Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Где купить переходник на фотоаппарат

   Я решила попробовать заработать в интернете на фотографиях, и приобрела хороший фотоаппарат. Спустя некоторое время я захотела снимать мелкие объекты, например песчинки песка или капельки воды. Но

   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Rynek podróży biznesowych w Kazachstanie

  Jak wiadomo, turystyka biznesowa łączy branżę podróży służbowych (podróże służbowe) i branżę spotkań (MICE) Jak wiadomo, turystyka biznesowa łączy branżę podróży służbowych (podróże służbowe) i branżę spotkań (MICE). Jeśli definicja podróży służbowych (podróży służbowej), w zasadzie wszystko jest jasne, koncepcja MICE w Kazachstanie nie jest w pełni ujawniona. Czym jest MICE?

  MICE - skrót składający się z kilku kluczowych wskazówek dla pierwszej litery każdego:

  Spotkania (spotkania, spotkania strategiczne, cykliczne, negocjacje, prezentacje);
  Zachęty (zachęty, podróże motywacyjne, programy motywacyjne, promocja lojalności partnerów, pracowników, dealerów);
  Konferencje / konwencje (konferencje, fora, kongresy);
  Wystawy / wydarzenia (wystawy, turystyka imprezowa, imprezy firmowe).

  Główne zadania w branży MICE obejmują organizację współpracy sektorowej i międzysektorowej na szczeblu miejskim, regionalnym, międzyregionalnym i międzynarodowym. Jednocześnie branża obejmuje szeroki zakres różnych działań - od dystrybucji i promocji informacji, rozwoju programu rozrywkowego lub treści po wsparcie techniczne spotkania.

  Zdaniem ekspertów, strukturę MICE można podzielić na 2 komponenty - serwowanie i treści. Pierwszy łączy firmy obsługujące spotkania (hotele, podróże, firmy transportowe ...) i obiekty (kompleksy wystawowe i hale). Drugi obejmuje firmy lub indywidualnych konsultantów, bezpośrednich twórców treści spotkań.

  Eksperci identyfikują 4 główne grupy firm, profesjonalnych organizatorów spotkań pracujących na międzynarodowym rynku MICE:

  1. Dostawcy usług i dystrybutor spotkań - planiści spotkań. Należą do nich profesjonalni organizatorzy kongresów (PCO);
  2. Firma-organizatorzy spotkań i imprez (firmy zarządzające destynacjami - DMC), biura kongresowe (biura gości kongresowych CVB);
  3. Miejsca spotkań;
  4. Eksperci ekspertów;

  Specjaliści wykonujący projektowanie i prowadzenie imprez MICE są określani przez ogólny termin „specjaliści ds. Komunikacji lub komunikatorzy”. Specyfika pracy tych specjalistów pozwoliła jednak na wyraźne ustalenie i już stanowienie prawa w kategoriach zawodowych USA i Europy. Wśród nich planiści spotkań to menedżerowie spotkań, twórca meczów to menedżer, który poszukuje partnera biznesowego, facylitator to specjalista, który stymuluje pracę grupy lub podgrupy podczas wykonywania określonego zadania w procesie organizowania i przeprowadzania imprezy MICE.

  Branża MICE zatrudnia specjalistów pracujących w dziedzinie nauki i techniki, architektury, projektowania, edukacji, sztuki, muzyki i przemysłu rozrywkowego. Branża przyciąga także dużą grupę kreatywnych specjalistów pracujących w branży, a przede wszystkim w turystyce, w dziedzinie finansów i orzecznictwa.

  Pomimo globalnych kataklizmów, branża MICE rośnie. Budżety wciąż rosną. Rynek ten zapewnia rocznie 610 milionów podróży służbowych i prawie 430 miliardów obrotów. Eksperci przewidują, że do 2020 r. Rentowność branży MICE wzrośnie o 5 razy - do 2 bilionów dolarów. rocznie. Pod względem proporcji ogólna struktura podróży służbowych przedstawia się następująco: indywidualne podróże służbowe stanowią 71%, udział w kongresach i konferencjach 16%, zwiedzanie wystaw 11%, a zachęta około 2% całości.

  Eksperci zwracają uwagę na następujące trendy w rozwoju wyżej wymienionych komponentów MICE w najbliższej przyszłości:

  • - indywidualne podróże służbowe będą nadal dominować, a ich liczba będzie stale rosła,
  • - nastąpi stały wzrost zapotrzebowania na odwiedzanie różnych wystaw branżowych,
  • - prześledzi się rozwój turystyki kongresowej. W tym samym czasie zapotrzebowanie na organizację mini-wystaw, prezentacji, a także seminariów i szkoleń podczas konferencji będzie coraz bardziej pożądane.
  • - Turystyka motywacyjna będzie się szybko rozwijać.
  • - trend zmniejszania czasu trwania wydarzeń biznesowych do 2-3 dni oraz średniej liczby uczestników

  Należy zauważyć trendy technologiczne. Nowoczesne smartfony, tablety, WI-FI, GPS, aplikacje mobilne, internetowe ... - to wszystko determinuje te trendy. „Bardzo ważne jest znalezienie„ równowagi ”między technologią a komunikacją wewnętrzną” - mówi Mark Cooper, dyrektor generalny IACC (Międzynarodowe Stowarzyszenie Centrów Konferencyjnych): „Optymalna równowaga w tej kwestii pozwala z powodzeniem zaplanować spotkanie i dostarczyć je do każdego wyniki spotkania uczestnika. ”

  Branża MICE jest pomysłem Zachodu, głównie USA i Wielkiej Brytanii. Obecnie turystyka biznesowa rozwija się aktywnie w około 140 krajach. Obecnie niekwestionowanymi światowymi liderami w branży MICE są nadal Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Niemcy i Australia. Wiele innych krajów europejskich szybko zbliża się do światowych liderów, a także Japonii, Chin, Korei Południowej, Tajlandii, Brazylii, Meksyku, Indii i RPA.

  Zagraniczni eksperci nie tracą czasu, uczą się i przyjmują najlepsze praktyki zdobyte w branży MICE. Biorą wszystko, co najlepsze, zgromadzone w międzynarodowej turystyce biznesowej i aktywnie stosują ją w praktyce w swoich krajach. Rozumieją, że branża MICE ze względu na swój charakter ekonomiczny, ze względu na swoją sezonowość, przewidywalność, planowanie wydarzeń, orientację na klienta z wysokim poziomem dochodów, jest bardzo korzystna dla kraju, regionu ...

  Eksperci branży MICE uważają, że turystyka biznesowa może funkcjonować skutecznie, jeśli następujące elementy „działają”:

  1. Profesjonalni organizatorzy podróży służbowych
  2. Specjalistyczne media drukowane
  3. Konferencje branżowe, targi i wystawy
  4. Regularne i obiektywne statystyki
  5. Ukierunkowane ulepszone szkolenie
  6. Badania naukowe i praktyczne

  Oznacza to, że kwestie poważnego podejścia państwa, stabilnego obecnego ustawodawstwa, braku międzywydziałowego braku jedności, koordynacji polityk promujących turystykę biznesową, funkcjonowania przemysłu zgodnie z międzynarodowymi standardami i kryteriami nie są w ogóle omawiane w zasadzie: są one oczywiste.

  Jakie są realia rynku MICE w Kazachstanie ?

  Ogólnie rzecz biorąc, perspektywy rynku podróży służbowych w Kazachstanie są bardzo duże. Dzięki stabilnej sytuacji społeczno-ekonomicznej i politycznej kraj staje się coraz bardziej rozpoznawalny i atrakcyjny z punktu widzenia rozwoju relacji biznesowych, co naturalnie powoduje wzrost liczby podróży służbowych do iz Kazachstanu. Procesy integracyjne zachodzące dziś na kontynencie euroazjatyckim, a także duże projekty, takie jak EXPO, realizowane w naszym kraju, dają potężny impuls do rozwoju rynku podróży służbowych. Oczywiście dotyczy to również branży MICE.

  W kwietniu tego roku „Abacus Central Asia” wraz z Departamentem Przemysłu Turystycznego Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju Republiki Kazachstanu, Administracji Turystycznej Ałmaty i przy wsparciu kazachskiego Uniwersytetu Narodowego. Al-Farabi zorganizował badanie 15. Międzynarodowej Wystawy w Kazachstanie „Turystyka i podróże” (KITF 2015). Jego celem była analiza opinii zagranicznych i krajowych ekspertów w branży turystycznej oraz ocena obecnego stanu i perspektyw rozwoju branży turystycznej w kraju. W badaniu wzięli udział przedstawiciele 94 firm krajowych i zagranicznych. Wyniki badania wykazały, że 27% respondentów uważa branżę MICE za jeden z najbardziej obiecujących segmentów w Kazachstanie.

  W Kazachstanie usługi MICE świadczone są przez wiele firm, z których większość to firmy turystyczne. Niestety, nie można digitalizować krajowego rynku MICE, ponieważ tego rodzaju badania nie zostały jeszcze przeprowadzone. Nie ma oficjalnych danych dotyczących wielkości turystyki biznesowej w Kazachstanie jako całości. Nieoficjalnie różne dane brzmią od 250 milionów do 10 miliardów dolarów.

  Jeśli mówimy o geografii MICE w Kazachstanie, to około 40% wszystkich wydarzeń przypada na Ałmaty, 30% na Astanę. Pozostałe 30% spotkań odbywa się w innych miastach Kazachstanu.

  Niewątpliwie istnieje zapotrzebowanie na wiedzę w MICE w Kazachstanie. Bardzo często odbywają się szkolenia, konferencje, wystawy, fora itp., Ale nie wszyscy rozumieją, jak daleko i skutecznie organizować takie wydarzenia. Dlatego wydarzenia, w których można uzyskać informacje od specjalistów na temat prowadzenia konferencji, wystaw, kongresów, imprez firmowych, szkoleń, spotkań, prezentacji produktów, wyjazdów motywacyjnych dla pracowników / partnerów, są bardzo istotne. Dlatego regularnie organizujemy szkoły MICE, fora MICE itp.

  Jakie są główne problemy MICE w Kazachstanie? Co myślą o tym eksperci?

  1. Brak ścisłej współpracy na różnych szczeblach między władzami a profesjonalistami z branży. Aby przemysł MICE i ogólnie krajowa turystyka biznesowa były konkurencyjne na poziomie globalnym, tego rodzaju interakcja jest niezwykle konieczna.

  2. Niewystarczająca promocja i PR dla kształtowania pozytywnego wizerunku Kazachstanu dla rozwoju turystyki przyjazdowej.

  3. Niewystarczający poziom szkolenia. W krajach zachodnich od dawna rozumieją, że turystyka biznesowa to specyficzna i delikatna praca z przedsiębiorcami, to profesjonalne doradztwo i zarządzanie. Dlatego profesjonaliści, którzy dobrze znają nie tylko zawiłości organizowania podróży służbowych, ale także potrzeby osób podróżujących służbowo, wiele niuansów organizowania imprez biznesowych i wiele więcej powinny działać w tej branży.

  4. Niewystarczająca uwaga na uczestnictwo w międzynarodowych wystawach branży MICE.

  5. Nie rozwinięta infrastruktura (hotele, drogi, transport ...). Aby skutecznie rozwijać turystykę biznesową dla biznesmenów, należy stworzyć wszystkie warunki dla komfortowego pobytu w podróży służbowej, w tym:

  - specjalistyczne centra organizacji wystaw, kongresów, konferencji ..;

  - hotele biznesowe dla ludzi biznesu;

  - lotnictwo biznesowe;

  - łączność mobilna i satelitarna, inne nowoczesne technologie.

  6. Nie proste procedury wizowe.

  I chociaż problemy te nie zostały w pełni rozwiązane, nie ma powodu, aby polegać na konkurencyjnej i wydajnej branży MICE w Kazachstanie.

  Na całym świecie branża MICE i ogólnie turystyka biznesowa to duży biznes i ogromne możliwości. Rozwój tych branż w oparciu o najnowsze technologie informatyczne, najnowsze światowe osiągnięcia mogą stać się jednym z efektywnych zasobów dla rozwoju krajowych firm i ich integracji ze światowym procesem gospodarczym. Kompetentny rozwój tych zasobów pozwoli w niedalekiej przyszłości uzyskać zauważalny zwrot dla całej gospodarki kraju.

  Fakt, że przemysł turystyczny w Kazachstanie na poziomie państwa jest uznawany za jeden z priorytetowych sektorów gospodarki, budzi wielki optymizm. Dla Kazachstanu szczególne programy rozwoju państwa, w tym turystyka biznesowa, są niezwykle ważne. Te programy to: „Strategia 2050”, „Nurly Zhol”, Plan narodu „100 kroków”.

  Pozostaje mieć nadzieję na ich szybkie i skuteczne wdrożenie.

  O Abacus International

  Abacus International ma siedzibę w Singapurze i jest wiodącą firmą turystyczną z ponad 20 000 biur podróży w 31 krajach. Abacus, z 27-letnim doświadczeniem, przesiąknięty duchem najlepszych światowych praktyk i lokalnej wiedzy w połączeniu ze światowymi i lokalnymi partnerstwami, zapewnia dostęp do informacji turystycznych i rezerwacji na całym świecie.

  Abacus International jest własnością Sabre.

  Sabre jest światowym liderem w dziedzinie elektronicznych systemów rezerwacji i zapewnia rozwiązania podróżne i powiązane usługi.

  Źródło: www.abacus.kz www.abacus.com.sg .

  Czym jest MICE?
  Co myślą o tym eksperci?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»