Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Usługa bazy danych 1C w MS SQL Server. Część 1

  Kontynuując temat konserwacji bazy danych 1C, przyjrzymy się systemowi zarządzania relacyjnymi bazami danych Microsoft SQL Server

  Kontynuując temat konserwacji bazy danych 1C, przyjrzymy się systemowi zarządzania relacyjnymi bazami danych Microsoft SQL Server. Ten produkt daje nam ogromne możliwości przetwarzania, przechowywania, tworzenia kopii zapasowych i przywracania baz danych. Rozpocznę krótką serię artykułów na ten temat. Wszystko, co zostanie napisane poniżej, jest osobistą opinią na ten temat i podlega krytyce.

  W tym artykule opisano proces tworzenia planów konserwacji bazy danych. Ostrzeganie operatora, jak również przykład odzyskiwania bazy danych, zostaną omówione w następnych artykułach.

  W laboratorium testowym mamy:

  • Windows Server 2008 Enterprise Server: SRV-1C-TEST .
  • Microsoft SQL Server 2008: SRV-1C-TEST .
  • Baza testowa BuhFirma .

  Jak zwykle postawiliśmy sobie zadanie:

  Przeprowadzaj konserwację bazową w okresie od 00:30 - 01:00, podczas gdy konserwacja nie powinna być zauważalna (lub słabo zauważalna) dla użytkowników bazy.

  Zacznijmy od ważnych momentów. Baza danych MS SQL może mieć jeden z trzech typów modelu odzyskiwania:

  • Proste.
  • Kompletne
  • Z niepełnym logowaniem.

  Również podczas tworzenia kopii zapasowej mamy do wyboru trzy opcje kopiowania:

  • Kompletne
  • Różnica
  • Skopiuj dziennik transakcji (dzienniki).

  Dzięki pełnej opcji kopiowania zapisywana jest baza danych mdf i dziennik transakcji. Kopiowanie różnicowe (inaczej różnicowe) kopiuje dane, które zmieniły się od czasu utworzenia ostatniej pełnej kopii zapasowej. Kopiowanie odpowiednio dziennika transakcji zapisuje tylko dziennik transakcji.

  Po wybraniu prostego modelu można przywrócić bazę danych od momentu utworzenia ostatniej kopii różnicowej lub pełnej. Wybierając pełny model odzyskiwania, możemy przywrócić bazę danych do minuty, tworząc pełną kopię zapasową, na przykład w nocy, i tworzyć kopie dziennika transakcji w ciągu dnia. Poniżej zobaczymy, gdzie pojawia się ten moment. Chciałem też przywołać kilka fragmentów MSDN : „Niepełny model odzyskiwania rejestrów jest przeznaczony wyłącznie do uzupełnienia pełnego modelu odzyskiwania. Ogólnie, niekompletny model odzyskiwania jest podobny do pełnego modelu odzyskiwania, z tym że większość operacji masowych w nim jest minimalnie rejestrowana”.

  Możesz zobaczyć model przywracania bazy danych, przechodząc do właściwości bazy danych, na przykład BuhFirma i przechodząc do linii - Parametry.

  W MSSQL 2008 model odzyskiwania w utworzonych bazach danych jest domyślnie zakończony .

  Jak wybrać model odzyskiwania? Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: czy utrata informacji jest śmiertelna w czasie, który upłynął po pełnej kopii zapasowej? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, wybierz pełny model odzyskiwania, jeśli nie, prosty. Model z niepełnym rejestrowaniem powinien być używany tylko do czasu masowych operacji w bazie danych.

  Zatem, jeśli wybierzesz prosty model, możesz przywrócić dane tylko w czasie pełnych lub różnicowych kopii zapasowych w nocy, a wszystkie późniejsze informacje zostaną przywrócone ręcznie przez użytkowników. Wybierając pełny model, musisz wykonać kopię zapasową dziennika transakcji, w przeciwnym razie dzienniki znacznie się zwiększą. W przypadku każdego modelu odzyskiwania zawsze należy mieć pełną kopię zapasową.

  Na początku stworzymy plan konserwacji nocnej, który obejmie sekwencję następujących działań:

  • Sprawdź integralność bazy danych
  • Przebuduj indeks
  • Aktualizacja statystyk
  • Czyszczenie pamięci podręcznej procedur DBMS
  • Kopia zapasowa bazy danych
  • Czyszczenie po konserwacji
  • Dziennik rozliczeń

  Aby to zrobić, połącz się z serwerem MSSQL za pomocą Microsoft SQLServer Management Studio . Możesz uruchomić środowisko, przechodząc do Start - Wszystkie programy - Microsoft SQL Server 2008 .

  Połącz się z SQL Server i przejdź do Zarządzanie - plany konserwacji . Kliknij prawym przyciskiem myszy Plany usług i wybierz Utwórz plan serwisowy . Podaj nazwę: SRV1CTEST .

  Przed nami okno SRV1CTEST, w którym utworzymy sekwencję działań wskazanych wcześniej. Natychmiast widzimy Attached_Plan1 . Po prawej stronie nazwy zagnieżdżonego planu pojawi się ikona w postaci tablicy. Kliknij go i przejdź do właściwości harmonogramu zadania. Tutaj możesz zmienić nazwę zagnieżdżonego planu, ustawić częstotliwość powtarzania na Codziennie i ustawić czas. A więc teraz pozostaje wypełnić nasz plan zadaniami. Aby to zrobić, przeciągnij i upuść zadania z paska narzędzi, który znajduje się po prawej stronie.

  Zacznijmy od sprawdzania integralności bazy danych .

  Po przeciągnięciu zadania kliknij go dwukrotnie. Otwiera się okno, w którym w wierszu bazy danych wybieramy utworzoną przez nas bazę danych BuhFirma . Następnie w ten sam sposób dodajemy zadanie Odbudowywanie indeksu i Aktualizowanie statystyk , nie zapominając o wybraniu w nich niezbędnej bazy danych.

  Procedura Przebuduj indeks ponownie tworzy indeks z nowym współczynnikiem wypełnienia. Z tego powodu zwiększamy wydajność bazy danych.

  Zadanie Aktualizuj statystyki aktualizuje informacje o danych tabeli dla MS SQL. To również poprawia wydajność. Ale po tej operacji konieczne jest wyczyszczenie pamięci podręcznej.

  Na razie przestańmy i porozmawiajmy o tworzeniu powiązań między zadaniami. Linki odzwierciedlają kolejność wykonania. Aby nawiązać połączenie między zadaniami, kliknij raz zadanie i zobacz wyświetloną strzałkę. Należy go przeciągnąć do następnego zadania. Łącze może mieć 3 kolory: niebieski, zielony i czerwony, z których każdy oznacza trzy rodzaje przejścia: po prostym zakończeniu poprzedniego zadania - Zakończenie , w przypadku pomyślnego zakończenia - Sukces , aw przypadku błędu podczas poprzedniego zadania - Błąd . Wszystkie te parametry można zobaczyć, klikając prawym przyciskiem myszy strzałkę między zadaniami. Tak więc, jeśli potrzebujemy przebudowania indeksu, aby działał tylko po pomyślnym zakończeniu zadania Sprawdzanie integralności bazy danych , musimy połączyć je ze strzałką. Klikając prawym przyciskiem myszy na strzałce, zmień jego tryb na Pomyślnie , jak widać, jego kolor zmienił się na zielony.

  W tej chwili mamy 3 zadania utworzone w naszym zagnieżdżonym planie. Jak widać, nie ma żadnych zadań, aby wyczyścić pamięć podręczną procedur DBMS w panelu elementów. Użyjemy zadania Wykonaj instrukcję T-SQL . Przeciągnij go do planu i kliknij go dwukrotnie. Widzimy okno, w którym wpisujemy:

  DBCC FREEPROCCACHE

  Kliknij OK. Następnie należy dodać zadanie do kopii zapasowej bazy danych zadania. Klikając na dodane zadanie, zobaczymy opcje konfiguracji zadania.

  Tutaj, na podstawie zadania, wybierz pełną kopię zapasową, miejsce, w którym umieścimy archiwa, a także nie zapomnij ustawić opcji Kompresuj kopie zapasowe .

  Zadanie Czyszczenie po konserwacji umożliwia usunięcie nieaktualnych archiwów. W nim możemy ustawić lokalizację archiwów, a także czas, po którym zostaną usunięte.

  Zadanie Wyczyść dziennik usuwa dane dziennika związane z tworzeniem kopii zapasowych, odzyskiwaniem, planami konserwacji bazy danych i aktywnością agenta SQLServer.

  Na koniec otrzymamy listę kolejnych zadań.

  Po zapisaniu planu konserwacji musisz upewnić się, że agent SQL Server działa na naszym serwerze. Aby to zrobić, przejdź do Start - Wszystkie programy - Microsoft SQL Server 2008 - Narzędzia konfiguracyjne - Menedżer konfiguracji SQL Server . Przechodząc do linii usług SQLServer , sprawdź, czy usługa agenta SQLServer jest w stanie Uruchomienia, a tryb uruchamiania jest ustawiony na Auto .

  W końcu chciałbym powiedzieć, że użycie zadania Indeks odbudowy może zostać zastąpione lub połączone z zadaniem Indeksu reorganizacji . Reorganizacja indeksu jest narzędziem do defragmentacji indeksów. Aby zobaczyć, jakie operacje są wymagane dla indeksu, konieczne jest wyświetlenie statystyk fizycznych indeksu. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy bazę danych, przejdź do Raporty - Raporty standardowe - Statystyki indeksu fizycznego .

  Możesz monitorować stan operacji wykonywanych z planów zarządzania - konserwacji . Aby to zrobić, we właściwościach planu SRV1CTEST wybierz Wyświetl dziennik . Można również wyświetlić dziennik, który jest obsługiwany przez agenta MS SQL dla tego zadania. Aby to zrobić, przejdź do wiersza agenta MS SQL i we właściwościach zadania SRV1CTEST wybierz Wyświetl dziennik .

  Dodatkowe materiały:

  Jak wybrać model odzyskiwania?
  Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: czy utrata informacji jest śmiertelna w czasie, który upłynął po pełnej kopii zapasowej?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»