Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Vslukh.ru: Podatki od pojęć

  1. „Kiedy śpisz z kodem podatkowym przez 20 lat, zaczynasz dużo rozumieć”.
  2. „Cały system jest zaostrzony, aby zebrać 75% każdego zarobionego rubla od 95% podatników. Oligarchowie...
  3. „Jeśli optymalizujesz lub nie optymalizujesz, nie ma różnicy ... Podatki nie są pobierane zgodnie z...
  4. # MasterBreakfast - terytorium praktykujących.

  # Master Breakfast with Jewgienij Sivkov.

  Tym razem Jewgienij Śiwkow , gość Rosyjskiej Partii Podatników, uznany ekspert w dziedzinie obniżek podatków i ochrony biznesu, jeden z najbardziej kompetentnych i poszukiwanych doradców podatkowych i podatkowych w Rosji, autor ponad 70 dokumentów podatkowych, stał się gościem Master Breakfast.

  „Kiedy śpisz z kodem podatkowym przez 20 lat, zaczynasz dużo rozumieć”.

  Ze względu na to zrozumienie zebraliśmy się.

  O „wysłanym kazachkah”

  W kontekście interesów stron Eugene wskazał dwa podstawowe błędy w postrzeganiu wszystkiego, co związane jest z podatkami:

  1. Podatki są kwestią właściciela firmy: „Główni księgowi od wielu lat uczestniczą w różnych warsztatach optymalizacji podatkowej w regionach. Ale zrozumcie, nie interesuje ich optymalizacja - ich zainteresowanie polega na spokojnym życiu i spokojnym raportowaniu. Jak pokazuje praktyka, nie podnoszą wynagrodzenia za optymalizację. Nawet menedżerowie wysyłają nic nie znaczącego - również nie tej samej motywacji. W Moskwie właściciele są pierwszymi uczestnikami takich seminariów. ”

  2. Istniejący w kraju system podatkowy ma destrukcyjny wpływ na biznes: „Amerykanie napisali nasz kod podatkowy. Początkowo zawiera tyle wszystkiego, co każdy wstrząsa podatkiem VAT ... A teraz, gdy system zbiorowej odpowiedzialności za VAT i podatki od wynagrodzeń jest całkowicie zautomatyzowany, każdy przedsiębiorca będzie początkowo winny, ponieważ nierealistyczne jest bronienie się przed jednodniową firmą w 10. kolanie.

  kolanie

  O optymalizacji

  „Tylko ja jestem zaangażowany w optymalizację podatkową w naszej firmie - to bardzo delikatna sprawa. Konsultuję różnych ludzi od posłów i oligarchów do złodziei w prawie. Odpowiedzialny za moje słowa - wciąż żywy. ”

  Jewgienij ma słynną książkę, która przyciągnęła zarówno złość ze strony posłów, jak i poważne czeki - „Czarno-biały optymalizacja podatkowa”. Są więc dokładnie takie „schematy”, które są legalne. Oznacza to, że nie jest to nawet schemat w ogólnie przyjętym znaczeniu, lecz technika kompetentnego korzystania z opcji przewidzianych przez prawo w celu zmniejszenia obciążenia podatkowego. „Czarne białe schematy stają się tylko krzywe” - powiedział Eugene.

  „Czarne białe schematy stają się tylko krzywe” - powiedział Eugene

  Najbardziej kompetentna optymalizacja, według naszego gościa, odbywa się bez użycia schematów. W tym kontekście słyszano przynajmniej następujące myśli:

  • Użyj pozycji właściciela. Właściciel zawsze płaci mniej niż wynajęty mężczyzna, niezależnie od statusu w firmie, którą posiada. To właśnie robią w dziedzinie ładu korporacyjnego: zadaniem właścicieli jest ciągnięcie wszystkich wydatków osobistych do firmy (wypoczynek, transport, a nawet kosztowna szafa ...).

  • Bądź bogatszy - im bogatszy jesteś w Rosji, tym mniej płacisz. Na przykład podatnicy, których dochody za rok przekraczają 5 miliardów rubli, a aktywa - 10 miliardów, były faktycznie zwolnione z kontroli na miejscu - wystarczy powiadomić organy podatkowe o transakcjach i planowanych systemach płatności podatkowych z wyprzedzeniem. Dla znaczących firm w praktyce wprowadzono porozumienia pokojowe: FTS z zaledwie trzema dużymi dłużnikami w 2016 r. Zawarł takie umowy za 2 mld rubli. Od nowego roku wprowadzane jest opodatkowanie, zgodnie z którym państwo samo doradzi w sprawie przeprowadzania transakcji (oczywiście nie ma już potrzeby sprawdzania ich później). „Chociaż, jak wykazały badania dysertacji, w Rosji, aby być bardzo bogatym, trzeba mieć dostęp do pieniędzy budżetowych i krewnego urzędnika wysokiego szczebla w radzie dyrektorów” - powiedział Sivkov.

  • Stwórz organizację religijną. Według niego, według gościa, nie ma zwyczaju sprawdzania. Nie płacą podatku dochodowego i VAT.

  • Użyj statusu organizacji non-profit. „Ale tutaj, plus będzie tylko przy odbiorze pieniędzy z budżetu” - powiedział Eugene.

  „Cały system jest zaostrzony, aby zebrać 75% każdego zarobionego rubla od 95% podatników. Oligarchowie płacą 35 kopiejek za rubel. Organizacje religijne za 10 kopiejek. Banki międzynarodowe prawie nic nie płacą. ”

  Teraz trochę o schematach. „Nigdy w programach nie może kolidować z usługą podatkową”. Gość zauważył, że ludzie często niedostatecznie postrzegają rzeczywistość podatkową: „Nie potrzebujesz unikalnych systemów podatkowych, ponieważ unikalny system zablokuje mózg podatnika, który przyjdzie do ciebie z czekiem, powinien zobaczyć proste schematy, które zostały już opracowane w praktyce arbitrażowej i są akceptowane , jako norma w rosyjskiej gospodarce. ”

  Na przykład rozważyliśmy szereg wskazówek dotyczących optymalizacji dla najtrudniejszych dla małych i średnich przedsiębiorstw podatków - podatek dochodowy od osób fizycznych i obowiązkowe potrącenia z wynagrodzeń:

  • korzystać z pakietu socjalnego. Jest to zastąpienie części wynagrodzenia pracownika za usługi, które płaci on w swoim życiu (komunikacja, parkowanie w centrum biurowym itp.);

  • używać płatności niepodlegających opodatkowaniu lub częściowo podlegających opodatkowaniu. Na przykład dopłata za zmianę pracy nie podlega żadnemu podatkowi dochodowemu od osób fizycznych ani składkom na ubezpieczenie społeczne. I może mieć zastosowanie w firmach, w których istnieją oddziały w sąsiednich miastach.

  • stosować umowę najmu, podlega ona wyłącznie podatkowi dochodowemu od osób fizycznych. Najłatwiejszą opcją jest wynajęcie pojazdu osobistego swojego pracownika, jeśli używa go do celów służbowych.

  • stosować bezpośrednie świadczenia przewidziane dla Twojej firmy zgodnie z prawem. „Dopóki nie ukończysz wszystkich korzyści, nie stosuj nawet poprzednich punktów.”

  O relacjach z FTS

  „Jeśli optymalizujesz lub nie optymalizujesz, nie ma różnicy ... Podatki nie są pobierane zgodnie z prawem, ale zgodnie z koncepcjami: organy podatkowe mają plany ... Wszystkie kontrole podatkowe kończą się wynikami - nadal pobierają podatki. I nie przychodzą do ciebie tylko dlatego, że jeszcze nie zależy od ciebie. ”

  ”

  Jewgienij jest pewien, że wszystko zostało zrobione w Rosji, aby zapisy były niepoprawnie przechowywane: „Abyś zawsze był winny”. Podsumowując, krajowy biznes buduje relacje z państwem na 6 sposobów:

  1) Firma prowadzi księgowość we wszystkich zasadach. Według Jewgienija Siwkova, tylko firmy zagraniczne obecne w naszym kraju robią to w Rosji: „Jeśli główny księgowy zachowa wszystkie zasady, zapewni kontrolę podatkową na miejscu”. Ale wydaje mi się, że mam więcej szczęścia - znam wiele takich firm i są mieszkańcami Federacji Rosyjskiej.

  2) Firma udaje, że przechowuje zapisy księgowe - jest jakiś księgowy i jakiś rodzaj raportowania, ale właściciel planuje „połączyć” tę firmę później. Takie podejście jest już ostatnim dniem - Federalna Służba Podatkowa nauczyła się wyraźnie przeciwdziałać.

  3) Firma „łączy” konto: „FTS nie wymyślił jeszcze, jak wycofać dokumenty z wyspecjalizowanych firm konsultingowych, które zgodnie z umową serwisową prowadzą dla ciebie konta i mają założycieli za granicą ... I te firmy, których dokumenty umierają Awaryjne, czasami żyją lepiej niż inne.

  4) Firma prowadzi ewidencję zgodnie z potrzebami służby podatkowej - negocjuje z nią. Dziwna myśl brzmiała: „im bardziej jesteś elastyczny, tym dłużej żyjesz - ci, którzy sprawdzają firmy na poziomie Gazpromu, a potem tam pracują”.

  5) Firma korzysta z jednodniowej firmy. To nawet nie rozwodziło się - po wielu zmianach w rozliczaniu podatku VAT i zaostrzeniu praktyki FTS w domniemanym systemie winy, ta opcja jest stosowana tylko przez całkowicie nieodpowiednich ludzi: „W Moskwie istnieje zapora prześladowań do pracy z firmami jednodniowymi. I pochodzi od Komitetu Śledczego. ”

  6) Firma prowadzi ewidencję tego, jak jest wygodna, ale używa „wartości nominalnych” na stanowiskach dyrektora i głównego księgowego: „Najważniejszą rzeczą w optymalizacji podatkowej są gwarancje ... Musisz jasno zrozumieć, kto będzie odpowiedzialny - nie ma ochrony przed podatkami”.

  To jest rosyjska rzeczywistość. Jednak Jewgienij ponownie i ponownie podkreśla ideę, że obecne prawodawstwo przewiduje wiele możliwości precyzyjnego zmniejszenia obciążenia podatkowego. „Od 2014 r. Wszystko się zmieniło - budują nowe ośrodki zatrzymań przedprocesowych i przygotowują się do lądowania z VAT” - przypomniał o możliwych konsekwencjach złych kroków.

  O podstawach

  I wiele ważnych myśli, które zostały usłyszane podczas śniadania mistrzowskiego. Mają one na celu ustanowienie właściciela firmy w celu właściwego zrozumienia otoczenia podatkowego przedsiębiorstwa.

  • „Nie przechodzimy do optymalizacji podatkowej, dopóki firma nie ma planowania podatkowego”. Faktem jest, że ważne jest wcześniejsze obliczenie konsekwencji pewnych kroków, a nie pojedynczej transakcji lub linii biznesowej, ale w systemie, aby zoptymalizować obciążenie całej firmy. „W przypadku planowania istnieje sprawdzony system raportowania danych: 4T9 - poprzednie cztery tygodnie, bieżący tydzień i 9 przyszłych tygodni. To zadanie nie jest księgowym, ale ekonomistą ... Główny księgowy jest urzędnikiem podatkowym. ”

  • „Najlepszym sposobem na optymalizację podatków jest zwiększenie dochodów przedsiębiorstw. Ci, którzy obniżają koszty, nie przetrwają w końcu. ”

  • Kontrola podatkowa zostanie przeprowadzona tam, gdzie jest wielu pracowników i wiele podatków. Podczas gdy jesteś mały - żyjesz długo i szczęśliwie. Unikaj krytycznych granic specjalnych systemów podatkowych. Zapewnij wyrównanie trendów kosztów i przychodów. „Dobry księgowy powinien rozumieć, jaka powinna być dynamika i skala wskaźników”.

  „Dobry księgowy powinien rozumieć, jaka powinna być dynamika i skala wskaźników”

  O rzeczywistości i zagrożeniach

  Podsumowując, zgodnie z tradycją, istnieje szereg cytatów, które odzwierciedlają rzeczywistość prowadzenia biznesu w nowoczesnym środowisku podatkowym i oddają atmosferę ostatniego spotkania:

  • Czy masz pracownika w firmie, która jest odpowiedzialna za płacenie podatków z jego wynagrodzenia?

  • W listach kontrowersyjne sytuacje FTS i Ministerstwa Finansów są sprzeczne - mają wiele opinii na jedno pytanie. W rezultacie biznes zawsze się myli.

  • Sam kod podatkowy jest sprzeczny z Konstytucją Federacji Rosyjskiej: decyzja nie jest podejmowana przez sędziego, ale przez kierownika służby podatkowej.

  • Większość ataków najeźdźców wciąż wiąże się z podatkami.

  • Właściciel, kiedy traci wszystko, dowiaduje się o tym ostatni.

  • Banki - źródła informacji dla FTS, kontrola dostarczania certyfikatów 2NDFL.

  • Personel jest zagrożeniem. Nie spotkałem ludzi, którzy nie zrezygnowali ze swojego dyrektora.

  • Dobroczyńcy - kandydaci do kontroli na miejscu.

  • Prowadząc działalność w prosty sposób - zachowaj: uproszczony system podatkowy z podstawą „dochodu” i UTII bez otwierania rachunku bieżącego.

  • W Rosji dodatkowe podatki są naliczane nawet na podstawie zeznań.

  • Zadaniem FTS jest stworzenie systemu, aby wszyscy byli pod pełną kontrolą. Kierownictwo podatkowe nie ma zaufania do swoich pracowników - wszystko będzie zautomatyzowane.

  • Wystarczy zapłacić 1% z każdej transakcji i możesz anulować wszystkie podatki w kraju.

  Sprawdziłem ostatni punkt i nie jest to dalekie od prawdy. Gdzie cała armia idzie do ludzi, którzy są dziś zajęci administracją podatkową?

  # MasterBreakfast - terytorium praktykujących.

  Ogłoszenie nadchodzące śniadanie mistrzowskie.

  Organizacja i wsparcie projektu Master Breakfast: SRW „Business Russia” LLC.

  Pomysł i koncepcja: Business Modeling Institute „Master”.

  Moderator: Anton Yazovskikh (www.facebook.com/anton.yazovskikh).

  Wsparcie informacyjne: vsluh.ru, 1tmn.ru, Yantar Publishing House i Poster Business Events.

  Zdjęcie: Alexander Zubkov.

  Wideo: Alexey Chinyakov.

  Gdzie cała armia idzie do ludzi, którzy są dziś zajęci administracją podatkową?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»