Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Где купить переходник на фотоаппарат

   Я решила попробовать заработать в интернете на фотографиях, и приобрела хороший фотоаппарат. Спустя некоторое время я захотела снимать мелкие объекты, например песчинки песка или капельки воды. Но

   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Wybór najlepszej strony do pobierania filmów 360 stopni

  1. YouTube
  2. Vimeo
  3. Facebook
  4. Veer
  5. Porównanie zrzutów ekranu
  6. Subskrybuj. Brak reklam

  Kupiłeś swój pierwszy aparat 360 stopni i nakręciłeś niesamowity film? Cóż, czas opublikować go w Internecie i zebrać pierwszy milion wyświetleń. Ale gdzie dokładnie umieścić? Na jakim zasobie zostanie zachowana oryginalna jakość przy minimalnych stratach? Nadszedł czas, by zrozumieć, być może, główny problem promowania ich kreatywności wideo dla mas.

  Głównymi witrynami do umieszczania dziś 360-stopniowych filmów są YouTube, Facebook, Vimeo i Veer. Aby porównać szczegóły obrazu, ten sam film został załadowany na każdej platformie, został nakręcony w wysokiej jakości i zawiera wiele drobnych szczegółów, źródeł światła i innych elementów, które pozwalają porównać jakość obrazu. Ogólne porównanie można zobaczyć na poniższym zrzucie ekranu, łącząc ramki ze wszystkich czterech witryn.

  YouTube

  YouTube to popularna i znana usługa hostingu wideo, która jako jedna z pierwszych oferowała możliwość udostępniania treści 360 stopni. YouTube ma ogromną liczbę użytkowników, co zwiększa prawdopodobieństwo popularności Twojego filmu, ale jednocześnie YouTube automatycznie kompresuje filmy, aby zmniejszyć ich rozmiar, co w naturalny sposób wpływa na ich jakość. Maksymalna rozdzielczość obsługiwana przez tę usługę to 5K, co jest dość dobre, ale z powodu automatycznej kompresji jakość obrazu nie wygląda na standard 5K. Ogólnie rzecz biorąc, YouTube jest prawdopodobnie najlepszym miejscem do pobrania filmu 360-stopniowego ze względu na ogromną liczbę osób korzystających z platformy, zwłaszcza jeśli aparat fotografuje z prędkością 4K lub mniejszą.

  Vimeo

  Vimeo to zaawansowana wersja YouTube obsługiwana przez twórców filmowych. Na pierwszy rzut oka Vimeo jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą zachować maksymalną jakość pobieranego wideo, ale jednocześnie na tej stronie jest znacznie mniej aktywnych użytkowników. Vimeo nie kompresuje wideo z zachowaniem staranności w YouTube, ale bardziej aktywnie wykorzystuje efekt zoomu, co również zmniejsza końcową jakość obrazu, pozostawiając jego detale nieco lepsze niż na YouTube, ale wciąż zauważalnie gorsze niż oryginał. Dodatkowo, w celu stałego umieszczenia treści 360 stopni na Vimeo, będziesz musiał zapłacić miesięczną opłatę lub kupić konto premium, ponieważ zasób ma limit pobierania nie większy niż 300 MB miesięcznie.

  Facebook

  Facebook, podobnie jak YouTube, jest liderem w promowaniu formatu 360 stopni dla zdjęć i filmów. Około 2 miliardów ludzi korzysta z Facebooka, więc potencjalny odbiorca zasobu nie jest gorszy od YouTube, ale możliwości promowania filmów wśród tej publiczności na Facebooku są wyraźnie gorsze. Z drugiej strony Facebook oferuje usługę automatycznej stabilizacji rolki i może odtwarzać dźwięk przestrzenny. Jeśli chodzi o jakość, maksymalna rozdzielczość wideo jest ograniczona do standardu 4K, co oznacza, że ​​kompresja zostanie zastosowana do treści o wyższej jakości, co znacznie zmniejsza szczegółowość obrazu. Ogólnie rzecz biorąc, Facebook jest najprostszą i najwygodniejszą platformą do umieszczania treści 360-stopniowych, ale niezwykle trudno jest promować na nim filmy wśród nieznanej publiczności.

  Veer

  Niewielu słyszało o tej platformie, ale Veer to usługa, która została w pełni opracowana w celu promowania treści 360-stopniowych. Platforma Veer zarobiła nieco ponad rok temu, ale już tysiące fanów publikowało setki nowych reklam w różnych gatunkach każdego dnia. Potencjalna publiczność w Veer jest zauważalnie niższa niż w innych usługach, ale plusem w tym przypadku jest to, że wszyscy użytkownicy Veer przychodzą na platformę wyłącznie w poszukiwaniu nowych interesujących treści 360-stopniowych i VR. Jednakże, podczas gdy rozwój usługi pozostawia wiele do życzenia. Veer ściska filmy lepiej niż inne i aktywnie wykorzystuje efekt skalowania. Z drugiej strony Veer ma własną aplikację mobilną do edycji, nakładania animacji, tekstu, stosowania filtrów i przygotowywania 360-stopniowych filmów do przesyłania na platformę.

  Porównanie zrzutów ekranu

  Dla wygodniejszego porównania jakości obrazu na wszystkich prezentowanych usługach wykonano zrzut ekranu tej samej ramki, po czym wszystkie cztery obrazy zostały połączone w jeden obraz poniżej. Ponadto na samym dole dodano klatkę wideo odtwarzanego w odtwarzaczu GoPro VR Player, który jest odtwarzaczem stacjonarnym i powinien wyświetlać wideo w najlepszej jakości. Jak widać, różnica między zrzutami ekranu nie jest tak wielka, ale po bliższym zbadaniu nadal można to zauważyć. Wynika to głównie ze zróżnicowanego stopnia zastosowania efektu skalowania obrazu na różnych platformach.

  Subskrybuj. Brak reklam

  Najnowsze wydarzenia ze świata technologii panoramicznych: ogłoszenia, oceny, pogłoski, analizy, technologie związane z wiadomościami i wszystko, co związane z 360. Subskrybuj Telegram , Vkontakte , Facebook i YouTube !

  Ale gdzie dokładnie umieścić?
  Na jakim zasobie zostanie zachowana oryginalna jakość przy minimalnych stratach?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»