Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Wikipedia SEO: większy ruch dzięki linkom zwrotnym?

  1. Ostatnie artykuły na temat SEO

  od dr. William Sen
  Ekspert SEO od 2001 r. | BLUE MEDIA Marketing, Inc.


  „Wikipedia niszczy ideę wolności informacji”.

  Dzięki tej prowokującej i sprzecznej wypowiedzi, cała rzesza ludzi w sieci wypowiedziała się już przeciwko Wikipedii. Ale nie sama wiedza ani zawartość Wikipedii są przedmiotem krytyki, ale jej struktura techniczna. Aby zrozumieć, w jakim stopniu krytyka ta jest uzasadniona, konieczny staje się przegląd rozwoju Internetu z określonego punktu widzenia.

  Pierwotny pomysł Google Search, aby uszeregować witryny między sobą pod względem ważności, sięga do starej idei z nauki: aby wymienić nazwiska naukowców na uniwersytetach według ilości ich cytatów. Dla tych, którzy byli cytowani przez innych, bardzo często wzrastał w rankingu naukowców. W rezultacie powstała baza danych uniwersytetów, która wykorzystała tę samą zasadę przy nazywaniu autorów. Ta baza danych jest nadal znana jako „indeks cytowań”.

  Dwaj studenci i założyciele Google, Sergey Brin i Larry Page, przenieśli pomysł do własnej wyszukiwarki: im więcej użytkowników łączy się z witryną, tym ważniejsze staje się. A im ważniejsza staje się witryna, tym wyższa jej liczba w wynikach wyszukiwania. Z oryginalnego indeksu cytowań naukowych wyłonił się Google PageRank. Wreszcie stało się najbardziej znaczącym kryterium oceny w wyszukiwarkach, znanym przede wszystkim jako „Link Popularity”. Inne wyszukiwarki podążyły za tym przykładem, a także użyły zasady Google PageRank do wyświetlenia stron internetowych.

  Powrót do przypadku Problem Wikipedia: Nie jest też nowy pomysł, aby sieć łączyła adresy URL, tworząc rodzaj struktury sieciowej. Pamiętaj, że były setki lat temu słowniki. W 1751 r. Pojawiła się pierwsza encyklopedia. Pochodzenie tego terminu to grecki przymiotnik „egkyklios”, co oznacza okólnik. Ponieważ ostatecznie wiedza o świecie „zmienia się” w wielu aspektach. Ciągle się powtarza i łączy z różnymi rodzajami jednostek wiedzy na świecie. Optymalnie, w encyklopedii wracasz do punktu początkowego, w którym zacząłeś szukać - krąg się zamyka. Taka była również intencja wynalazców encyklopedii Denis Diderot i Jean le Rond d'Alembert. Ich główną troską było zdobycie wiedzy poprzez „wzajemne powiązania”, jak się sami nazwali, i uczynienie „wzajemnych zależności widocznymi” (Diderot i le Rond d'Alembert, 1751).

  Nie bez powodu Tim Berners Lee nazwał swój wynalazek w 1994 roku „World-Wide Web”. Jego pomysł polegał na udostępnieniu społeczeństwu wiedzy poprzez wiele linków i odsyłaczy. Powinien być tworzony poprzez stopniowe połączenie struktury z siecią pajęczą.

  Tim Berners-Lee, wynalazca sieci

  Z jednej strony jest to Google, które niesie podstawy samoregulującego się społeczeństwa. Powiązanie, które ostatecznie ustawia samych użytkowników, tworzy quasi-znaczenie wiedzy ustalonej przez samą społeczność - tutaj również można znaleźć pragnienie samoregulacji. Ideą encyklopedii jest także udostępnienie wiedzy krzyżowej. Zasadniczo połączenie dwóch światów tworzy właściwość ważną dla społeczeństwa: wiedza może być oceniana przez samo społeczeństwo, w zależności od jego znaczenia. Samoregulacja służy jako filtr informacji. Wiedza społeczna staje się łatwiejsza do znalezienia i znalezienia, informacje specjalistyczne są o kilka kroków głębsze.

  Wikipedia nie jest zwykłą encyklopedią. Jest częścią sieci i ma 25 milionów wpisów wraz z Facebookiem, YouTube i innymi, największą stroną internetową na świecie. 0,25 procent całego ruchu w wyszukiwarkach obsługuje Wikipedia. Jednak Wikipedia nie wydaje się być częścią struktury współpracy w sieci. Dlaczego tak jest

  Dzięki właściwości technicznej w kodzie źródłowym Wikipedia nie pozwala na ocenę jej linków przez wyszukiwarki. Wszystkie linki, które wykraczają poza Wikipedię, są technicznie zaprojektowane, aby żadna wyszukiwarka nie mogła ich śledzić. Nawet jeśli naukowcy, autorzy lub fotografowie w Wikipedii są bardzo cytowani i łączeni, ten link nie ma wpływu ani na ich znaczenie, ani na ich strony internetowe. To samo dotyczy linków firm, stowarzyszeń lub osób.

  W kodzie źródłowym każdy link z Wikipedii jest dostarczany z NOFOLLOW. To sygnalizuje Google, że nie powinien ufać linkowi.

  Odpowiedzialny za tę właściwość jest atrybut o nazwie „REL-NO-FOLLOW”. Ten nieco tajemniczy kod jest zasadniczo funkcją, którą każdy webmaster może powiązać ze swoją własną stroną internetową na dowolnym łączu. Jeśli link zawiera ten atrybut, wyszukiwarka nie może podążać za linkiem, ani nawet go postrzegać. Indeks cytowań opracowany przez naukę jest całkowicie odrzucony w Wikipedii.

  Wikipedia gra całkowicie jednostronnie: Google bardzo dobrze ocenia zawartość Wikipedii, w końcu są one zawsze w wynikach wyszukiwania Google stosunkowo wysoko. Oczywiście leży to w interesie Wikipedii. W końcu encyklopedia żyje z uczestnictwa społeczeństwa jako całości, czy to aktywnego, czy pasywnego.

  Kto na przykład znalazł się w Wikipedii, napisał traktat na tematy społecznie istotne, często cytowany lub cytowany w Wikipedii. Zwykle wiele cytatów, jak również inne odniesienia, są wymienione na Wikipedii jako kolekcja linków na końcu artykułu. Wszystkie te odniesienia i linki są automatycznie dostarczane przez Wikipedię z kodem REL-NOFOLLOW. Oznacza to, że faktyczny mediator wiedzy i badacz nie mają szans na ocenę w wyszukiwarkach za swoją wiedzę. Jego wejście jest nic nie warte, poza Wikipedią.

  Przykładem tego jest portal tematyczny „Partikelphy-sik.org”. Operator strony internetowej, fundacja charytatywna, zapewnia wiele informacji na ten temat. Spekulantem tej wiedzy jest między innymi Wikipedia. Encyklopedia internetowa publikuje między innymi wiedzę zdobytą w odpowiednim artykule „Fizyka cząstek” w zmodyfikowanej formie. Jako szczególne podziękowania i uznanie, autorzy Wikipedii w końcu umieścili link do portalu „cząstek physics.org” w artykule w Wikipedii. Teraz można założyć, że portal „physics cząstek” zyskuje większe uznanie w wyszukiwarkach. Tak nie jest. Powodem tego jest atrybut REL-NOFOLLOW ustawiony przez Wikipedię, który znajduje się bezpośrednio w linku do „cząstek physics.org”. Sygnalizuje wyszukiwarce: „Nie śledzić i nie zwracać uwagi”. Nawet autorzy Wikipedii nie są w stanie wyłączyć REL-NOFOLLOW, ponieważ są one automatycznie ustawiane dla każdego łącza.

  Byłoby to jednak zgodne ze społecznością, gdyby strona internetowa „particle physics.org” mogła zostać oceniona przez wyszukiwarki, gdy tylko pojawi się w źródłach takich jak Wikipedia. Przecież struktura sieci jest tworzona w taki sposób, że to uznanie jest nie tylko możliwe, ale także pożądane przez wszystkich. Taka nagroda byłaby również zgodna z wcześniejszymi zmianami społecznymi, takimi jak wspomniany indeks cytowań lub PageRank.

  Ale tak jest. Jeśli wprowadzisz „fizykę cząstek” w wyszukiwarce Google, strona nie będzie nawet wyświetlana w pierwszym trafieniu. Wina nie jest w zasadzie Google, ale techniczną naturą Wikipedii. W języku SEO można by powiedzieć: „Tylny link Wikipedii nie prowadzi do zaufania do wyszukiwarek”.

  Ale dlaczego Wikipedia tak się zachowuje, większość przeciwników REL-NOFOLLOW, którzy od pewnego czasu krytykują Wikipedię, zadają sobie pytanie. Powodem jest optymalizacja pod kątem wyszukiwarek, więc SEO: Wikipedia chce być za wszelką cenę z zawartością bardzo wysoką w wynikach wyszukiwania. Z drugiej strony zewnętrzne strony internetowe, z których wiedzy zasadniczo korzysta Wikipedia, mogą w najwyższym stopniu oczekiwać na wzmiankę w artykule, ale nic więcej. Pod żadnym pozorem nie powinny być oceniane przez wyszukiwarki lepiej niż rzeczywisty artykuł w Wikipedii.

  Innym ważnym powodem istnienia Wikipedii jest użycie takiej funkcji REL-NOFOLLOW: im więcej linków odnosi się do strony internetowej, tym większa jest jej zawartość w wynikach wyszukiwania wyszukiwarki. Z drugiej strony, jeśli więcej linków wychodzi ze strony internetowej, strona zostaje ponownie obniżona do wyników wyszukiwania. Z tego powodu Wikipedia postanowiła nie linkować do żadnej strony. Ponieważ z perspektywy wyszukiwarek Wikipedia nie ma linków, jeśli użyty jest krytyczny atrybut REL NOFOLLOW. Chociaż ludzie łączą się z Wikipedią w ten sposób, Wikipedia nie łączy się z powrotem - praktycznie nie ma linków z Wikipedii. Zawartość Wikipedii zawsze pojawia się na górze wyników wyszukiwania.

  Z drugiej strony, licencja Wikipedii zobowiązuje każde źródło do linkowania do encyklopedii, gdy tylko jedno zdanie jest cytowane przez artykuł w Wikipedii. Dokładnie z tego powodu Wikipedia nie korzysta z tak skądinąd swobodnie obsługiwanej licencji GNU, która pierwotnie została stworzona przez ojca otwartego źródła Richarda Stallmana zgodnie z etyką wolną od informacji: „Informacje muszą być wolne”. Zamiast tego użytkownicy treści muszą spełniać kilka warunków, w tym „Warunki użytkowania” napisane przez samą Wikipedię. Krótko mówiąc, kto łączy się z Wikipedią, Wikipedia daje inny link, a tym samym wyższy ranking w Google. Jeśli łączysz się z Wikipedią, nie ma to wpływu na wyszukiwarkę.

  >> Wikipedia SEO Część 2


  Dr. William Sen
  Ekspert SEO od 2001 roku NIEBIESKI MEDIA Marketing

  Dr. William Sen jest SEO od 2001 roku i pracuje dla BLUE MEDIA Marketing, Inc. w San Diego w Kalifornii. Do 2005 roku zarządzał Procter & Gable jako klient SEO i zarządzał tam międzynarodowymi stronami.

  Do tej pory (2019) nadzorował i zarządzał kampaniami SEO dla małych, średnich i dużych firm, w tym takich marek jak Ford i Expedia.


  Ostatnie artykuły na temat SEO

  Martwe linki w sieci

  Po zmianie adresów URL tworzone są martwe linki - negatywny czynnik SEO. Ale w sieci społecznościowej martwe linki mają zupełnie inny efekt!

  SEO SEO

  Jak możesz lepiej uszeregować własną stronę na Facebooku?

  Forum SEO

  Największa siła SEO często pochodzi z aktywnych forów, ponieważ zapewniają stałą zawartość świeżości. Jeśli firmie udaje się zbudować skuteczne forum, osiąga się jeden z najbardziej udanych etapów SEO.

  Wikipedia SEO (część 1)

  Czy możliwe jest prowadzenie marketingu internetowego za pomocą Wikipedii, zwłaszcza SEO? Problem polega na tym, że Wikipedia w zasadzie próbuje podważyć wolność informacji i ideę WWW. Nie bez powodu tłum ludzi wypowiedział się przeciwko Wikipedii w sieci.

  Wikipedia SEO (część 2)

  Każdy, kto próbuje wygrać własną stronę internetową lub produkty za pośrednictwem Wikipedii, powinien się tym zająć. Gra może również przynieść odwrotny skutek. Zasada jest jasna: kto publikuje artykuły na Wikipedii, daje kontrolę nad artykułami.

  Co mogą robić wyszukiwarki?

  Czy w przypadku indeksowania treści wyszukiwarek ze stron internetowych nie jest to naruszenie praw autorskich? W końcu, podczas gdy wyszukiwarka kopiuje prace różnych autorów, choć klejnot. prawo wymaga zgody autora. Zbadaliśmy to pytanie i znaleźliśmy coś bardzo interesującego.

  Twitter SEO

  Marketing na Twitterze z SEO to tak zwana najwyższa dyscyplina. Dotyczy to rankingu własnego kanału na Twitterze w wyszukiwarkach, takich jak Google, jak najwyżej. Ale Twitter robi obecnie wszystko, aby nie być w rankingu Google. A Google zareagował już negatywnie.

  >> Przegląd wszystkich artykułów SEO Co mogą robić wyszukiwarki?
  Czy w przypadku indeksowania treści wyszukiwarek ze stron internetowych nie jest to naruszenie praw autorskich?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»