Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Где купить переходник на фотоаппарат

   Я решила попробовать заработать в интернете на фотографиях, и приобрела хороший фотоаппарат. Спустя некоторое время я захотела снимать мелкие объекты, например песчинки песка или капельки воды. Но

   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Zamów optymalizację strony SEO w Dnipro - Web-studio „Zina Design”

  1. Skrócona lista kontrolna do optymalizacji witryny SEO Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że ta...
  2. 2. Wyczyść nawigację
  3. 3. Wysoka prędkość
  4. 4. Adaptacyjność (mobilność)
  5. 5. Bezpieczeństwo
  6. 6. Linki zewnętrzne
  7. Dlaczego tylko Google? Ale co z Yandex, Bing, Yahoo! i inne wyszukiwarki?
  8. Jak działa SEO?
  9. Praktyka: jak działa teraz SEO
  10. W jaki sposób wyszukiwarka określa, która strona jest bardziej odpowiednia dla użytkowników?
  11. Statystyki konwersji wyszukiwania
  12. Współczynnik odrzuceń
  13. Jak Google wie o preferencjach użytkownika?
  14. Jak rozpocząć promocję strony SEO?
  15. Słowa kluczowe
  16. Jakość witryny

  Skrócona lista kontrolna do optymalizacji witryny SEO

  Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że ta lista to kolejne bla-bla-bla, oczywiste rzeczy, takie jak hasło „Nie bądź zły” w kodzie korporacyjnym Google.

  Ale dla SEO jest to jak karta usług napisana krwią. Ponieważ każdy przedmiot to doświadczenie ciągłej pracy na stronach, ciągłe śledzenie zmian pozycji w wyszukiwarkach, ból spadających pozycji i radość z wychodzenia na szczyt.

  Aby przejść na pierwszą stronę wyników wyszukiwania na swój temat, podaj swoją witrynę (w kolejności ważności):

  1. Treść wysokiej jakości

  Zrozumiały, kompletny i interesujący opis twoich towarów i usług. Nie kopiowane z konkurencji i nie napisane przez pierwszych niedrogich copywriterów.

  2. Wyczyść nawigację

  Użytkownik powinien łatwo i szybko zrozumieć, jak znaleźć niezbędne informacje na swojej stronie. W przeciwnym razie znajdzie go na stronach swoich konkurentów.

  3. Wysoka prędkość

  Jeśli wyszukiwarka ma do wyboru dwie witryny - a) prostą i szybką oraz b) załadowaną ogromną grafiką, dużymi filmami, imponującymi efektami i z tego powodu jest kilka razy wolniejsza - pierwsza będzie miała przewagę. Potrzebne są również efekty i piękno, ale nie kosztem szybkości i lekkości.

  4. Adaptacyjność (mobilność)

  Strona powinna automatycznie dostosować się do urządzeń mobilnych. To globalny trend, który ma miejsce teraz i będzie trwał przez lata. Mobilna publiczność witryn stale się powiększa, a Google stale podkreśla znaczenie zdolności adaptacyjnych.

  5. Bezpieczeństwo

  Jeśli strona jest tworzona przez amatorów, strona nie ma wsparcia technicznego, a hakerzy od czasu do czasu przerywają ją i wykorzystują jako rozprzestrzenianie wirusów i spamu, wtedy Google i Yandex na ogół wyrzucą tę stronę z wyszukiwania, bez względu na to, ile pracy i pieniędzy zainwestujesz w jej optymalizację. Takie strony nawet pod koniec wyników wyszukiwania nie mogą być pokazane.

  6. Linki zewnętrzne

  Idealnie byłoby, gdyby twoi konkurenci i renomowane autorytatywne witryny dla Twojego tematu zostały umieszczone w Twojej witrynie. Oczywiste jest, że konkurenci nie dostarczą, ale wszystko inne jest w twoich rękach. Ogólna zasada brzmi: im częściej wspominasz w Internecie, tym bardziej jesteś znany i tym bardziej zasługujesz na pierwsze miejsca wyszukiwania.

  Są to podstawowe wymagania optymalizacji strony SEO. Istnieje wiele innych niuansów, takich jak wewnętrzne linki, przekierowania, parametry językowe itp., Ale odgrywają one rolę pomocniczą. Szczegółowe informacje na temat tego, dlaczego wymienione czynniki są najważniejsze, patrz Jak działa SEO?

  Spis treści SEO FAQ

  Dlaczego tylko Google? Ale co z Yandex, Bing, Yahoo! i inne wyszukiwarki?

  Rzeczywiście, SEO oznacza „Search Engine Optimization”, a nie „Google Optimization”.

  Ale jeśli spojrzysz na statystyki korzystania z wyszukiwarek na świecie i na Ukrainie, będziesz musiał przyznać, że nie na darmo jest słowo „google” i nie ma słów „Yandex”, „bingit”, „Yahuit”.

  Statystyki popularności wyszukiwarek na całym świecie w latach 2010–2018  Źródło:  statista
  Statystyki popularności wyszukiwarek na całym świecie w latach 2010–2018
  Źródło: statista.com

  Jak widać, statystyki dotyczące korzystania z wyszukiwarek na świecie są prawie niezmienione, a ponad 85% użytkowników konsekwentnie preferuje Google.

  Przez wiele lat na Ukrainie, na Ukrainie, w krajach, które znajdowały się w „strefie interesów Federacji Rosyjskiej”, rosyjski Yandex miał znaczący udział w rynku wyszukiwania. Ale na Ukrainie Yandex był gorszy od Google nawet w czasach przedwojennych.

  Po zablokowaniu Yandexu na Ukrainie jego udział spadł do około 10%.

  Statystyki popularności wyszukiwarek na Ukrainie w 2018 roku
  Statystyki popularności wyszukiwarek na Ukrainie w 2018 roku.
  Źródło: statcounter.com

  W SEO możesz więc postępować zgodnie z zasadą: jeśli zoptymalizujesz stronę internetową dla Google, zoptymalizujesz ją dla największej grupy odbiorców.

  Spis treści SEO FAQ

  Jak działa SEO?

  Historia: Jak działało SEO

  U zarania Internetu, kiedy jeszcze nie było Google, Yahoo i Altavista już istniały, a ludzie przeszukali te dwie wyszukiwarki. Na fali popularności Altavista zaczął zamieniać się w megaportal z pozornie logiczną koncepcją „wszystkiego, czego potrzebuje użytkownik w jednej witrynie”.

  A potem Google wymyślił technologię PageRank i jedyny formularz wyszukiwania na środku pustej strony i ... to wiesz. Yahoo jakoś przeżył, Altavista nie.

  Około 15 lat, od początku zera, dwa czynniki pozostały głównymi, które najbardziej wpłynęły na pozycję witryny w wynikach wyszukiwania Google:

  • treść tekstowa witryny;
  • Algorytm PageRank - biorąc pod uwagę wpływ linków (ranking referencyjny).

  W przypadku treści tekstowych wszystko jest mniej lub bardziej jasne - w tekstach stron witryny powinna znajdować się rozsądna liczba wzmianek o słowach kluczowych, które użytkownik pyta w wyszukiwarce. Plus obecność tych słów w najważniejszych znacznikach - tytuł, h1-h3, silny, słowa kluczowe, opis.

  Drugi czynnik - PageRank - jest podobny do indeksu cytowań w nauce: im więcej odniesień do prac naukowych z innych prac, tym bardziej będzie to istotne.

  Bierze również pod uwagę wiarygodność (wagę) tych źródeł, które się odnoszą: jeśli ktoś autorytatywny i ciężki odnosi się do nowej pracy, da jej większą wagę niż linki z kilku słabych źródeł.

  Podobnie w SEO: jeśli masz 10 linków do swojej witryny z katalogów organizacji, w których się zarejestrowałeś, to jest to dobre. Dokładniej, lepiej niż gdyby nie było żadnych linków. A jeśli istnieją 3 linki do Twojej witryny z renomowanych witryn w Twojej branży, będzie to działać znacznie mocniej.

  Dlatego główna strategia optymalizacji wyszukiwarek w ciągu ostatnich 10-15 lat dotyczyła dwóch działań:

  1. Pisanie tekstów zoptymalizowanych pod kątem niezbędnych słów kluczowych.
  2. Uzyskiwanie przez hak lub oszukane linki z innych witryn.

  Co to mogą być linki:

  • linki z komentarzy - w komentarzach pojawiła się ogromna ilość spamu linkowego, który w rzeczywistości zabił wiele forów;
  • wymiana linków - webmasterzy zwani stronami specjalnymi, na których umieszczali linki do wymiany, „link-podkładki”;
  • linki z katalogów witryn - co doprowadziło do przekształcenia niemal całej klasy witryn „katalogów witryn” w „linki łamane”, prawie ignorowane przez wyszukiwarki.

  Szczytem tego procesu był rozkwit działalności polegającej na przekazywaniu linków do dużych, renomowanych stron.

  Przez pewien czas działała prosta zasada: im więcej kupujesz linki za dużą kwotę co miesiąc, tym bezpieczniejsza jest Twoja strona.

  Jednak zachowanie tej sytuacji doprowadziłoby ostatecznie do tego, że pierwsze miejsca dla wszystkich popularnych żądań byłyby czysto komercyjne witryny z dużymi budżetami. I to nie zawsze jest to, czego chce użytkownik.

  Praktyka: jak działa teraz SEO

  Najważniejsze, co zmieniło się w ostatnich latach - wyszukiwarki stały się mądrzejsze i zaczęły uwzględniać więcej czynników.

  Google nadal rozwiązuje swoje główne zadanie: określić, jaki rodzaj wyników wyszukiwania najbardziej zadowoli użytkownika.

  W tej wyszukiwarce uwzględniono znacznie więcej parametrów niż wcześniej. Oprócz wciąż istotnego czynnika w treści tekstowej witryny i użycia słów kluczowych w poprawnych tagach, dodano nowe:

  • oryginalność tekstu;
  • struktura tekstu - użycie nagłówków i napisów, list, tabel, ilustracji (ponownie, oryginalnych), wideo w tekście;
  • obecność tematycznie istotnych linków prowadzących do innych przydatnych stron użytkowników;
  • prędkość pobierania strony internetowe;
  • możliwość dostosowania witryny do urządzeń mobilnych;
  • czynniki behawioralne - przede wszystkim czas, jaki użytkownicy spędzają na stronach witryny przed jej opuszczeniem;
  • sygnały społecznościowe - linki, upodobania i komentarze z sieci społecznościowych.

  Zasadniczo wszystko jest proste: Google nie określa, która z dwóch identycznych witryn ze słowami kluczowymi jest lepiej zoptymalizowana i zawiera większą liczbę linków zewnętrznych, ale która z tych witryn jest bardziej prawdopodobna dla użytkownika.

  Ponieważ odwiedzający spodoba się stronie, która działa szybciej, co jest bardziej przejrzyste, wygodniejsze, na której znajdują się informacje najlepszej jakości.

  Na takich stronach ludzie spędzają więcej czasu, częściej im się podobają i częściej łączą się z nimi naturalnie, nie kupując. Oznacza to, że po prostu podają adres strony, gdy komunikują się z innymi ludźmi.

  Właściwie to te strony i wolisz odwiedzić, prawda?

  Google naprawia go i umieszcza takie witryny w rankingu wyników wyszukiwania.

  Spis treści SEO FAQ

  W jaki sposób wyszukiwarka określa, która strona jest bardziej odpowiednia dla użytkowników?

  Oto przykład dwóch źródeł danych, dzięki którym wyszukiwarki mogą śledzić, jak dobrze witryna spełnia potrzeby użytkowników.

  Statystyki konwersji wyszukiwania

  Najprostszym sposobem, w jaki wyszukiwarki określają, które witryny w najlepszych wynikach wyszukiwania są lepsze niż inne, jest policzenie liczby kliknięć.

  Jeśli spojrzysz na kod źródłowy strony wyników wyszukiwania Google (w przeglądarce, kombinacja klawiszy Ctrl-U), zobaczysz, że linki do stron zawierają atrybut ping, dzięki któremu informacje o każdym kliknięciu są przekazywane do Google.

  W ten sposób Google otrzymuje informacje o tym, które witryny są klikane częściej i na które rzadziej. Witryny z bardziej klikalnymi opisami uzyskują wyższe pozycje.

  Praca z tym czynnikiem w SEO nazywana jest „optymalizacją fragmentów” - ponieważ opisy witryn, które widzisz w wynikach wyszukiwania, nazywane są fragmentami. Gdzie Google pobiera tekst fragmentów, to osobny temat. Na razie zauważamy, że w większości przypadków właściciel lub główny administrator witryny może zapewnić, że to, czego potrzebuje, jest zapisane we fragmencie.

  Współczynnik odrzuceń

  Tak więc Google zebrał statystyki kliknięć i umieścił pierwszą stronę na fragmencie, który kliknął najbardziej. Ponieważ jest dobrze napisany, zawiera właściwe słowa, prawidłowo wykonany fragment kodu. A tytuł strony i jej opis oraz wygląd linku - wszystko powoduje zaufanie wśród użytkowników i chętnie klikają.

  Ale co się stanie, jeśli użytkownik po kliknięciu okaże się być na źle utworzonej, wolnej stronie, na której nic nie jest jasne?

  Użytkownik nie będzie zadowolony i szybko opuści witrynę. W morzu jest dużo ryb, w Internecie jest wiele stron internetowych, nie ma sensu spędzać czasu na studiowaniu źle wykonanego lub hamującego okazu.

  A wyszukiwarka może go śledzić! Statystyki Google Analytics mają specjalny parametr „Współczynnik odrzuceń”. Jak podano w przewodnik analityczny google :

  „Odmowa to sesja przeglądania jednej strony w witrynie [...] na przykład, jeśli użytkownik otworzył jedną stronę witryny i ją zostawił.”

  A nawet jeśli witryna nie ma zainstalowanego kodu Google Analytics, nadal możesz to określić na podstawie zachowania użytkownika:

  • tutaj użytkownik kliknął link we fragmencie i przestał współdziałać z wyszukiwaniem;
  • ale wrócił już po 20 sekundach i próbuje innej strony.

  Oznacza to, że pierwsza strona użytkownika nie jest zadowolona.

  W ten sposób Google określa te witryny, które mogą mieć nawet dobre fragmenty klikalne, ale nie treści, które zadowolą odwiedzających.

  W rezultacie tylko te witryny, które są przyciągane do TOP Google przez ich opis jako fragment, i satysfakcjonują użytkownika pod względem treści, wygody i szybkości.

  W tym prostym przykładzie można zauważyć, że we współczesnym świecie wygrywają te witryny, które są zoptymalizowane pod kątem SEO, ale te, które są poprawnie wykonane ze wszystkich punktów widzenia:

  • od technicznego - prędkość, niezawodność,
  • z projektem - przejrzysty i przyjazny dla użytkownika interfejs i design, sprzyjający badaniu treści,
  • z treścią - wysokiej jakości, unikalne treści tematyczne.

  Ponieważ tego chcą odwiedzający witrynę.

  Spis treści SEO FAQ

  Jak Google wie o preferencjach użytkownika?

  Istnieje teoria IT, że Google nigdy nie usuwa informacji. Nawet po usunięciu listu ze skrzynki pocztowej gmail.com, a następnie opróżnieniu kosza - Google po prostu umieszcza tag „nigdy nie pokazuj tego użytkownikowi” w swojej bazie danych.

  Ma to sens nawet z czysto technicznego punktu widzenia - oznaczanie informacji jako „nieużywanych” odbywa się w dużych bazach danych szybciej i bezpieczniej niż usuwanie. Zobacz na przykład wyciąg z podręcznika w bazach danych Oracle.

  ->

  Oczywiście nie możemy powiedzieć, w jaki sposób Google rzeczywiście działa z posiadanymi informacjami. Ale możemy z całą pewnością powiedzieć, że Google ma bardzo dużo informacji na temat zachowania użytkowników w Google. Ponieważ do dyspozycji Google są takie źródła:

  • statystyki żądań użytkowników w wyszukiwarce Google;
  • Statystyki Google Analytics, które są ustalane przez samych właścicieli witryn (ponieważ są to statystyki najwyższej jakości);
  • Kontekstowe statystyki reklamowe Google Adwords, instalowane również przez wielu właścicieli na wielu stronach (ponieważ jest to największa sieć reklamowa na świecie);
  • statystyki z przeglądarek Google Chrome - najbardziej popularne w świecie przeglądarki zainstalowano ponad 75% użytkowników.

  Dodaj urządzenia z Androidem z telefonów i tabletów do inteligentnych przeglądarek, sieci społecznościowej Google+, map Google, dokumentów Google i wielu innych usług Google na swoje konto.

  Tak więc zdecydowanie nie brakuje danych na temat zachowania i preferencji użytkowników.

  Spis treści SEO FAQ

  Jak rozpocząć promocję strony SEO?

  Przy całej złożoności SEO, są tylko dwa główne tematy, które każda strona, która twierdzi, że jest wysoką pozycją w wyszukiwarkach, z pewnością będzie musiała przejść przez:

  • słowa kluczowe,
  • jakość witryny.

  Słowa kluczowe

  Wszystko jest tutaj dość oczywiste - przed odkręceniem strony musisz dokładnie zrozumieć, jak ludzie formułują zapytania w wyszukiwarkach na dany temat.

  Następnie pozwól, aby Twoja strona odpowiadała osobom używającym tych samych słów kluczowych.

  To jest jak słowne odzwierciedlenie w NLP: aby ułatwić przekonanie osoby, musisz mówić używając słów, których używa sam.

  Dlatego w pierwszym etapie po prostu dopasujesz słownictwo swojej witryny do rzeczywistego słownictwa większości potencjalnych klientów.

  Aby zebrać statystyki dotyczące popularności słów kluczowych, istnieją specjalne narzędzia, takie jak Google Keyword Planner i Yandex.Wordstat, istnieją specjalne programy i reguły.

  Ta praca nosi nazwę „formowania rdzenia semantycznego” i właśnie tutaj rozpoczyna się optymalizacja SEO każdej witryny.

  Jakość witryny

  I tutaj wszystko jest bardziej skomplikowane i interesujące.

  W nowoczesnym SEO, przede wszystkim, musisz zastanowić się, co może uniemożliwić odwiedzającym spędzanie więcej czasu na Twojej stronie i skorzystać z Twojej oferty.

  Działa jak normalny marketing: musisz usunąć bariery, które uniemożliwiają Twoim klientom dokonanie zakupu.

  Jeśli tego nie zrobisz, jakkolwiek sprytnie optymalizujesz swoją witrynę, zwykli użytkownicy szybko opuszczą Twoją witrynę. W rezultacie wyszukiwarki to naprawią i obniżą twoją pozycję. Zobacz sekcję po więcej szczegółów. Jak Google może określić, która strona jest lepiej dostosowana dla użytkowników?

  Co może nie odpowiadać osobom na Twojej stronie:

  • długie miejsce załadunku,
  • niezrozumiała lub niewygodna nawigacja,
  • niewystarczający opis usług
  • złe zdjęcia produktów,
  • zbyt wysokie ceny towarów
  • brak odpowiedniej metody dostawy lub gwarancji.

  Jak widać, niektóre z przyczyn - takich jak koszt lub gwarancja - w ogóle nie odnoszą się do SEO, ale bezpośrednio wpływają na zachowanie użytkowników, a tym samym na pozycję Twojej witryny w Google.

  Dlatego najlepszą strategią, aby doprowadzić Twoją witrynę do pierwszej pozycji w Google, jest oferowanie ludziom produktów i usług najwyższej jakości i po najlepszych cenach, a SEO powinni upewnić się, że witryna spełnia wszystkie nowoczesne wymagania wygody i szybkości.

  Spis treści SEO FAQ

  I inne wyszukiwarki?
  Jak działa SEO?
  Jak rozpocząć promocję strony SEO?
  I inne wyszukiwarki?
  Właściwie to te strony i wolisz odwiedzić, prawda?
  Ale co się stanie, jeśli użytkownik po kliknięciu okaże się być na źle utworzonej, wolnej stronie, na której nic nie jest jasne?
  Jak Google może określić, która strona jest lepiej dostosowana dla użytkowników?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»