Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Где купить переходник на фотоаппарат

   Я решила попробовать заработать в интернете на фотографиях, и приобрела хороший фотоаппарат. Спустя некоторое время я захотела снимать мелкие объекты, например песчинки песка или капельки воды. Но

   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Turystyka medyczna: gdzie udać się na leczenie

  1. Leczenie w Izraelu
  2. Główne kliniki Izraela
  3. Główne kliniki w Niemczech
  4. Główne kliniki Austrii
  5. Główne kliniki w Bułgarii
  6. Główne kliniki Szwajcarii
  7. Główne kliniki Węgier
  8. Główne kliniki Republiki Czeskiej
  9. Główne kliniki Białorusi
  10. Główne kliniki Finlandii
  11. Główne kliniki Korei
  12. Główne kliniki Turcji
  13. Główne kliniki Kuby

  Leczenie za granicą, w połączeniu z komponentem turystycznym, dalekie jest od modnego trendu ostatnich kilku dekad; Dla wielu Rosjan turystyka medyczna naprawdę stała się jednym z niewielu sposobów na uporządkowanie chwiejnego zdrowia, lub - co zdarza się bardzo często - aby dowiedzieć się o prawidłowej diagnozie. Dla niektórych osób zjawiska takie jak leczenie w Izraelu lub niemieckich klinikach stały się znane już od dawna. Biorąc pod uwagę poziom usług, wyposażenie techniczne i jakość leczenia, rosyjskie szpitale nadal szybko tracą zaufanie, tak że nawet najbogatsi ludzie wyjeżdżają za granicę na wycieczki medyczne. Ogólnie rzecz biorąc, wycieczki medyczne łączą standardowe zjawiska turystyczne z poważnym programem badań i leczenia. Ich organizacją zajmują się różne firmy, które przejmują kwestie wizowe, a także kwestie związane z dokumentacją, zakwaterowaniem, transferem i zapewnieniem tłumacza (w razie potrzeby). Leczenie za granicą, w połączeniu z komponentem turystycznym, dalekie jest od modnego trendu ostatnich kilku dekad; Dla wielu Rosjan turystyka medyczna naprawdę stała się jednym z niewielu sposobów na uporządkowanie chwiejnego zdrowia, lub - co zdarza się bardzo często - aby dowiedzieć się o prawidłowej diagnozie

  Jednak nie tylko Rosjanie są zaniepokojeni - w wielu krajach rozwiniętych obywatele unikają również odwiedzania szpitali, preferując leczenie za granicą. Na przykład w Wielkiej Brytanii proces uzyskania opieki medycznej, nawet jeśli jest bezpłatny, może zająć zbyt dużo czasu; w Stanach Zjednoczonych system ubezpieczeń medycznych po reformie Baracka Obamy jest dość skomplikowany i nie pasuje do wszystkich, więc niektórzy obywatele wolą poddawać się leczeniu w innych krajach. W rezultacie branża turystyki medycznej ma wystarczające powody do rozwoju, zarówno w krajach rozwiniętych, jak i rozwijających się. W tym artykule chcielibyśmy opowiedzieć o najpopularniejszych miejscach na wycieczki medyczne.

  Leczenie w Izraelu

  Turystyka medyczna w Izraelu jest osobną i niezwykle rozwiniętą niszą turystyczną, w sławie nie jest gorsza od wakacji na plaży, choć oczywiście jest pożądana przez bardzo specyficzną publiczność. Izraelskie kliniki są dobrze znane wszystkim, którzy są zainteresowani leczeniem najwyższej jakości, więc dla Rosjan trudno sobie wyobrazić lepszy kierunek niż ten kraj na Bliskim Wschodzie. Dzięki starannie skonstruowanemu systemowi opieki zdrowotnej Izrael był w stanie osiągnąć jakość opieki medycznej, o której większość krajów może tylko pomarzyć. Izrael ma znakomitych specjalistów w różnych dziedzinach medycyny, którzy z powodzeniem włączają się do istniejącego systemu opieki zdrowotnej. Ponadto szczególną uwagę zwraca się na wyposażenie techniczne klinik. I wreszcie kluczowym elementem całego systemu jest sam pacjent. Osobiste podejście do osoby, jej indywidualne choroby - to właśnie jakościowo odróżnia izraelskie kliniki od wielu innych. Jedną z zalet jest to, że pacjent z Rosji będzie mówił w swoim ojczystym języku (lub zostanie zapewniony tłumacz).

  Co roku dziesiątki tysięcy pacjentów przyjeżdżają do Izraela z różnych krajów świata, głównie w Europie, USA i Rosji. Warto zauważyć, że wielu Rosjan przyciągają koszty leczenia w Izraelu - tutaj jest ono niższe niż w Europie Zachodniej.

  Do głównych obszarów działalności medycznej należy leczenie chorób sercowo-naczyniowych i onkologicznych. W izraelskich klinikach wykonano rzetelne operacje na sercu i naczyniach krwionośnych, podczas których wykorzystywany jest najbardziej zaawansowany sprzęt. Stworzono także wszystkie warunki do badania i leczenia pacjentów z rakiem, tak że leczenie raka w Izraelu jest jednym z powodów, dla których warto wybrać się do tego kraju. Jednak leczenie w izraelskich klinikach może dać wyniki wszystkim, którzy cierpią z powodu wielu innych chorób. Lista kierunków medycznych w izraelskich klinikach jest więcej niż obszerna: od gastroenterologii, urologii i endokrynologii po ortopedię, chirurgię plastyczną i transplantologię.

  Turyści medyczni w Izraelu mogą odbywać kursy leczenia zarówno w klinikach publicznych, jak i prywatnych. Na przykład największym i najbardziej znanym szpitalem państwowym w Izraelu jest Centrum Medyczne Chaim Sheba w pobliżu miasta Tel-a-Shomer i Centrum Medyczne Icchaka Rabina w Petah Tikva. Jednak wiele osób, aby uniknąć długich okresów leczenia i nie zawsze doskonałej obsługi oraz w poszukiwaniu najwyższej jakości, udaje się do prywatnych klinik. Oczywiście koszt leczenia w Izraelu w szpitalach niepaństwowych będzie kosztował więcej niż około 20 procent więcej. Wywołanie stałej ceny lub nawet zasięgu nie jest możliwe - wszystko zależy od konkretnej kliniki, procedur, złożoności choroby itp.

  Morze Martwe jest dobrze znane ze swoich dobroczynnych właściwości, dlatego wiele osób spieszy się do jego ośrodków w celu leczenia wellness. Ponadto, jeśli leczenie jest tylko jednym z celów wizyty w kraju, warto zwiedzić Izrael.

  Główne kliniki Izraela

  Leczenie w Niemczech

  Niemcy są bardzo drogim krajem do leczenia, ale niemieckie kliniki mają status jednego z najlepszych na świecie ze względu na najwyższe kwalifikacje zawodowe niemieckich lekarzy i wykorzystanie najnowszych osiągnięć technologicznych w diagnostyce i leczeniu pacjentów. Ogólnie rzecz biorąc, kliniki niemieckie są w pełni zgodne z ogólnym rozumieniem „niemieckiego”, które obejmuje porządek w zakresie świadczenia usług medycznych, jakość, doskonałe wyniki, a wreszcie uprzejmość i punktualność. Kraj wyróżnia się również imponującym wyborem klinik odpowiednich dla pacjentów z różnymi rodzajami chorób i nie jest trudno dotrzeć do nich dzięki niemieckiemu systemowi transportu. Jedyną rzeczą, która może odstraszyć, są ceny. Z drugiej strony, w przypadku leczenia za granicą, w zasadzie wymagane są znaczne fundusze, a pomimo tego, że leczenie w Niemczech jest często droższe niż w Izraelu, wielu turystów medycznych woli tu pójść. Wybór rodzajów leczenia jest wart powtórzenia, tutaj jest więcej niż przyzwoity: różne rodzaje diagnostyki, kardiologia, neurochirurgia, radioterapia, rehabilitacja itp. Przebieg leczenia i diagnostyki można ukończyć bez przekraczania granic dużych miast: klinika Charité jest znana w Berlinie, i, powiedzmy, w Monachium, istnieje doskonała klinika diagnostyczna.

  Ostatecznie to właśnie niemiecki kurort Baden-Baden był ulubionym miejscem wypoczynku i leczenia wśród rosyjskiej arystokracji w XIX wieku, więc jeśli cele odnowy biologicznej są realizowane, wówczas odpowiednie są tylko uzdrowiska w Niemczech - takie same Baden-Baden lub Bad Kissingen. W takich miejscach leczenie łączy się z wysokiej klasy i komfortowym wypoczynkiem, typowym dla przytulnych europejskich kurortów. Gorące źródła w Baden-Baden, szczególnie pomagające przy reumatyzmie, problemach dermatologicznych, zapaleniu oskrzeli itp., Są dobrze znane poza Europą. Bad Kissingen słynie również ze źródeł mineralnych o różnej zawartości soli, dzięki czemu podczas leczenia w tym ośrodku konsultacje specjalistyczne nie będą przeszkadzać.

  Główne kliniki w Niemczech

  Leczenie w Austrii

  Południowy sąsiad Niemiec - Austria słynie również z tradycji medycznych, powstałych w Wiedeńskiej Szkole Medycznej, która przeniosła się do nowoczesnego, wysoko rozwiniętego systemu opieki zdrowotnej. Kraj przygotowuje profesjonalny personel, którego umiejętności są wysoko cenione na poziomie międzynarodowym.

  Kliniki w Austrii, być może lepsze niż inne, nadają się do diagnozowania i zapobiegania różnego rodzaju chorobom. Do badania i badania pacjentów stosuje się tutaj najnowocześniejsze środki techniczne, które zdecydowanie nie znajdują się w rosyjskich szpitalach, a to bezpośrednio wpływa na wynik diagnozy. Poziom austriackich klinik potwierdzają w szczególności osiągnięcia lokalnej medycyny w dziedzinie traumatologii. Wśród innych aktywnie rozwijających się dziedzin medycyny, którymi zajmują się austriackie kliniki, są ginekologia, ortopedia i onkologia. Oczywiście nie sposób nie wspomnieć, że w lokalnych klinikach stosuje się indywidualne podejście do leczenia - nikt nie zastosuje standardu medycznego dla wszystkich. To generalnie przyciąga dostatecznie zamożnych i dobrze poinformowanych pacjentów do austriackich szpitali. Przez ich wygląd wiele klinik nie przypomina szpitali, ale pełnoprawne pałace, ponieważ zajmują miejsca w zabytkowych budynkach.

  Główne kliniki Austrii

  Leczenie w Bułgarii

  Bułgaria i bez turystyki medycznej jest jednym z najbardziej popularnych miejsc dla turystów z Rosji. Niestety, wymagana jest wiza, aby dostać się do niej, ale ludzie, którzy chcą odzyskać zdrowie tak szybko, jak to możliwe i lepiej, raczej nie uznają jej za wystarczającą barierę. Ale z plusami w zamówieniu w Bułgarii. Po pierwsze, jest to znajoma i prawie rodzima kultura, bardzo mała lub po prostu nieobecna bariera językowa i rozsądne ceny. Bułgaria nie jest Izraelem, dlatego z punktu widzenia turystyki medycznej słynie nie z klinik, ale z tradycji leczenia sanatoryjno-uzdrowiskowego. W centrach turystycznych znajduje się wiele wysokiej jakości i niedrogich centrów medycznych, w których można poddać się różnym zabiegom zdrowotnym i rehabilitacyjnym. Dobrze znani naszym współobywatelom są kurorty uzdrowiskowe i błotne, takie jak Słoneczny Dzień, Złote Piaski, Pomorie, Święci Konstantyn i Helen, Albena, Velingrad i inne, które są często odwiedzane przez Europejczyków i Rosjan na leczenie. Jeśli choroba jest wystarczająco poważna i konieczne jest leczenie w klinice, bułgarskie szpitale o dość wysokiej jakości usług mogą być zadowolone z całkiem rozsądnych cen w porównaniu z Europą Zachodnią.

  Główne kliniki w Bułgarii

  Traktowanie Szwajcarii

  W Szwajcarii można pójść na wszystko, ale nie na taniość, a usługi medyczne w tej sytuacji są doskonałą ilustracją tego, jak spełnione są najwyższe standardy leczenia, a jednocześnie znaczące ceny. Szwajcaria jest dobrze znana z jakości swoich specjalistycznych klinik, w których specjaliści na najwyższym poziomie pracują w swojej dziedzinie. W szczególności wśród zamożnych obywateli szczególnie pożądana jest chirurgia plastyczna. Opieka i leczenie pacjentów w klinikach w Szwajcarii zasługuje na pięć punktów na pięć. Naturalnie, takie standardy będą musiały się wydostać. Jeśli poważne leczenie na oddziale szpitalnym nie jest konieczne, możesz połączyć przyjemne wakacje alpejskie z zabiegami wellness.

  Główne kliniki Szwajcarii

  Leczenie na Węgrzech

  Wielu na Węgrzech prawdopodobnie ma dość specyficzne skojarzenia na leczenie z wieloma uzdrowiskami balneologicznymi w kraju, ponieważ lokalne źródła termalne cieszyły się miłością naszych współobywateli w latach sowieckich. Kilka słynnych łaźni z wodą mineralną znajduje się bezpośrednio w stolicy, Budapeszcie. Wśród innych znanych kurortów termalnych są Debrecen, Margate, Jezioro Heviz i inne. Ze względu na dużą liczbę źródeł termalnych, które można pokonać na Węgrzech, można zabić dwa ptaki jednym kamieniem - aby zapoznać się z tym wyjątkowym krajem i poprawić swoje własne, broń Boże, drżące zdrowie. Gorące źródła mogą wykonywać dobrą robotę w przewlekłych chorobach układu mięśniowo-szkieletowego, zapaleniu żołądka, wrzodzie żołądka, chorobach ginekologicznych i oddechowych, problemach z przewodem pokarmowym i chorobą kamienia nerkowego.

  Główne kliniki Węgier

  Leczenie w Republice Czeskiej

  Ktoś jedzie do Republiki Czeskiej, aby obficie obsłużyć swoje zdrowie lokalnym piwem, a ktoś, przeciwnie, dokładnie go skorygować. Podobnie jak w sąsiednich Węgrzech, w Republice Czeskiej, szczególnie pożądany jest wypoczynek w uzdrowiskach w kraju - oprócz słynnych Karlowych Warów jest to również Karlsbad, Marienbad, Velke Losine, Františkovy Lázně, Mariańskie Łaźnie, Jáchymov, Teplice, Klimkovice, Podebrady, Lazne Belohrad i inni. Dzięki źródłom mineralnym i przyjemnemu klimatowi Republika Czeska zyskała sławę jednego z ośrodków turystyki medycznej. Ponadto każdy ośrodek spa można scharakteryzować według „specjalizacji”. Na przykład turyści z problemami układu oddechowego i nerek podróżują do Fornication; w Karlowych Warach, Franciszkowe Łaźnie, Mariańskie Łaźnie - z chorobami onkologicznymi; W tym samym Františkovy Lázně, a także w Hodonín, Darkov, Jeseník, Lázně Libverde, leczy się choroby układu krążenia. Jeśli chodzi o problemy z układem mięśniowo-szkieletowym, do tego nadaje się praktycznie każdy ośrodek balneologiczny w Republice Czeskiej.

  Ponadto szczególną uwagę poświęca się czeskim klinikom, które od dawna iz powodzeniem wdrażają nowoczesne technologie diagnostyczne i terapeutyczne, na przykład system operacyjny Da Vinci i system chirurgii stereotaktycznej Cyber ​​Knife. Pacjenci z problemami ortopedycznymi często chodzą do szpitala w Czechach; są dość pożądane wśród kobiet cierpiących na niepłodność. Jednocześnie koszty usług medycznych w Republice Czeskiej są znacznie niższe niż w sąsiednich Niemczech, dlatego wielu Rosjan, którzy nie mogą sobie pozwolić na kliniki w Europie Zachodniej, preferuje leczenie w Czechach.

  Główne kliniki Republiki Czeskiej

  Leczenie na Białorusi

  Sanatoria na Białorusi, a także liczne ośrodki i kliniki od dawna zajmują solidne miejsce wśród najpopularniejszych ośrodków turystyki medycznej w Europie Wschodniej. To jest dobre tylko dla Rosjan, ponieważ za stosunkowo niewielkie pieniądze i niedaleko od domu można poddać się jakościowemu kursowi leczenia, a także zrelaksować się wśród oszałamiającej przyrody. Faktem jest, że pomimo wszystkich problemów gospodarczych, które nastąpiły po upadku ZSRR, Białorusi udało się zachować, a nawet poprawić system opieki zdrowotnej i nadal aktywnie subsydiować ten obszar, więc pod względem wyposażenia technicznego Białorusini zbliżają swoje kliniki i sanatoria do poziomu europejskiego.

  W całym kraju powstała rozległa sieć ośrodków oferujących wysokiej jakości leczenie i procedury zapobiegawcze, które stają się popularne nie tylko wśród Białorusinów i Rosjan, ale także wśród Europejczyków, ponieważ ceny są tu znacznie niższe w porównaniu z Niemcami i Szwajcarią. Sanatoria zlokalizowane w naturalnych strefach i klinikach diagnostyki medycznej mogą jednocześnie przyjmować około 25 tysięcy osób i oferują optymalne połączenie przyjaznych dla środowiska i wysokiej jakości procedur medycznych - od usług spa i kąpieli zdrowotnych po rzadsze, takie jak terapia magnetyczna, terapia elektro-błotna, akupunktura laserowa, aeroionoterapia itd. Położenie sanatoriów w otoczeniu przyrody tylko zwiększa ich zalety, ponieważ oprócz zabiegów pacjenci mogą bawić się spacerując po lesie, łowiąc ryby i aktywnie wypoczywając.

  Główne kliniki Białorusi

  Leczenie w Finlandii

  O turystyce medycznej w Finlandii warto jednak napisać, ponieważ jest to najbliższy kraj europejski do Rosji. W związku z tym wśród całkowitej liczby odwiedzających kraj jest sporo osób zainteresowanych głównie usługami medycznymi, które można uzyskać w fińskich klinikach. Jeśli mówimy o konkretnych trendach, to najczęściej turyści medyczni są zainteresowani wczesną diagnozą chorób i ich zapobieganiem. Fiński system opieki zdrowotnej jest bardziej rozwinięty, a dotyczy to zarówno klinik publicznych, jak i prywatnych: wszystkie są wyposażone w najbardziej innowacyjny sprzęt medyczny i nie ma wątpliwości co do kwalifikacji lekarzy. Bardzo często Rosjanie wyjeżdżają do Finlandii na usługi dentystyczne, leczenie niepłodności i porodu. Nie zapominaj o wielu fińskich kurortach w ekologicznie czystych obszarach.

  Główne kliniki Finlandii

  Leczenie w Korei

  W ciągu ostatniej dekady kliniki w Korei dodały tyle usług medycznych, że dziś mogą się kłócić z wieloma europejskimi i amerykańskimi. W kraju na poziomie państwa od kilku lat istnieje wsparcie finansowe dla branży medycznej, w szczególności otrzymane zostały inwestycje w kliniki non-profit. Wcześniej wszyscy cudzoziemcy przychodzili do prywatnych klinik koreańskich w celu leczenia i diagnozy, ale w 2009 r. Szpitale publiczne w Korei Południowej mogły wreszcie świadczyć usługi medyczne obcokrajowcom, a przemysł turystyki medycznej zyskał nowy impuls do rozwoju. Ponadto kładzie się nacisk na promowanie medycyny koreańskiej właśnie w kierunku międzynarodowym. Dla wygody pacjentów zagranicznych wprowadzono oddzielne wizy medyczne na okres do 1 roku, co pokazuje jedynie powagę stosunku Koreańczyków do ich pracy.

  Dzięki wszystkim tym rodkom, koreańskie kliniki zyskały chwałę, a nawet najlepsze w regionie azjatyckim. Oferują wysokiej jakości usługi, niezawodne i wydajne procedury, duży wybór usług diagnostycznych złożonych operacji. Wśród najczęstszych usług: chirurgia plastyczna, stomatologia, diagnostyka chorób. Szczególnie skuteczne jest leczenie pacjentów z rakiem, które obejmuje zaawansowane środki techniczne. Przy okazji, Koreańczycy również używają tradycyjnej medycyny w swoich klinikach. Jedną z wad leczenia w Korei jest oddalenie kraju od większości rosyjskich miast, chociaż ceny tutaj nie są zbyt wygórowane.

  Główne kliniki Korei

  Leczenie w Turcji

  Turcja nie została jeszcze włączona do „czołowych” obszarów turystyki medycznej, ale tempo rozwoju zdrowia w tym kraju azjatycko-europejskim sugeruje, że Turcja wkrótce zacznie konkurować z Izraelem. Obecnie władze tureckie systematycznie podnoszą jakość usług medycznych w swoich klinikach, z których większość to państwowe instytucje medyczne. Dzięki nieustannemu rozwojowi niektórych z nich JCI (Joint Commission International) jest akredytowane zgodnie z międzynarodowym standardem instytucji medycznych. Turcja przyciąga wielu kuszącym połączeniem leczenia i przyjemnego wypoczynku, ponieważ kraj ten jest jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych, przede wszystkim dla Rosjan. Warto więc pamiętać, że w kraju jest nie tylko plaża, ale także ośrodki medyczne, na przykład Kangal, i wybór klinik, w tym specjalistycznych, jest bardzo duży.

  Główne kliniki Turcji

  Leczenie na Kubie

  Może nie wszyscy o tym wiedzą, ale jeśli kubański system opieki zdrowotnej nie wyprzedza reszty świata, to z pewnością jest to cięcia ponad wieloma krajami. Na Kubie, ogromna liczba praktykujących, stosunek lekarzy i pacjentów wynosi od 1 do 170. Takie niesamowite wyniki zostały osiągnięte podczas wielu lat budowania socjalizmu i pomimo trudnej sytuacji gospodarczej wyspy, ponieważ rząd kubański nigdy nie oszczędzał na opiece zdrowotnej. Wbudowany tutaj system obejmuje nie tylko jakościowe szkolenie nowych specjalistów i praktyczne wdrażanie ich umiejętności na najwyższym poziomie w wielu klinikach na wyspie, ale także badania naukowe w dziedzinie medycyny, w tym inżynierii genetycznej, farmakologii, biotechnologii itp.

  W tym świetle nie dziwi fakt, że Kuba stała się bardzo popularnym kierunkiem turystyki medycznej, do której przyjeżdżają pacjenci z sąsiednich krajów Ameryki Łacińskiej, Kanady, Europy i oczywiście Rosji. Na Kubie niektóre poszczególne dziedziny medycyny są wysoko rozwinięte, na przykład mikrochirurgia, neurologia, ortopedia. Jednak na ogół lokalne kliniki oferują znacznie szerszy zakres usług medycznych.

  Główne kliniki Kuby

  Ubezpieczenie w podróży medycznej Usługa porównywania cen ubezpieczeń medycznych od wiodących firm ubezpieczeniowych w Rosji . Określ kraj i datę podróży, a następnie wybierz odpowiednią opcję i wyślij polisę.

  Tekst:

  Zdjęcie:


   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»