Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Где купить переходник на фотоаппарат

   Я решила попробовать заработать в интернете на фотографиях, и приобрела хороший фотоаппарат. Спустя некоторое время я захотела снимать мелкие объекты, например песчинки песка или капельки воды. Но

   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Rozszerzenia Joomla | Projekt strony internetowej Ottawa autorstwa Joomla Bliss

  1. Z pudełka, Joomla! wykonuje świetną robotę, zarządzając treścią potrzebną do tego, aby Twoja strona...
  2. składniki
  3. Moduły
  4. Wyświetlanie modułów
  5. Przykładowy newsflash
  6. Wtyczki
  7. Języki

  Z pudełka, Joomla! wykonuje świetną robotę, zarządzając treścią potrzebną do tego, aby Twoja strona śpiewała. Ale dla wielu ludzi prawdziwa moc Joomla! leży w strukturze aplikacji, która umożliwia programistom na całym świecie tworzenie potężnych dodatków, które są nazywane Rozszerzenia . Istnieje ponad 7000 rozszerzeń Joomla! Zapewniają możliwość tworzenia złożonych witryn w ciągu kilku dni - a także wysokiej jakości. Wszystkie rozszerzenia Joomla - komercyjne lub bezpłatne do pobrania - przechodzą gruntowny proces certyfikacji, zanim zostaną udostępnione użytkownikom na oficjalnej stronie extensions.joomla.org. Ten certyfikat jest jednym z najbardziej renomowanych w świecie rozwoju oprogramowania - Licencja GNU .

  Rozszerzenie służy do dodawania możliwości do Joomla! które nie istnieją w podstawowym kodzie podstawowym. Oto kilka przykładów setek dostępnych rozszerzeń:

  • Dynamiczne konstruktory formularzy
  • Katalogi biznesowe lub organizacyjne
  • Zarządzanie dokumentami
  • Galerie obrazów i multimediów
  • Silniki e-commerce i koszyka na zakupy
  • Fora i oprogramowanie do czatu
  • Kalendarze
  • Biuletyny e-mailowe
  • Narzędzia do zbierania danych i raportowania
  • Systemy reklam banerowych
  • Płatne usługi subskrypcyjne
  • i wiele, wiele, więcej

  Więcej przykładów można znaleźć na naszej stale rosnącej Joomla! Katalog rozszerzeń . Przygotuj się na zdumienie ilością ekscytującej pracy stworzonej przez naszą aktywną społeczność programistów!

  Przydatny przewodnik po witrynie Rozszerzenie można znaleźć pod adresem:
  http://extensions.joomla.org/content/view/15/63/

  Typy rozszerzeń

  Istnieje pięć typów rozszerzeń:

  • składniki
  • Moduły
  • Szablony
  • Wtyczki
  • Języki

  Możesz dowiedzieć się więcej o szczegółach tych za pomocą linków w Indeksie artykułów - Spis treści (jeszcze jedna przydatna funkcja Joomla!) - w prawym górnym rogu lub klikając poniższy link Dalej .

  składniki

  Komponent jest największym i najbardziej złożonym typem rozszerzenia. Komponenty są jak miniaplikacje. Analogią, która mogłaby ułatwić zrozumienie związku, byłaby ta Joomla! to książka, a wszystkie składniki są rozdziałami w książce. Podstawowym składnikiem artykułu (na przykład com_content) jest mini-aplikacja, która obsługuje wszystkie podstawowe renderowanie artykułów, tak jak podstawowym składnikiem rejestracji (com_user) jest mini-aplikacja obsługująca rejestrację użytkownika.

  Wiele podstawowych funkcji Joomla! Zapewnia domyślne Komponenty, takie jak:

  • Łączność
  • Pierwsza strona
  • Kanały informacyjne
  • Banery
  • Mass Mail
  • Ankiety

  Komponent będzie zarządzał danymi, ustawiał wyświetlacze, udostępniał funkcje i ogólnie może wykonywać dowolne operacje, które nie mieszczą się w ogólnych funkcjach kodu podstawowego. Komponenty wykonują wiele pracy za sceną i zazwyczaj zawierają dane.

  Komponenty współpracują z modułami i wtyczkami, aby zapewnić różnorodność wyświetlania treści i funkcjonalności poza standardowym wyświetlaniem artykułów i treści. Umożliwiają całkowitą transformację Joomla! i znacznie rozszerzyć jego możliwości.

  Ponadto, projektując stronę internetową z określonymi wymaganiami, projektanci mogą korzystać z komponentów innych firm, aby włączyć wymagane funkcje. Wiele otwartych komponentów Joomla ma niezwykłą jakość i jest bardzo dojrzała ( VirtueMart , na przykład). Istnieją setki komercyjnych komponentów, które można wykorzystać do tworzenia niezwykle złożonych stron internetowych. Integracja zewnętrznych komponentów z podstawowymi komponentami Joomla jest głównym wyzwaniem dla projektantów stron internetowych Joomla.

  Moduły

  Bardziej lekkim i elastycznym rozszerzeniem używanym do renderowania stron jest moduł. Moduły są używane do małych bitów strony, które są zazwyczaj mniej złożone i można je zobaczyć w różnych komponentach. Aby kontynuować w naszej analogii do książki, moduł można traktować jako przypis dolny lub blok nagłówka, a może blok obrazu / podpisu, który można renderować na konkretnej stronie. Oczywiście możesz mieć przypis na dowolnej stronie, ale nie wszystkie strony będą je miały. Przypisy również mogą pojawić się niezależnie od tego, który rozdział czytasz. Podobnie, Moduły mogą być renderowane niezależnie od tego, który komponent został załadowany.

  Moduły są jak małe mini-aplety, które można umieścić w dowolnym miejscu na swojej stronie. Działają one w połączeniu z komponentami w niektórych przypadkach, aw innych są kompletnymi samodzielnymi fragmentami kodu używanego do wyświetlania niektórych danych z bazy danych, takich jak artykuły (Newsflash) Moduły są zwykle używane do wyprowadzania danych, ale mogą być również interaktywnymi elementami formularza do wprowadzania danych dane, na przykład moduł logowania lub ankiety.

  Moduły mogą być przypisane do pozycji modułu, które są zdefiniowane w szablonie i na zapleczu za pomocą Menedżera modułów i edycji ustawień pozycji modułu. Na przykład „lewy” i „prawy” są wspólne dla układu 3 kolumnowego.

  Wyświetlanie modułów

  Każdy moduł jest przypisany do pozycji modułu w witrynie. Jeśli chcesz, aby wyświetlał się w dwóch różnych miejscach, musisz skopiować moduł i przypisać kopię do wyświetlenia w nowej lokalizacji. Możesz również ustawić, które pozycje menu (a tym samym strony) będą wyświetlane na module, możesz wybrać wszystkie elementy menu lub wybrać i wybrać, przytrzymując klawisz sterujący i wybierając wiele lokalizacji jeden po drugim na ekranie Moduły [Edytuj]

  Uwaga: Twoje menu główne to moduł! Kiedy tworzysz nowe Menu w Menedżerze menu, faktycznie kopiujesz kod Modułu Menu Głównego (mod_mainmenu) i nadasz mu nazwę nowego Menu. Kiedy kopiujesz moduł, nie kopiujesz wszystkich jego parametrów, po prostu dopuszczasz Joomla! użyć tego samego kodu z dwoma oddzielnymi ustawieniami.

  Przykładowy newsflash

  Newsflash to moduł, który wyświetla artykuły z Twojej witryny w przypisywalnej pozycji modułu. Może być używany i konfigurowany do wyświetlania jednej kategorii, wszystkich kategorii lub losowo wybierać artykuły, które mają być wyróżnione dla użytkowników. Wyświetli tyle artykułu, ile ustawisz, i pokaże link Czytaj więcej ..., aby przenieść użytkownika do pełnego artykułu.

  Komponent Newsflash jest szczególnie przydatny w przypadku wiadomości takich jak News Site lub pokazywania najnowszego artykułu dodanego do Twojej witryny.

  Wtyczki

  Jedno z bardziej zaawansowanych rozszerzeń dla Joomla! jest wtyczka. W poprzednich wersjach Joomla! Wtyczki były znane jako Mamboty. Oprócz zmiany nazwy ich funkcjonalność została rozszerzona. Wtyczka to sekcja kodu uruchamiana, gdy w Joomla! Wydarzy się predefiniowane zdarzenie. Redaktorzy są wtyczkami, na przykład, które wykonują się, gdy Joomla! wystąpi zdarzenie onGetEditorArea. Korzystanie z wtyczki pozwala programistom zmienić sposób, w jaki zachowuje się ich kod, w zależności od tego, które wtyczki są zainstalowane, aby zareagować na zdarzenie.

  Języki

  Jednym z najbardziej podstawowych i krytycznych rozszerzeń jest obsługa języka. Joomla jest wydana z wieloma językami instalacji, ale strona główna i administrator są spakowane tylko w jednym języku en-GB - na przykład w języku angielskim z pisownią GB. Aby zawrzeć wszystkie dostępne obecnie tłumaczenia, rozszerzy pakiet podstawowy i sprawi, że będzie niemożliwy do zarządzania w celu przesyłania. Pliki językowe umożliwiają wszystkim interfejsom użytkownika zarówno Front-end, jak i Back-end, aby były prezentowane w lokalnym preferowanym języku. Uwaga: pakiety te nie mają żadnego wpływu na rzeczywistą zawartość, taką jak artykuły.

  Więcej informacji na temat języków można znaleźć na stronie Społeczność tłumacząca Joomla .


   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»