Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Twoja firma jest w sieciach społecznościowych, ale nie ma w tym sensu. Jaki jest powód?

  1. Zachowaj stronę. Najczęstsze błędy.
  2. Ilustracje niskiej jakości, nieostrożny projekt.
  3. Szczerze reklamowe treści, nadpodaż tagów
  4. Nieregularne publikacje
  5. Komunikacja z subskrybentami
  6. Kampania reklamowa. Co może pójść nie tak?

  Artykuł został napisany w ramach konkursu na artykuł. Serpstat i SEOnews . Warunki konkursu .

  Twoja firma ma stronę w sieciach społecznościowych, prowadzisz ją, piszesz posty, dostajesz subskrybentów i wszystko wydaje się być w porządku. Ale z jakiegoś powodu nie ma wyniku: nie przynosi sprzedaży, ale w grupie panuje cisza. Jaki jest powód? W artykule omówimy niektóre z najczęstszych błędów promocji w sieciach społecznościowych.

  Zanim przejdziemy do błędów, zatrzymamy się i zdecydujemy, czy w ogóle musisz być w sieciach społecznościowych.

  Najważniejszym błędem jest uruchomienie strony tylko dlatego, że jest to konieczne, ponieważ „to jest dla wszystkich”. Zanim zaczniesz stronę w sieciach społecznościowych, ustal, dlaczego jest ona potrzebna. Sieci społecznościowe rozwiązują określone problemy biznesowe: sprzedaż, obsługa klienta i komunikacja z nimi, wypracowywanie negatywnych, zwiększanie lojalności wobec marki, zwiększanie zasięgu, świadomość, rozpowszechnianie ważnych informacji. Prowadzić sieć społeczną „tak, żeby była” - bezsensowne marnotrawstwo pieniędzy. Lepiej przegrać w kasynie: prawdopodobieństwo odparcia pieniędzy jest takie samo, ale przynajmniej wydać pięknie.

  Jeśli wszystko jest jasne z firmami B2C, jest to trudniejsze w sektorze B2B. Na przykład, dlaczego przemysł ciężki miałby otwierać stronę w sieciach społecznościowych? Ma to sens: dla nich może stać się historią obrazu. Promowanie strony wśród zwykłych ludzi jest znacznie trudniejsze dla takich firm. Kto jest zainteresowany czytaniem o płytach betonowych i maszynach do obróbki metali? Jednak wszystko jest możliwe, jeśli posty są szczere, kreatywne i oryginalne. Abonenci hojnie podziękują firmie. Przypomnij sobie historię sukcesu konta na Facebooku. Kubanzheldormarch lub instagram Beton z saratowskich mieszanek roślinnych zavurusilis dzięki ciekawej prezentacji:

  Kubanzheldormarch  lub  instagram  Beton z saratowskich mieszanek roślinnych zavurusilis dzięki ciekawej prezentacji:

  Świadczy to o tym, że całość jest w dobrej treści. Jednak jego przygotowanie zajmuje dużo czasu lub pieniędzy. Dlatego przed umieszczeniem wydatków na portale społecznościowe w budżecie reklamowym należy jasno określić cel strony. Zdecyduj, co chcesz z tym osiągnąć i czy jesteś gotowy zainwestować w tworzenie interesujących i przydatnych treści.

  Kolejny błąd - stały wyścig dla abonentów. Paradoksalnie, ale nie każdy potrzebuje milionów subskrybentów.

  Typowa sytuacja: klient pochodzi z branży nieruchomości i umieszcza w „KPI” „wzrost liczby abonentów w grupach LCD”. Oczywiście mało prawdopodobne jest, aby ludzie subskrybowali ekran LCD, jeśli nie będą żyć i nie będą w nim mieszkać. Jednak próby wyjaśnienia tego klientowi nie prowadzą do sukcesu. W rezultacie otrzymujemy subtelnych, bajecznie tanich abonentów (tych, którzy bezmyślnie subskrybują setki stron bez wzroku do kupienia), słaby poziom zaangażowania odbiorców w aktywność na stronie (ER - „Engagement Rate”) i niezadowolonego klienta, który ma sprzedaż po uruchomieniu nie spieszyłem się.

  Prawidłowe w tym przypadku byłoby kierowanie dobrego ruchu do witryny, gdzie gromadziłoby zainteresowanych użytkowników z formami przechwytywania. Potem, groźnie potrząsając stacją dokującą z kontaktami, zażądać od działu sprzedaży wysokiej jakości dźwięku dzwonka, aby nikt nie wychodził bez mieszkania.

  Oczywiście nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, ilu abonentów jest potrzebnych. Weźmy jako wprowadzenie, że ich potrzebujesz i chcesz, aby ich liczba rosła. Jak nie łączyć pieniędzy w żarłoczne usta biura reklamowego jest bezcelowe i bezlitosne?

  Zachowaj stronę. Najczęstsze błędy.

  Nieistotne treści

  Jeśli prowadzisz grupę salonów piękności lub sklep ze sprzętem, nie musisz wypełniać kanału informacyjnego zabawnymi zdjęciami, memami, zdjęciami z kawą i słowami „Dzień dobry!”. Strona powinna zawierać tylko treść, która jest bezpośrednio lub pośrednio związana z jej tematem. Jeśli użytkownik chce zobaczyć śmieszne gify, zasubskrybuje stronę „Wesołe gify”. W grupie firm takie treści wyglądają co najmniej niewłaściwie, a czasem po prostu irytująco.

  Ilustracje niskiej jakości, nieostrożny projekt.

  W przypadku ilustracji użyj obrazów wysokiej jakości. Nie musisz rywalizować w kompresowaniu zdjęć, nie oszczędzaj miejsca - każdy ma teraz dość szybki Internet. Oczywiście, postaraj się, aby posty wyglądały ekologicznie.

  Z takiego posta na taśmie chcesz się położyć i płakać. I naprawdę nie chcę wybierać numeru telefonu i umawiać się z lekarzem.

  Bardzo ważna jest także czytelność postów. Jeśli masz coś do powiedzenia, upewnij się, że tekst nie jest długim arkuszem. Podziel je na bloki semantyczne, dodaj listy punktowane. Jeśli jest dużo informacji, utwórz stronę wiki z ilustracjami i przydatnymi linkami. Jak to zrobić, możesz przeczytać tutaj .

  Szczerze reklamowe treści, nadpodaż tagów

  Szczerze reklamowe treści, nadpodaż tagów

  Posty najlepiej wykonać w jednym projekcie, przygotować pouczającą i piękną okładkę, opracować własny system hashtag do nawigacji po sekcjach. Społeczność na pierwszy rzut oka powinna być schludna i wygodna. Nikt nie uchylił przepisów dotyczących użyteczności w sieciach społecznościowych.

  Nieregularne publikacje

  Jeśli aktualizujesz grupę co kilka miesięcy, po prostu o tym zapomną. Nie trzeba tworzyć 4 postów dziennie i pobierać wiadomości z powietrza. Niech wiadomości będą trochę mniej, 2-5 razy w tygodniu, ale będą to wysokiej jakości i interesujące materiały dla użytkowników.

  Komunikacja z subskrybentami

  Obawiam się, że wydaje się to oczywiste, ale spam musi zostać usunięty, a komentarze użytkowników są natychmiastowe. Jeśli użytkownik zauważy, że po kilku dniach odpowiedziały na pytania innych subskrybentów, nie zada pytania. A potem ssiesz, kiedy czekasz. Zalecany czas reakcji wynosi 1-2 godziny, ale im szybciej, tym lepiej. Aby nie przegapić komentarzy, ustaw powiadomienia w telegramach lub e-mailach za pomocą specjalna usługa . Jest niedrogi, ale na pewno nie przegapisz klienta.

  I oczywiście unikaj nadmiernej formalności w odpowiedziach. Użytkownik chce otrzymać odpowiedź od żywej osoby, a nie tylko formalną odpowiedź „Dziękuję za wiadomość, twoja opinia jest dla nas bardzo ważna”.

  Użytkownik chce otrzymać odpowiedź od żywej osoby, a nie tylko formalną odpowiedź „Dziękuję za wiadomość, twoja opinia jest dla nas bardzo ważna”

  Nawet banki (poważna organizacja!) pozwól jesteś człowiekiem komunikacji z klientami w Internecie, niż jesteś gorszy?

  Kampania reklamowa. Co może pójść nie tak?

  Prowadzisz kampanię reklamową, zanim uporządkujesz swoją społeczność.

  Osoba klikająca na reklamę wchodzi do Twojej społeczności, ale widzi wciąż surową i nieciekawą stronę. Albo nie znajduje szczegółów na temat propozycji, która przyciągnęła go do reklamy.

  Albo nie znajduje szczegółów na temat propozycji, która przyciągnęła go do reklamy

  Co on zrobi? Tak, po prostu wyjdź i na pewno nie wrócisz w najbliższej przyszłości. A pieniądze i siła przyciągania zostały już wydane.

  Dlatego przed rozpoczęciem promowania swojej społeczności w sieciach społecznościowych należy ocenić ją z krytycznego punktu widzenia. Dlaczego ktokolwiek, oprócz Ciebie i Twoich pracowników, subskrybuje konto? Zastanów się nad strategią, zapisz plan treści, poprowadź społeczność zgodnie z planem na kilka tygodni, zobacz, jak obecni subskrybenci reagują na posty. Dostosuj plan zgodnie z nowymi danymi. Dopiero wtedy, gdy upewnisz się, że Twoja strona jest na górze, uruchom kampanię reklamową.

  „Naszą grupą docelową są udani mężczyźni i kobiety od 20 lat z ponadprzeciętnymi dochodami”

  W rzeczywistości nie jest to grupa docelowa. Są to niejasne pomysły dotyczące grupy docelowej (CA), dalekie od rzeczywistości jako gwiazdy TRAPPIST-1 z siedmioma egzoplanetami z planety Ziemia. Takie dane nie są wystarczające, aby przyciągnąć uwagę osób, które mogą być zainteresowane ich grupą.

  Czy wiesz, co interesuje większość twoich klientów, w jakich grupach są?

  Czy wiesz, co interesuje większość twoich klientów, w jakich grupach są

  Istnieje kilka sposobów na znalezienie odbiorców docelowych. Dla różnych sieci społecznościowych są one różne. Ta informacja jest warta osobnego materiału, więc na razie krótko omówmy główne.

  VKontakte. Z pomocą specjalnych parserów - Cerebro , Targethunter , Pieprzowy ninja lub Cel segmentacji - Możesz znaleźć grupy, w których siedzą twoi abonenci. Następnie możesz kierować reklamy na innych subskrybentów tych grup.

  Facebook / Instagram. W ustawieniach grupy docelowej możesz określić kategorie zainteresowań, które są najbliższe Twoim użytkownikom. Nie zapominaj o podobnych do siebie algorytmach, dzięki którym możesz znaleźć ludzi podobnych do subskrybentów społeczności i odwiedzających witrynę.

  Koledzy z klasy. W MyTarget możesz wyświetlać reklamy na członkach społeczności i podobnych odbiorcach, znajdować Azję Środkową według odsetek, parametry demograficzne, wskaźnik zatrudnienia i średni dochód. Ponadto możesz zebrać odbiorców na liście żądań, tak jak w reklamach kontekstowych. W takim przypadku uwzględnione zostaną żądania w systemie wyszukiwania mail.ru.

  Nie jest jasne, gdzie znaleźć szczegóły.

  Użytkownik powinien natychmiast zobaczyć odpowiedź na pytanie, gdy trafi do reklamowanej społeczności. Jeśli go nie zobaczy, nie będzie długo w nim. Dlatego pierwszą rzeczą, którą użytkownik powinien zobaczyć, klikając łącze, są szczegóły oferty promocyjnej, która go przyciągnęła. Napraw informacje w nagłówku.

  To uczucie, kiedy nie możesz się doczekać, aby dowiedzieć się, dlaczego Vika opuściła Sanya, a u źródła sto lat temu usunęli tę historię ...

  Jedna oferta dla wszystkich i dla jednego

  Jeśli dowiesz się, że wśród odbiorców docelowych są miłośnicy pasteli i miłośnicy farb akrylowych, skontaktuj się z nimi bezpośrednio. Nie musisz pisać: „ W naszym sklepie internetowym są najkorzystniejsze ceny dla artystów”. Są to zbyt ogólne zwroty, którymi zainteresuje się niewiele osób.

  Więcej szczegółów, mniej wody:

  „Rabat na zestawy farb akrylowych tylko dla abonentów naszej grupy”. Celujemy w aktywnych użytkowników grup związanych z akrylem.

  „Specjalna oferta dla wszystkich rodzajów pasteli w kodzie promocyjnym„ PASTELTHEBEST ”w naszym sklepie internetowym.” Celujemy w aktywnych użytkowników grup związanych z pastelowymi kredkami.

  Pokazujemy reklamy tym, którzy tego nie rozumieją.

  Jeśli mówimy o miastach, w których jest wielu turystów lub gości, nie zapomnij ustawić języka w ustawieniach. Po co wydawać wyświetlenia na chińskich turystów?

  Ignoruj ​​gotowe zasoby

  Jeśli masz witrynę internetową, grzechem jest nie używać jej do promowania swojej strony. Pamiętaj, aby umieścić w widocznym miejscu widżety sieci społecznościowych. Link do grupy musi zostać dodany do sekcji „kontakty”. Możesz także zaprosić ludzi do swojej społeczności, wysyłając adres swojego konta na kartce lub roll-up.

  Odtwarzanie iPhone'a 7

  Konkurencja musi być związana z działalnością firmy! Od monotonnych losów iPhonów w grupach niezwiązanych z produktami Apple, ludzie są bardziej zmęczeni niż Hugh Jackman z roli Wolverine'a. Głównie zapiszą się prizolowie, którzy podpiszą się po zakończeniu konkursu. W takim przypadku nagroda powinna być cenna dla odbiorców.

  Dla porównania: pobranie 25% zniżki nie jest zbyt atrakcyjne. Granie w rabaty wcale nie jest fajne, nagroda powinna być konkretna.

  Ogólnie rzecz biorąc, konkursy są tematem wartym osobnego artykułu. Krótko mówiąc, przed rozpoczęciem sprawdź się na liście kontrolnej:

  1. prosta mechanika, która nie jest sprzeczna z zasadami sieci społecznej i jest wyraźnie opisana w zasadach;
  2. atrakcyjna nagroda;
  3. jasne ramy czasowe;
  4. szczegółowe zasady konkursu w załączonych dokumentach.

  Im droższa nagroda, tym trudniejsza może być mechanika. Przykład: zagraj w puli - konkurs repost. Gramy wesele pod klucz w Wenecji - wieloetapowy konkurs z filmami od kandydatów i głosowaniem.

  Reakcja na taki konkurs może być tylko „Uh ... Co? Petuhtomatograf2001?

  Reklama w społecznościach losowych

  Wybierz społeczności reklamowe spośród tych, które otrzymałeś z pomocą docelowych analizatorów odbiorców. Sprawdź grupy podrobione, sprawdź VK Emergency Reklamodawcy , a post w miarę możliwości dostosowuje się do treści grupy.

  Public o projektowaniu, wideo - o sukienkach. Bardziej logiczne byłoby wybranie społeczności z tematem kobiecym do sadzenia. Pomyśl oczywiście o opisie.

  Na przykład, dla jednego badania, musieliśmy zebrać jak najwięcej różnych respondentów - humanitarnych, technicznych i tych, którzy są uzależnieni od ezoteryki, i wierzących w Potwora Latającego Makaronu. W tym celu wybraliśmy kilka dużych grup tematycznych, przeanalizowaliśmy najpopularniejsze posty i przygotowaliśmy komunikaty reklamowe na swój obraz i podobieństwo. Dla miłośników ezoteryki - dziewczyny przeciw morzu i znaczącej wiadomości „Poznaj siebie”, dla techników - zaadaptowali profesjonalny żart i napisali wezwanie do pomocy w badaniu, ale dla pastafarian… A dla pastafarian nie zrobili niczego, przypisałem im tutaj słowo po słowie.

  Najważniejsze jest to, że natywna reklama jest w trendzie. Nie denerwuj użytkowników szczerą reklamą, napisz jak najbardziej ekologicznie w temacie witryny.

  Korzystamy z wielu usług „do natychmiastowej promocji”

  W Internecie masa szarych i czarnych metod oszukiwania. Dlaczego nie trzeba nawijać botów nawet „po raz pierwszy, aby grupy nie były puste” i do czego prowadzi masowe blokowanie i handel na Instagramie? To proste - może prowadzić do zakazu.

  Nawet jeśli jakimś cudem twoja grupa VKontakte nie zablokowała 300-400 botów po oszukiwaniu, można to łatwo zrobić w ciągu miesiąca lub nawet sześciu miesięcy po nielegalnych działaniach. Długo zapomniałeś o niektórych botach, uruchamiasz cel, zbierasz nowych subskrybentów, organizujesz konkursy. I pewnego pięknego poranka idź do sieci i zobacz to:

  I pewnego pięknego poranka idź do sieci i zobacz to:

  I masz szczęście, jeśli otrzymasz pewnego rodzaju moderatora, który odblokuje grupę. Jednak wszystkie negocjacje i odroczone odzyskiwanie potrwają co najmniej miesiąc.

  Instagram ostatnio zaciska śruby i zakazuje nawet tych, którzy przestrzegają minimalnych limitów dla masowych subskrypcji i polubień. Dlatego, jeśli nie chcesz stracić wszystkiego, co zostało nabyte przez przepracowanie w sieciach społecznościowych, poruszaj się w biały sposób.

  Podsumowanie

  SMM może być potężnym narzędziem promocji dla Twojej firmy. Dzięki niemu możesz rozwiązać wiele problemów: przyciągnąć nowych klientów, zachować starych, zwiększyć lojalność użytkowników i wypracować negatywne. Ponadto niektóre firmy poruszają się tylko za pomocą SMM i czują się świetnie. Aby jednak osiągnąć dobre wyniki, należy najpierw unikać absurdalnych błędów i przestrzegać podstawowych zasad:

  • Określ dla siebie, jaki jest cel twojej strony. Jakiego rezultatu oczekujesz od niej? W zależności od tego uformuj cele, strategię i taktykę, aby osiągnąć ten wynik.
  • Nie trać czasu i wysiłku, aby tworzyć unikalne, żywe i interesujące treści, które pasują do tematu grupy i które chcą czytać, lubić i repostować.
  • Kochaj swoich użytkowników, odpowiadaj na ich pytania, komunikuj się z nimi w żywym ludzkim języku
  • Zachowaj porządek na stronie, miej oko na porządek i dokładność.
  • Wyraźnie i konkretnie zdefiniuj swój cel.
  • Rozpocznij kampanię reklamową tylko wtedy, gdy masz pewność, że Twoja strona jest na to całkowicie gotowa.
  • Umieść ważne informacje w widocznym miejscu.
  • Nie zapomnij użyć witryny i innych zasobów, aby przyciągnąć subskrybentów.
  • Twórz ciekawe i jasne konkursy z cennymi nagrodami związanymi z tematem Twojej grupy.
  • Przyciągnij nowych abonentów spersonalizowaną ofertą.
  • Publikuj reklamy społecznościowe na swoich stronach.
  • Unikaj „szarych” metod promocji.

  I niech siła będzie z tobą.

  Lada Sardak, specjalista SMM

  Co może pójść nie tak?
  Jaki jest powód?
  Na przykład, dlaczego przemysł ciężki miałby otwierać stronę w sieciach społecznościowych?
  Kto jest zainteresowany czytaniem o płytach betonowych i maszynach do obróbki metali?
  Jak nie łączyć pieniędzy w żarłoczne usta biura reklamowego jest bezcelowe i bezlitosne?
  Co może pójść nie tak?
  Co on zrobi?
  Dlaczego ktokolwiek, oprócz Ciebie i Twoich pracowników, subskrybuje konto?
  Czy wiesz, co interesuje większość twoich klientów, w jakich grupach są?
  Po co wydawać wyświetlenia na chińskich turystów?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»