Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Где купить переходник на фотоаппарат

   Я решила попробовать заработать в интернете на фотографиях, и приобрела хороший фотоаппарат. Спустя некоторое время я захотела снимать мелкие объекты, например песчинки песка или капельки воды. Но

   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Teoria ograniczeń: optymalizacja zapasów i zakresów

  1. Optymalizacja zapasów i asortymentu. Podejście teorii ograniczeń Wysłany o 08: 58h w Artykuły...
  2. Nie można przewidzieć
  3. Co oferuje teoria ograniczeń?
  4. Maksymalne zużycie na cykl dostawy
  5. Jak to wygląda
  6. Zarządzanie zapasami według wskaźników
  7. Relacje w łańcuchu dostaw
  8. „Przestań popychać produkt w dół łańcucha, utrzymuj główny zapas jak najbliżej jego początków (gdzie...

  Optymalizacja zapasów i asortymentu. Podejście teorii ograniczeń

  Wysłany o 08: 58h w Artykuły przez Olga

  14 maja Stock-M Consalting ( http://stockm.ru/ ) przeprowadził kurs mistrzowski na temat „Optymalizacja zapasów i asortymentu. Podejście do teorii ograniczeń. ” Klasa mistrzowska była poświęcona narzędziom teorii ograniczeń dla optymalizacji zapasów: znacznemu zmniejszeniu nadwyżki, utracie sprzedaży i pracy z „ogonem” asortymentu, a także doświadczeniu we wdrażaniu tych narzędzi w produkcji, spółkach dystrybucyjnych i handlu detalicznym. Klasę mistrzowską poprowadzili Natalya Anisimova i Gedryus Balnys.

  Po wzięciu udziału w kursie mistrzowskim chciałbym w tym artykule przedstawić koncepcję elementów teorii zarządzania ograniczeniami w zarządzaniu zapasami w przedsiębiorstwach handlu hurtowego i detalicznego.

  Typowe problemy firm handlowych: niedobory i nadwyżki towarów

  Deficyty towarów prowadzą do problemów, takich jak:

  • utracona sprzedaż
  • utrata lojalności klienta
  • pilne, droższe materiały
  • brak środków na uzupełnienie.

  Nadmiar towarów powoduje problemy, takie jak:

  • Starzenie się
  • Sprzedaż, zmniejszanie przychodów dla innych towarów
  • brak funduszy na uzupełnienie pozycji bieżących
  • brak magazynów.

  Jak źle rozwiązać te problemy:

  • Biorąc pod uwagę, że dostępność może być osiągnięta tylko przez pompowanie zapasów.
  • Nie rejestruj utraconej sprzedaży
  • Oceniaj swój link pod względem ilości towarów popychanych do innych linków
  • Wybierz dostawców po niskiej cenie, a nie ich niezawodności.
  • Staraj się minimalizować koszty transportu, a nie zapewnić dostępność.

  Teoria ograniczeń oferuje system środków do rozwiązywania problemów z zapasami. W TOC wiele uwagi poświęca się zaspokajaniu zapotrzebowania obecnych klientów. I to nie przypadek - w większości przypadków, przy wzroście sprzedaży o 1%, zyski mogą wzrosnąć do 10%, ponieważ przychody rosną, a poziom kosztów transakcji nie zmienia się proporcjonalnie.

  Aby najlepiej zaspokoić zapotrzebowanie klientów o optymalnych zapasach, stosuje się następujące zasady:

  • Dynamiczne zarządzanie buforem (ang. DBM) to narzędzie teorii ograniczeń, które pozwala skutecznie zarządzać zapasami firmy, koncentrując się na rzeczywistym zapotrzebowaniu konsumentów. Wdrożenie DBM pozwala zawsze mieć odpowiedni produkt we właściwym miejscu i czasie. Z tego powodu zmniejsza się poziom nadwyżki, zmniejsza się utracona sprzedaż.

  • skup się na czasie uzupełniania zapasów (częstotliwość umieszczania i czas realizacji) - jak często składamy zamówienie? Jak długo trwa tworzenie i wdrażanie? Jak długo trwa komunikacja i wyjaśnianie? Skrócenie czasu uzupełniania - pozwala nie tylko zmniejszyć poziom zapasów w łańcuchu dostaw, ale także szybciej reagować na zmiany popytu. Ponadto harmonogram dostaw musi być jasny i precyzyjny.

  • dostępność taniego i szybkiego dostawcy dla każdego SKU - pozwala szybko uzupełnić zapasy w przypadku zmian popytu lub opóźnienia dostawy od głównego dostawcy.

  Nie można przewidzieć

  Zamiast zarządzać zapasami za pomocą prognoz, TOC proponuje utrzymanie bufora zapasów w segmencie łańcucha, który reagowałby na sygnały zmian popytu od rzeczywistości i automatycznie dostosowywał rozmiar bufora. Mechanizm ten nazywany jest dynamicznym zarządzaniem buforem.

  Odmowa przewidywania jest wystarczająco uzasadniona, ponieważ prognozy opierają się na statystykach z wcześniejszej sprzedaży, aw środowisku biznesowym przeszłość nigdy się nie powtórzy. Dlatego prognozy nie mogą być absolutnie dokładne. Zwłaszcza, jeśli mówimy o prognozie popytu na oddzielne SKU w oddzielnym punkcie sprzedaży. Błąd prognozy jest zmniejszony, jeśli zbudujemy go w całej grupie asortymentowej lub ogólnie dla dużego magazynu i przez krótki okres czasu, maksymalnie tydzień. Jeśli zbudujemy prognozę dla konkretnego SKU w określonym miejscu przechowywania, wówczas w tym przypadku prawie niemożliwe jest odgadnięcie prognozy sprzedaży na długi okres czasu.

  Co oferuje teoria ograniczeń?

  Spis treści nie odchodzi całkowicie od prognoz, wykorzystywane są prognozy, ale tylko dla takich wydarzeń, jak święta, pory roku, otwarcie nowych sklepów. W tym przypadku obliczenia opierają się na opinii ekspertów lub na obliczeniach matematycznych, ale do regularnego zarządzania zapasami wykorzystywany jest mechanizm taki jak bufory zapasów i dynamiczne zarządzanie buforami.

  Co to za mechanizm?

  Bufor zapasów to docelowy poziom zapasów, który jest ustalany i utrzymywany w łańcuchu dostaw, aby zaspokoić zapotrzebowanie klientów, biorąc pod uwagę wahania popytu i czasu dostawy. Jak to się dzieje?

  Bufor jest określany dla każdego SKU w każdym punkcie przechowywania. To znaczy na poziomie magazynu centralnego, magazynu regionalnego, sklepów i oddziałów. Rozmiar bufora jest inny dla każdego SKU w każdym punkcie przechowywania, w zależności od warunków podaży i popytu w tym miejscu.

  Bufor nie jest saldem w magazynie, bufor jest kwotą, która jest utrzymywana w sekcji łańcucha w naszym łączu, dla której bufor jest obliczany: w magazynie, w żądaniach dla dostawcy i w drodze od dostawcy do towarów W drodze. A każde zużycie z bufora jest sygnałem do uzupełnienia. Oznacza to, że takie uzupełnienie można porównać z naczyniami łączącymi - gdy tylko woda opuszcza jedno naczynie (bufor), pochodzi z innego naczynia (bufora).

  Oczywiście nie oznacza to, że każdy fakt sprzedaży powinien natychmiast wymagać dostawy od dostawcy, nie ma potrzeby noszenia jednej sztuki, jednego grama, jednego metra każdy - jest to nieopłacalne. Dlatego zamówienia są tworzone zgodnie z harmonogramami dostawcy, ale w oparciu o rozmiar bufora. Jak widać na rysunku, bufory mają trzy kolory - czerwony, żółty, zielony. Jest to poziom zapasów „pod ręką”, który pozostał w stosunku do całego rozmiaru szkła. Im bliżej poziomu czerwonego, tym bardziej krytyczna, tym większa reakcja na uzupełnienie, które powoduje ten produkt.

  Konieczne jest regularne monitorowanie zmian w zapasach i uzupełnianie towarów, które odeszły, z uwzględnieniem towarów w tranzycie. Definicja początkowego bufora początkowego to jedyny czas, w którym musimy przewidzieć. Jest obliczany jako:

  Maksymalne zużycie na cykl dostawy

  Cykl dostawy uwzględnia czas trwania i częstotliwość dostawy.

  Po ustawieniu docelowego poziomu bufora musimy utrzymać go w systemie. Gdy produkt opuszcza saldo, musimy wypełnić go jak najszybciej do bufora.

  Ale rozmiar bufora nie powinien być stały, bufor powinien się zmieniać w zależności od zmian zachodzących na rynku, w zależności od tego, co dzieje się z dostawą od dostawcy, w zależności od tego, co dzieje się z popytem.

  Jak to wygląda

  Jest to realizowane za pomocą narzędzia - Dynamic Buffer Management.

  Dynamiczne zarządzanie buforem obejmuje codzienne monitorowanie równowagi i ocenę poziomu rezerwy przez strefy buforowe. Bufor jest odzwierciedlony dla każdego SKU. Jeśli zapasy towarów wnikają głęboko w czerwoną strefę, jest to sygnał, że istnieje możliwość niedoboru, a firma nie będzie w stanie zaspokoić popytu klientów. W związku z tym zainstalowany bufor jest mały, należy go zwiększyć. W tym przypadku rozmiar bufora jest zwiększany o jedną trzecią.

  Jeśli wystąpi sytuacja odwrotna, zapasy znajdują się na stałe w zielonej strefie. Może się to zdarzyć z dwóch powodów - albo dostawca zaczął dostarczać towary częściej i bardziej niezawodnie, albo popyt na towary odpowiednio spadł, nie ma już potrzeby utrzymywania takiej ilości zapasów, ponieważ są to już nadmierne, zamrożone środki pieniężne. W takim przypadku rozmiar bufora musi zostać zmniejszony o jedną trzecią.

  Konieczne jest dążenie do tego, aby zapasy znajdowały się w strefie żółtej. Wahania od zieleni do czerwieni, ale w większości przypadków były dokładnie na żółto. Zielone zapasy to nadwyżki zapasów, żółte zapasy to optymalne zapasy, czerwone zapasy to ryzykowny poziom zapasów. Tak działa dynamiczne zarządzanie buforem.

  Zarządzanie zapasami według wskaźników

  W teorii ograniczeń zarządzanie wskaźnikami wydajności zapasów jest procesem ciągłego doskonalenia.

  Obowiązują różne wskaźniki:

  • Wykaz liczby dni sprzedaży
  • Nadwyżka i brak sprzedaży
  • Obrót i zwrot z inwestycji

  Relacje w łańcuchu dostaw

  W celu optymalnego zarządzania zapasami podejście Theory of Constraints proponuje przegląd zarówno łańcucha dostaw w firmie, jak i relacji z zewnętrznymi uczestnikami łańcucha dostaw - klientami i dostawcami. A najważniejsze jest przejście od filozofii popychania do filozofii ekstruzji, skupionej na użytkowniku końcowym i jego potrzebach. Sprzedaż do klienta końcowego musi określać zachowanie całego łańcucha dostaw.

  „Przestań popychać produkt w dół łańcucha, utrzymuj główny zapas jak najbliżej jego początków (gdzie zapewnia największą ochronę sprzedaży) i skup się na szybkich i częstych dostawach w oparciu o bieżące (codzienne) dane sprzedaży w końcowych ogniwach łańcucha do użytkowników końcowych . ”

  Moim zdaniem główną zaletą zarządzania zapasami w TOC jest to, że Theory of Constraint oferuje zintegrowane podejście systemowe do zarządzania zapasami, które obejmuje kalkulacje zamówień dla dostawców i motywację pracowników oraz organizację łańcucha dostaw zarówno wewnątrz firmy, jak i relacji z klientami i dostawcami. . System zarządzania zapasami TOC obejmuje zaawansowane rozwiązania w dziedzinie zarządzania zapasami. Wielu specjalistów zna poszczególne narzędzia i podejścia oferowane przez spis treści. Ale wartość polega na tym, że TOC oferuje systematyczne podejście, które może zastosować każda firma handlowa i produkcyjna.

  Stock-M Consulting regularnie organizuje imprezy zawodowe poświęcone teorii ograniczeń. Informacje o nich można znaleźć na stronach internetowych. www.stockm.ru i http://www.tocpro.ru/

  Skup się na czasie uzupełniania zapasów (częstotliwość umieszczania i czas realizacji) - jak często składamy zamówienie?
  Jak długo trwa tworzenie i wdrażanie?
  Jak długo trwa komunikacja i wyjaśnianie?
  Co oferuje teoria ograniczeń?
  Co to za mechanizm?
  Jak to się dzieje?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»