Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  White Hat Tiered Link Building - The Definitive Guide

  1. Wprowadzenie
  2. Korzystanie z wielowarstwowego budynku linkowego dla celów White Hat
  3. Czym różni się to od wielopłaszczyznowej obróbki strumieniowej czarnego kapelusza
  4. Znajdowanie celów poziomu 1:
  5. Publikowanie postów o gościach pierwszego poziomu:
  6. Znajdowanie celów poziomu 2:
  7. Wyszukiwarka grafiki Google
  8. „Dostawca do” sekcji profili Google+
  9. Zaawansowane wyszukiwanie zapytań w Google
  10. Wykorzystanie swojej wiedzy na tematy pokrewne
  11. Publikowanie postów dla gości 2 poziomu
  12. Obszar „Autor Bio”
  13. Rzeczy, o których warto pamiętać

  Wielowarstwowe budowanie lin jest znane jako metoda wykorzystywana głównie przez SEO black hat

  Wielowarstwowe budowanie lin jest znane jako metoda wykorzystywana głównie przez SEO black hat. Może jednak być używany przez białe kapelusze w bardziej skuteczny sposób. To, co omówię w tym poście, dotyczy głównie tego, czym jest tworzenie warstwowych linków, w jaki sposób jest ono obecnie używane i jak można go używać w sposób biały .

  Wprowadzenie

  Co to jest wielowarstwowy budynek linkujący?

  Wielopoziomowe budowanie linków od dawna jest uwielbiane przez SEO SEO. Jest to zasadniczo proces budowania wielu warstw linków do strony docelowej. Jak to działa?

  Załóżmy, że jesteś czarnoskórym SEO, który po prostu próbuje wyhodować i wypalić witrynę. Zbudujesz więc relatywnie wysokiej jakości linki jako pierwszy poziom. Podobnie jak ręcznie napisane artykuły na 10-20 stronach, które dadzą Ci ładne kontekstowe linki do Twojej witryny.

  Tak więc, aby uczynić te posty na poziomie 1 bardziej wydajnym, wskażesz kilkaset linków 2 poziomu na poziomie 1. Następnie wskazujesz kilka tysięcy linków na poziomie 2 i może to trwać, ale w większości przypadków nie widzę potrzeby używania poziomów 4 i wyższych.

  Krótko mówiąc, wszystkie te linki sprawiają, że twój poziom 1 jest potężny. Tak więc, Twoja własna strona zyska znacznie lepsze wsparcie od tych linków 1 poziomu.

  Dobrą stroną tej techniki jest to, że kiedy otrzymasz ostrzeżenie (jeśli spamujesz) lub zostaniesz ukarany, możesz zawsze odciąć dostawę, usuwając te linki 1 poziomu.

  W każdym razie ten post nie ma nic wspólnego ze stroną czarnego kapelusza. Teraz, gdy wiesz o warstwowym budowaniu linków, zobaczmy, jak możesz go wykorzystać do czysto białych kapeluszy .

  Korzystanie z wielowarstwowego budynku linkowego dla celów White Hat

  Korzystanie z wielowarstwowego budynku linkowego dla celów White Hat

  Powiedzmy, że jestem bardzo dumny z tego posta, Przegląd InMotion Hosting i chcę zwiększyć uprawnienia do stron, korzystając z warstwowego budowania linków.

  Teraz warstwowe budowanie linków może być realizowane w całkowicie białej kampanii SEO. Zasadniczo, poziom 1 w tym przypadku byłby postami gości w innych witrynach i innych ważnych witrynach prowadzących do Twojej witryny.

  Nie, kolejne poziomy nie będą się składały ze spamowych stron. To interesująca część procesu. W przypadku twoich poziomów 2 powinieneś szukać witryn z dużą ilością uprawnień do domeny (lepiej) lub PageRank (niedokładne odzwierciedlenie autorytetu w wielu przypadkach).

  Możesz podejść do nich, aby spróbować uzyskać link, spróbować zerwanego linku (sugerując im coś z własnej witryny, aby zastąpić uszkodzony link) lub spróbować opublikować post gościnny. Nie powinni być tak surowi w przyjmowaniu postów gości . Czemu? Prawdopodobnie dlatego, że bardzo potrzebują treści lub ich ogólna wydajność spada. Nie obchodzi cię to.

  Następnym krokiem byłoby połączenie z twoimi poziomami 1. Jeśli jest to tylko pojedynczy link, możesz bezpośrednio połączyć się z twoim postem powiązanym z nim. Jeśli jest to post gościnny, możesz skorzystać z przerażającego obszaru bio autora, aby połączyć się z innymi postami lub nawet profilami autora w innych witrynach.

  Załóżmy, że napisałeś całkiem fajny post na bloga najwyższej klasy w swojej niszy. Teraz piszesz 4-5 postów, aby zbudować linki na poziomie 2 do tego postu lub swojego profilu w tej witrynie. To, co to zrobi, znacznie zwiększy Władzę Strony tego wielkiego postu.

  Czym różni się to od wielopłaszczyznowej obróbki strumieniowej czarnego kapelusza

  • Nikomu nie szkodzisz. Nie marnujesz też energii elektrycznej na coś bezużytecznego, podobnie jak spamowanie.
  • Twoje posty na poziomie 2 pomagają właścicielom tych witryn.
  • Tworząc linki kontekstowe do swoich postów o wysokiej jakości na poziomie 1, spodoba Ci się witryna, w której opublikowano te posty, ponieważ nie będziesz jedyną osobą, która z tego skorzysta, ponieważ linki te pomogą w kierowaniu ogólnym uprawnieniem domeny te domeny są wyższe.
  • Twoje treści pomagają w sumie trzem stronom: Tobie, twojemu domowi z poziomu 1, twojemu tier 2.

  Rozpoczęcie pracy

  Pokażę ci, jak możesz wdrożyć strategię, jednocześnie trzymając się postów dla gości.

  Znajdowanie celów poziomu 1:

  Polecam wyjście na kampanię drugiego poziomu dopiero po opublikowaniu kilku postów na kilku najbardziej znanych blogach w branży. Jeśli jesteś w stanie pisz epickie posty w mniej niż 2 godziny, jak Neil Patel jednak zalecam, abyś robił jednocześnie oba poziomy 1 i 2.

  Znalezienie celów poziomu 1 jest jedną z łatwiejszych rzeczy do zrobienia na liście. Jeśli myślisz nawet o takiej strategii, powinieneś już być świadomy najpopularniejszych blogów w swojej branży.

  Aktualizacja:

  Czapka z czapką do Gareth Bull w tym celu strategia opisana poniżej, dotycząca publicznego katalogu blogów Technorati, już nie działa, ponieważ Technorati zamknął swój katalog blogów. Inne wymienione metody nadal działają bardzo dobrze.

  Nawet jeśli nie jesteś, możesz przeglądać Technorati i wiedzieć o niektórych najbardziej autorytatywnych witrynach w twojej niszy.

  Innym sposobem obejścia tego problemu jest indywidualne znalezienie influencerów za pośrednictwem sieci społecznościowych. Możesz łatwo znaleźć tony influencerów za pomocą narzędzia takiego jak Followerwonk . Wszystko, co musisz zrobić, to wpisać słowa kluczowe do wyszukiwania w biosie ludzi na Twitterze.

  Oto jak wyglądają wyniki wyszukiwania podczas wyszukiwania „SEO” i podać więcej szczegółów:

  Oto jak wyglądają wyniki wyszukiwania podczas wyszukiwania „SEO” i podać więcej szczegółów:

  Możesz sortować wyniki na podstawie liczby obserwujących, autorytetu Followerwonk i wielu innych rzeczy. Możesz zawęzić wyszukiwanie, określając minimalną lub maksymalną liczbę obserwujących lub obserwujących, które musi znaleźć się na liście.

  Możesz zawęzić wyszukiwanie, określając minimalną lub maksymalną liczbę obserwujących lub obserwujących, które musi znaleźć się na liście

  Ogólna zasada dotycząca decydowania o witrynach pierwszego poziomu polega na zadaniu sobie pytania: czy opublikowałbym mój post tutaj, nawet jeśli linki do mojej witryny byłyby nofollow? Jeśli odpowiedź jest duża, to właśnie znalazłeś swoją następną stronę docelową pierwszego poziomu.

  Zwykle nie musisz martwić się o korzyści SEO wynikające z zamieszczania postów gościnnych w tak wysokiej jakości witrynie. Jeśli to zrobisz, zawsze możesz dokonać odprawy Open Site Explorer dla jego uprawnień na poziomie domeny.

  Chodźmy teraz z pierwszą witryną wymienioną na liście Technorati w kategorii „małych firm”.

  Nieźle, prawda?

  Następnie raz na jakiś czas trafisz na świetny cel pod względem uprawnień do domeny:

  Teraz jest jeszcze lepiej!

  Nie zawsze musisz kierować reklamy na bardzo wysokie witryny Domain Authority. Wolę utrzymywać pasek przy minimalnej liczbie 30 domen. Tak długo, jak strona jest popularna i dostaje mnóstwo odwiedzin, powinno być dobrze.

  Idealnie, gdy spędzasz czas i zasoby, tworząc doskonały materiał, chcesz miłości zarówno SEO, jak i ruchu. Jeśli masz opcje, dokonaj wyboru zgodnie z głównym priorytetem. Podam kilka przykładów.

  Strona SearchEngineGuide.com ma DA 77 i Alexa około 50K. Podczas gdy szeregi Alexa mogą być bardzo niedokładne, nadal dają wyobrażenie o ruchu w witrynie. Aby to udowodnić, większość ich wpisów na blogu zawiera tylko kilka komentarzy.

  Z drugiej strony serwis SocialMouths.com ma DA 57, ale Alexa ma około 20 tysięcy (20 tysięcy i 50 tysięcy - ogromna różnica). Większość jego postów zawiera ponad 30 komentarzy, co wskazuje na dość aktywną i połączoną społeczność.

  Więc jeśli miałbyś wybrać jeden z tych dwóch, który byś wybrał? Cóż, to całkowicie zależy od tego, co jest dla ciebie ważniejsze, soku SEO lub dużej ilości ruchu wysokiej jakości.

  Cóż, to całkowicie zależy od tego, co jest dla ciebie ważniejsze, soku SEO lub dużej ilości ruchu wysokiej jakości

  Publikowanie postów o gościach pierwszego poziomu:

  Wiele wiodących stron internetowych często wolałoby kontaktować się z takimi osobami, jak prośby o wysyłanie zaproszeń przez formularze kontaktowe na swoich stronach. Ale nadal będzie postrzegany przez człowieka. Niezależnie więc od tego, czy wysyłasz e-mail do redaktora bezpośrednio, czy też umieszczasz witrynę z prośbą o wysłanie wiadomości przez formularz kontaktowy, powinieneś pamiętać o kilku rzeczach:

  1. Twoja wiadomość powinna być spersonalizowana.
  2. Powinieneś uważać na gramatykę i pisownię swojej wiadomości.
  3. Bądź pewien, co napiszesz.
  4. Jeśli wcześniej napisałeś posty wysokiej jakości, dodaj kilka linków do kilku z nich.
  5. Początkowo nigdy nie próbuj ich interesować, oferując coś w zamian, na przykład pieniądze (najgorsze).

  Nie jestem wielkim fanem szablonów e-maili, jeśli chodzi o dotarcie do witryn poziomu 1, ale jeśli go użyjesz, pamiętaj o zachowaniu pięciu punktów wymienionych powyżej.

  Znajdowanie celów poziomu 2:

  Tak więc, jak już wiesz z lektury części wstępnej, witryny docelowe drugiego poziomu to głównie witryny internetowe, o których wiesz, że nie będą prowadzić do dużego ruchu na Twojej stronie ani nie pomogą Twojej marce znacząco się rozwinąć, ale z niesamowitymi mocami SEO dzięki profilom linków zwrotnych.

  Głównie znajduję cele drugiego poziomu od innych ludzi, których śledzę (na przykład w mediach społecznościowych) lub bezpośrednio od osób w mojej niszy docelowej, które udostępniają takie posty, które napisali na stronach 2 poziomu.

  Tak to znalazłem Brian Dean wykonywanie postów gościnnych w witrynach High Domain Authority i PageRank. Niektóre z jego biografii autora w tych postach wyglądały tak:

  Działa to w ten sposób:

  1. Publikuje artykuły o wysokiej jakości na wiodących stronach branży, w której się znajduje (SEO / marketing internetowy). Są to strony odpowiedzialne za większość własnych uprawnień do domeny, ruchu i osobistą markę własnej strony (możesz się pochwalić: „polecane w Moz, Search Engine Journal, Business Insider itp.”).
  2. Publikuje unikatowe, ale generalnie krótsze artykuły na stronach, które wciąż mają mocną pozycję pod względem SEO. Mogą nie być tak potężne jak Moz lub Search Engine Journal, ale nie są zbyt daleko w tyle.
  3. Odsyła do swoich innych profili autorów w witrynach wyższej jakości z tych postów drugiego poziomu zamiast do profili w mediach społecznościowych, a czasami nawet do własnej strony internetowej (znacznie się różni i chcesz, żeby się różniły ).

  Więc zagłębmy się trochę w to. Wszyscy prowadzą linki do swoich profili w mediach społecznościowych z niemal każdego postu gościa, bez względu na to, na jakiej stronie są publikowane. Jeśli publikujesz w witrynie o niskim natężeniu ruchu, która i tak nie kieruje dużego ruchu, możesz zamienić linki w mediach społecznościowych na linki do profilów pierwszego autora.

  Jeśli naprawdę uda ci się zaimponować komuś bardzo dobrze w swoich postach na poziomie 2, możesz być pewien, że w większości przypadków Google wymierzy twoje imię i sam znajdzie swoje profile społecznościowe.

  Teraz bierzemy Briana tylko jako przykład osoby, która wykorzystuje technikę. Gdy znajdziesz kogoś we własnej niszy, możesz bardzo łatwo odkryć mnóstwo innych postów gości, korzystając z całkiem nowej funkcji Google.

  Wyszukiwarka grafiki Google

  W przypadku wyszukiwania grafiki Google, jeśli używasz Chrome, możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy zdjęcie i kliknąć „wyszukaj Google w poszukiwaniu tego obrazu”. Alternatywnie możesz po prostu pobrać awatara autora i przesłać go do wyszukiwarki obrazów Google lub po prostu wyszukać według adresu URL obrazu. Oba będą zwracać takie same wyniki, jak wbudowana funkcja wyszukiwania obrazów Google Chrome.

  SERP będzie wyglądać tak po wybraniu przeglądania normalnych stron zawierających obraz.

  Będziesz mniej więcej otrzymywać inne posty autora lub profile autorów na różnych blogach. Po zapoznaniu się z niektórymi jego postami możesz samodzielnie zidentyfikować posty drugiego poziomu.

  Dzięki tej metodzie osobiście znalazłem kilka stron wysokiej jakości, które nie są tak surowe pod względem długości treści, stylu pisania i tysiąca innych rzeczy z postów gości, o ile są cenne i unikalne. Bezpośrednio publikowałem posty na nich bez łączenia się z innymi profilami.

  „Dostawca do” sekcji profili Google+

  Innym dość łatwym sposobem znalezienia witryn zarówno w warstwie 1, jak i w warstwie 2 jest przeglądanie sekcji „współtwórca” profili osób w Google+.

  Innym dość łatwym sposobem znalezienia witryn zarówno w warstwie 1, jak i w warstwie 2 jest przeglądanie sekcji „współtwórca” profili osób w Google+

  Niektóre listy mogą być dłuższe niż myślałeś!

  Zaawansowane wyszukiwanie zapytań w Google

  Innym sposobem na znalezienie celów z drugiej listy gości za pomocą kogoś, kto jest już zaangażowany w budowanie linków wielowarstwowych, jest użycie niestandardowych zapytań wyszukiwania. Możesz wpisać „inpostauthor: brian dean” (zastąp „brian dean” inną nazwą) w polu wyszukiwania Google, aby znaleźć prawie wszystkie posty kiedykolwiek opublikowane przez Briana.

  Teraz możesz użyć ScrapeBox, aby zeskanować wszystkie wyniki i posortować je według PR, DA itp. Lub użyć poręcznego, małego bezpłatnego rozszerzenia Google Chrome o nazwie - Scrape Podobne wtyczki .

  Możesz dodać dodatkowe filtry, aby zawęzić wyniki wyszukiwania. Na przykład, nie chcesz zobaczyć wyników z własnej strony, więc zmodyfikowalibyśmy zapytanie i wyglądałoby to tak: „inpostauthor: brian dean -backlinko.com” (musisz zastąpić „backlinko.com” z własną stroną osoby, na którą kierowałeś).

  Wykorzystanie swojej wiedzy na tematy pokrewne

  Możesz mieć doświadczenie w więcej niż jednym temacie. Jeśli zdarzy ci się być ekspertem w temacie związanym z głównym tematem witryny, możesz to wykorzystać, publikując posty gości na ten temat.

  Właściwie to właśnie znajduję blog InkThemes, gdzie Wysłałem ten kawałek porównanie funkcji dwóch popularnych wtyczek SEO dostępnych dla WordPress. Sam blog jest PR6, a domena może się pochwalić 90-krotnym autorytetem domeny.

  Co ciekawsze, poza oczywistymi korzyściami dla SEO, umieszczanie postów dość dobrze w Google dla wszystkich powiązanych słów kluczowych, ponieważ jest na dobrej stronie, a zatem napędza całkiem sporo ruchu do TechTage i RohitPalit.com .

  Jeszcze bardziej interesujące jest to, że edytor bloga był pod wrażeniem wydajności tego posta pod względem przyciągania ruchu wysokiej jakości. Ostatnio poprosił mnie o napisanie dla nich jeszcze kilku postów - pamiętajcie, że to strona DA 90 ze stroną główną PR7.

  Tak więc, pisz treści o wysokiej jakości, nawet jeśli chcesz używać ich do rzeczy drugiego poziomu, ponieważ zbuduje to coś prawdopodobnie bardziej wartościowego niż kilka linków zwrotnych - dobre relacje .

  Publikowanie postów dla gości 2 poziomu

  Szablony zasięgu e-mail dla poziomów 2 nie muszą być tak skomplikowane. Oto szablon, którego użyłem, aby uzyskać mój post na InkThemes (ponieważ pierwotnie uważałem go za cel 2 poziomu):

  Temat: Szukasz postu gościa?Wiadomość:Cześć,jestem Rohit Palit ([osobisty adres URL witryny], opcjonalny ) , SEO i entuzjasta WordPressa.Chcę tylko wiedzieć, czy akceptujesz posty na swoim blogu.Moja własna strona to: [ URL]Napisałem także takie posty w internecie:

  [2-3 adresy URL do niektórych twoich lepszych postów gościnnych na innych stronach] Moje posty były również prezentowane przez różne inne blogi, takie jak: [URL] Mają były również udostępniane przez ekspertów SEO i wpływowych mediów społecznościowych, takich jak [Name], [Name] i [Name], a także eksperci WordPress, tacy jak [Name]. Jeśli chcesz, mogę napisać coś o SEO WordPress lub Optymalizacji prędkości. Mam nadzieję usłyszeć od ciebie wkrótce. Rohit

  Dobrą rzeczą w szablonach takich jak ten jest to, że nie musisz dodatkowo potwierdzać swojej autentyczności, twoje przeszłe prace zrobią to za ciebie . Więc nawet nie przejmuj się „Mogę ci dać artykuł chroniony przed kopiowaniem”.

  Twój współczynnik konwersji nie będzie taki zły, ponieważ zdasz sobie sprawę, że większość tych blogów i tak potrzebuje treści. Kiedy jednak otrzymasz odpowiedź, musisz udowodnić swoją wartość za pośrednictwem swojego posta. Jeśli jest to gówniany kawałek, nie zostanie opublikowany, niezależnie od tego, czy twoje wcześniejsze posty były lubiane i udostępniane przez rówieśników z branży czy psy uliczne.

  Obszar „Autor Bio”

  Linki zawarte w obszarze „autor bio” w postach gości nie są tak cenne, jak łącza zawarte w treści posta, tj. Linki kontekstowe. Przyczyn tego jest kilka:

  1. Linki kontekstowe mają tendencję do generowania o wiele większego ruchu do docelowych adresów URL niż linki zawarte w obszarze „autor biografii”.
  2. Są często uważane przez Google za bardziej naturalne , ponieważ nie są spamem nawet na postach gości.

  Dlatego też często webmasterzy umożliwiają umieszczanie plakatów gości w nawet kilku zoptymalizowanych linkach w tekście autorskim. Na przykład to jest biuletyn autora, który widziałem na Moz:

  Oczywiście „internetowe doradztwo marketingowe” to bogaty tekst.

  Powinieneś skorzystać z tej możliwości i upuścić kilka linków do profili lub postów witryny 1 poziomu. Jeśli założę, że te witryny poziomu 1 są bardziej godne zaufania niż witryny kategorii 2, na których publikujesz post, to jest bardzo mało prawdopodobne, że otrzymasz jakiekolwiek zastrzeżenia od edytora witryny poziomu 2.

  Pamiętaj, że możesz linkować do swoich profili autora tylko w powiązanych witrynach i tam, gdzie ma to sens . Jeśli publikuję w Moz, nie będę linkował do mojego profilu BlackHatWorld i vice versa (możesz spróbować).

  Poniżej znajduje się (złożona) wizualna reprezentacja tego, o czym mówię:

  Rzeczy, o których warto pamiętać

  1. Nie mówiłem tutaj o budowaniu linków do czarnego kapelusza . Przejdź przez cały post, zanim zaczniesz budować linki spamowe do twoich poziomów 2. Poważnie, nie krzywdź witryn osób, które zdecydowały się być uprzejme i zaoferowały Ci możliwość zamieszczania postów na swoich stronach.
  2. Ta metoda tworzenia linków wielowarstwowych pomaga wszystkim trzem rodzajom zaangażowanych osób, plakatom, stronom z poziomu 1 i stronom z poziomu 2 w ten czy inny sposób.
   Witryny Tier 1 otrzymują niesamowitą zawartość oraz dodatkowe linki jako bonus.
   Witryny Tier 2 otrzymują wysokiej jakości treści, których bardzo chcą.
   Osoba rozpoczynająca kampanię zyskuje na lepszej widoczności, jakości ruchu, potencjalnych klientów i ogromnym wzmocnieniu SEO dla swojej witryny.
  3. Nie skupiaj się tylko na linkach, buduj relacje z właścicielami witryn, z którymi się spotkałeś podczas całego procesu.

  Przydatne zasoby

  TL; DR

  1. Budowanie warstwowego białego kapelusza polega na łączeniu się z niektórych postów gościnnych z innymi postami gości lub profilami autorów na innych stronach.
  2. Zwykle łączysz się z profilami autora w najlepszych witrynach, które opublikowałeś (poziomy 1) z mniejszych witryn (warstwy 2). Zwykle odbywa się to z obszaru bio autora.
  3. Użyj Technorati, aby przeglądać najbardziej autorytatywne blogi w swojej niszy. Użyj FollowerWonk, aby odkryć profile twitterowe niektórych z najpopularniejszych osób w Twojej niszy.
  4. Skieruj reklamy na najlepsze witryny w swojej niszy na posty na poziomie 1. Napisz epicką treść na poziomie 1.
  5. Skieruj reklamy na średnie i małe strony na swoje posty na poziomie 2. Powodem jest to, że znacznie łatwiej jest publikować posty (ponieważ nie mają wielu opcji). Nadal powinieneś zamieszczać wysokiej jakości treści w witrynach 2 poziomu. Księgowanie gości na poziomie 2 zajmuje mniej czasu, więc możesz publikować w wielu miejscach w krótkim czasie.
  6. Ciesz się ruchem, potencjalnymi klientami, konwersjami, ekspozycją, zwiększoną widocznością marki i ogromnym wzrostem SEO w swojej witrynie!

  Podobnie jak wiele innych rzeczy, możesz zrobić warstwowe budowanie linków zarówno w sposób czarny, jak i biały. W przeciwieństwie do czarnego kapelusza, sposób budowania wielopoziomowych linków nie szkodzi nikomu, pomagając wszystkim zaangażowanym stronom .

  Co myślisz o White Hat Tiered Link Building?

  Jak to działa?
  Czemu?
  Nieźle, prawda?
  Co myślisz o White Hat Tiered Link Building?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»