Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Władze UE chcą zakazać optymalizacji podatkowej

  UE chce prawnie zakazać wykorzystywania praktyki „prawnego unikania opodatkowania” przez korporacje

  UE chce prawnie zakazać wykorzystywania praktyki „prawnego unikania opodatkowania” przez korporacje.

  Projekt został wprowadzony przez komisarza europejskiego Algirdasa Shemeta. Według komunikatu prasowego opublikowanego na oficjalnej stronie UE władze europejskie chcą zaostrzyć obowiązujące przepisy podatkowe.

  „Polityka podatkowa UE jest intensywnie ukierunkowana na tworzenie lepszych warunków dla struktur biznesowych w UE. Oznacza to zniesienie barier podatkowych i rozwiązanie takich problemów międzynarodowych, jak na przykład podwójne opodatkowanie. Ale kiedy nasze prawa są nadużywane w celu uniknięcia płacenia podatków w całości, musimy je poprawić ”, komisarz cytuje komunikat prasowy.

  W szczególności mówimy o zakazie stosowania przez USA i inne duże korporacje różnych programów strukturalnych, które do tej pory były legalne.

  Władze chcą zakazać firmom przekierowywania zysków z tych krajów UE, w których osiągają zyski, do krajów UE o niższych podatkach, gdzie firmy otwierają oddziały, aby zalegalizować swoje zyski przy niższych płatnościach podatkowych.

  Temat uchylania się od opodatkowania w 2013 r. Był przedmiotem zainteresowania zarówno podczas szczytów G-20, jak i na europejskich forach gospodarczych.

  W ubiegłym roku w Wielkiej Brytanii szefowie firm takich jak Amazon, Google, Starbucks i kilku innych zostali wezwani do brytyjskiego parlamentu, ponieważ dzięki wykorzystaniu różnych sztuczek podatkowych firmy były w stanie płacić skromne podatki od swoich zysków. Kierownictwo firmy w swoich oświadczeniach nadal nalega, aby płacili podatki na całkowicie legalnych systemach.

  Najpopularniejszy system optymalizacji podatkowej w USA - Double Irish Dutch Sandwich polega na wykorzystaniu dwóch irlandzkich i jednej holenderskiej firmy. Firma korzystająca z programu przenosi swoją własność intelektualną do spółki stowarzyszonej zarejestrowanej w Irlandii, ale rezydenta podatkowego w dowolnej strefie przybrzeżnej. Druga firma została utworzona w Holandii i publikuje prawa własności intelektualnej pierwszej firmy. Następnie trzecia irlandzka spółka będąca rezydentem podatkowym udziela praw do holenderskiej firmy.

  Sandwich jest używany przez takie firmy, jak Adobe Systems, Apple, Facebook, Forest Laboratories, General Electric, Google, Johnson & Johnson, Microsoft, Oracle, Pfizer i Starbucks.

  Dział pracy międzynarodowej FPU

  według materiałów Vesti.ru


   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»