Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Zwycięzcy międzynarodowej bitwy startupów świętują zwycięstwo

  W dniach 27–28 maja 2017 r W dniach 27–28 maja 2017 r. Odbyła się międzynarodowa konferencja w centrum biznesowym hotelu Victoria - bitwa startupów Minsk FinTech Conference 2017. Wydarzenie to było miejscem dla najlepszych ekspertów FinTech, szefów międzynarodowych funduszy venture capital i obiecujących startupów oferujących swoje rozwiązania finansowe technologia i rozwiązania.

  Około 1000 uczestników, 20 prelegentów, przedstawiciele 10 korporacji zebrali się, aby omówić przyszłość technologii finansowych na Białorusi.

  W oficjalnej ceremonii otwarcia konferencji FinTech 2017 uczestniczył wiceminister gospodarki Republiki Białorusi Yury Chebotar, przewodniczący Państwowego Komitetu Nauki i Technologii Republiki Białoruś Alexander Shumilin, przewodniczący Komisji Gospodarczej Komitetu Wykonawczego Mińskiego Miasta Nikolay Rogashchuk, dyrektor Departamentu Małych i Średnich Przedsiębiorstw Działu Korporacyjnego w Belagroprombank OJSC Victoria Bayran, wiceprezes międzynarodowego systemu płatności Mastercard na Białorusi Vadim Golovchits i dyrektor Startup Technologies LLC Alexey Shablovsky.

  W oficjalnej ceremonii otwarcia konferencji FinTech 2017 uczestniczył wiceminister gospodarki Republiki Białorusi Yury Chebotar, przewodniczący Państwowego Komitetu Nauki i Technologii Republiki Białoruś Alexander Shumilin, przewodniczący Komisji Gospodarczej Komitetu Wykonawczego Mińskiego Miasta Nikolay Rogashchuk, dyrektor Departamentu Małych i Średnich Przedsiębiorstw Działu Korporacyjnego w Belagroprombank OJSC Victoria Bayran, wiceprezes międzynarodowego systemu płatności Mastercard na Białorusi Vadim Golovchits i dyrektor Startup Technologies LLC Alexey Shablovsky

  Otwierając wydarzenie, wiceminister gospodarki Republiki Białorusi Jurij Chebotari zauważył, że mały biznes stał się wiarygodnym filarem gospodarki, jego udział w PKB wynosi już 30% i nadal rośnie. Według wiceministra małe firmy zmieniają się zarówno ilościowo, jak i jakościowo, co wynika między innymi z takich działań rozpoczynających działalność.

  W swoim przemówieniu powitalnym przewodniczący Komisji Gospodarczej Komitetu Wykonawczego Mińskiego Miasta Nikołaj Rogaszczuk podziękował białoruskiemu zespołowi startupów, który pod auspicjami Startup Technology Center wygrał bitwę startupów w Moskwie, co umożliwiło zorganizowanie takiego wydarzenia w Mińsku.

  Przewodniczący Państwowego Komitetu Nauki i Technologii, Alexander Shumilin , zauważył, że rok 2017 został ogłoszony rokiem nauki na Białorusi. Według niego sfera naukowa w dzisiejszym kraju rozwija się dynamicznie, ale trzeba zwrócić uwagę na kwestie komercjalizacji innowacji, tworzenia nowych firm opartych na technologicznych start-upach, nowych produktach.

  „Znane firmy, które stworzyły światowej klasy produkty, takie jak Wargaming i Viber, powstały na Białorusi ” - powiedział Alexander Shumilin. „Dziś niewiele mówimy o sukcesie białoruskich firm w dziedzinie rozwoju finansowego i technologicznego. Jednak obecnie wiele białoruskich firm opracowuje różne rozwiązania dla międzynarodowych korporacji i największych banków. Kiedyś Białorusini opracowywali rozwiązania dla Londyńskiej Giełdy Papierów Wartościowych, dodał przewodniczący Państwowego Komitetu Nauki i Technologii.

  - Opieramy się na innowacjach, aby każdy autor wartościowego pomysłu mógł go dostarczyć potencjalnym partnerom i inwestorom. Na Białorusi jest 10 parków technologicznych, istnieją centra transferu technologii. Są to centra, w których każdy Białorusin może przyjść i uzyskać lokal i sprzęt w ramach stałego pomysłu, aby zamienić pomysł w prototyp. Oczywiście nie można tego zrobić bez finansowania. W tym celu utworzono i działa Białoruski Fundusz Innowacji. Aby skomercjalizować innowacje, powstał również pierwszy białorusko-rosyjski fundusz venture capital. Trwa szereg projektów do sfinansowania. Ponadto trwają prace nad utworzeniem białorusko-chińskiej fundacji w Parku Przemysłowym „Wielki Kamień” - powiedział Alexander Shumilin .

  Wspierał Belagroprombank OJSC, wyjątkowe wydarzenie w świecie technologii finansowych dla Białorusi, które już od dwóch lat pomaga w organizowaniu różnych imprez Centrum Wspierania Przedsiębiorczości Startup Technologies LLC. Bank pełnił rolę złotego partnera konferencji. Minsk FinTech Conference 2017 to piąty wspólny projekt banku i centrum Startup Technology, które systematycznie rozwija ruch startupowy w Republice Białorusi.

  Obecnie ważne jest wspieranie projektów promujących start-upy i pomagających młodym przedsiębiorcom w rozwoju i rozwoju ich pomysłów biznesowych ” - powiedziała Victoria Bayran, szefowa działu małych i średnich przedsiębiorstw w dziale korporacyjnym Belagroprombank OJSC . - Celem i misją naszego banku, koncentrującego się na rozwoju i wsparciu sektora małych i średnich przedsiębiorstw, jest stworzenie najbardziej efektywnej technologii do wdrażania przedsiębiorczej inicjatywy, tzw. Ekosystemu horyzontalnego, który przyczyni się do korzystnego rozwoju biznesu. Podstawą tego systemu jest idea kompleksowej pomocy początkującym biznesmenom. Realizując te podejścia, możemy mieć nadzieję na wczesny sukces nowych firm i przyciągnięcie do nich uwagi głównych inwestorów, w tym zagranicznych.

  Jak zauważył wiceprezes Mastercard na Białorusi Vadim Golovchits , międzynarodowy system płatności Mastercard jest firmą technologiczną, jednym z liderów globalnego przemysłu płatniczego i w dużej mierze określa wektor rozwoju technologii płatniczych.

  - Tak więc dzisiaj Mastercard ma najszybszą sieć przetwarzania płatności, która przetwarza około 43 miliardów zespołów na sekundę. Średnia szybkość przetwarzania na transakcję wynosi tylko 130 milisekund. Oczywiście technologia i innowacje stoją za tym - o czym rozmawiamy podczas takich wydarzeń. Naszym priorytetowym zadaniem na Białorusi jest dalsze wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań płatniczych. Jest dla nas bardzo ważne, że posiadacze kart Mastercard korzystają ze wszystkich zalet nowoczesnej technologii i mogą płacić szybko, wygodnie i bezpiecznie, a nasza wizja to świat bez gotówki. Rozwiązania Mastercard sprawiają, że cyfrowa przyszłość jest prawdziwa. Zalety gospodarki bezgotówkowej są oczywiste. Wystarczy wspomnieć, że od 0,5 do 1,5% PKB kraju przeznacza się na druk, produkcję, zapewnienie bezpieczeństwa i dystrybucję gotówki. W związku z tym istnieje potrzeba wprowadzenia innowacyjnych narzędzi płatniczych. Z naszej strony w największym stopniu przyczyniamy się do rozpowszechniania innowacyjnych technologii. Jednocześnie uważamy, że startupy Fintech generują świeże pomysły i nowe rozwiązania, pomagają tworzyć cyfrową przyszłość - powiedział Vadim Golovchits .

  Bitwa startupów FinTech stała się punktem kulminacyjnym drugiego dnia imprezy.

  Zgodnie z wynikami głosowania pierwsze miejsce zajął startup. Pingfin - mobilna aplikacja do finansów osobistych. Drugie miejsce zajęło uruchomienie Chargeback Recovere Servise - usługi, która pozwala zmniejszyć straty biznesowe z tytułu obciążeń zwrotnych. Trzecie miejsce przypadło platformie startowej GiniMachine, która umożliwia ocenę zdolności kredytowej kredytobiorcy za pomocą algorytmów uczenia maszynowego.

  Wydarzenie zostało zorganizowane przez Center for Entrepreneurship Support Ltd. „Technologia rozruchu” obsługiwane przez Komitet Wykonawczy Miasta Mińska , Ministerstwo Gospodarki Republiki Białoruś , Białoruski Fundusz Innowacji , Stowarzyszenia BelBrand . Złoty partner wydarzenia Belagroprombank OJSC . Główna nagroda pieniężna w wysokości 2500 USD została ustanowiona przez międzynarodowy system płatności Mastercard . Mastercard to firma technologiczna działająca w globalnym sektorze płatności. Obsługuje najszybszą na świecie sieć przetwarzania płatności, która łączy konsumentów, instytucje finansowe, organizacje handlowe i struktury biznesowe rządów w ponad 210 krajach i terytoriach. Produkty i rozwiązania Mastercard ułatwiają, zwiększają bezpieczeństwo i wydajność w rozwiązywaniu codziennych zadań, takich jak zakupy, podróże, prowadzenie interesów i zarządzanie finansami.

  Druga nagroda pieniężna w wysokości 1000 USD ekwiwalentu ustanowiona przez fundusz venture capital Forsyth + Został przyznany zespołowi najbardziej lubianego funduszu.

  Fundusz inwestycyjny Forsyth + zajmuje się inwestycjami w projekty na różnych etapach - od Seed do Round A. Kwota inwestycji w każdy projekt waha się od 100 000 do 5 mln USD. Interesy funduszu: projekty internetowe, projekty finansowe technologia i technologia edukacyjna.

  Drukarnia działała jako ogólny partner drukarski „Druk-S” .

  Drukarnia działała jako ogólny partner drukarski  „Druk-S”

  Impreza uroczyście otwarta symbolicznym cięciem czerwonej wstążki. To nie dziwi. Dla Mińska było to pierwsze wydarzenie tego poziomu.

  W swoim przemówieniu powitalnym przewodniczący Komisji Gospodarczej Komitetu Wykonawczego Mińskiego Miasta Nikołaj Rogaszczuk podziękował białoruskim start-upom za zwycięstwo w Moskwie, co umożliwiło zorganizowanie takiego wydarzenia w Mińsku.

  Vadim Golovchits, wiceprezydent międzynarodowego systemu płatności Mastercard na Białorusi, zauważył również, że dzięki młodym inicjatywom start-upy możliwe będzie podniesienie całego systemu finansowego Białorusi na nowy poziom.

  Szef Departamentu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Belagroprombank Victoria Bayran zauważył, że bank reprezentuje szeroki zakres usług bankowych dla przedsiębiorstw, aby zachęcić młodych i przedsiębiorczych do rozwoju i rozwoju.

  Dyrektor firmy organizującej imprezę, Startup Technologies LLC, Alexey Shablovsky zauważył również, że przyszłość należy do młodych i przedsiębiorczych, a firma robi wszystko, aby dać im szansę na rozwój.

  Pavel Zyl, zastępca szefa Głównej Dyrekcji Systemu Płatniczego i Technologii Cyfrowych Narodowego Banku Republiki Białorusi, powiedział, że banki są zainteresowane współpracą z startupami, zwłaszcza w rozwoju dostawców usług płatniczych.

  Wszystkie raporty prelegentów podczas konferencji poświęcone były tematowi możliwości promowania swoich pomysłów i różnych sposobów znalezienia inwestora. W dyskusji panelowej czołowi urzędnicy najwyższych kręgów finansowych kraju przedstawili główne perspektywy rozwoju sektora bankowego na Białorusi, wyrazili plany współpracy banków z projektami informatycznymi.

  W dyskusji panelowej czołowi urzędnicy najwyższych kręgów finansowych kraju przedstawili główne perspektywy rozwoju sektora bankowego na Białorusi, wyrazili plany współpracy banków z projektami informatycznymi

  Wiele raportów poświęcono tematowi finansowania projektu przez inwestora oraz różnych zagadnieniom prawnym związanym ze wspieraniem startupu na początkowych etapach rozwoju. Kompleksowe zalecenia dotyczące ochrony praw autorskich dla startupu w jego raporcie zostały przedstawione przez Valentina Rachkowskiego, dyrektora BelBrand Consult LLC.

  Opisał niuanse ubezpieczenia kryptowaluty w swoim raporcie „Ubezpieczenia na życie w łańcuchu blokowym: pomysły na wdrożenie”, Siergiej Kozłowski, dyrektor agencji ubezpieczeniowej „Polityka”.

  Galina Drozd, dyrektor DLgroup LLC, zapoznała się z procedurą opodatkowania w krajach sąsiednich. W szczególności omówiła różnice w systemach podatkowych w krajach bałtyckich, Polsce i na Białorusi.

  Nie mniej ważne i ważne były raporty na temat poszukiwania różnych sposobów finansowania startupu. Dwie dyskusje poświęcone były podstawowym wymaganiom, jakie fundusze inwestycyjne stawiają kandydatom do finansowania, a także sposobom nawiązania owocnej współpracy startupu z inwestorem. W swoim raporcie na temat finansowania społecznościowego prelegent Vladislav Gramovich opowiedział publiczności o doświadczeniach swojej firmy z tą metodą. Cała dyskusja panelowa z udziałem przedstawicieli największych funduszy venture capital była poświęcona finansowaniu przedsięwzięcia startupowego. Przedstawiciele funduszy przedstawili uczestnikom specjalizację swoich funduszy, wielkość proponowanego finansowania oraz główne wymagania, jakie stawiają startupom. Oddzielny raport Speaker Viktor Denisevich, menedżer inwestycyjny w Zubr Capital, był poświęcony typowym błędom start-upów, które powodują odmowę finansowania.

  Prawdziwą furorę poczynił raport „Blockchain-economy: trendy and prospects” autorstwa Speaker Valery Lytvyn, ekspert blockchain. W swoim raporcie skupił się na omówieniu najbardziej znanych usług pracujących z kryptowalutą. Publiczność zapoznała się ze strukturą każdego z nich, posiadanymi możliwościami finansowymi. Mówca bardzo dokładnie odpowiedział na pytania publiczności dotyczące niuansów pracy z kryptowalutą.

  Szereg raportów poświęcono poszczególnym aspektom startupu, w szczególności opracowaniu strategii finansowej i interakcji z klientem. W swoim raporcie Naum Katz, dyrektor Center for Business Development, przedstawił uczestnikom specjalny program, który pozwala zidentyfikować słabe punkty w pracy przedsiębiorstwa i poprawić dalszą pracę. Kwestia komunikacji z klientem za pośrednictwem strony internetowej firmy była poświęcona omówieniu sprawy. Zespół ekspertów firmy DEXME podzielił się swoim doświadczeniem w nawiązywaniu dialogu z klientem za pośrednictwem witryny.

  Uczestnicy wysłuchali również prezentacji menedżerów startupów na temat ich sukcesów. Philip Shubin, założyciel usługi płatniczej Wallet, podzielił się swoją historią.

  Charakterystyczną cechą konferencji można nazwać praktyczną orientację raportów głośników. Wykorzystując swoje doświadczenie, wprowadzili widzów w metody pracy. Ponadto mówcy podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat możliwości i potencjału danej metody. Po raporcie mówcy udzielili również szczegółowych odpowiedzi na zadane pytania, doradzili osobom, które złożyły wnioski w interesujących ich sprawach.

  Najważniejszym wydarzeniem była międzynarodowa bitwa startupów, która zgromadziła 16 najlepszych startupów z Białorusi i Rosji. Większość z nich reprezentowała aplikacje mobilne, które umożliwiają uproszczenie transakcji finansowych, rozliczanie przychodów i wydatków.

  Znaczna część startupów dotyczyła uproszczenia pracy z giełdami maklerskimi. Wśród nich startup GiniMachine, opracowujący usługę do oceny zdolności kredytowej kredytobiorcy w oparciu o algorytmy uczenia maszynowego.

  Startup CryptoBank oferował bankowość internetową z możliwością zarządzania kontami w kryptowalutach. Startup Investology oferował usługi doradztwa inwestycyjnego.

  Ponadto podczas bitwy zaprezentowano także startupy, oferujące różne usługi planowania finansowego. Startup „Financier” zaoferował rozwój programu w dziedzinie planowania i analizy zarządzania. Startupy SmartBank i Offset oferowały aplikacje mobilne, które upraszczają rozliczanie finansów osobistych.

  Startupy oferujące tymczasowe usługi kredytowe zostały również przedstawione publiczności. Wśród nich są startupy Lend Friend, SMART DEBT. Były też startupy oferujące automatyzację procesu inwestycyjnego. Wśród nich są start-upy My Apartment, Expatterns, Broker jako usługa.

  Zgodnie z wynikami głosowania jury, pierwsze miejsce przyznano startupowi Pingfin oferującemu aplikację mobilnego księgowego finansowania osobistego. Stał się właścicielem głównej nagrody pieniężnej w wysokości 2500 USD w ekwiwalencie ustalonym przez międzynarodowy system płatności Mastercard , gamer klawiatura i mysz od firmy Sven pakiety usług z usługi w chmurze Asystent SMS , a także szereg innych prezentów od partnerów wydarzenia.

  Jury przyznało drugie miejsce usłudze Chargeback Recovery (usługa, która pozwala zmniejszyć straty biznesowe z tytułu obciążeń zwrotnych). Startup zdobył drugą nagrodę pieniężną w wysokości 1000 USD ekwiwalentu funduszu inwestycyjnego typu venture „Foresight +” , multimedialny system głośników, usługa chmurowa SMS-Assistent oraz szereg cennych nagród od partnerów wydarzenia.

  Trzecie miejsce zajął startup GiniMachine, który oferuje usługę oceny zdolności kredytowej kredytobiorcy na podstawie algorytmów uczenia maszynowego. Startup stał się właścicielem przenośnego systemu głośnikowego firmy SVEN, a także otrzymał różne prezenty od firm partnerskich.

  Podczas raportów odbyły się wiece wśród publiczności. Zwycięzcy losowań stali się właścicielami cennych pamiątek: książek ze sklepu internetowego Literatura.by , certyfikaty na kursy języka angielskiego z Centrum Języków Obcych i Rozwoju Osobistego Zatoka Booster , różne certyfikaty dostarczone przez firmę Daroo , prezenty ze sklepu internetowego „Świat obrazów” , chasiki.by i Yoobao-shop.by . Szczęście wśród żeńskiej połowy publiczności stało się właścicielami słuchawek w postaci klejnotów firmy SVEN.

  Partnerzy wydarzenia: woda „Borovaya” , „Mińska fabryka win bezalkoholowych” , firma cukiernicza „Alvesta” fabryka słodyczy Spartak herbata JAF TEA , Technologia reklamowa Atelier firma MURAL , Pokupon.by firma SMART BALANCE U-viw. Virtual Reality.VR CLUB, Company Yudway .


   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»