Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Rewolucja radiowa w Internecie: słuchaj tysięcy zasobów, stwórz własne

  20 lutego 2013 / Tomsk Przegląd / Zdjęcie: Tomsk Przegląd

  „Czarna latarnia morska”, „Nieformalne radio”, „Wolna wspólnota subkulturowych stacji radiowych”, „Automat i gitara”, radio animeshnik i mniejszości seksualne, literackie, prawosławne, ślubne, radio autorskie ... ... Czego nie można znaleźć w Internecie.

  Szczerze mówiąc, przed przygotowaniem tego materiału nie podejrzewałam nawet istnienia 90% unikalnych treści radiowych, które dziś produkowane są w ogromnych ilościach zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów w Rosji i za granicą. Dlatego postaram się tylko wskazać kropkowane kierunki, w których możesz kontynuować podróż samodzielnie.

  Dlaczego Internet jest lepszy? Przede wszystkim dlatego, że istnieją tysiące stacji z całego świata z różnorodną muzyką i własnymi programami - tak rzadziej, ale są też. Wszystkie są szeroko reprezentowane na stronach-katalogach, z których mogą natychmiast słuchać - Sradio.ru , Guzei.com , E-radio.ru , Moreradio.ru , Radiostyle.ru , Radio-rating.ru , Radio.puler.ru . Nawiasem mówiąc, w Tomsku jest ich wiele: Rtfm.fm , Dreamradio.ru , Cityradio.ezar.ru (gracze zaczynają automatycznie)


  Jeśli serwer transmisji nie nakłada ograniczeń na swój strumień, każdy ma możliwość słuchania radia przez Internet za pośrednictwem dowolnego odtwarzacza internetowego. Jednocześnie serwer nadawczy może ograniczyć słuchanie radia internetowego tylko ze swojej strony.

  Na przykład tak działa strona. 101.ru który nazywa siebie „profesjonalnym radiem internetowym”. Są tu unikalne stacje autorskie dla sieci, które powstają przy udziale i wsparciu kultowych postaci rosyjskiej muzyki. Cała zawartość prezentowana w radiu internetowym jest tworzona przez pracę własnych redaktorów muzycznych. Strona zawiera ponad 150 kanałów muzycznych, posortowanych według różnych gatunków i kierunków: od agresywnej skały po kołysanki dla dzieci. 8 tysięcy użytkowników utworzyło tutaj własne osobiste stacje, które mogą być również słuchane.

  8 tysięcy użytkowników utworzyło tutaj własne osobiste stacje, które mogą być również słuchane

  Jednak wygodniej jest raz umieścić specjalny darmowy odtwarzacz dla radia internetowego - na przykład Radiosure W których zarejestrowanych jest 23 000 stacji radiowych. Lista krajów, których stacje radiowe są tutaj reprezentowane, jest trochę bardziej niż imponująca: oprócz Rosji i Europy, Bahamów, Argentyny, Urugwaju, Australii, Kenii, Turcji, Egiptu, Korei ... Istnieje automatyczna aktualizacja listy w przypadku wykrycia nowych, a także można nagrywać ścieżki dźwiękowe. Możesz dodać stacje radiowe samodzielnie, kopiując adres URL.

  Pierwsze na świecie radio internetowe do rozmów, internetowe radio do rozmów zaczęło nadawać w 1993 roku, a jego twórcą był Carl Malamud. To prawda, że ​​projekt nie był całkiem radio, do którego jesteśmy przyzwyczajeni - Internet Talk Radio zawierał zestaw plików, które można było pobrać i słuchać. Jednak popularność serwisu rosła każdego dnia, a już w listopadzie 1994 r., Po raz pierwszy w historii Internetu, koncert Rolling Stones został uruchomiony online wraz z występem na żywo. W 1995 roku pojawiły się pierwsze odtwarzacze audio zdolne do odbioru i przetwarzania strumieniowego dźwięku.

  W otwartych przestrzeniach sieci można znaleźć bardzo interesujące zasoby radiowe o różnym stopniu przetrwania. Na przykład „Free Commonwealth Subcultural Radio” o czym już wspominaliśmy. „Każdy może przyjść do nas ze swoim transferem” - mówi napis na stronie. Programy są prawdziwe ręcznie wykonane z wywiadami, bezpośrednimi inkluzjami.

  „Jeśli jesteś futrzastym, gotyckim, emo, tolkienistą lub przedstawicielem lewicowej radykalnej grupy, kiedy idziesz ulicą, dzieci kierują na ciebie palce, a psy szczekają - ogólnie, jeśli czujesz, że oczywiście nie pasujesz do prokrustowego łoża przeciętnych ideałów i pragnień mów o tym, a nasze radio jest dla ciebie ”- mówią twórcy.

  Piękna strona małego radia internetowego w Sewastopolu „Wyspa” format trance, ambient, chill, relax. Autorzy twierdzą, że „nacisk kładziony był głównie na modę, ale na jakość muzyki, zamieszczane są tutaj ekskluzywne utwory” (w tym z projektu DGI, to Dj_Rush i główny muzyczny i ideologiczny współautor stacji radiowej).

  Interesująca i strona „pierwszego radia nieformalnego” - „Radio Angels” . Celem twórców jest stworzenie najlepszej playlisty ciężkiej muzyki, promującej młode utalentowane zespoły. Radio daje możliwość słuchania niestandardowych utworów, które trudno znaleźć na falach innych stacji radiowych. Opis nagłówków jest bardzo krajowy: „Czas wolności” - wieczorna transmisja dla osób powracających z pracy i nauki. Przygotuj zupę, makaroshki i zaparz kawę pod przyjemnymi melodiami różnych gatunków. ”

  W Internecie i na stronie z nietypową (na pierwszy rzut oka) nazwą „Automat i gitara” . Czytamy dalej, wszystko staje się przejrzyste: „Wszystkie informacje ze świata wojskowych piosenek w Internecie. Teksty, muzyka, artykuły, zdjęcia, forum - centrum komunikacji ludzi o podobnych poglądach”. Istnieje 24-godzinna stacja radiowa nadająca prawosławne audiobooki, rozmowy, kazania, gry audio - „Feofaniya” . Na powietrzu Pierwsze radio literackie Słychać poezję i prozę, emitowane z wydarzeń książkowych, spotkania z pisarzami. Ostatnio na przykład odbył się okrągły stół „Modern Domestic Fiction”.

  W grudniu 2011 r. Po raz pierwszy zabrzmiała internetowa stacja radiowa. „Calm Radio” oferując swoim słuchaczom spokojną, melodyjną, łagodną muzykę, dźwięki flory i fauny (brak natrętnych, oszałamiających i irytujących kompozycji - zwłaszcza dla pracowników biurowych). Jednocześnie twórcy stacji radiowej po prostu mówią o sobie: „Nasza sieć nadawcza jest bardzo dobrze skomponowana”

  Ogólny problem internetowych stacji radiowych polega na tym, że nie wszystkie z nich można słuchać piosenek, które brzmiały wcześniej, czasami lista odtwarzania w ogóle nie jest widoczna - jest jasne tylko, co aktualnie gra, nie ma możliwości dodania utworu do ulubionych.

  Pod tym względem witryny zapewniające całodobową retransmisję i nagrywanie rosyjskich stacji radiowych są bardzo wygodne. MOSKVA.FM (53 stacje) i PITER.FM (30 stacji). Pod nagłówkiem „osiągnięcia” zasób chętnie cytuje słynną cyniczną postać internetową Lebiediewa: „Artemy Lebedev policzył nas na stronie internetowej xx:„ Wszystkie transmisje wszystkich moskiewskich stacji radiowych są tutaj archiwizowane. I wszystko jest tak proste i zrelaksowane, że nie jest jasne, dlaczego w ogóle potrzebne są oddzielne strony stacji radiowych. ”

  Utwory wyglądają jak „kolumny” o różnych wysokościach - według liczby obrotów. Wskazując na nie myszą, pojawiają się imiona i wykonawcy. A naciśnięcie rozpoczyna nagrywanie radia z dowolnego miejsca. Choć od początku dnia, jeśli „cofniesz” rekord do tyłu. Ulubione utwory zawsze można znaleźć ponownie, pamiętając o czasie brzmiącym lub dodając do swojej kolekcji. IMHO, użyteczność tych dwóch stron jest jedną z najwyższych.
  Tutaj na stronie znajduje się sekcja debiutów muzycznych - początkujących wykonawców, którzy mogą zamieszczać swoje piosenki i zbierać opinie słuchaczy. Istnieją quizy typu „zgadnij melodię”, w których musisz nauczyć się piosenki przy pierwszych taktach. Zwycięzca jest określany codziennie. Jest wersja mobilna m.moskva.fm - świetny sposób na zabicie czasu w ruchu ...

  Inną interesującą rzeczą jest możliwość stworzenia „stacji dla siebie” (lub, mówiąc szczerze, raczej listy odtwarzania, chociaż w niektórych miejscach istnieje możliwość prowadzenia rozmowy online za pomocą mikrofonu i wydawania własnych podcastów), którą można udostępniać znajomym i tylko odwiedzający witrynę. Można to zrobić w bardzo prosty sposób - dodając utwory dostępne na stronie lub pobierając z komputera domowego do listy odtwarzania (prawie wszystkie witryny z kolekcją muzyki i stacji radiowych oferują dziś takie możliwości, w tym już wspomniane. Interesujące są muzyczne sieci społecznościowe Zaslushaem.ru , Megalyrics.ru . O dobrze znanej sieci społecznościowej last.fm nie będziemy pisać szczegółowo, ponieważ dostęp do niej został całkowicie opłacony.

  Kolejny duży rosyjski zasób - Zvooq.ru z kilkoma milionami unikalnych utworów, jednak zaloguj się tylko przez konto na Facebooku.

  Witryny zagraniczne - Jamendo.com (zasób ma na celu promowanie nowych artystów, wszystko można pobrać za darmo tutaj), Grooveshark.com , Hitsmymusic.com , 8tracks.com (zbiory muzyczne tutaj nie są zbierane przez automatyczny algorytm komputerowy, ale przez prawdziwych ludzi, którzy dzielą się ulubioną muzyką w ten sposób - osiem „najbardziej” utworów za każdym razem). To prawda, że ​​ta strona ma pewne niedogodności - nie możesz ponownie słuchać melodii, którą lubisz, a możesz pominąć utwór tylko ograniczoną liczbę razy, jednak ta podstępna nakrętka ma również tę samą trudną śrubę - rozszerzenie w przeglądarce Chrome.
  Istnieją również specjalne aplikacje VKontakte: Radio radiowe gracz Last.fm radio Online , Radio Freelast . Wszystkie wybierają muzykę do twojego gustu, polecam podobne. Lubiane utwory można dodawać do listy nagrań audio.
  Ogólnie rzecz biorąc, wysokiej jakości i ekscytujące słuchanie!

  Tekst: Anna Evgenieva

  Dlaczego Internet jest lepszy?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»