Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  SEO dla plików PDF: zaawansowane triki

  Monk-eying around z plikiem PDF

  Pliki PDF, podobnie jak strony internetowe, mogą być zoptymalizowane pod kątem wysokiej pozycji w Google. Wielu SEO zaleca, aby w miarę możliwości odstąpić od plików PDF, ale są one w rankingu w całym serwisie Google, więc nie unikałbym ich szczególnie. W rzeczywistości, jeśli wykonałeś jakiś wysiłek, aby stworzyć profesjonalnie sformatowany plik PDF, można argumentować, że prawdopodobnie będzie to wyższa zawartość „jakości” niż przeciętna strona internetowa. Z tego powodu nie wykluczałbym Google, nawet nieznacznie faworyzując pliki PDF. Wydaje się, że testy lub badania korelacji nie zostały wykonane na ten temat przez nikogo w branży - jeśli znasz jakiekolwiek, proszę wspomnieć o nich w komentarzach poniżej.

  Oto lista najlepszych praktyk, których możesz użyć do optymalizacji plików PDF:

  1. Narzędzia do tworzenia plików PDF
  Idealnie powinieneś użyć Adobe Acrobat, ale jeśli chcesz zrobić kilka rzeczy, które sugeruję tutaj tanio, możesz pobrać kilka darmowych narzędzi, które mogą wykonać tę pracę. CutePDF to sterownik drukarki dla systemu Windows, który konwertuje wszystko, co drukujesz, na plik PDF, i Szybkie narzędzia PDF pozwala edytować właściwości pliku PDF po fakcie. Jeśli masz Microsoft Word 2007, Microsoft ma darmowy dodatek do pobrania co umożliwia zapisywanie dokumentów również w formacie PDF.

  2. Gęstość słów kluczowych
  Podobnie jak w przypadku stron internetowych, używanie słowa kluczowego target i przypisywanie niektórych powiązanych słów kluczowych, odpowiedniej liczby razy, jest ważne w informowaniu Google o swojej stronie. Wielu w branży próbowało obalić gęstość słów kluczowych jako czynnik rankingowy, ale faktem jest, że działa. Możesz użyć narzędzia, takiego jak narzędzie gęstości słów kluczowych Bruce'a Claya lub narzędzie GoRank, aby obliczyć właściwą gęstość słów kluczowych, analizując ranking najlepszych stron dla słowa kluczowego, na które kierujesz reklamy (zazwyczaj używam 4 najlepszych stron rankingowych). Tak, może być trudno powiedzieć „prawnik w miami” 70 razy, ale jeśli strony, z którymi konkurujesz, robią to średnio, naprawdę musisz. Nie byłbym tak rozwarty na długości dokumentu - często jest jeden bardzo duży wynik SERP, który przekreśla średnią - ale powinieneś spróbować, aby twój dokument był dłuższy, przynajmniej niż jeden z czterech najlepszych.

  3. Unikaj powielania treści
  Oczywiście, jeśli Twój plik PDF jest po prostu alternatywną, możliwą do wydrukowania wersją istniejącej strony internetowej, a tak naprawdę nie chcesz go oceniać, powinieneś „nieindeksować” go w pliku robots.txt - w przeciwnym razie Google może go raczej sklasyfikować. niż strona internetowa, którą wolisz rangować.

  4. Zrób z niego plik PDF oparty na tekście, a nie oparty na obrazie
  Jeśli drukujesz z MS-Word lub używasz CutePDF i tak dalej, nie będzie to problemem. Jeśli używasz edycji obrazu lub jakiegoś programu do układania stron, możesz to sprawdzić. Jeśli możesz wyświetlić plik za pomocą programu Acrobat Reader i możesz wybrać i skopiować z niego tekst, otrzymasz ten poprawny.

  5. Umieść słowo kluczowe w nazwie pliku
  Jest to często ignorowane, ale prawdopodobnie jest używane przez Google w jego algorytmach rankingowych - użyj myślników do oddzielenia słów, np. „Squeaky-floor.pdf”.

  6. Ustaw właściwość Tytuł
  Oczywiście chcesz zoptymalizować tytuł tak, jak w przypadku strony internetowej. Umieść słowo kluczowe jak najdalej po lewej stronie, a jeśli dwa razy dostaniesz tam słowo kluczowe (lub kawałki, łodygi itd.), Więcej mocy. Na przykład, jeśli chcesz zaszeregować do „rosnących pomidorów”, możesz spróbować „Grow tomatoes - tips for tomato growing” i tak dalej. Cokolwiek ustawisz jako właściwość tytułu, to to, co Google prawdopodobnie wyświetli jako tytuł w SERP. Również we właściwościach dokumentu umieść tytuł w polu „opis”.

  7. Własność tematu (tj. Meta-opis)
  Powinieneś umieścić swój meta-opis we właściwości „Temat” pliku PDF. Znalazłem wiele złych rad w Internecie na temat kierowania ludzi do korzystania z innych właściwości, takich jak pole „słowa kluczowe”, ale tutaj jest absolutny dowód, że właściwość „Temat” jest poprawna dla twojego meta-opisu: a zrzut ekranu wyniku SERP (rysunek 1) i właściwości dokumentu źródłowego (rysunek 2).

  Oskarżenie spoczywa!

  8. Właściwość słów kluczowych
  Chociaż Google nie uważa się za używane znaczniki meta-słów kluczowych ze stron HTML, zaobserwowano niewielką korelację w badaniu przeprowadzonym przez naukowców, którzy pracowali nad inżynierią wsteczną algorytmu rankingu Google. Może to niewiele pomóc, ale wrzucenie słowa kluczowego i kilku odmian, oddzielonych przecinkami, z pewnością nie zaszkodzi i prawdopodobnie jest wymagane.

  9. Znaczniki H1 i H2
  Nie miałbym obsesji na punkcie dodawania ich, ponieważ przyczyniają się tylko do nieznacznego uszeregowania, ale jeśli chcesz, masz dwie opcje. Wspomniana powyżej wtyczka MS-Word umożliwia zapisywanie nagłówków jako zakładek (stwórz swój znacznik H1, wybierając styl „Nagłówek 1” w dokumencie, a następnie, gdy zapisujesz jako PDF, kliknij przycisk „Opcje”, aby wybrać tę opcję) . Innym sposobem jest zakup Acrobat Professional. Nie znam żadnych darmowych narzędzi, które pozwolą ci tworzyć tagi H1 i H2, ale jeśli ktoś tam jest, zrób komentarz poniżej.

  10. Inne pola
  Autor, Komentarze i zaawansowane pola, takie jak Informacje o prawach autorskich i tak dalej, mogą być generalnie ignorowane dla celów SEO.

  11. Łączenie do poszczególnych stron w pliku PDF
  Oto zgrabna sztuczka - możesz połączyć się z określoną stroną pliku PDF (niezależnie od tego, czy ma w nim jakieś specjalne znaczniki itd.), Po prostu dołączając [# page =] i numer strony do adresu URL, na przykład:
  http://www.hq.nasa.gov/alsj/SM2A-03-BK-II-(1).pdf#page=610
  To niekoniecznie pomoże Ci z punktu widzenia SEO, ale z punktu widzenia nawigacji w witrynie może być bardzo wygodne.

  12. Używaj plików PDF w wewnętrznej strategii łączenia, ponieważ PRAWDOPODOBNIE przekazują PageRank
  W wywiad z konsultantem Stone Temple , Matt Cutts sugeruje, że linki w plikach PDF rzeczywiście przechodzą PageRank. Gdyby pliki PDF nie przeszły PageRank, Google nie straciłoby niczego, ujawniając to - ale jeśli to zrobią, ujawniając je, Google stanowiłoby zachętę dla ludzi do rozprzestrzeniania plików PDF (a Google jest znany z nienawiści do zamkniętych standardów - zwłaszcza jeśli jest to nie własne - prawdopodobnie nie chcą zachęcać ludzi do umieszczania linków w filmach QuickTime 😉. Można argumentować, że ponieważ pliki PDF nie pojawiają się w Narzędziach Google dla webmasterów jako źródła linków, nie mogą się liczyć, ale co wyświetla GWT lub nie wyświetla się, jest świadomym wyborem ze strony Google (w rzeczywistości często wskazują, że linki wsteczne, które można znaleźć w GWT, to nie wszystkie linki wsteczne).

  Nie zdziwiłbym się, gdyby link z pliku PDF rzeczywiście przechodził PageRank, a nawet był ważony * bardziej * mocno niż typowy link, ale nie jestem świadomy tego, że ktoś w branży wykonuje testy w tym zakresie.

  Jednak podobnie jak w przypadku plików HTML, rozsądne jest założenie, że tekst kotwiczny linków w plikach PDF jest istotny dla powiązania dokumentu w celach rankingowych, więc pliki PDF powinny być częścią wewnętrznej strategii sieciowania witryny.

  Wniosek

  Pliki PDF można używać do celów SEO; jeśli masz tylko kilka, nie przejmuj się szczegółami, ale jeśli masz ich dużo, wprowadzenie standardowego procesu w celu ich optymalizacji w miarę ich tworzenia będzie warte wysiłku.


   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»