Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
  Новости

  8 олдскульних методів зовнішнього SEO, за які можна отримати «по шапці». Переклад

  1. # 1 Лінкбілдінг через «орендовані» платні посилання
  2. # 2 Використання постійних платних посилань
  3. # 3 Автоматична закупівля і генерація посилань
  4. # 4 спамние посилання в закладках
  5. # 5 Створення мікросайтів, сателітів і приватних блогів
  6. # 6 спамние посилання в директоріях
  7. # 7 Автоматичне розміщення посилань в блогах і на форумах
  8. # 8 Закупівля підписів з посиланнями на форумах
  9. висновки

  Пошукова оптимізація не стоїть на місці

  Пошукова оптимізація не стоїть на місці. Причина проста: вона зобов'язана еволюціонувати швидше, ніж Google випускає нові алгоритми (а це відбувається по кілька разів на день ).

  Однак ні інтернет-маркетологи, ні SEO-фахівці не роботи, які з легкістю можуть обробляти гігабайти інформації. Ми люди, і процес вивчення і впровадження нових методів просування займає чимало часу. Наздогнати всім дуже складно, і багато хто воліє не залишати зону комфорту, поки Google до них не добереться.

  Я не збираюся переконувати вас покинути безпечну SEO гавань. (Зрештою, SEO дуже різноманітно і свої секрети і методи є у кожного.) Єдине, що я зроблю, так це проведу короткий екскурс в історію пошукової оптимізації і розповім про олдскульних методах зовнішньої оптимізації, за які Google точно не погладить по голові. Отже, сідаємо в нашу машину часу. Поїхали!

  # 1 Лінкбілдінг через «орендовані» платні посилання

  На сьогоднішній день Google суворо забороняє платні посилання. Однак колись закупівля посилань була тим, на чому трималися всі чорні, сірі і навіть білі схеми зовнішньої пошукової оптимізації. Це було ефективно і відносно не затратно.

  Оптимізація зводилася до наступного:

  • Купуєш посилання, бажано побільше і «важчі»

  • Направляєш їх на обнародувано сторінки сайту

  • Отримуєш 100% ефект в ранжируванні

  На зорі SEO існувало кілька видів платних посилань:

  • Автоматично генеруються посилання

  • Постійні покупні посилання

  • спамние посилання (з блогів, форумів і коментарів)

  • Посилання в закладках

  • Посилання в підписах

  Але більш за всіх інших були популярні так звані «орендовані» посилання.

  «Орендовані» або брокерські платні посилання - це покупні посилання, використання яких обмежене у часі. Коли «термін оренди» закінчується, можна або «продовжити контракт», або втратити посилання. Після цього посилання будуть виставлені на продаж іншим сеошників.

  Логічно запитати: «З якої радості клієнту платити за посилання, які у нього все одно відберуть через пару місяців?»

  Якщо таке питання виникло, швидше за все, ви не були знайомі з Google до Панди і Пінгвіна. Справа в тому, що оренда посилань приносила гроші. Якщо ти був сеошник, звичайно.

  Припустимо, у вас є сайт під оптимізацію і просування. Ви пропонуєте клієнту закупити посилання, щоб підняти позиції в Google. Природно, клієнт готовий платити. Коли ви наповнюєте сторінки сайту і контентом, і посиланнями, сайт значно зростає у видачі ... поки термін оренди не закінчується, і посилання не переходять в користування іншому фахівцю. Клієнт знову оплачує посилання, і ви знову берете гроші за повторну оптимізацію. Адже ніхто не хоче працювати за спасибі.

  Звичайно, це скидається на обман. SEO фахівці могли легко утримувати клієнтів на короткому повідку, просто не даючи сайтам забратися у видачі настільки високо, щоб можна було б призупинити фінансові вливання. Google поклав край цій схемі.

  Запам'ятайте: Купівля і оренда посилань є (і була) незаконним методом просування. Якщо вас колись спіймають на покупку посилань через веб-майстрів і лінкоферми, то посилання будуть анульовані, а сайт - або заблокований, або просяде у видачі.

  # 2 Використання постійних платних посилань

  А ось тепер давайте розберемося, яким було SEO в 2000-х роках.

  По суті, тоді було 2 ворогуючих будинку: Будинок «орендувати» Платних Посилань, які згадувалися вище, і Будинок Постійних Платних Посилань. Все решта будинків відповідали перед цими двома.

  Послідовники Будинки Постійних Платних Посилань вірили в «високоякісну пошукову оптимізацію» (так, саме так вони її і називали). Під «високоякісної» вони мали на увазі те, що «орендовані» посилання - не варіант. Замість цього вони сконцентрувалися на закупівлю постійних платних посилань: посилань, за які ти платиш одноразово, але користуєшся завжди.

  По правді кажучи, Будинок Постійних Платних Посилань був благородніше Дому «орендувати» Платних посилань. Він був проти обману і добре працював на благо оптимізації (по крайней мере, в тому вигляді, якою була оптимізація в ті роки).

  Єдина проблема полягала в тому, що постійні платні посилання вже тоді були під таким же забороною, як і тимчасові «орендовані».

  Запам'ятайте: Якщо вам підвернулася стаття, що оспівує дифірамби постійним посиланням (таких вистачало в 2000-х, а в рунеті вистачає і зараз), будьте уважні - не всі з них корисні. Багато хто до цих пір будують SEO кампанії на постійних платних посиланнях, але робити це треба з розумом: знати, які посилання закуповувати, на яких сайтах і в якому контенті їх розміщувати. Раджу покластися на «натуральний» лінкбілдінг і генерувати посилання через контент, інтерв'ю, прес-релізи, огляди і т.п.

  # 3 Автоматична закупівля і генерація посилань

  Особисто мені цей спосіб оптимізації здається найнеприємнішим серед усіх коли-небудь використовуваних в SEO.

  Тільки уявіть собі: не потрібно створювати ніякого контенту (навіть автоматично генерувати), займатися внутрішньою оптимізацією або морочитися оптимізацією для мобільних пристроїв і поліпшенням юзабіліті, все, що потрібно робити, це автоматично генерувати або купувати посилання. Чим більше посилань, тим краще результати видачі.

  Безліч SEO професіоналів прекрасно розуміли, що автоматичні посилання - це не є добре, але продовжували генерувати їх тоннами, використовуючи такі платформи як Rookie, SEOHammer і WebEffector.

  Автосгенерірованние посилання працювали за схемою «дешево і сердито». Тільки найсміливіші могли встояти перед спокусою робити SEO так легко.

  Звичайно, як автоматично закуплені, так і згенеровані посилання на сьогоднішній день не найбезпечніший вибір. Деякі шанувальники сірих і чорних SEO схем все ж до сих пір активно їх використовують. Вони обводять Google навколо пальця, закуповуючи посилання поступово і систематично. Але, я сподіваюся, ви на таке не йдете - рано чи пізно Google вас все одно розкусить.

  Запам'ятайте: Автоматично згенеровані покупні посилання - це вірний шлях у прірву. Використовуйте їх, і Google вас покарає. Тому краще триматися подалі від рекламних гасел на кшталт «Фантастичні результати всього за 5 доларів! Пакет високоякісних автосгенерірованних посилань! »Це не працює.

  # 4 спамние посилання в закладках

  Не всі пам'ятають, що це взагалі таке, тому що тут ми маємо справу з «древніми» сайтами. Під «древніми» я маю на увазі ті сайти, якими було взагалі незручно користуватися, в році так 2006.

  Давайте уявимо, що ви прочитали дійсно цікаву, корисну і цінну статтю на WebPromoExperts. Ваші наступні дії? Ну, напевно, ви захочете її розшарити в соцмережі за допомогою соціальних кнопок, вірно?

  А ось на старих сайтах це зробити було не можна.

  Якщо вам подобалося те, що ви прочитали або переглянули, потрібно було скопіювати посилання і вставити її в потрібну соціальну мережу. Про юзабіліті у випадку з такими сайтами говорити, звичайно ж, не доводилося.

  Однак, поки користувачі мучилися, SEO такий стан речей багато в чому йшло на користь.

  Посилання з соціальних мереж цінувалися нарівні зі звичайними органічними посиланнями. Можна було згенерувати мільйони посилань, просто расшарівая контент сайту і блогу, причому це не цікавило багато часу . Можна було просто покластися на Digg, StumbleUpon, Delicious і URL.org, і масове расшаріваніє готове.

  Принцип роботи цих сервісів - створення закладок в соцмережах. Користувачі активно використовували їх для зберігання, розшарювання і пошуку нового контенту. Сама по собі ідея сервісів була досить непогана, але SEO фахівці користувалися ними, щоб обійти систему. Сеошники безбожно спамили в соцмережах через закладки. Ясна річ, Google довелося діяти оперативно і закривати лавочку.

  Запам'ятайте: Не використовуйте соціальні закладки, щоб генерувати посилання на свій сайт. По-перше, вони вже далеко не так ефективні для ранжирування, як було раніше. По-друге, Google визначає спам на раз-два. Тому, якщо ви не хочете потрапити в немилість, то краще зупинитися на «легальних» методах лінкбілдінга: створення і расшаріваніє високоякісного контенту зі свого сайту.

  # 5 Створення мікросайтів, сателітів і приватних блогів

  Посилання, як і раніше, дуже важливі для зростання будь-якого сайту у видачі. Колись, однак, ситуація була ще критичніше Посилання вирішували практично всі.

  Логічно, що сеошникі швидко прийшли до очевидних висновків: якщо посилання настільки важливі, чого тоді я буду їх купувати на лінкоферми і біржах? Адже я можу генерувати посилання самостійно. Все, що мені потрібно, це створити свою мережу мікросайтів і сателітів, яка буде передавати контрольний вагу на мій основний сайт.

  Мати власну мережу блогів (PNB) було настільки крутий ідеєю, що навіть сьогодні послідовники чорних методів SEO грішать цією справою . Ось деякі з «плюсів» PNB:

  • повний контроль над посиланнями

  • безперешкодна коригування анкорного тексту

  • безкоштовний контрольний вагу з нових доменів (поки вони вважаються якісними).

  Як би там не було, ідея мікросайтів, сателітів і PNB проста: ви, а не Google, контролюєте ранжування свого сайту в пошуку. Але з силою, як то кажуть, приходить і відповідальність.

  Якщо проявити найменшу необережність, Google покараємо сайт- «вигодонабувач».

  Серед факторів, які можуть навести на думку про використання PBN:

  • підозрілі IP

  • забанені домени

  • схожі анкорний тексти

  • неякісний або дублюється контент

  Запам'ятайте: Використання мікросайтів, сателітів і мереж блогів навіть не обговорюється. Звичайно, якщо ваша репутація щось для вас означає. А якщо вже робити, то дуже обережно.

  # 6 спамние посилання в директоріях

  Ще до того, як Google захопив пошук, біля керма стояли бізнес директорії (як Yahoo). По суті, якщо вам потрібно було знайти щось в пошуку, ви вводили запит в Yahoo і переглядали мільйони посилань і рекламних оголошень. Не дуже-то зручно.

  Скріншот

  Зараз в пошуку домінує Google, але директорії все ще живі-здорові і активно використовуються для нарощування зворотних посилань. Вони не настільки популярні, як раніше, але, на думку багатьох, до сих пір вважаються цінним джерелом якісних зворотних посилань.

  Якщо ви працюєте за Захід, немає нічого поганого в тому, щоб зареєструвати компанію на Yellow Pages, Yelp, Citysearch або Angie's List, але потрібно пам'ятати: директорії активно використовувалися (і до сих пір використовуються) в чорному і сірому SEO.

  Як і соціальні посилання, посилання зі всіх і всяких директорій дуже допомагали SEO. Але в результаті мережу заполонили тисячі низькосортних директорій і лістингів, на які, крім пошукових роботів, ніхто не заходив.

  Якщо ви хочете зареєструватися в директоріях, потрібно гарненько досліджувати нішу, відібрати найнадійніші платформи, написати і додати унікальні описи, а також не забути про якісні, красивих зображеннях. Тільки ті директорії, на які реально ходять люди, будуть працювати.

  Раніше ж вам просто потрібно було купити XRumer , Короля серед сервісів посилального спаму, а він вже робив свою роботу:

  • Сканував таргетовану нішу і шукав директорії

  • Автоматичні генерував численні описи для вибраних директорій

  • Сам реєструвався на обраних директоріях

  • Завантажував опису, щоб завершити процес реєстрації аккаунта

  По суті, маючи XRumer і один опис, можна було згенерувати тисячі посилань. У більшості випадків посилання були далекі від досконалості, але для ранжирування працювали відмінно.

  Цей метод широко використовувався, поки Google не поставив в пріоритет якість, а не кількість. Коли Пінгвін дістався до всіх цих посилань, контрольний спам привів до зворотного ефекту - приблизно 3% загальних запитів безнадійно просіли у видачі.

  Запам'ятайте: Директорії повинні використовуватися, щоб зміцнити ваші позиції локально, збільшити кількість зворотних посилань. Однак контрольний спам - не варіант. Буде краще для всіх, якщо ви зареєструєте свій сайт на 10 якісних директорії, ніж будете спамити в тисячах ресурсів посередньої якості. Спам = погані результати видачі. Завжди.

  # 7 Автоматичне розміщення посилань в блогах і на форумах

  Посилання з блогів, форумів і коментарів колись індексувалися як органічні. Аутсорсингові компанії наймали «фахівців з Індії» з розміщення коментарів сотнями. В результаті блоги і форуми швидко перетворилися в кошмар.

  Скріншот

  Але це був тільки початок.

  Сумнозвісний XRumer активно використовувався і в цілях створення і поширення коментарів. Працював він за такою схемою: пишеш коментар в XRumer → чекаєш, поки він просканує мережу на наявність відповідних блогів і форумів → натискаєш кнопку, щоб почати генерувати копії коментаря → автоматично розсилаєш коментарі по обраним блогах і форумах.

  XRumer сам реєстрував безліч фейковий акаунтів, тому ручна робота зводилася до мінімуму. Можна було тоннами генерувати посилання і не турбуватися ні про оптимізацію сайту, ні про контент, ні про юзабіліті, ні про що взагалі.

  Автоматичне поширення посилань на блогах і форумах набуло такої популярності, що стало невід'ємною частиною повсякденної рутини. Можна було легко закуповувати, генерувати і автоматично постити тисячі посилань кожен день. Але, по правді кажучи, тільки одиницям вдавалося виділитися з натовпу.

  Хоча Google не особливо цінує посилання з блогів і форумів, самі переходи за цим посиланням мають значення. Навіть якщо ці посилання (і тематичні коментарі ) Не допомагають вам досягти бажаних результатів видачі, вони привертають таргінг трафік, підвищують впізнаваність бренду і його репутацію.

  Запам'ятайте: Блоги і форуми ефективні для поліпшення охоплення цільової аудиторії в специфічних галузях (наприклад: здоров'я, краса, фітнес, косметологія). Проставлення пари посилань на ваші продукти або послуги ніколи не зашкодить, але тільки не варто перегинати палицю - можна серйозно нашкодити своєму сайту.

  # 8 Закупівля підписів з посиланнями на форумах

  Це просто геніально.

  Уявіть, що ви хочете заробити будь-яким шляхом і вам в голову приходить така смілива думка: «А що якщо створити багато акаунтів на блогах, писати на них коментарі, а потім продавати місце під посилання?»

  »

  Скріншот

  Логіка проста: посилання з блогів мають таку ж вагу, як і органічні. Чим більше коментарів, тим більше посилань я потенційно можу згенерувати для того, хто готовий за це платити. Блискуче.

  Сьогодні посилання-підпису можуть використовуватися для поліпшення впізнаваності бренду. Однак, в деяких випадках вони можуть значно погіршити результати видачі (якщо блог не блищить якістю). Я б не радив використовувати такі посилання ні в якому разі.

  Запам'ятайте: Колись посилання в підписі могли коштувати сотні доларів за один обліковий запис. Сьогодні ж цей метод скоріше піддає сайт небезпеки отримати penalty від Google. Тому я б рекомендував їх уникати.

  висновки

  Прочитавши цю статтю, ви, напевно, подумали: «Господи, SEO було просто жахливим. Доводилося купувати дивні посилання і пропихати свій сайт якимись маніпулятивними методами ».

  Не буду заперечувати, що багато в чому так воно і було. Однак, якщо подивитися на все це під іншим кутом, то виходить, що платити потрібно було тільки за отриманий результат. Чим більше ви інвестували в посилання, тим вище позиції у видачі отримували.

  Сьогодні ж все зовсім інакше. Ми тільки здогадуємося, як працює Google, а пошукові алгоритми настільки розумні, що доводиться грати за їхніми правилами. Пошукова оптимізація стала набагато витонченішими. Вона еволюціонувала в пошуковий маркетинг (SEM), але в цьому нічого поганого немає. Ці зміни просто змушують нас пристосовуватися до нових реалій і приділяти більше уваги стратегії і комплексного просування.

  Google справедливо бореться за корисний, якісний контент, і різниця на обличчя. У нульових в ТОПі, як правило, не було якісних сайтів з дійсно корисними текстами. Зараз же все навпаки. Тому не женіться за кількістю, віддавайте перевагу якості.

  Від редакції: Це переклад статті , Яка була опублікована в блозі SearchEngineJournal, перевів і адаптував текст Андрій Хахарев, копірайтер в веб-студії Singree

  Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter

  Логічно запитати: «З якої радості клієнту платити за посилання, які у нього все одно відберуть через пару місяців?
  Ваші наступні дії?
  Ну, напевно, ви захочете її розшарити в соцмережі за допомогою соціальних кнопок, вірно?
  Логічно, що сеошникі швидко прийшли до очевидних висновків: якщо посилання настільки важливі, чого тоді я буду їх купувати на лінкоферми і біржах?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»