę. To naprawdę wyjątkowy projekt, w ramach którego zaczęliśmy współpracować z wyjątkowymi firmami. Na Ukrainie nie ma analogów.

  Shay Franklin : Kiedy uruchomiliśmy nasze biuro w Waszyngtonie, bardzo ważne było pokazanie Ameryce, że region Charkowa nie jest daleko, ale tutaj jest
  Shay Franklin : Kiedy uruchomiliśmy nasze biuro w Waszyngtonie, bardzo ważne było pokazanie Ameryce, że region Charkowa nie jest daleko, ale tutaj jest. A teraz jest prawdziwy biznes, jest opinia publiczna, są politycy. To znaczy ludzie, z którymi możesz sobie poradzić. Dlatego też wizyta delegacji w marcu była kluczowym momentem dla uruchomienia wszystkich projektów, które są rozwijane w Ameryce. Rozumiemy się, zobacz, z kim chcemy pracować. Na podstawie tego zaufania zaczęła się rozwijać owocna praca i dalsza współpraca.

  Bardzo ważne jest, aby podczas podróży do Stanów nie było jednej firmy reprezentującej jedną branżę w delegacji. Była to grupa różnych firm: IT, farmacja, produkcja i różne inne dziedziny. Ważne jest, aby region charkowski był postrzegany jako marka, a nie tylko jako miasto lub odrębna firma.

  Dla ukraińskiego biznesu bardzo ważne było również zobaczenie, czym jest Ameryka - środowisko, w którym działa amerykański biznes, jego wymagania wobec ukraińskiego biznesu, funkcjonowanie rynków amerykańskich oraz wymagania, ogólnie rzecz biorąc, w kwestiach legislacyjnych i regulacyjnych. Oznacza to, że była to bardzo ważna podróż dla obu stron.

  Joe gubernator obwodu charkowskiego Julia Svetlichna zgłosiła że rok po otwarciu biura w Waszyngtonie, zarówno amerykańskich, jak i ukraińskich firm, istnieje życzenie równoległego uruchomienia biura biznesowego w Nowym Jorku, ponieważ cała działalność w Stanach Zjednoczonych „wrze” właśnie tam. Kiedy zostanie otwarte?

  Shay Franklin : Tak, w ciągu ostatnich tygodni, z którymi negocjowaliśmy agencja „Strategia XXI Partnerzy” , na podstawie której zostanie otwarte takie biuro regionu Charkowa. Jest to świetna nowojorska firma, która ma bardzo kompetentny branding i koncentrację na biznesie, a także ogromne sukcesy w sprowadzaniu zagranicznych firm na rynek amerykański. Właśnie na forum jesteśmy dostanie to legalnie .

  Są chwile, w których priorytetem są zarówno Waszyngton, jak i Nowy Jork. Oczywiście NY jest głównym kotłem biznesu, a wszystkie ważne procesy biznesowe odbywają się właśnie tutaj. Dlatego ważne jest, aby być fizycznie obecnym w Nowym Jorku, aby mieć możliwość kontaktu z różnymi firmami każdego dnia. Przypuśćmy, że Mercury ma łącznie 18 biur, aby utrzymać puls w zawieszeniu. Więc to jest sama Ameryka, jest bardzo zróżnicowana. Chociaż w Waszyngtonie są rzeczy, które są ważne dla biznesu - przypuśćmy, że istnieją OREC i fundusze inwestycyjne. Oznacza to, że zawsze musisz połączyć obecność zarówno Nowego Jorku, jak i Waszyngtonu.

  Teraz konkretne pytanie. Okresowo liczba firm, które obecnie znajdują się w biurze regionu Charkowa w Waszyngtonie, nazywana jest inną. Czy ktoś już osiągnął konkretne wyniki? Czy możesz wymienić na przykład trzy lub cztery firmy?

  Shay Franklin : Dziś w przemyśle farmaceutycznym są prawdziwe postępy: jeden z liderów dużej amerykańskiej korporacji przyjeżdża na forum, aby podpisać umowę ze Zdorovyą na produkcję amerykańskich produktów w swoich zakładach. Jest jeszcze jedna duża firma farmaceutyczna Monotech, która również jest na etapie podpisywania umów.

  Osiągnęliśmy również sukces w sferze IT: udane negocjacje i nawiązane kontakty między firmami IT. Zawarto również porozumienia między producentami miodu. Ponadto kontrakty zostały podpisane i już wykonane między producentami kwasów tłuszczowych. Tutaj, w Charkowie, pomiędzy firmą „Rekast” a wieloma konsumentami, za pośrednictwem biura w Stanach Zjednoczonych i amerykańskich korporacjach, udali się do Europy i Azji.

  Otrzymano także pomoc humanitarną za bardzo przyzwoitą sumę, która została już przekazana do szpitali w Charkowie i do szpitala wojskowego. A to tylko mała część tego, co zostało zrobione.

  Pytanie do Jake'a. Rozumiem, że agencja Mercury powinna wzmocnić amerykański kierunek. Czego nam dzisiaj naprawdę brakuje w tym kierunku?

  Jake Dilmani : Sam fakt, że taka reprezentacja istnieje, jest już wielkim wydarzeniem Jake Dilmani : Sam fakt, że taka reprezentacja istnieje, jest już wielkim wydarzeniem. Pozwala komunikować się codziennie, komunikować się z firmami amerykańskimi, organizacjami i osobami publicznymi z politykami. To samo w sobie jest wyjątkowym zjawiskiem. Sam fakt - po prostu wspaniały!

  Mercury jest jedną z największych firm PR i lobbystów, która jest częścią globalnego holdingu Omnicom Group, zatrudniającego 70 000 pracowników reprezentujących tysiące marek w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Jednym z kluczowych punktów, w których Mercury może naprawdę usprawnić pracę biura, jest pomoc w pokonaniu barier prawnych lub prawnych, które mogą się pojawić. Mogą natknąć się zarówno na region, jak i na biznes. Ponadto, dzięki swoim możliwościom w Kongresie i Senacie, Merkury może wprowadzić na wszystkie poziomy, zarówno na poziomie legislacyjnym, jak i biznesowym, informacje o Charkowie i możliwościach regionu Charkowa. Możemy mówić o tych firmach i propozycjach, które istnieją na rynku w Charkowie, aby wszystkie niezbędne i najbardziej poprawne kręgi w Ameryce wiedziały o tym. Ponieważ to 90% sukcesów.

  Chcę zejść z nieba na ziemię i zadać praktyczne pytanie: Ukraina jest w stanie wojny z sąsiednim państwem. Region Charkowa jest regionem frontowym. Ponadto prasa jest pełna doniesień, że nasza prokuratura za przekupstwo zatrzymuje jednego lub innego urzędnika. Jak, pomimo wysokiego poziomu korupcji na Ukrainie i daleko od optymistycznych wiadomości ze strefy ATO, można przekonać amerykański establishment, z którym możemy sobie poradzić?

  Jake Dilmany : Wszystko, co mówisz, naprawdę ma miejsce. Ale tak naprawdę ważne jest, aby pokazać, że przy tych wszystkich trudnościach następuje stały postęp. Sam fakt postępu - już teraz powoduje szacunek i uczucie. Ludzie widzą, co chcemy i szczerze próbujemy zmienić na lepsze, staramy się walczyć z korupcją. Czysto na poziomie regionalnym.

  Sean Hill: A w tym przypadku to tylko region Charkowa, ponieważ znajduje się w takiej strefie, jeśli chodzi o takie postępy, możliwe jest pozycjonowanie się jako lider wśród wszystkich regionów. Co więcej, pomimo wszystkich problemów militarnych, nie jest tajemnicą, że Kongres, Senat i Prezydent Stanów Zjednoczonych starają się na wszystkie sposoby pomóc Ukrainie na płaszczyźnie gospodarczej, prawnej i politycznej na wszystkich poziomach. Oznacza to, że nie zawsze jest to problem. Istnieje wiele programów mających na celu wspieranie gospodarki.

  Mogę podać przykład, kiedy podczas naszej podróży do Waszyngtonu dowiedzieliśmy się, że agencja stanowa OREC jest gotowa przekazać 250 milionów dolarów dotacji dla regionów wojskowych rocznie. Inną rzeczą jest to, że nie każda firma jest w stanie spełnić te wymagania, aby wziąć te pieniądze. Ale mają specjalny budżet na finansowanie regionów frontowych. Załóżmy na przykład, że jeśli inwestor chce zainwestować pieniądze w regionie Charkowa, istnieją specjalne agencje w USA, takie jak ORAC. Są tworzone w samą porę, aby zapewnić bezpieczeństwo amerykańskiego inwestora i zminimalizować ryzyko.

  Shay Franklin : Z jednej strony przyjmujemy podejście polityczne, stale staramy się o agencje, o to, by fundusze na utrzymanie regionu Charkowa miały priorytet na radarach. Z drugiej strony w Nowym Jorku trzymamy się radarowych informacji o regionie Charkowa, eksporcie i konkretnych indywidualnych pozycjach, które są rzeczywiście poszukiwane na rynku amerykańskim.

  W rzeczywistości jest ich wiele. Weźmy przynajmniej produkcję drzwi, które, jak się okazało, są absolutnie konkurencyjne w poszczególnych niszach na rynku amerykańskim. To samo dotyczy producentów miodu i przyborów kuchennych. Istnieje kilka przypadków firm charkowskich, które otworzyły swoje biura w USA i już z powodzeniem pracują w Ameryce.

  Pytanie do Giorgio. Powiedz mi, ile pozytywnych doświadczeń, które osiągnęliśmy w Stanach Zjednoczonych, można przenieść do Europy?

  Giorgio Karthausen : Zaczęliśmy dyskutować o początkowych myślach na ten temat kilka lat temu Giorgio Karthausen : Zaczęliśmy dyskutować o początkowych myślach na ten temat kilka lat temu. Jednak kiedy zobaczyłem naprawdę pozytywne wyniki biura w Waszyngtonie, postanowiliśmy przetłumaczyć nasze rozmowy na praktyczne zastosowania. W niedalekiej przyszłości będziemy podpisywać umowy i inne dokumenty, które pozwolą regionowi Charkowa na uruchomienie pierwszego biura w Europie. Moim zdaniem jest to bardzo poprawny krok, ponieważ ma on na celu promowanie interesów nie tylko jednego kraju, ale także regionu.

  Podaj jeden przykład. W czasach mojej młodości coś podobnego miało miejsce w stanie Karolina Północna w Niemczech. Nikt przed tym stanem w Niemczech nie wiedział. Wszyscy znali Waszyngton, Nowy Jork, Kalifornia, Floryda. Dzięki pracy biura regionalnego państwo odniosło wielki sukces. Masa przemysłowych gigantów - takich jak na przykład Mercedes - postanowiła umieścić tam swoją produkcję właśnie w USA. Dlatego jest to bardzo dobry sposób na rozwój gospodarczy regionu i biznesu w tym regionie.

  Kiedy byłem w Bawarii, komunikowaliśmy się z przedstawicielami gmin, które pokazały nam schematy współpracy międzyregionalnej, kiedy kilka niemieckich ziem współpracowało z regionami Czech, Austrii, Szwajcarii, Francji itp. Jest tam dość rozwinięty. Ile masz lat z tego europejskiego doświadczenia? Kiedy to się wszystko zaczęło?

  Giorgio Karthausen : W latach 60., po drugiej wojnie światowej, Bawaria była subsydiowaniem i najbiedniejszym regionem w Niemczech. Oprócz krów i piwa nie było prawie nic. Dzięki silnym i zdeterminowanym politykom, którzy doszli do władzy w latach 70., region ten zaczął rosnąć. W ciągu tych lat związki zawodowe stworzyły bariery dla biznesu z Ameryki, w szczególności dla branży IT, aby udać się do Niemiec. Ale rząd Bawarii przeciwnie, zakazał tych zakazów, pozwalając tym samym na wejście do tego biznesu, co ostatecznie podniosło region.

  Wykształceni ludzie na Zachodzie rozumieją, że Ukraina jest najsłabiej rozwiniętą gospodarką w Europie. Dlatego też duże, europejskie, brytyjskie, amerykańskie lub chińskie korporacje, prędzej czy później, nadal wejdą na ten rynek. To jest nieuniknione. Dla firm, które chcą być obecne na tym rynku, bardzo ważne jest, aby zrozumieć, że konieczne jest wyprzedzenie konkurentów. Naszym wyzwaniem jest próba, poprzez mechanizmy, które tworzymy, po prostu do różnych firm, które są w stanie wejść na rynek, zainwestować pieniądze, stworzyć miejsca pracy.

  W regionie Charkowa istnieją już cztery miejsca docelowe dla małych i średnich przedsiębiorstw w Europie. Są zamówienia na miód, piwo, napoje bezalkoholowe - to jest jeden kierunek. Drugim jest zamówienie na sferę IT. Istnieją również możliwości dla farmacji i kosmetyków - to trzeci kierunek. Czwartym jest finanse przedsiębiorstw: zdolność do pozyskiwania funduszy na rozwój biznesu na różne sposoby. Wszystkie te możliwości są dostępne dla przedsiębiorców z Charkowa. Przy okazji, 70% sieci handlowych we Włoszech jest partnerami jednej z firm, z którymi mam bezpośredni związek. Włosi często szukają towarów wysokiej jakości, które Ukraińcy mogą zapewnić w wielu segmentach.

  Słyszałem, że biura zostaną prawdopodobnie otwarte od razu w trzech krajach: we Włoszech, Niemczech i Luksemburgu
  Słyszałem, że biura zostaną prawdopodobnie otwarte od razu w trzech krajach: we Włoszech, Niemczech i Luksemburgu. Dlaczego w nich?

  Giorgio Karthausen : Zacznijmy od Włoch. W Padwie, gdzie otwiera się biuro, jest jednym z najstarszych uniwersytetów na świecie. Został otwarty w XIII wieku i był nauczany przez samego Galileusza Galilei. Dziś jest jednym z najważniejszych ośrodków szkoleniowych w Europie dla inżynierii, zdrowia i medycyny. To miasto jest bardzo podobne do Charkowa. Nawiasem mówiąc, dzięki Uniwersytetowi Padwa jest bardzo aktywnym centrum dla startupów. Jest to jeden z najbogatszych regionów Włoch. W końcu, kiedy mówimy o Padwie, mamy na myśli nie tylko to miasto - na przykład z Wenecją dzielą je tylko na około 20 minut, a na Weronę - na pół godziny. Z tego samego powodu pierwsza izba handlowa we Włoszech, w której jestem członkiem, również znajduje się w Padwie.

  Zrozumiałem. Gdziekolwiek pojedziemy do Włoch, nadal dotrzemy do Giorgio (uśmiecha się) . Co powiesz, Sean?

  Sean Hill : Bardzo ważnym celem takich biur przedstawicielskich jest właściwe skoncentrowanie się na tym, aby lokalny biznes nie był rozproszony
  Sean Hill : Bardzo ważnym celem takich biur przedstawicielskich jest właściwe skoncentrowanie się na tym, aby lokalny biznes nie był rozproszony. Kiedy wchodzisz na gigantyczny rynek, taki jak Stany Zjednoczone, łatwo się zgubić. Nie musimy otwierać oddziałów w 20 miastach, tylko trzy lub cztery. Zadaniem takich biur jest skupienie zarówno pojedynczych firm, jak i odrębnego regionu.

  Z jednej strony może to być wyzwanie, ponieważ myślenie na poziomie lokalnym jest trudniejsze niż praca na poziomie krajowym. Ale z drugiej strony skupienie może zaoszczędzić czas, zasoby, wysiłek i ostatecznie uzyskać znacznie wyższy wynik. We Włoszech pojechaliśmy do Padwy, ponieważ jest to właściwy region pod względem prowadzenia interesów. Podobnie w Niemczech będzie to Hanower, centrum działalności wystawienniczej na skalę światową. Wracając do biznesu w tych miastach, mamy znacznie większą szansę na wysłuchanie. Wierzymy w sukces i wierzymy, że jest to właściwa ścieżka.

  Wierzymy w sukces i wierzymy, że jest to właściwa ścieżka

  Kiedy zostanie otwarte?
  Czy ktoś już osiągnął konkretne wyniki?
  Czy możesz wymienić na przykład trzy lub cztery firmy?
  Czego nam dzisiaj naprawdę brakuje w tym kierunku?
  Jak, pomimo wysokiego poziomu korupcji na Ukrainie i daleko od optymistycznych wiadomości ze strefy ATO, można przekonać amerykański establishment, z którym możemy sobie poradzić?
  Powiedz mi, ile pozytywnych doświadczeń, które osiągnęliśmy w Stanach Zjednoczonych, można przenieść do Europy?
  Ile masz lat z tego europejskiego doświadczenia?
  Kiedy to się wszystko zaczęło?
  Dlaczego w nich?
  Co powiesz, Sean?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»