Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Regionalna promocja witryny w Google i Yandex

  1. Dlaczego konieczne jest przyspieszenie wyszukiwania lokalnego Promocja regionalna koncentruje się...
  2. Wnioski

  Dlaczego konieczne jest przyspieszenie wyszukiwania lokalnego

  Promocja regionalna koncentruje się na stronach internetowych firm, których usługi lub produkty są reprezentowane w danym regionie kraju. Promocja witryny lokalnej zapewnia wysoką konkurencyjność i dostępność witryn dla najbardziej zainteresowanych odbiorców. Jednocześnie odwiedzający są bardziej lojalni wobec takiej firmy, ponieważ ma zasięg geograficzny i, w razie potrzeby, możliwy jest kontakt z jej przedstawicielem.

  Kluczowym punktem regionalnej promocji seo jest prawidłowa definicja terytorialności witryny. Poniżej znajdują się informacje o możliwościach realizacji tego zadania w wyszukiwarkach Google i Yandex.

  Google: kierowanie geograficzne

  Aby wskazać położenie geograficzne witryny, należy zacząć od usługi Narzędzi dla webmasterów. Jednocześnie, jeśli informacje o położeniu geograficznym zasobu nie są określone, lokalizacja firmy jest określana na podstawie strefy domeny witryny (na przykład .ua, .ru) lub adresu IP zobacz więcej .

  Rys. 1. Konfigurowanie kierowania geograficznego w usłudze „Narzędzia dla webmasterów” od Google

  Ograniczenia tego narzędzia są związane z możliwością geolokalizacji tylko dla kraju. Węższą jednostkę terytorialną można określić za pomocą usługi „Adres Google” zobacz więcej .

  Wybierając słowa kluczowe do lokalnej promocji SEO, należy zwrócić uwagę na zapytania regionalne. Strony powinny być zoptymalizowane w odniesieniu do nazw miejsc (toponim - nazwa obiektu geograficznego) w rdzeń semantyczny , informacje kontaktowe, metadane, teksty itp. Jednak w przypadku korzystania z usług Google możliwe jest uzyskanie dodatkowego ukierunkowanego ruchu z wyników wyszukiwania na mapach. Do tego potrzebujesz zarejestrować firmę w Google Place.

  Rys.2. Formularz rejestracyjny Google Place

  Tak więc, na przykład, promocja SEO w wynikach wyszukiwania firmy zajmującej się czyszczeniem mieszkań i biur w Kijowie, odbędzie się na wniosek „czyszczenia Kijowa” i tym podobnych. Użytkownik zobaczy następujące wyniki wyszukiwania lokalnego:

  Rys. 3. Przykładowe lokalne wyniki wyszukiwania Google

  Komponenty do określania regionu witryny w Mapach Google:

  • informacje kontaktowe (adres, kod pocztowy, numer telefonu z kodem miasta) na stronach;
  • umieszczaj nazwy na stronie;
  • konfigurowanie kierowania geograficznego w usłudze Narzędzia dla webmasterów;
  • zarejestrować zasób w usłudze „Adres Google”;
  • strefa domeny witryny;
  • Adres IP hostingu.

  Yandex: kierowanie geograficzne

  W celu udanej promocji regionalnej seo w systemie wyszukiwania Yandex konieczne jest wykonanie szeregu czynności, które pozwolą prawidłowo określić położenie geograficzne. Na początkowym etapie optymalizacji witryny należy upewnić się, że odpowiedni region jest przypisany do zasobu w usłudze. Yandex.Webmaster a także dodaj informacje o stronie w katalogu i w katalog . ( Ustawienia „Yandexrex.Catalogs” umożliwiają przypisanie witryny do maksymalnie 7 regionów. W przypadku, gdy witryna jest przeznaczona dla większej liczby regionów, należy ją promować jako krajową). Rejestracja w katalogu jest bezpłatna i płatna. Witryny komercyjne są zazwyczaj publikowane na podstawie opłat. Wymagany jest bieżący koszt rejestracji określić przez odniesienie . Dzisiaj jest to 12 500 rubli. Należy wziąć pod uwagę, że firma zarejestrowana w katalogu Yandex.Catalog zostanie również uwzględniona w wynikach wyszukiwania Google.

  Rys. 4. Strona płatnej rejestracji w Yandex.Catalog

  Przynależność geograficzna zasobu jest określana na podstawie rzeczywistej lokalizacji organizacji i informacji kontaktowych wskazanych na stronach internetowych, które zaleca się dodatkowo przepisać za pomocą mikroformatów. Przeczytaj więcej na ten temat. przy pomocy „Yandex” .

  przy pomocy „Yandex”

  Rys. 5. Przykład projektowania informacji kontaktowych dotyczących mikroformatów.

  W Yandex korzystanie z toponimów nie jest tak istotne dla promocji witryny, jak w przypadku Google. Wynika to z faktu, że wyniki wyszukiwania w „Yandex” mają wyraźny charakter regionalny. Na przykład, jeśli witryna znajduje się na wysokich pozycjach na żądanie bez toponimu, w przypadku słowa kluczowego z włączeniem nazwy miasta prawdopodobnie będzie również w TOP10. Ważniejsze jest zwrócenie uwagi na regionalne powiązanie witryn, które prowadzą do Twojej witryny. Najbardziej odpowiednią opcją jest ustanowienie linków zewnętrznych na zasobach, które mają ten sam region, co promowana witryna. Dostępne są dodatkowe informacje na temat zależności geograficznej zapytania. na stronie .

  Komponenty do określania regionu serwisu w Yandex.S.

  • informacje kontaktowe (adres, kod pocztowy, numer telefonu z kodem miasta) na stronach;
  • instalacja regionu w Yandex.Webmaster;
  • dodanie informacji kontaktowych do Yandex.Spinee;
  • ustawienie regionu Yandex.Catalog ;
  • strefa domeny witryny.

  Rozszerzona lista ustawień regionalności witryny znajduje się na stronie. pomoc „Yandex” .

  Wnioski

  Sam fakt zintegrowanej promocji regionalnej strony internetowej łagodzi konkurencję i pozwala lokalnym (geograficznym) stronom trafić na TOP10. Z technicznego punktu widzenia osiągnięcie wysokich stanowisk w ekstradycji regionalnej odbywa się za pomocą tych samych metod, które są wykorzystywane do promowania zasobów krajowych. Charakterystyczną cechą jest integracja toponimów podczas przeprowadzania optymalizacji zewnętrznej i wewnętrznej, a także praca z dostępnymi usługami wyszukiwarek w celu określenia własności witryny.


   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»