Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Umowa agencyjna: optymalizacja podatkowa

  1. Zawieramy umowę agencyjną w celu optymalizacji podatkowej
  2. Podstawą opodatkowania agenta jest kwota dochodu w formie wynagrodzenia
  3. Zawarcie umowy agencyjnej dotyczącej optymalizacji podatku VAT

  Zakres umów agencyjnych jest dość szeroki. Obecnie umowy agencyjne są bardzo często wykorzystywane do optymalizacji podatków. Zastanów się, jakie podatki można zmniejszyć za pomocą umowy agencyjnej i jak bezpieczny jest z podatkowego punktu widzenia. Nie wywołuj optymalizacji podatkowej poprzez roszczenia agencyjne od organów podatkowych, innymi słowy, „czy jest to warte świecy?”

  Ważne w tym artykule:

  • Jak zawrzeć umowę agencyjną w celu optymalizacji podatków
  • Co będzie zawarte w podstawie VAT agenta?
  • W takim przypadku agent nie może zapłacić podatku VAT od opłaty.

  Zawieramy umowę agencyjną w celu optymalizacji podatkowej

  Zgodnie z art. 1005 kodeksu cywilnego Federacji Rosyjskiej na podstawie umowy agencyjnej jedna strona jest agentem, druga jest zleceniodawcą. Zleceniodawca poleca agentowi wykonanie pewnych czynności, a agent zobowiązuje się je wykonać. W tym celu zleceniodawca płaci agentowi opłatę. Co ciekawe, agent może działać w konkretnej transakcji we własnym imieniu lub w imieniu zleceniodawcy, co należy określić w umowie, jednakże główny zobowiązany rekompensuje agentowi wszystkie wydatki wynikające z umowy.

  Prawo cywilne w odrębnym przepisie przewiduje zobowiązanie zleceniodawcy do zapłaty wynagrodzenia agenta w wysokości iw sposób określony w umowie agencyjnej (art. 1006 kodeksu cywilnego Federacji Rosyjskiej). A jeśli procedura wypłaty wynagrodzenia w umowie nie jest przewidziana, zleceniodawca jest zobowiązany do jej zapłaty w ciągu tygodnia od chwili złożenia przez agenta raportu za miniony okres. Z kolei agent jest również zobowiązany do przekazania zleceniodawcy raportów w procesie realizacji umowy agencyjnej (art. 1008 kodeksu cywilnego Federacji Rosyjskiej).

  To ważne!

  Gdy kontrole podatkowe muszą dostarczyć dokumenty potwierdzające wybór kontrahenta. Możesz to zrobić za chwilę w usłudze ” RNA: Weryfikacja kontrahenta „. Wprowadź numer TIN lub nazwę firmy i wydrukuj dokumenty wygenerowane przez program.

  Wprowadź numer TIN lub nazwę firmy i wydrukuj dokumenty wygenerowane przez program

  Podstawą opodatkowania agenta jest kwota dochodu w formie wynagrodzenia

  Przedsiębiorstwa prowadzące działalność w interesie innej osoby na podstawie umów agencyjnych określają podstawę opodatkowania jako kwotę dochodu uzyskanego przez nich w formie wynagrodzenia (wszelkich innych dochodów) w faktycznej realizacji tej umowy. Przede wszystkim jest to kwota dochodu otrzymanego w formie wynagrodzenia lub dodatkowych świadczeń, może to być również kwota nadwyżki między zwrotem kosztów a faktycznie poniesionymi kosztami. Jednocześnie podstawa opodatkowania jest ustalana oddzielnie dla każdego rodzaju dochodu, w odniesieniu do którego ustalane są różne stawki podatkowe.

  Przepisy podatkowe pozwalają w pewnym stopniu zoptymalizować podstawę opodatkowania agenta (klauzula 9 art. 270 Ordynacji podatkowej Federacji Rosyjskiej). Tak więc przy ustalaniu podstawy opodatkowania nie bierze się pod uwagę:

  • wydatki w formie nieruchomości (w tym gotówki) przekazane przez agenta w związku z wypełnianiem zobowiązań wynikających z umowy agencyjnej;
  • koszty poniesione przez agenta na zleceniodawcę, jeżeli takie koszty nie mają być uwzględnione w kosztach agenta i (lub) innego pełnomocnika zgodnie z warunkami zawartych umów.

  Innymi słowy, przed obliczeniem podatku konieczne jest odliczenie od wynagrodzenia (bez podatku VAT) tych wydatków, które są akceptowane do celów podatkowych, takie jak wynagrodzenia pracowników, odpisy amortyzacyjne itp.

  Zawarcie umowy agencyjnej dotyczącej optymalizacji podatku VAT

  Czy usługi agencyjne można traktować jako sposób na unikanie podatków? W rzeczywistości istnieje szereg przypadków, w których agent nie może nakładać dochodu z tytułu wartości dodanej (wynagrodzenia) na podatek od wartości dodanej (klauzula 2 art. 156 Ordynacji podatkowej Federacji Rosyjskiej). Na przykład agent ma prawo nie opodatkowywać wynagrodzenia, jeśli otrzyma je za pomoc w wynajmie lokalu cudzoziemcom, a także organizacjom akredytowanym w Federacji Rosyjskiej.

  Sytuacja jest podobna, jeśli wynagrodzenie otrzymane za pomoc w realizacji akcesoriów pogrzebowych, usług pogrzebowych, a także za wykonanie prac przy produkcji pomników nagrobnych i projektowaniu grobów. Wreszcie, sprzedając produkty sztuki ludowej i rzemiosła, wynagrodzenie agenta jest również zwolnione z podatku VAT. Ale warto zauważyć, że takie „luki” są od dawna znane organom podatkowym, dlatego w 2016 r. Podczas kontroli podatkowych umowy agencyjne podlegają kontroli kontrolerów. W tym względzie ryzykowne jest wykorzystanie agencji jako sposobu na unikanie podatków, podatnik powinien ponownie docenić potrzebę optymalizacji podatków w ten sposób.

  Nie wywołuj optymalizacji podatkowej poprzez roszczenia agencyjne od organów podatkowych, innymi słowy, „czy jest to warte świecy?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»