Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
  Новости

  3 причини, чому аналіз топа не працює

  1. 1. Ми не бачимо всю картину
  2. 2. У ТОПі багато сайтів, що вносять похибку
  3. 3. ТОП постійно змінюється
  4. Завдання, де аналіз ТОПу буде корисний

  У російськомовній seo-середовищі поширений підхід побудови багатьох стратегій на основі конкурентів в ТОПі. Як давно ви аналізували видачу, щоб дізнатися оптимальну кількість входжень ключового слова на сторінці, якого обсягу текст потрібно замовити у копірайтера, або скільки посилань оптимально придбати? Або може ви використовували текстові аналізатори, які самі генерують ТЗ копирайтерам і дають "правильні" рекомендації щодо оптимізації текстових зон документа?

  Звичайно ж, в епоху Big Data гріх не аналізувати статистику, але чи можна на неї покладатися, якщо ми говоримо про ТОП10 або навіть ТОП50? Нижче наведені основні причини, чому аналіз ТОПу не працює і як дані з видачі використовувати з розумом.

  3 причини провалу seo-стратегій при побудові їх на основі аналізу ТОПу

  1. Ми не бачимо всю картину

  Пошукові системи використовують сотні факторів для ранжирування сайтів, і їх значення по відношенню один до одного постійно змінюється. Завжди цікаво подивитися кореляцію одного з факторів з позицією в ТОПі, але кореляція, як ви знаєте, не означає причинно-наслідковий зв'язок. Якщо у всіх сайтів в ТОП10 розмір тексту 3000 символів, то це абсолютно нічого не означає. Розмір вашого тексту повинен бути таким, який необхідний для вирішення інформаційної потреби користувача .

  Що стосується посилань, для конкурентів ми їх перевіряємо сторонніми сервісами, але є можливість приховувати посилання від сервісів. Плюс, не всі посилання однаково важливі для пошукових систем. А також, конкуренти можуть відхиляти посилання в Disavow Tool для Google. Середню температуру по лікарні знати цікаво, але ці знання практично не застосовні.

  Ви можете подумати, що вручну картина видно не так масштабно, як за допомогою текстових аналізаторів (ТА). Але ТА враховують лише кілька факторів, а пошукові системи кілька сотень. Сенс в ТА міг би бути присутнім, якби вони могли формувати ТОП в пошуку тільки на основі текстових сигналів, але на жаль, це неможливо.

  2. У ТОПі багато сайтів, що вносять похибку

  Зараз в ТОПі часто зустрічаються прайс-агрегатори, дошки оголошень, вікіпедія, сервіси пошукових систем або бренди. Найчастіше, в ТОПі вони через популярність і авторитету, а не через кількість посилань або правильного розподілу ключових слів на сторінці. Ці сайти вносять велику погрішність в аналіз одиничних факторів.

  Наприклад, ви бачите, як великі сайти використовують спойлери для текстів в рубриках, плюс роблять їх неконтрастними і насиченими ключовими словами, що дуже схоже на спам. При цьому, сайти знаходяться в ТОПі, хоча у всіх підручниках SEO вчать іншому. Які ваші висновки? Чи можна використовувати приховані seo-тексти або все-таки ні?

  Чи можна використовувати приховані seo-тексти або все-таки ні

  Явно, що в ТОПі подібні сайти не через використовуваних спамних текстів. Буде помилкою вважати, що вам потрібно щось подібне в рубрики.

  Також, в пошуковій видачі можуть виявитися сайти, які туди потрапили тимчасово через накрутки тих чи інших факторів. Вони також вносять похибка в ваш аналіз ТОПу.

  3. ТОП постійно змінюється

  У деяких тематиках ТОП консервовані, але в основному він змінюється. І це добре, тому що якби ТОП не змінювався, то у нас не було б варіантів в нього потрапити. Але постійні зміни вносять похибка в аналіз, ми не можемо будувати стратегії на те, що постійно змінюється.

  Якщо ви коли-небудь використовували кластерізатори, то напевно помітили, що отримані кластери залежать не тільки від налаштувань інструменту, але і від часу знімання видачі. Через місяць-два видача буде зовсім інший і результати кластеризації за топу також будуть іншими. Це вбиває практичну застосовність подібних інструментів.

  Але не все так погано. Аналіз ТОПу іноді може допомогти, якщо ми використовуємо здоровий глузд.

  Завдання, де аналіз ТОПу буде корисний

  Визначення конкурентності запиту / ніші.
  Можна прикинути, які сайти зустрічаються у видачі, з головною сторінкою або з внутрішньої, як давно вони в цій ніші і наскільки авторитетні. Виходячи з цього зрозуміти конкурентність ТОПу, оцінити трудовитрати на присвоєння статусу "лідер ніші".

  Аналіз сумісності ДВОХ запитів для просування на одній сторінці.
  Іноді алгоритми пошукових систем перемагають здоровий глузд. І з цим поки потрібно змиритися. Якщо видача за двома різними запитами, що відображає один і той же Интент, не перетинається, то з великою ймовірністю просунути їх на одній сторінці буде складно. Тому, під "смартфони" і "мобільні телефони" краще робити різні рубрики для Яндекса, під "лікування вальгусной деформації" і "позбутися від кісточки на нозі" різні документи. І ми про це не дізнаємося, якщо не подивимося ТОП.

  І ми про це не дізнаємося, якщо не подивимося ТОП

  Знайти тематичні слова і фрази.
  ТОП допомагає швидше знайти так звані LSI фрази для використання в своїх текстах. Можна їх, звичайно, придумувати самому, але краще проаналізувати тексти тієї ж тематики.

  Поліпшити свою стратегію.
  Можна подивитися, як задовольняє користувача Интент кожен з сайтів в ТОП10, за допомогою яких елементів сайту або контенту, і вирішити цю задачу ще краще. Якщо користувач на вашому ресурсі повністю вирішує свою задачу, він це покаже поведінкою і пошукові системи, з часом, будуть ваш сайт показувати частіше.

  Якщо ви поки не можете визначити, чи вирішує ваш текст / контент інформаційну потребу вашої аудиторії чи ні, значить цього треба вчитися, або залучати фахівців, постійно проводити тести.

  Існують також і інші ситуації, коли підглядати в ТОП все ж корисно. Але класичні задачі аналізу ТОПу, коли нам необхідно дізнатися середньо-статистичні показники і на їх основі побудувати / відкоригувати свої стратегії, практично не застосовні. Вище наведені три причини. Пропоную їх обговорити в коментарях.

  Або може ви використовували текстові аналізатори, які самі генерують ТЗ копирайтерам і дають "правильні" рекомендації щодо оптимізації текстових зон документа?
  Звичайно ж, в епоху Big Data гріх не аналізувати статистику, але чи можна на неї покладатися, якщо ми говоримо про ТОП10 або навіть ТОП50?
  Які ваші висновки?
  Чи можна використовувати приховані seo-тексти або все-таки ні?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»