Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Где купить переходник на фотоаппарат

   Я решила попробовать заработать в интернете на фотографиях, и приобрела хороший фотоаппарат. Спустя некоторое время я захотела снимать мелкие объекты, например песчинки песка или капельки воды. Но

   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Wywiad Mark Greaves CEO Peppermint OS Linux

  1. P. Dziś powstały setki, a nawet tysiące dystrybucji Linuksa, co skłoniło Cię do rozpoczęcia tego projektu?
  2. P. Czy uważasz, że system operacyjny PeppermintOS osiągnął swój pierwotny cel, czy jest jeszcze długa droga do przejścia?
  3. P. Czy prowadzisz statystyki? Ilu ludzi używa PeppermintOS?
  4. P. Którzy użytkownicy uważają PeppermintOS za interesującą dystrybucję?
  5. P. Kto według Ciebie PeppermintOS może być najbardziej przydatny?
  6. P. Jak wiele innych dystrybucji Linuksa, Peppermint jest oparty na Ubuntu? Dlaczego
  7. P. Czy możesz podzielić się z nami planowanymi sukcesami, które udało się osiągnąć w projekcie?
  8. P: Gdzie idziesz? Jaka będzie podstawa następnej wersji i następnej funkcji w PeppermintOS?
  9. P. Ile osób jest w twoim zespole?
  10. P. Czy chciałbyś powiedzieć coś więcej, na przykład, aby podziękować komuś, wezwać wsparcie finansowe lub ocenić wkład innych społeczności?

  Ten artykuł stanowi początek serii wywiadów, w których zamierzam przeprowadzić wywiady z menedżerami interesujących, popularnych i dobrych (zgodnie z subiektywną opinią redakcji) dystrybucji Linuksa

  Ten artykuł stanowi początek serii wywiadów, w których zamierzam przeprowadzić wywiady z menedżerami interesujących, popularnych i dobrych (zgodnie z subiektywną opinią redakcji) dystrybucji Linuksa. Pierwszym respondentem w tej serii jest Mark Greaves, dyrektor generalny PeppermintOS, naprawdę dobra i popularna dystrybucja w Ameryce, błędnie postrzegana przez wielu, tylko zorientowana na chmurę, chociaż tak nie jest.

  P. Dziś powstały setki, a nawet tysiące dystrybucji Linuksa, co skłoniło Cię do rozpoczęcia tego projektu?

  O. Poruszałeś bardzo delikatny temat, postaram się udzielić odpowiedzi na to pytanie w sposób kompleksowy. Osobiście nie jestem założycielem projektu Peppermint, byli to Shane Remington i Kendall Weaver, którzy niestety opuścili projekt z wielu powodów. Dlatego mogę odpowiedzieć na to pytanie tylko w oparciu o informacje, które otrzymałem od nich w trakcie wspólnej pracy.

  Kendall Weaver był facetem, który zorganizował społeczność Linux Mint LXDE kilka lat temu, ostatecznie porzuconą, z nieznanych mi powodów. Jakimś sposobem Kendall i Shane spotkali się kiedyś w lokalnym pubie, Black Rose w Hendersonville w Północnej Karolinie, dowiedzieli się, że obaj są zapalonymi Linuksami i zdecydowali, że razem mogą dokonać doskonałej dystrybucji. Muszę podkreślić, że nie uczęszczałem i mogę tylko powiedzieć, co usłyszałem. Zdecydowali, że obecne trendy w aplikacjach opartych na chmurze nie mają poważnej implementacji w Linuksie, więc postanowiono stworzyć łatwy, szybki, oparty na chmurze zestaw dystrybucyjny, który będzie mógł korzystać z aplikacji internetowych wszędzie tam, gdzie to możliwe, ale z tym wszystkim pozostanie pudełka.

  Korzystając z okazji, chciałbym natychmiast rozwiać jeden z mitów rozpowszechnianych przez przedstawicieli mediów, twierdząc, że PeppermintOS był „odpowiedzią Linuksa na ChromeOS”, tak nie jest, ponieważ PeppermintOS One został wydany w maju 2010 r., Kiedy pojawiły się pierwsze urządzenia Chromebook z ChromeOS dopiero rok później, w czerwcu 2011 roku.

  W każdym razie Shane i Kendall dostrzegli pojawienie się i rozwój aplikacji w chmurze i postanowili stworzyć zestaw dystrybucyjny ukierunkowany na ich wykorzystanie w celu utrzymania minimalnego rozmiaru obrazów ISO, ale bez poświęcania możliwości instalowania aplikacji lokalnych, według uznania użytkownika.

  Chociaż pierwsza wersja (zbudowana na bazie technologii Firefox i Mozilla Prism) została dobrze przyjęta zarówno przez prasę techniczną, jak i społeczność Linuksa jako całość, wersja oparta na Chromium została zaproponowana na forum, co z grubsza pokrywało się z twierdzeniem Mozilli, że odmawiają z dalszego rozwoju technologii Prism. Kendall napisał aplikację ICE (początkowo wspierającą tylko Chromium, ale teraz także wspierającą Firefox, Chrome i Vivaldi), aby uciec od Prism, jak narodziła się podstawowa technologia, Peppermint ICE, drugie wcielenie PeppermintOS.

  W kwietniu - maju następnego roku pojawił się Peppermint Two, również zbudowany wokół aplikacji ICE i przeglądarki Chromium. Od teraz pojawię się w projekcie, więc dalsza opowieść o rozwoju projektu będzie bardziej obiektywna i dokładna.

  W tym czasie byłem nowicjuszem Linuksa, który dwa lata temu przeprowadził się z systemu Windows na Linuksa (Ubuntu 9.10 Karmic Koala, był moją pierwszą dystrybucją, jeśli się nie mylę). Spędziłem dużo czasu na forum Linux.co.uk, starając się pomóc innym przezwyciężyć te same trudności i problemy, które napotkałem podczas przejścia, zwracając tylko okruchy z ogromnej pomocy, która została mi dana przez twórcę forum (Gareth Bult). Bez jego pomocy i wsparcia szybko wróciłbym do systemu Windows. W tamtym czasie, kiedy miałem mały netbook Acer Aspire One, dystrybucja Ubuntu 11.04 przeszła właśnie na Unity, a mój netbook wcale mi nie odpowiadał, z powodu swojej nieporęczności i niekompetencji. Bez wahania poszedłem szukać zamiennika i natknąłem się na PeppermintOS Two, który był łatwy i szybki, co stało się idealnym rozwiązaniem dla mojego netbooka Acer Aspire One z niewielkim dyskiem SSD o pojemności 4 GB. Napisałem i opublikowałem na forum Linux.co.uk, przewodnik instalacji PeppermintOS Two, który miał wiele podobieństw między tym forum a forum PeppermintOS, więc skończyłem regularnie pomagając tam. Aby nie przeciągać wywiadu przez długi czas, powiem tylko, że byłem tak zafascynowany PeppermintOS, że w ciągu następnych kilku lat stawałem się coraz bardziej częścią społeczności. Później Shane i Kendall uhonorowali mnie, pozwalając im zarządzać swoimi forami. W niewielkim stopniu przyczyniłem się do rozwiązań projektowych dla Peppermint Four i Peppermint Five, choć większość prac była nadal wykonywana przez Shane'a i Kendala. Wkrótce po Peppermint Five, Kendall ogłosił, że będzie musiał odejść (z powodu innych zobowiązań biznesowych), i była jakaś dyskusja między nami o tym, czy pozwolić PeppermintOS zniknąć. Naprawdę nie chciałem, żeby tak się stało, ponieważ z pomocą Shane'a przejąłem projekt. Pierwszym wydaniem ze mną „na fotelu kierowcy” był PeppermintOS Six, zbudowany na hybrydowym rozwiązaniu LXDE / Xfce, zaprezentowanym po raz pierwszy w PeppermintOS Four i ulepszonym w PeppermintOS Five. Reszta, jak mówią, jest historią.

  P. Czy uważasz, że system operacyjny PeppermintOS osiągnął swój pierwotny cel, czy jest jeszcze długa droga do przejścia?

  O. Myślę, że projekt Peppermint (jeszcze przed moim pojawieniem się) zajmował niszę, która wtedy była pusta, pokazując wielką dalekowzroczność Shane'a i Kendalla. Wraz z pojawieniem się ChromeOS i rozprzestrzenianiem się Chromebooków udział użytkowników PeppermintOS dramatycznie spadł. Chociaż osobiście nigdy nie widziałem PeppermintOS jako dystrybucji „zorientowanej na chmurę”, widziałem to raczej jako dystrybucję „minimalnej instalacji”, której po prostu użyłem aplikacji internetowych, aby utrzymać minimalny rozmiar obrazu instalacyjnego, bez utraty funkcjonalności skrzynki.

  Teraz staramy się sprzedawać PeppermintOS bez wprowadzania istotnych zmian w projekcie. Oprócz korzystania z aplikacji internetowych, kolejną cechą, która podobała mi się w PeppermintOS, było to, że nie zawierało wielu wstępnie zainstalowanych programów. Oczywiście jest to kontrowersyjna zaleta, ale zawsze uważaliśmy wybór aplikacji za problem, który użytkownik musi sam wybrać. W tym numerze obsługuję zasady systemu Windows: „tutaj jest główny system operacyjny i niezbędne narzędzia, teraz zrób to tak, jak chcesz”. Dziś jest to podstawowa filozofia PeppermintOS. Po prostu zapewniamy Ci to, czego potrzebujesz, aby zestaw dystrybucyjny był taki, jak chcesz, czy to system oparty na sieci, system z całkowicie lokalną bazą pakietów, czy hybrydowy miks obu kierunków.

  Odpowiadając na twoje pytanie, tak, PeppermintOS osiągnął swoje pierwotne cele, ale cele te zmieniły się trochę, nie tyle w projektowaniu, co w filozofii dystrybucji. Nadal mamy wiele pracy, aby pokazać wszystkim, że nasza dystrybucja nie jest „tylko dla chmury”.

  P. Czy prowadzisz statystyki? Ilu ludzi używa PeppermintOS?

  O. Szczerze mówiąc, nie mogę odpowiedzieć na to pytanie, nie śledzimy w żaden sposób danych dotyczących korzystania z Google Analytics / Adsense, a nawet nie liczymy liczby pobrań.

  P. Którzy użytkownicy uważają PeppermintOS za interesującą dystrybucję?

  Odpowiedź: Mogę odpowiedzieć na to pytanie wyłącznie na podstawie mojego doświadczenia w komunikacji z użytkownikami na forum iw grupach sieci społecznościowych. Są to ludzie zainteresowani dystrybucją lekką, którzy cenią sobie możliwość samodzielnego wybierania aplikacji i dostosowywania. I tych, którzy lubią przyjazną społeczność powstałą wokół PeppermintOS, z której jesteśmy dumni bardziej niż sama dystrybucja.

  P. Kto według Ciebie PeppermintOS może być najbardziej przydatny?

  A. Trudnym pytaniem jest naprawdę do kogo ...

  Uważa się, że PeppermintOS jest idealny dla starego i słabego sprzętu i muszę przyznać, że to właśnie ta funkcja doprowadziła mnie do tej dystrybucji, ale błędem byłoby myśleć tylko o starszym lub słabym sprzęcie. Nikt nie lubi niepotrzebnie wydawać zasobów systemowych, a dla „łatwości” nie trzeba płacić za funkcjonalność.

  P. Jak wiele innych dystrybucji Linuksa, Peppermint jest oparty na Ubuntu? Dlaczego

  O. Jak powiedział jeden z wielkich: „Jeśli widziałem dalej niż inni, to dlatego, że stałem na ramionach gigantów”. Peppermint czerpie ogromne korzyści z zarządzania pakietami i narzędziami Debiana, a od polerowania Ubuntu staje się jeszcze silniejszy. Używamy także Launchpad do hostowania pakietów Peppermint, a użytkownicy otrzymują ogromną ilość łatwo dostępnej pomocy online, dokumentacji, samouczków i artykułów dla Ubuntu, z których większość jest bezpośrednio lub łatwo implementowana w PeppermintOS.

  P. Dlaczego PeppermintOS ma 12-miesięczny cykl wydawniczy? Czy 6-miesięczny cykl rozwoju (taki jak w Ubuntu) przyspieszy rozwój społeczności?
  O. Ogólnie uważamy, że nie, nie przyspieszy, ponieważ zawsze wydajemy wydania w takim cyklu. Historycznie nasze wydania zawierają nie tylko zaktualizowane wersje pakietów, ale także niektóre ustawienia użytkownika i ulepszenia. Prawdę mówiąc, po prostu rozważamy zaktualizowane składniki, które są wydane w Ubuntu w poszukiwaniu błędów, starając się w ten sposób stworzyć bardziej stabilny produkt. Wydania roczne dają nam również czas na ocenę opinii użytkowników i zbieranie pomysłów na następne wydanie.

  P. Czy możesz podzielić się z nami planowanymi sukcesami, które udało się osiągnąć w projekcie?

  O. Niestety, nie mogę mówić o żadnych sukcesach, które zostały zaplanowane przez oryginalny zespół Peppermint, a odkąd kierowałem projektem, nie osiągnęliśmy żadnych wielkich sukcesów. Nie próbujemy rządzić światem, jesteśmy tylko małą „społecznością”, w której naszym jedynym celem jest utrzymanie tej społeczności w szczęściu dzięki słuchaniu i interakcji z użytkownikami. Przede wszystkim PeppermintOS jest „społecznością”.

  P: Gdzie idziesz? Jaka będzie podstawa następnej wersji i następnej funkcji w PeppermintOS?

  O. W chwili, gdy eksperymentujemy ze składnikami XFCE, prawdopodobnie użyjemy Xubuntu jako punktu wyjścia zamiast Lubuntu, ze względu na planowane przejście tego drugiego do LXQt. To nie jest odrzucenie LXQt jako takiego, z naszej strony jest to tylko rozwiązanie projektowe, które odpowiada kierunkowi PeppermintOS. Ale proszę nie oczekiwać, że Peppermint stanie się kolejną dystrybucją Xfce z motywem czerwono-białym. PeppermintOS będzie nadal poszukiwał najlepszych komponentów z innych dystrybucji i środowisk pracy i próbował integrować je w jedną całość, nie próbując na nowo odkrywać koła. W końcu nie o tym mówi duch Linuksa i FOSS.

  P. Ile osób jest w twoim zespole?

  O. Włączając naszych „zaufanych użytkowników”, których uważamy za integralną część zespołu, ponieważ bez nich nie bylibyśmy w stanie osiągnąć tego wszystkiego, jesteśmy 21 osobami. Nie wszyscy są aktywni w danym momencie, ale wszyscy przyczyniają się do naszego rozwoju, gdziekolwiek i kiedykolwiek są. Zespół Peppermint niesie ze sobą entuzjastów, którzy uzupełniają zespół, z którym jest przyjemnością, i to zaszczyt poznać je.

  P. Czy chciałbyś powiedzieć coś więcej, na przykład, aby podziękować komuś, wezwać wsparcie finansowe lub ocenić wkład innych społeczności?

  O. Chciałbym podziękować VPS.net za ich nieocenione wsparcie przez lata. Szczerze mówiąc, PeppermintOS nie może istnieć bez nich. Pragnę również wyrazić głęboką wdzięczność wszystkim tym, którzy pomagają projektowi, czy to finansowo, czy uczestnicząc w projekcie i entuzjastycznie, twoja pomoc jest nie tylko użyteczna, ale także mówi nam, że wszystko, co robimy, nie jest daremne.

  Wywiad jest całkowicie pobierany ze strony: http://www.linuxandubuntu.com/ i przetłumaczone na język rosyjski. Dziękujemy autorom strony linuxandubuntu.com za interesujący wywiad.

  Jeśli podoba Ci się ta publikacja, udostępnij ją na swoich stronach w sieciach społecznościowych, aby pomóc naszemu projektowi. Cieszymy się z twoich opinii w komentarzach, z sugestiami dotyczącymi nowych tłumaczeń i wywiadów.
  Wszystko dobrze.

  41

  Dziś powstały setki, a nawet tysiące dystrybucji Linuksa, co skłoniło Cię do rozpoczęcia tego projektu?
  Czy uważasz, że system operacyjny PeppermintOS osiągnął swój pierwotny cel, czy jest jeszcze długa droga do przejścia?
  Czy prowadzisz statystyki?
  Ilu ludzi używa PeppermintOS?
  Którzy użytkownicy uważają PeppermintOS za interesującą dystrybucję?
  Kto według Ciebie PeppermintOS może być najbardziej przydatny?
  Jak wiele innych dystrybucji Linuksa, Peppermint jest oparty na Ubuntu?
  Czy możesz podzielić się z nami planowanymi sukcesami, które udało się osiągnąć w projekcie?
  P: Gdzie idziesz?
  Jaka będzie podstawa następnej wersji i następnej funkcji w PeppermintOS?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»