Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Где купить переходник на фотоаппарат

   Я решила попробовать заработать в интернете на фотографиях, и приобрела хороший фотоаппарат. Спустя некоторое время я захотела снимать мелкие объекты, например песчинки песка или капельки воды. Но

   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Adobe Flash - Вікіпедія

  1. Adobe Flash Цей термін має також інші значення див. Flash . Adobe Flash Тип Мультимедіа...
  2. Flash Player [ правити | правити код ]
  3. закритість [ правити | правити код ]
  4. уразливості [ правити | правити код ]
  5. порівняння Silverlight , Adobe Flash і HTML5 [ правити | правити код ]
  6. Adobe Flash
  7. Android [ правити | правити код ]
  8. Flash Player [ правити | правити код ]
  9. закритість [ правити | правити код ]
  10. уразливості [ правити | правити код ]
  11. порівняння Silverlight , Adobe Flash і HTML5 [ правити | правити код ]
  12. Adobe Flash
  13. Android [ правити | правити код ]
  14. Flash Player [ правити | правити код ]
  15. закритість [ правити | правити код ]
  16. уразливості [ правити | правити код ]
  17. порівняння Silverlight , Adobe Flash і HTML5 [ правити | правити код ]
  18. Adobe Flash
  19. Android [ правити | правити код ]
  20. Flash Player [ правити | правити код ]
  21. закритість [ правити | правити код ]
  22. уразливості [ правити | правити код ]
  23. порівняння Silverlight , Adobe Flash і HTML5 [ правити | правити код ]
  24. Adobe Flash
  25. Android [ правити | правити код ]
  26. Flash Player [ правити | правити код ]
  27. закритість [ правити | правити код ]
  28. уразливості [ правити | правити код ]
  29. порівняння Silverlight , Adobe Flash і HTML5 [ правити | правити код ]

  Adobe Flash

  Цей термін має також інші значення див. Flash . Adobe Flash Цей термін має також інші значення див Тип Мультимедіа розробники Adobe Systems , раніше Macromedia написана на C ++ Операційна система Windows , MacOS
  Linux , Solaris , BlackBerry Tablet OS , Android (Тільки player) Остання версія 31.0.0.122 (9 жовтня 2018) читаються формати файлів Shockwave Flash, version 3 [D] , Shockwave Flash, version 5 [D] , Shockwave Flash, version 11 [D] , Shockwave Flash, version 15 [D] , Shockwave Flash, version 10 [D] , Shockwave Flash, version 6 [D] , Shockwave Flash, version 30 [D] , Shockwave Flash, version 34 [D] , Shockwave Flash, version 32 [D] , Shockwave Flash, version 33 [D] і Shockwave Flash, version 14 [D] Стан активну, кінець підтримки в 2020 Ліцензія Власницьке програмне забезпечення EULA сайт adobe.com/ru/products/fl... Adobe Flash на Вікісховища

  Adobe Flash (раніше Macromedia Flash, або просто Flash, по-російськи часто пишуть флеш або флеш) - мультимедійна платформа компанії Adobe Systems для створення веб-додатків або мультимедійних презентацій. Широко використовується для створення рекламних банерів , Анімації, ігор, а також відтворення на веб-сторінках відео-і аудіозаписів.

  Платформа включає в себе ряд засобів розробки, перш за все Adobe Animate і Adobe Flash Builder а також програму для відтворення flash-контенту - Adobe Flash Player, хоча flash-контент вміють відтворювати і багато плеєри сторонніх виробників. наприклад, SWF -файли можна переглядати за допомогою вільних плеєрів Gnash або swfdec , А FLV-файли відтворюються через мультимедійний програвач QuickTime і різні програвачі в UNIX-подібних системах при наявності відповідних плагінів.

  Adobe Flash дозволяє працювати з векторною, растровою і з тривимірною графікою, використовуючи при цьому графічний процесор , А також підтримує двонаправлену потокову трансляцію аудіо і відео. для КПК та інших мобільних пристроїв випущена спеціальна «полегшена» версія платформи Flash Lite , Функціональність якої обмежена в розрахунку на можливості мобільних пристроїв і їх операційних систем.

  Стандартним розширенням для скомпільованих flash-файлів (анімації, ігор та інтерактивних програм) є SWF [1] (S mall W eb F ormat; раніше розшифровувалося як S hock w ave F lash, що викликало плутанину з ShockWave ). Відеоролики в форматі Flash є файли з розширенням FLV або F4V (При цьому Flash в даному випадку використовується тільки як контейнер для відеозапису [2] ). Розширення FLA відповідає формату робочих файлів в середовищі розробки.

  Однак, коли цю програму використовують для роботи над анімацією, то цей тип анімації являє собою суміш комп'ютерної та мальованої анімації, при тому всі персонажі таких мультфільмів 2D формату.

  Flash-технології, або, як їх ще називають, технології інтерактивної веб-анімації , Були розроблені компанією Macromedia і об'єднали в собі безліч потужних технологічних рішень в області мультимедійного уявлення інформації . Орієнтація на векторну графіку в якості основного інструменту розробки flash-програм дозволила реалізувати всі базові елементи мультимедіа : Рух, звук і інтерактивність об'єктів. При цьому розмір виходять програм мінімальний і результат їх роботи не залежить від дозволу екрану у користувача - а це одні з основних вимог, що пред'являються до інтернет-проектам [3] .

  По суті, Flash Player представляє собою віртуальну машину , На якій виконується завантажений з Інтернету код flash-програми.

  В основі анімації в Flash лежить векторний морфинг , Тобто плавне «перетікання» одного ключового кадру в інший. Це дозволяє робити складні мультиплікаційні сцени, задаючи лише кілька ключових кадрів. Продуктивність Flash Player при відтворенні анімації в кілька разів перевищує продуктивність віртуальної машини JavaScript в браузерах, що підтримують попередній стандарт HTML5 [4] , Хоча в багато разів поступається додатків, які працюють взагалі без використання віртуальних машин.

  Flash використовує мову програмування ActionScript , оснований на ECMAScript .

  1 травня 2008 компанія Adobe оголосила про початок проекту Open Screen Project (Англ.) ( Веб-сайт проекту ). Мета проекту - створення загального програмного інтерфейсу для персонального комп'ютера, мобільних пристроїв і побутової електроніки, що означає однакове функціонування однієї програми під усіма перерахованими видами пристроїв. В рамках проекту:

  • Знімаються обмеження на використання специфікацій SWF і FLV / F4V.
  • Публікуються API для портування Adobe Flash Player на різні пристрої.

  На підтримку проекту і поширення платформи Flash на мобільних пристроях на даний момент виступило 58 компаній, серед яких AMD , ARM, Google , HTC , Intel , Motorola , Nokia , NVIDIA , QNX , Sony Ericsson і ін. [ Джерело не вказано 2888 днів ]

  Flash Player портований на мобільну платформу Android , Випущені мобільні пристрої з апаратним прискоренням flash-додатків (включаючи AIR-додатки).

  Деякі виробники ПЗ для мобільних пристроїв намагаються замінити або обмежити поширення Flash на свої нові мобільні платформи:

  У Flash Player реалізована можливість мультівещанія на прикладному рівні [5] .

  Технологія векторного морфінга застосовувалася задовго до Flash. У 1986 році була випущена програма Fantavision (Англ.), Яка використовувала цю технологію. У 1991 році на цій технології була випущена гра Another World , А двома роками пізніше - Flashback .

  Розробка Flash була розпочата компанією FutureWave, що створила пакет анімації FutureSplash Animator. У 1996 році FutureWave була придбана компанією Macromedia, яка перейменувала FutureSplash Animator в Flash. Під цим найменуванням платформа продовжує розвиватися і понині (хоча після того, як в 2005 році компанія Macromedia була поглинена Adobe [6] , Macromedia Flash став офіційно називатися Adobe Flash).

  Існують 3D движки, які використовують в якості основи Flash:

  • Papervision3D (Англ.) - найвідоміший Open Source движок. Векторна промальовування по трикутниках.
  • Away3D (Англ.) - створений Олександром Задорожним з Києва на основі проекту Papervision3D. В даний момент - провідний Open Source движок. Також векторна промальовування.
  • Sandy (Англ.) - у використанні ще простіше, ніж Papervision3D. Open Source. Також векторна промальовування.
  • FFilmation AS3 Flash Isometric Engine (Англ.) - ізометричний движок. Open Source.
  • Infinity 3D Engine - движок з динамічним BSP [7] . Розробляється ентузіастом з Санкт-Петербурга Олексієм Романовим.
  • Alternativa Platform - платформа для тривимірних ігор, що розробляється групою з Пермі. За флеш відповідає Антон Волков. Векторна промальовування по трикутниках. На цій платформі створена гра Танки онлайн . Включає графічний движок Alternativa3D 8 з підтримкою 3D API Molehill.
  • ZenBullets Flash Isometric 3D Game Engine - ізометрична ігрова платформа.

  До 2011 року продуктивність flash була недостатньою для відтворення складних 3D-сцен в реальному часі. Сцени виглядали значно менш детальними і правдоподібними, в порівнянні зі сценами, відображеними за допомогою сучасних 3D-движків, заснованих на інший технологічній платформі (як наприклад « Unreal Engine »). Це було пов'язано з тим, що колишні версії flash не дозволяли задіяти 3D-можливості сучасної відеокарти. Ситуація змінилася в кінці 2011 року, коли Adobe випустила flash 11 з підтримкою апаратного графічного прискорення. Це дає можливість малювати сцени з набагато більшою кількістю деталей і відображати високоякісні графічні ефекти, раніше недоступні через свою ресурсоємності. При цьому слід зазначити, що багато можливостей, реалізовані в найбільш сучасних відкритих, як і раніше залишаються недоступними для флеша. [ Джерело не вказано 2555 днів ]

  Android [ правити | правити код ]

  Adobe припинила випуск оновлень Flash Player для Android 10 вересня 2013 року. Був випущений Flash Player версії 11.1.111.73 для Android 2.x і 3.x, а також Flash Player версії 11.1.115.81 для Android 4.0.x. Ці релізи стали останніми оновленнями Flash Player для мобільної платформи Android. Хоча Adobe не рекомендує використовувати ці, вже застарілі версії, але їх можна встановити [8] і використовувати для відтворення Flash вмісту, навіть в більш сучасних версіях Android, наприклад Android P .

  Flash Player [ правити | правити код ]

  У липні 2017 року Adobe визнала технологію Flash Player застарілої, життєвий цикл буде завершений в кінці 2020 року, коли Adobe припинить підтримку і поширення Flash Player [9] . Adobe AIR продовжить розвиток і підтримку в подальшому для мобільних і настільних додатків. [10]

  Основний недолік flash-додатків - надмірне навантаження на центральний процесор, пов'язана з неефективністю віртуальної машини Flash Player. Хоча слід зазначити, що в деяких випадках має місце і недостатня оптимізація flash-додатків їх розробниками, використання так званих «генераторів» flash-додатків.

  Другий важливий недолік flash-додатків полягає в недостатньому контролі помилок, що призводить до частих відмов як самих додатків, так, в деяких випадках, і всього браузера. Можливість flash-додатків порушувати роботу всього браузера неодноразово викликала критику з боку розробників браузерів.

  Ще один недолік, характерний для всіх віртуальних машин, полягає в тому, що не завжди є можливість запустити flash-додаток, або це пов'язано з деякими труднощами. Наприклад, деякі користувачі або адміністратори відключають в настройках браузеров flash-контент, що пов'язано з економією системних ресурсів, позбавленням від набридливої ​​реклами і інформаційною безпекою (Наприклад, була виявлена ​​загроза перехоплення flash-додатком вмісту буфера обміну [11] ). Цей недолік робить технологію Flash менш універсальної і обмежує її застосування в веб-додатках критичної важливості.

  Четвертий важливий недолік полягає в тому, що використання Flash для розміщення текстової інформації ускладнює її індексування пошуковими системами. І хоча в принципі певна система індексування тексту всередині swf-файлів була створена і впроваджена Google і Yahoo! ще в 2008 році, але частка сайтів, цілком створених на Flash, залишається невеликою.

  Flash, що працюють в версії FlashPlayer меншою, ніж 11.2, не можуть використовувати праву кнопку миші, зарезервовану для налаштувань самого Flash.

  Як редактор, Adobe Flash CS5 не може конвертувати створені в ньому векторні зображення у формати іншого типу: .ai або .cdr , Що було б вкрай корисним.

  Додатково до всього, Adobe Flash Player має величезну кількість вразливостей.

  закритість [ правити | правити код ]

  Специфікація SWF версії 4 була відкрита, але опису наступних версій продавалися тільки з підпискою про нерозголошення, і їх було заборонено використовувати для створення програвачів Flash.

  У травні 2008 року Adobe Systems оголосила про відкриття специфікацій [ уточнити ] SWF і відео контейнера FLV для використання на значно більш м'яких умовах, як частина проекту «Open Screen Project», орієнтованого на створення загального середовища Flash на всіх пристроях.

  Рей Вальдес (Ray Valdes) з Gartner, Inc. вважає однією з причин відкриття специфікацій конкуренцію з боку Silverlight , Однак представник Adobe Дейв Макаллістер (Dave McAllister) заявив, що це не так.

  Однак запатентовані кодеки , Використовувані в FLV, належать не Adobe [12] , А завантажену специфікацію, в якій немає, наприклад, опису протоколу RTMP (20 січня 2009 Adobe оголосила, що опублікує його в першій половині 2009) [13] [14] , Не можна поширювати і переводити [1] . Flash Player залишається пропрієтарним, хоча Adobe обіцяла зробити використання його на мобільних платформах безкоштовним. Восени 2011 року компанія Adobe заявила про припинення підтримки мобільних платформ.

  Розробник вільного декодера Swfdec Бенджамін Отте (Benjamin Otte) написав, що у відкритій специфікації немає нічого, чого б ще не було відомо [15] завдяки зворотного розробці , Хоча офіційна специфікація може бути зрозуміліше для новачків і корисна при виникненні питань про легальність бібліотеки [16] . Про те ж говорять і розробники Gnash [17] . Вони також вважають можливою причиною цього часткового відкриття специфікацій успіхи вільних декодерів SWF і конкуруючого пропрієтарного формату Silverlight [18] .

  У лютому 2009 року компанія Adobe в рамках проекту Open Screen Project опублікувала інформацію про зняття обмежень на використання форматів SWF і FLV / F4V, а також протоколів AMF і Mobile Content Delivery Protocol.

  уразливості [ правити | правити код ]

  У реалізаціях Adobe Flash час від часу знаходять «діри», що дозволяють зловмисникам проводити різноманітні дії з системою [19] [20] [21] . Так, наприклад, в жовтні 2008 року була знайдена уразливість, що дозволяє дистанційно керувати веб-камерою і мікрофоном [22] .

  У жовтні 2015 року в плагіні Adobe Flash Player була знайдена уразливість, за допомогою якої шкідливе програмне забезпечення здатне вбудовуватися в протоколи програвача і проникати на комп'ютери жертв [23] . У липні 2015 була знайдена уразливість, через яку Firefox і Chrome на час відключили Flash, хоча його можна було включити на певному веб-сайті, але через кілька днів Flash включили.

  Google з 2016 року планує відключити підтримку Flash в своєму браузері Chrome [24] . Починаючи з версія 55, що вийшла 1 грудня 2016 року, flash відключений за замовчуванням для всіх сайтів [25] . Однак користувачі ще можуть вручну включити на конкретному сайті Flash плеєр.

  Прямим конкурентом Flash є технологія Silverlight від Microsoft . технологія Java-аплетів також є альтернативою Flash в веб-додатках, але значно поступається в надійності і простоті створення графіки та анімації.

  У браузерах окремі частини Flash можуть бути замінені за допомогою HTML5 , JavaScript AJAX ), SVG .

  порівняння Silverlight , Adobe Flash і HTML5 [ правити | правити код ]

  • FuturePecoraro Animator (1995)
   • попередник Flash
  • FutureSplash Animator (10 квітня 1996)
   • початкова версія Flash
  • Macromedia Flash Player 1 (18 грудня 1996)
  • Macromedia Flash Player 2 (18 червня 1997)
   • Перша версія з брендом Macromedia
   • Підтримка векторів і руху, деяких картинок і обмеженого аудіо.
  • Macromedia Flash Player 3 (31 травня 1998)
   • Додана прозорість, ліцензоване стиснення MP3
  • Macromedia Flash Player 4 (15 червня 1999)
  • Macromedia Flash Player 5 (24 серпня 2000)
  • Macromedia Flash Player 6 (версія 6.0.21.0, кодова назва Exorcist ) (15 березня 2002)
   • Підтримка Flash Remoting ( Action Message Format ) І Веб служб ( SOAP )
   • Підтримка потокових аудіо і відео ( RTMP )
   • Підтримка програм екранних зчитувачів для слабозорих людей через Microsoft Active Accessibility
   • Додані видеокодеки Sorenson Sparc Flash Video
  • Macromedia Flash Player 7 (версія 7.0.14.0, кодова назва Mojo ) (10 вересня 2003)
   • Підтримка прогресивного потокового аудіо і відео ( HTTP )
   • Підтримка ActionScript 2.0, і об'єктно-орієнтованого програмування для розробників
  • Macromedia Flash Player 8 (версія 8.0.22.0, кодова назва Maelstrom) (13 вересня 2005)
   • Підтримка зображень в GIF і PNG форматах
   • Новий відеокодек ( On2 ( англ. ) VP6 )
   • покращена продуктивність
   • Додані динамічні фільтри такі, як «розмиття» і «тінь»
   • Додана можливість завантаження / скачування файлів
   • Піксельний рендеринг тексту
   • Нові правила безпеки для запобігання небезпечних дій при виконанні
  • Macromedia Flash Lite 1.0 і 1.1
   • Засноване на Flash Player 4
   • Для мобільних пристроїв
  • Macromedia Flash Lite 2.0 (Грудень 2005)
   • Засноване на Flash Player 7
   • Для мобільних пристроїв
  • Adobe Flash Player 9 (версія 9.0.15.0, кодова назва Zaphod ) (22 червня 2006) попередня назва Flash Player 8.5
   • Новий скриптова движок ECMAScript, ActionScript Virtual Machine AVM2. AVM збережений для сумісності.
   • Actionscript 3 через AVM2 .
   • E4X , Який є новим підходом до синтаксичному аналізу XML.
   • Підтримка бінарних мережевих з'єднань.
   • Підтримка регулярних виразів і простору імен
   • Віртуальна машина ECMAScript 4 пожертвувана Фонду Mozilla і названа Tamarin.
  • Adobe Flash Player 9 Update 1 (версія 9.0.28.0, кодова назва Marvin ) (9 листопада 2006 [26] )
   • Підтримка повноекранного режиму [27]
  • Adobe Flash Lite 2.1 (Грудень 2006)
   • Запускається через платформу BREW
  • Adobe Flash Lite 3 (Анонсована в лютому 2007)
   • підтримка формату FLV
  • Adobe Flash Player 9 Update 2 (версія Mac / Windows 9.0.47.0 і Linux 9.0.48.0, кодова назва Hotblack) (11 червня 2007)
  • Adobe Flash Player 9 Update 3 (версія 9.0.115.0, кодову назву Moviestar або Frogstar) (Грудень 2007) [28]
   • H.264
   • AAC ( HE-AAC , AAC Main Profile, and AAC-LC)
   • Формат файлу мультимедіа ISO Base ( MPEG-4 Part 12)
  • Adobe Flash Player 10 32-bit (версії для Windows, Linux і Mac; кодову назву Astro) (15 жовтня 2008) [29]
   • 3D Ефекти
   • Різні фільтри і ефекти
   • Розширена схема розміщення тексту
   • Покращено API малювання
   • Поліпшення продуктивності візуалізації
   • медіа
  • Adobe Flash Player 10 64-bit Linux prerelease (16 грудня 2008) [30] Версії для Windows і Mac вийшли одночасно з реліз-версією для Linux.
  • Adobe Flash Lite 3.1 (Лютий 2009) [31]
  • Adobe Flash Lite 4 (2010)
   • Підтримка ActionScript 3.0
  • Adobe Flash Player 10 64-bit Preview 3 для Windows, Mac і Linux (30 листопада 2010) [32]
   • Рідна підтримка 64-бітових браузерів без необхідності використання nswrapper.
  • Adobe Flash Player 10 Update 1
  • Adobe Flash Player 10 Update 2
  • Adobe Flash Player 10 Update 3 (версія 10.3.181.14) (12 травня 2011) [33]
  • Adobe Flash Player 11 RC1 (версія 11.0.r1.129) (6 вересня 2011) [34]
   • У даній версії вперше здійснена повна підтримка 64-бітових систем і браузерів на ОС Linux , Mac OS , Windows
   • JPEG XR
  • Adobe Flash Player 11.1
  • Adobe Flash Player 11.2 (версія 11.2.202.235)
  • Adobe Flash Player 11.3 (версія 11.3.300.270) (4 серпня 2012)
  • Adobe Flash Player 11.4 (бета-версія 11.4.402.259 beta 2) (10 серпня 2012)
  • Adobe Flash Player Metro (11.3.372.94) (26 липня 2012)
   • Спеціальна версія для Internet Explorer 10 , Яка використовується з метою економії мобільних ресурсів в Metro-версії Windows 8 .
  • Adobe Flash Player 11.9 [35] [36] (8 жовтня 2013)
  • Adobe Flash Player 12 [37] [38] (14 січня 2014 року)
  • Adobe Flash Player 13 [39] [40] (8 квітня 2014 року)
  • Adobe Flash Player 14 [41] [42] (10 червня 2014 року)
  • Adobe Flash Player 15 [43] (9 вересня 2014 року)
  • Adobe Flash Player 16 [44] (9 грудня 2014 року)
  • Adobe Flash Player 17 [45] (12 березня 2015)
  • Adobe Flash Player 18 [46] (9 червня 2015)
  • Adobe Flash Player 19 [47] (21 вересня 2015)
  • Adobe Flash Player 20 [48] (8 грудня 2015)
  • Adobe Flash Player 21 [49] (10 березня 2016)
  • Adobe Flash Player 22 [50] (16 червня 2016)
  • Adobe Flash Player 23 [51] (13 вересня 2016)
  • Adobe Flash Player 24 [52] (13 грудня 2016)
  • Adobe Flash Player 25 [53] (14 березеня 2017)
  • Adobe Flash Player 26 [54] (13 червня 2017)
  • Adobe Flash Player 27 [55] (12 вересня 2017)
  • Adobe Flash Player 28 [56] (12 грудня 2017)

  Випущена під новим номером версія також регулярно оновлюється, наприклад, при усуненні помилок і вразливостей. Список актуальних версій і оновлень до них для різних платформ і браузерів можна знайти на сайті програми. [57]

  Версія Рік FutureSplash Animator 1996 Macromedia Flash 1 1996 Macromedia Flash 2 1997 Macromedia Flash 3 1998 Macromedia Flash 4 1999 Macromedia Flash 5 2000 Macromedia Flash MX (6) 2002 Macromedia Flash MX 2004 року (7) 2003р Macromedia Flash 8 2005 Adobe Flash CS3 (9) Professional 2007 Adobe Flash CS4 (10) Professional 2008 Adobe Flash Professional CS5 (11) 2010 Adobe Flash Professional CS5.5 (11.5) 2011 Adobe Flash Professional CS6 (12) 2012 Adobe Flash Professional CC (13) 2013 Adobe Flash Professional CC (2014 ) 2014 Adobe Flash Professional CC (2014.1) 2014 Adobe Flash Professional CC (2015) 2015 Adobe Animate CC (2015.1) 2016 Adobe Animate CC (2017) 2016 Adobe Animate CC (2018) 2017 Adobe Animate CC (2019) 2018

  • Офіційний навчальний курс Adobe Flash CS4 + CD . - М.: Ексмо , 2009. - 400 с. - ISBN 978-5-699-35343-9 . - ISBN 978-0-321-57382-7 .
  • Бурлаков, Михайло Вікторович. Adobe Flash CS3. Самовчитель. - М.: «Діалектика» , 2007. - 624 с. - ISBN 978-5-8459-1319-7 .
  • Пакнелл Ш., Хогг Б., Суонн К. Macromedia Flash 8 для професіоналів = Macromedia Flash Demystified / Шон Пакнелл, Брайан Хогг, Крейг Суонн. - М.: Вільямс , 2006. - 672 с. - ISBN 0-7357-1397-9 .
  • Блейк Б., Салін Д. Мультимедіа-дизайн в Flash 8 = How to Do Everything with Flash 8. - М.: НТ Пресс, 2008. - 592 с. - ISBN 978-5-477-00601-4 .

  Adobe Flash

  Цей термін має також інші значення див. Flash . Adobe Flash Цей термін має також інші значення див Тип Мультимедіа розробники Adobe Systems , раніше Macromedia написана на C ++ Операційна система Windows , MacOS
  Linux , Solaris , BlackBerry Tablet OS , Android (Тільки player) Остання версія 31.0.0.122 (9 жовтня 2018) читаються формати файлів Shockwave Flash, version 3 [D] , Shockwave Flash, version 5 [D] , Shockwave Flash, version 11 [D] , Shockwave Flash, version 15 [D] , Shockwave Flash, version 10 [D] , Shockwave Flash, version 6 [D] , Shockwave Flash, version 30 [D] , Shockwave Flash, version 34 [D] , Shockwave Flash, version 32 [D] , Shockwave Flash, version 33 [D] і Shockwave Flash, version 14 [D] Стан активну, кінець підтримки в 2020 Ліцензія Власницьке програмне забезпечення EULA сайт adobe.com/ru/products/fl... Adobe Flash на Вікісховища

  Adobe Flash (раніше Macromedia Flash, або просто Flash, по-російськи часто пишуть флеш або флеш) - мультимедійна платформа компанії Adobe Systems для створення веб-додатків або мультимедійних презентацій. Широко використовується для створення рекламних банерів , Анімації, ігор, а також відтворення на веб-сторінках відео-і аудіозаписів.

  Платформа включає в себе ряд засобів розробки, перш за все Adobe Animate і Adobe Flash Builder а також програму для відтворення flash-контенту - Adobe Flash Player, хоча flash-контент вміють відтворювати і багато плеєри сторонніх виробників. наприклад, SWF -файли можна переглядати за допомогою вільних плеєрів Gnash або swfdec , А FLV-файли відтворюються через мультимедійний програвач QuickTime і різні програвачі в UNIX-подібних системах при наявності відповідних плагінів.

  Adobe Flash дозволяє працювати з векторною, растровою і з тривимірною графікою, використовуючи при цьому графічний процесор , А також підтримує двонаправлену потокову трансляцію аудіо і відео. для КПК та інших мобільних пристроїв випущена спеціальна «полегшена» версія платформи Flash Lite , Функціональність якої обмежена в розрахунку на можливості мобільних пристроїв і їх операційних систем.

  Стандартним розширенням для скомпільованих flash-файлів (анімації, ігор та інтерактивних програм) є SWF [1] (S mall W eb F ormat; раніше розшифровувалося як S hock w ave F lash, що викликало плутанину з ShockWave ). Відеоролики в форматі Flash є файли з розширенням FLV або F4V (При цьому Flash в даному випадку використовується тільки як контейнер для відеозапису [2] ). Розширення FLA відповідає формату робочих файлів в середовищі розробки.

  Однак, коли цю програму використовують для роботи над анімацією, то цей тип анімації являє собою суміш комп'ютерної та мальованої анімації, при тому всі персонажі таких мультфільмів 2D формату.

  Flash-технології, або, як їх ще називають, технології інтерактивної веб-анімації , Були розроблені компанією Macromedia і об'єднали в собі безліч потужних технологічних рішень в області мультимедійного уявлення інформації . Орієнтація на векторну графіку в якості основного інструменту розробки flash-програм дозволила реалізувати всі базові елементи мультимедіа : Рух, звук і інтерактивність об'єктів. При цьому розмір виходять програм мінімальний і результат їх роботи не залежить від дозволу екрану у користувача - а це одні з основних вимог, що пред'являються до інтернет-проектам [3] .

  По суті, Flash Player представляє собою віртуальну машину , На якій виконується завантажений з Інтернету код flash-програми.

  В основі анімації в Flash лежить векторний морфинг , Тобто плавне «перетікання» одного ключового кадру в інший. Це дозволяє робити складні мультиплікаційні сцени, задаючи лише кілька ключових кадрів. Продуктивність Flash Player при відтворенні анімації в кілька разів перевищує продуктивність віртуальної машини JavaScript в браузерах, що підтримують попередній стандарт HTML5 [4] , Хоча в багато разів поступається додатків, які працюють взагалі без використання віртуальних машин.

  Flash використовує мову програмування ActionScript , заснований на ECMAScript .

  1 травня 2008 компанія Adobe оголосила про початок проекту Open Screen Project (Англ.) ( Веб-сайт проекту ). Мета проекту - створення загального програмного інтерфейсу для персонального комп'ютера, мобільних пристроїв і побутової електроніки, що означає однакове функціонування однієї програми під усіма перерахованими видами пристроїв. В рамках проекту:

  • Знімаються обмеження на використання специфікацій SWF і FLV / F4V.
  • Публікуються API для портування Adobe Flash Player на різні пристрої.

  На підтримку проекту і поширення платформи Flash на мобільних пристроях на даний момент виступило 58 компаній, серед яких AMD , ARM, Google , HTC , Intel , Motorola , Nokia , NVIDIA , QNX , Sony Ericsson і ін. [ Джерело не вказано 2888 днів ]

  Flash Player портований на мобільну платформу Android , Випущені мобільні пристрої з апаратним прискоренням flash-додатків (включаючи AIR-додатки).

  Деякі виробники ПЗ для мобільних пристроїв намагаються замінити або обмежити поширення Flash на свої нові мобільні платформи:

  У Flash Player реалізована можливість мультівещанія на прикладному рівні [5] .

  Технологія векторного морфінга застосовувалася задовго до Flash. У 1986 році була випущена програма Fantavision (Англ.), Яка використовувала цю технологію. У 1991 році на цій технології була випущена гра Another World , А двома роками пізніше - Flashback .

  Розробка Flash була розпочата компанією FutureWave, що створила пакет анімації FutureSplash Animator. У 1996 році FutureWave була придбана компанією Macromedia, яка перейменувала FutureSplash Animator в Flash. Під цим найменуванням платформа продовжує розвиватися і понині (хоча після того, як в 2005 році компанія Macromedia була поглинена Adobe [6] , Macromedia Flash став офіційно називатися Adobe Flash).

  Існують 3D движки, які використовують в якості основи Flash:

  • Papervision3D (Англ.) - найвідоміший Open Source движок. Векторна промальовування по трикутниках.
  • Away3D (Англ.) - створений Олександром Задорожним з Києва на основі проекту Papervision3D. В даний момент - провідний Open Source движок. Також векторна промальовування.
  • Sandy (Англ.) - у використанні ще простіше, ніж Papervision3D. Open Source. Також векторна промальовування.
  • FFilmation AS3 Flash Isometric Engine (Англ.) - ізометричний движок. Open Source.
  • Infinity 3D Engine - движок з динамічним BSP [7] . Розробляється ентузіастом з Санкт-Петербурга Олексієм Романовим.
  • Alternativa Platform - платформа для тривимірних ігор, що розробляється групою з Пермі. За флеш відповідає Антон Волков. Векторна промальовування по трикутниках. На цій платформі створена гра Танки онлайн . Включає графічний движок Alternativa3D 8 з підтримкою 3D API Molehill.
  • ZenBullets Flash Isometric 3D Game Engine - ізометрична ігрова платформа.

  До 2011 року продуктивність flash була недостатньою для відтворення складних 3D-сцен в реальному часі. Сцени виглядали значно менш детальними і правдоподібними, в порівнянні зі сценами, відображеними за допомогою сучасних 3D-движків, заснованих на інший технологічній платформі (як наприклад « Unreal Engine »). Це було пов'язано з тим, що колишні версії flash не дозволяли задіяти 3D-можливості сучасної відеокарти. Ситуація змінилася в кінці 2011 року, коли Adobe випустила flash 11 з підтримкою апаратного графічного прискорення. Це дає можливість малювати сцени з набагато більшою кількістю деталей і відображати високоякісні графічні ефекти, раніше недоступні через свою ресурсоємності. При цьому слід зазначити, що багато можливостей, реалізовані в найбільш сучасних відкритих, як і раніше залишаються недоступними для флеша. [ Джерело не вказано 2555 днів ]

  Android [ правити | правити код ]

  Adobe припинила випуск оновлень Flash Player для Android 10 вересня 2013 року. Був випущений Flash Player версії 11.1.111.73 для Android 2.x і 3.x, а також Flash Player версії 11.1.115.81 для Android 4.0.x. Ці релізи стали останніми оновленнями Flash Player для мобільної платформи Android. Хоча Adobe не рекомендує використовувати ці, вже застарілі версії, але їх можна встановити [8] і використовувати для відтворення Flash вмісту, навіть в більш сучасних версіях Android, наприклад Android P .

  Flash Player [ правити | правити код ]

  У липні 2017 року Adobe визнала технологію Flash Player застарілої, життєвий цикл буде завершений в кінці 2020 року, коли Adobe припинить підтримку і поширення Flash Player [9] . Adobe AIR продовжить розвиток і підтримку в подальшому для мобільних і настільних додатків. [10]

  Основний недолік flash-додатків - надмірне навантаження на центральний процесор, пов'язана з неефективністю віртуальної машини Flash Player. Хоча слід зазначити, що в деяких випадках має місце і недостатня оптимізація flash-додатків їх розробниками, використання так званих «генераторів» flash-додатків.

  Другий важливий недолік flash-додатків полягає в недостатньому контролі помилок, що призводить до частих відмов як самих додатків, так, в деяких випадках, і всього браузера. Можливість flash-додатків порушувати роботу всього браузера неодноразово викликала критику з боку розробників браузерів.

  Ще один недолік, характерний для всіх віртуальних машин, полягає в тому, що не завжди є можливість запустити flash-додаток, або це пов'язано з деякими труднощами. Наприклад, деякі користувачі або адміністратори відключають в настройках браузеров flash-контент, що пов'язано з економією системних ресурсів, позбавленням від набридливої ​​реклами і інформаційною безпекою (Наприклад, була виявлена ​​загроза перехоплення flash-додатком вмісту буфера обміну [11] ). Цей недолік робить технологію Flash менш універсальної і обмежує її застосування в веб-додатках критичної важливості.

  Четвертий важливий недолік полягає в тому, що використання Flash для розміщення текстової інформації ускладнює її індексування пошуковими системами. І хоча в принципі певна система індексування тексту всередині swf-файлів була створена і впроваджена Google і Yahoo! ще в 2008 році, але частка сайтів, цілком створених на Flash, залишається невеликою.

  Flash, що працюють в версії FlashPlayer меншою, ніж 11.2, не можуть використовувати праву кнопку миші, зарезервовану для налаштувань самого Flash.

  Як редактор, Adobe Flash CS5 не може конвертувати створені в ньому векторні зображення у формати іншого типу: .ai або .cdr , Що було б вкрай корисним.

  Додатково до всього, Adobe Flash Player має величезну кількість вразливостей.

  закритість [ правити | правити код ]

  Специфікація SWF версії 4 була відкрита, але опису наступних версій продавалися тільки з підпискою про нерозголошення, і їх було заборонено використовувати для створення програвачів Flash.

  У травні 2008 року Adobe Systems оголосила про відкриття специфікацій [ уточнити ] SWF і відео контейнера FLV для використання на значно більш м'яких умовах, як частина проекту «Open Screen Project», орієнтованого на створення загального середовища Flash на всіх пристроях.

  Рей Вальдес (Ray Valdes) з Gartner, Inc. вважає однією з причин відкриття специфікацій конкуренцію з боку Silverlight , Однак представник Adobe Дейв Макаллістер (Dave McAllister) заявив, що це не так.

  Однак запатентовані кодеки , Використовувані в FLV, належать не Adobe [12] , А завантажену специфікацію, в якій немає, наприклад, опису протоколу RTMP (20 січня 2009 Adobe оголосила, що опублікує його в першій половині 2009) [13] [14] , Не можна поширювати і переводити [1] . Flash Player залишається пропрієтарним, хоча Adobe обіцяла зробити використання його на мобільних платформах безкоштовним. Восени 2011 року компанія Adobe заявила про припинення підтримки мобільних платформ.

  Розробник вільного декодера Swfdec Бенджамін Отте (Benjamin Otte) написав, що у відкритій специфікації немає нічого, чого б ще не було відомо [15] завдяки зворотного розробці , Хоча офіційна специфікація може бути зрозуміліше для новачків і корисна при виникненні питань про легальність бібліотеки [16] . Про те ж говорять і розробники Gnash [17] . Вони також вважають можливою причиною цього часткового відкриття специфікацій успіхи вільних декодерів SWF і конкуруючого пропрієтарного формату Silverlight [18] .

  У лютому 2009 року компанія Adobe в рамках проекту Open Screen Project опублікувала інформацію про зняття обмежень на використання форматів SWF і FLV / F4V, а також протоколів AMF і Mobile Content Delivery Protocol.

  уразливості [ правити | правити код ]

  У реалізаціях Adobe Flash час від часу знаходять «діри», що дозволяють зловмисникам проводити різноманітні дії з системою [19] [20] [21] . Так, наприклад, в жовтні 2008 року була знайдена уразливість, що дозволяє дистанційно керувати веб-камерою і мікрофоном [22] .

  У жовтні 2015 року в плагіні Adobe Flash Player була знайдена уразливість, за допомогою якої шкідливе програмне забезпечення здатне вбудовуватися в протоколи програвача і проникати на комп'ютери жертв [23] . У липні 2015 була знайдена уразливість, через яку Firefox і Chrome на час відключили Flash, хоча його можна було включити на певному веб-сайті, але через кілька днів Flash включили.

  Google з 2016 року планує відключити підтримку Flash в своєму браузері Chrome [24] . Починаючи з версія 55, що вийшла 1 грудня 2016 року, flash відключений за замовчуванням для всіх сайтів [25] . Однак користувачі ще можуть вручну включити на конкретному сайті Flash плеєр.

  Прямим конкурентом Flash є технологія Silverlight від Microsoft . технологія Java-аплетів також є альтернативою Flash в веб-додатках, але значно поступається в надійності і простоті створення графіки та анімації.

  У браузерах окремі частини Flash можуть бути замінені за допомогою HTML5 , JavaScript AJAX ), SVG .

  порівняння Silverlight , Adobe Flash і HTML5 [ правити | правити код ]

  • FuturePecoraro Animator (1995)
   • попередник Flash
  • FutureSplash Animator (10 квітня 1996)
   • початкова версія Flash
  • Macromedia Flash Player 1 (18 грудня 1996)
  • Macromedia Flash Player 2 (18 червня 1997)
   • Перша версія з брендом Macromedia
   • Підтримка векторів і руху, деяких картинок і обмеженого аудіо.
  • Macromedia Flash Player 3 (31 травня 1998)
   • Додана прозорість, ліцензоване стиснення MP3
  • Macromedia Flash Player 4 (15 червня 1999)
  • Macromedia Flash Player 5 (24 серпня 2000)
  • Macromedia Flash Player 6 (версія 6.0.21.0, кодова назва Exorcist ) (15 березня 2002)
   • Підтримка Flash Remoting ( Action Message Format ) І Веб служб ( SOAP )
   • Підтримка потокових аудіо і відео ( RTMP )
   • Підтримка програм екранних зчитувачів для слабозорих людей через Microsoft Active Accessibility
   • Додані видеокодеки Sorenson Sparc Flash Video
  • Macromedia Flash Player 7 (версія 7.0.14.0, кодова назва Mojo ) (10 вересня 2003)
   • Підтримка прогресивного потокового аудіо і відео ( HTTP )
   • Підтримка ActionScript 2.0, і об'єктно-орієнтованого програмування для розробників
  • Macromedia Flash Player 8 (версія 8.0.22.0, кодова назва Maelstrom) (13 вересня 2005)
   • Підтримка зображень в GIF і PNG форматах
   • Новий відеокодек ( On2 ( англ. ) VP6 )
   • покращена продуктивність
   • Додані динамічні фільтри такі, як «розмиття» і «тінь»
   • Додана можливість завантаження / скачування файлів
   • Піксельний рендеринг тексту
   • Нові правила безпеки для запобігання небезпечних дій при виконанні
  • Macromedia Flash Lite 1.0 і 1.1
   • Засноване на Flash Player 4
   • Для мобільних пристроїв
  • Macromedia Flash Lite 2.0 (Грудень 2005)
   • Засноване на Flash Player 7
   • Для мобільних пристроїв
  • Adobe Flash Player 9 (версія 9.0.15.0, кодова назва Zaphod ) (22 червня 2006) попередня назва Flash Player 8.5
   • Новий скриптова движок ECMAScript, ActionScript Virtual Machine AVM2. AVM збережений для сумісності.
   • Actionscript 3 через AVM2 .
   • E4X , Який є новим підходом до синтаксичному аналізу XML.
   • Підтримка бінарних мережевих з'єднань.
   • Підтримка регулярних виразів і простору імен
   • Віртуальна машина ECMAScript 4 пожертвувана Фонду Mozilla і названа Tamarin.
  • Adobe Flash Player 9 Update 1 (версія 9.0.28.0, кодова назва Marvin ) (9 листопада 2006 [26] )
   • Підтримка повноекранного режиму [27]
  • Adobe Flash Lite 2.1 (Грудень 2006)
   • Запускається через платформу BREW
  • Adobe Flash Lite 3 (Анонсована в лютому 2007)
   • підтримка формату FLV
  • Adobe Flash Player 9 Update 2 (версія Mac / Windows 9.0.47.0 і Linux 9.0.48.0, кодова назва Hotblack) (11 червня 2007)
  • Adobe Flash Player 9 Update 3 (версія 9.0.115.0, кодову назву Moviestar або Frogstar) (Грудень 2007) [28]
   • H.264
   • AAC ( HE-AAC , AAC Main Profile, and AAC-LC)
   • Формат файлу мультимедіа ISO Base ( MPEG-4 Part 12)
  • Adobe Flash Player 10 32-bit (версії для Windows, Linux і Mac; кодову назву Astro) (15 жовтня 2008) [29]
   • 3D Ефекти
   • Різні фільтри і ефекти
   • Розширена схема розміщення тексту
   • Покращено API малювання
   • Поліпшення продуктивності візуалізації
   • медіа
  • Adobe Flash Player 10 64-bit Linux prerelease (16 грудня 2008) [30] Версії для Windows і Mac вийшли одночасно з реліз-версією для Linux.
  • Adobe Flash Lite 3.1 (Лютий 2009) [31]
  • Adobe Flash Lite 4 (2010)
   • Підтримка ActionScript 3.0
  • Adobe Flash Player 10 64-bit Preview 3 для Windows, Mac і Linux (30 листопада 2010) [32]
   • Рідна підтримка 64-бітових браузерів без необхідності використання nswrapper.
  • Adobe Flash Player 10 Update 1
  • Adobe Flash Player 10 Update 2
  • Adobe Flash Player 10 Update 3 (версія 10.3.181.14) (12 травня 2011) [33]
  • Adobe Flash Player 11 RC1 (версія 11.0.r1.129) (6 вересня 2011) [34]
   • У даній версії вперше здійснена повна підтримка 64-бітових систем і браузерів на ОС Linux , Mac OS , Windows
   • JPEG XR
  • Adobe Flash Player 11.1
  • Adobe Flash Player 11.2 (версія 11.2.202.235)
  • Adobe Flash Player 11.3 (версія 11.3.300.270) (4 серпня 2012)
  • Adobe Flash Player 11.4 (бета-версія 11.4.402.259 beta 2) (10 серпня 2012)
  • Adobe Flash Player Metro (11.3.372.94) (26 липня 2012)
   • Спеціальна версія для Internet Explorer 10 , Яка використовується з метою економії мобільних ресурсів в Metro-версії Windows 8 .
  • Adobe Flash Player 11.9 [35] [36] (8 жовтня 2013)
  • Adobe Flash Player 12 [37] [38] (14 січня 2014 року)
  • Adobe Flash Player 13 [39] [40] (8 квітня 2014 року)
  • Adobe Flash Player 14 [41] [42] (10 червня 2014 року)
  • Adobe Flash Player 15 [43] (9 вересня 2014 року)
  • Adobe Flash Player 16 [44] (9 грудня 2014 року)
  • Adobe Flash Player 17 [45] (12 березня 2015)
  • Adobe Flash Player 18 [46] (9 червня 2015)
  • Adobe Flash Player 19 [47] (21 вересня 2015)
  • Adobe Flash Player 20 [48] (8 грудня 2015)
  • Adobe Flash Player 21 [49] (10 березня 2016)
  • Adobe Flash Player 22 [50] (16 червня 2016)
  • Adobe Flash Player 23 [51] (13 вересня 2016)
  • Adobe Flash Player 24 [52] (13 грудня 2016)
  • Adobe Flash Player 25 [53] (14 березеня 2017)
  • Adobe Flash Player 26 [54] (13 червня 2017)
  • Adobe Flash Player 27 [55] (12 вересня 2017)
  • Adobe Flash Player 28 [56] (12 грудня 2017)

  Випущена під новим номером версія також регулярно оновлюється, наприклад, при усуненні помилок і вразливостей. Список актуальних версій і оновлень до них для різних платформ і браузерів можна знайти на сайті програми. [57]

  Версія Рік FutureSplash Animator 1996 Macromedia Flash 1 1996 Macromedia Flash 2 1997 Macromedia Flash 3 1998 Macromedia Flash 4 1999 Macromedia Flash 5 2000 Macromedia Flash MX (6) 2002 Macromedia Flash MX 2004 року (7) 2003р Macromedia Flash 8 2005 Adobe Flash CS3 (9) Professional 2007 Adobe Flash CS4 (10) Professional 2008 Adobe Flash Professional CS5 (11) 2010 Adobe Flash Professional CS5.5 (11.5) 2011 Adobe Flash Professional CS6 (12) 2012 Adobe Flash Professional CC (13) 2013 Adobe Flash Professional CC (2014 ) 2014 Adobe Flash Professional CC (2014.1) 2014 Adobe Flash Professional CC (2015) 2015 Adobe Animate CC (2015.1) 2016 Adobe Animate CC (2017) 2016 Adobe Animate CC (2018) 2017 Adobe Animate CC (2019) 2018

  • Офіційний навчальний курс Adobe Flash CS4 + CD . - М.: Ексмо , 2009. - 400 с. - ISBN 978-5-699-35343-9 . - ISBN 978-0-321-57382-7 .
  • Бурлаков, Михайло Вікторович. Adobe Flash CS3. Самовчитель. - М.: «Діалектика» , 2007. - 624 с. - ISBN 978-5-8459-1319-7 .
  • Пакнелл Ш., Хогг Б., Суонн К. Macromedia Flash 8 для професіоналів = Macromedia Flash Demystified / Шон Пакнелл, Брайан Хогг, Крейг Суонн. - М.: Вільямс , 2006. - 672 с. - ISBN 0-7357-1397-9 .
  • Блейк Б., Салін Д. Мультимедіа-дизайн в Flash 8 = How to Do Everything with Flash 8. - М.: НТ Пресс, 2008. - 592 с. - ISBN 978-5-477-00601-4 .

  Adobe Flash

  Цей термін має також інші значення див. Flash . Adobe Flash Цей термін має також інші значення див Тип Мультимедіа розробники Adobe Systems , раніше Macromedia написана на C ++ Операційна система Windows , MacOS
  Linux , Solaris , BlackBerry Tablet OS , Android (Тільки player) Остання версія 31.0.0.122 (9 жовтня 2018) читаються формати файлів Shockwave Flash, version 3 [D] , Shockwave Flash, version 5 [D] , Shockwave Flash, version 11 [D] , Shockwave Flash, version 15 [D] , Shockwave Flash, version 10 [D] , Shockwave Flash, version 6 [D] , Shockwave Flash, version 30 [D] , Shockwave Flash, version 34 [D] , Shockwave Flash, version 32 [D] , Shockwave Flash, version 33 [D] і Shockwave Flash, version 14 [D] Стан активну, кінець підтримки в 2020 Ліцензія Власницьке програмне забезпечення EULA сайт adobe.com/ru/products/fl... Adobe Flash на Вікісховища

  Adobe Flash (раніше Macromedia Flash, або просто Flash, по-російськи часто пишуть флеш або флеш) - мультимедійна платформа компанії Adobe Systems для створення веб-додатків або мультимедійних презентацій. Широко використовується для створення рекламних банерів , Анімації, ігор, а також відтворення на веб-сторінках відео-і аудіозаписів.

  Платформа включає в себе ряд засобів розробки, перш за все Adobe Animate і Adobe Flash Builder а також програму для відтворення flash-контенту - Adobe Flash Player, хоча flash-контент вміють відтворювати і багато плеєри сторонніх виробників. наприклад, SWF -файли можна переглядати за допомогою вільних плеєрів Gnash або swfdec , А FLV-файли відтворюються через мультимедійний програвач QuickTime і різні програвачі в UNIX-подібних системах при наявності відповідних плагінів.

  Adobe Flash дозволяє працювати з векторною, растровою і з тривимірною графікою, використовуючи при цьому графічний процесор , А також підтримує двонаправлену потокову трансляцію аудіо і відео. для КПК та інших мобільних пристроїв випущена спеціальна «полегшена» версія платформи Flash Lite , Функціональність якої обмежена в розрахунку на можливості мобільних пристроїв і їх операційних систем.

  Стандартним розширенням для скомпільованих flash-файлів (анімації, ігор та інтерактивних програм) є SWF [1] (S mall W eb F ormat; раніше розшифровувалося як S hock w ave F lash, що викликало плутанину з ShockWave ). Відеоролики в форматі Flash є файли з розширенням FLV або F4V (При цьому Flash в даному випадку використовується тільки як контейнер для відеозапису [2] ). Розширення FLA відповідає формату робочих файлів в середовищі розробки.

  Однак, коли цю програму використовують для роботи над анімацією, то цей тип анімації являє собою суміш комп'ютерної та мальованої анімації, при тому всі персонажі таких мультфільмів 2D формату.

  Flash-технології, або, як їх ще називають, технології інтерактивної веб-анімації , Були розроблені компанією Macromedia і об'єднали в собі безліч потужних технологічних рішень в області мультимедійного уявлення інформації . Орієнтація на векторну графіку в якості основного інструменту розробки flash-програм дозволила реалізувати всі базові елементи мультимедіа : Рух, звук і інтерактивність об'єктів. При цьому розмір виходять програм мінімальний і результат їх роботи не залежить від дозволу екрану у користувача - а це одні з основних вимог, що пред'являються до інтернет-проектам [3] .

  По суті, Flash Player представляє собою віртуальну машину , На якій виконується завантажений з Інтернету код flash-програми.

  В основі анімації в Flash лежить векторний морфинг , Тобто плавне «перетікання» одного ключового кадру в інший. Це дозволяє робити складні мультиплікаційні сцени, задаючи лише кілька ключових кадрів. Продуктивність Flash Player при відтворенні анімації в кілька разів перевищує продуктивність віртуальної машини JavaScript в браузерах, що підтримують попередній стандарт HTML5 [4] , Хоча в багато разів поступається додатків, які працюють взагалі без використання віртуальних машин.

  Flash використовує мову програмування ActionScript , заснований на ECMAScript .

  1 травня 2008 компанія Adobe оголосила про початок проекту Open Screen Project (Англ.) ( Веб-сайт проекту ). Мета проекту - створення загального програмного інтерфейсу для персонального комп'ютера, мобільних пристроїв і побутової електроніки, що означає однакове функціонування однієї програми під усіма перерахованими видами пристроїв. В рамках проекту:

  • Знімаються обмеження на використання специфікацій SWF і FLV / F4V.
  • Публікуються API для портування Adobe Flash Player на різні пристрої.

  На підтримку проекту і поширення платформи Flash на мобільних пристроях на даний момент виступило 58 компаній, серед яких AMD , ARM, Google , HTC , Intel , Motorola , Nokia , NVIDIA , QNX , Sony Ericsson і ін. [ Джерело не вказано 2888 днів ]

  Flash Player портований на мобільну платформу Android , Випущені мобільні пристрої з апаратним прискоренням flash-додатків (включаючи AIR-додатки).

  Деякі виробники ПЗ для мобільних пристроїв намагаються замінити або обмежити поширення Flash на свої нові мобільні платформи:

  У Flash Player реалізована можливість мультівещанія на прикладному рівні [5] .

  Технологія векторного морфінга застосовувалася задовго до Flash. У 1986 році була випущена програма Fantavision (Англ.), Яка використовувала цю технологію. У 1991 році на цій технології була випущена гра Another World , А двома роками пізніше - Flashback .

  Розробка Flash була розпочата компанією FutureWave, що створила пакет анімації FutureSplash Animator. У 1996 році FutureWave була придбана компанією Macromedia, яка перейменувала FutureSplash Animator в Flash. Під цим найменуванням платформа продовжує розвиватися і понині (хоча після того, як в 2005 році компанія Macromedia була поглинена Adobe [6] , Macromedia Flash став офіційно називатися Adobe Flash).

  Існують 3D движки, які використовують в якості основи Flash:

  • Papervision3D (Англ.) - найвідоміший Open Source движок. Векторна промальовування по трикутниках.
  • Away3D (Англ.) - створений Олександром Задорожним з Києва на основі проекту Papervision3D. В даний момент - провідний Open Source движок. Також векторна промальовування.
  • Sandy (Англ.) - у використанні ще простіше, ніж Papervision3D. Open Source. Також векторна промальовування.
  • FFilmation AS3 Flash Isometric Engine (Англ.) - ізометричний движок. Open Source.
  • Infinity 3D Engine - движок з динамічним BSP [7] . Розробляється ентузіастом з Санкт-Петербурга Олексієм Романовим.
  • Alternativa Platform - платформа для тривимірних ігор, що розробляється групою з Пермі. За флеш відповідає Антон Волков. Векторна промальовування по трикутниках. На цій платформі створена гра Танки онлайн . Включає графічний движок Alternativa3D 8 з підтримкою 3D API Molehill.
  • ZenBullets Flash Isometric 3D Game Engine - ізометрична ігрова платформа.

  До 2011 року продуктивність flash була недостатньою для відтворення складних 3D-сцен в реальному часі. Сцени виглядали значно менш детальними і правдоподібними, в порівнянні зі сценами, відображеними за допомогою сучасних 3D-движків, заснованих на інший технологічній платформі (як наприклад « Unreal Engine »). Це було пов'язано з тим, що колишні версії flash не дозволяли задіяти 3D-можливості сучасної відеокарти. Ситуація змінилася в кінці 2011 року, коли Adobe випустила flash 11 з підтримкою апаратного графічного прискорення. Це дає можливість малювати сцени з набагато більшою кількістю деталей і відображати високоякісні графічні ефекти, раніше недоступні через свою ресурсоємності. При цьому слід зазначити, що багато можливостей, реалізовані в найбільш сучасних відкритих, як і раніше залишаються недоступними для флеша. [ Джерело не вказано 2555 днів ]

  Android [ правити | правити код ]

  Adobe припинила випуск оновлень Flash Player для Android 10 вересня 2013 року. Був випущений Flash Player версії 11.1.111.73 для Android 2.x і 3.x, а також Flash Player версії 11.1.115.81 для Android 4.0.x. Ці релізи стали останніми оновленнями Flash Player для мобільної платформи Android. Хоча Adobe не рекомендує використовувати ці, вже застарілі версії, але їх можна встановити [8] і використовувати для відтворення Flash вмісту, навіть в більш сучасних версіях Android, наприклад Android P .

  Flash Player [ правити | правити код ]

  У липні 2017 року Adobe визнала технологію Flash Player застарілої, життєвий цикл буде завершений в кінці 2020 року, коли Adobe припинить підтримку і поширення Flash Player [9] . Adobe AIR продовжить розвиток і підтримку в подальшому для мобільних і настільних додатків. [10]

  Основний недолік flash-додатків - надмірне навантаження на центральний процесор, пов'язана з неефективністю віртуальної машини Flash Player. Хоча слід зазначити, що в деяких випадках має місце і недостатня оптимізація flash-додатків їх розробниками, використання так званих «генераторів» flash-додатків.

  Другий важливий недолік flash-додатків полягає в недостатньому контролі помилок, що призводить до частих відмов як самих додатків, так, в деяких випадках, і всього браузера. Можливість flash-додатків порушувати роботу всього браузера неодноразово викликала критику з боку розробників браузерів.

  Ще один недолік, характерний для всіх віртуальних машин, полягає в тому, що не завжди є можливість запустити flash-додаток, або це пов'язано з деякими труднощами. Наприклад, деякі користувачі або адміністратори відключають в настройках браузеров flash-контент, що пов'язано з економією системних ресурсів, позбавленням від набридливої ​​реклами і інформаційною безпекою (Наприклад, була виявлена ​​загроза перехоплення flash-додатком вмісту буфера обміну [11] ). Цей недолік робить технологію Flash менш універсальної і обмежує її застосування в веб-додатках критичної важливості.

  Четвертий важливий недолік полягає в тому, що використання Flash для розміщення текстової інформації ускладнює її індексування пошуковими системами. І хоча в принципі певна система індексування тексту всередині swf-файлів була створена і впроваджена Google і Yahoo! ще в 2008 році, але частка сайтів, цілком створених на Flash, залишається невеликою.

  Flash, що працюють в версії FlashPlayer меншою, ніж 11.2, не можуть використовувати праву кнопку миші, зарезервовану для налаштувань самого Flash.

  Як редактор, Adobe Flash CS5 не може конвертувати створені в ньому векторні зображення у формати іншого типу: .ai або .cdr , Що було б вкрай корисним.

  Додатково до всього, Adobe Flash Player має величезну кількість вразливостей.

  закритість [ правити | правити код ]

  Специфікація SWF версії 4 була відкрита, але опису наступних версій продавалися тільки з підпискою про нерозголошення, і їх було заборонено використовувати для створення програвачів Flash.

  У травні 2008 року Adobe Systems оголосила про відкриття специфікацій [ уточнити ] SWF і відео контейнера FLV для використання на значно більш м'яких умовах, як частина проекту «Open Screen Project», орієнтованого на створення загального середовища Flash на всіх пристроях.

  Рей Вальдес (Ray Valdes) з Gartner, Inc. вважає однією з причин відкриття специфікацій конкуренцію з боку Silverlight , Однак представник Adobe Дейв Макаллістер (Dave McAllister) заявив, що це не так.

  Однак запатентовані кодеки , Використовувані в FLV, належать не Adobe [12] , А завантажену специфікацію, в якій немає, наприклад, опису протоколу RTMP (20 січня 2009 Adobe оголосила, що опублікує його в першій половині 2009) [13] [14] , Не можна поширювати і переводити [1] . Flash Player залишається пропрієтарним, хоча Adobe обіцяла зробити використання його на мобільних платформах безкоштовним. Восени 2011 року компанія Adobe заявила про припинення підтримки мобільних платформ.

  Розробник вільного декодера Swfdec Бенджамін Отте (Benjamin Otte) написав, що у відкритій специфікації немає нічого, чого б ще не було відомо [15] завдяки зворотного розробці , Хоча офіційна специфікація може бути зрозуміліше для новачків і корисна при виникненні питань про легальність бібліотеки [16] . Про те ж говорять і розробники Gnash [17] . Вони також вважають можливою причиною цього часткового відкриття специфікацій успіхи вільних декодерів SWF і конкуруючого пропрієтарного формату Silverlight [18] .

  У лютому 2009 року компанія Adobe в рамках проекту Open Screen Project опублікувала інформацію про зняття обмежень на використання форматів SWF і FLV / F4V, а також протоколів AMF і Mobile Content Delivery Protocol.

  уразливості [ правити | правити код ]

  У реалізаціях Adobe Flash час від часу знаходять «діри», що дозволяють зловмисникам проводити різноманітні дії з системою [19] [20] [21] . Так, наприклад, в жовтні 2008 року була знайдена уразливість, що дозволяє дистанційно керувати веб-камерою і мікрофоном [22] .

  У жовтні 2015 року в плагіні Adobe Flash Player була знайдена уразливість, за допомогою якої шкідливе програмне забезпечення здатне вбудовуватися в протоколи програвача і проникати на комп'ютери жертв [23] . У липні 2015 була знайдена уразливість, через яку Firefox і Chrome на час відключили Flash, хоча його можна було включити на певному веб-сайті, але через кілька днів Flash включили.

  Google з 2016 року планує відключити підтримку Flash в своєму браузері Chrome [24] . Починаючи з версія 55, що вийшла 1 грудня 2016 року, flash відключений за замовчуванням для всіх сайтів [25] . Однак користувачі ще можуть вручну включити на конкретному сайті Flash плеєр.

  Прямим конкурентом Flash є технологія Silverlight від Microsoft . технологія Java-аплетів також є альтернативою Flash в веб-додатках, але значно поступається в надійності і простоті створення графіки та анімації.

  У браузерах окремі частини Flash можуть бути замінені за допомогою HTML5 , JavaScript AJAX ), SVG .

  порівняння Silverlight , Adobe Flash і HTML5 [ правити | правити код ]

  • FuturePecoraro Animator (1995)
   • попередник Flash
  • FutureSplash Animator (10 квітня 1996)
   • початкова версія Flash
  • Macromedia Flash Player 1 (18 грудня 1996)
  • Macromedia Flash Player 2 (18 червня 1997)
   • Перша версія з брендом Macromedia
   • Підтримка векторів і руху, деяких картинок і обмеженого аудіо.
  • Macromedia Flash Player 3 (31 травня 1998)
   • Додана прозорість, ліцензоване стиснення MP3
  • Macromedia Flash Player 4 (15 червня 1999)
  • Macromedia Flash Player 5 (24 серпня 2000)
  • Macromedia Flash Player 6 (версія 6.0.21.0, кодова назва Exorcist ) (15 березня 2002)
   • Підтримка Flash Remoting ( Action Message Format ) І Веб служб ( SOAP )
   • Підтримка потокових аудіо і відео ( RTMP )
   • Підтримка програм екранних зчитувачів для слабозорих людей через Microsoft Active Accessibility
   • Додані видеокодеки Sorenson Sparc Flash Video
  • Macromedia Flash Player 7 (версія 7.0.14.0, кодова назва Mojo ) (10 вересня 2003)
   • Підтримка прогресивного потокового аудіо і відео ( HTTP )
   • Підтримка ActionScript 2.0, і об'єктно-орієнтованого програмування для розробників
  • Macromedia Flash Player 8 (версія 8.0.22.0, кодова назва Maelstrom) (13 вересня 2005)
   • Підтримка зображень в GIF і PNG форматах
   • Новий відеокодек ( On2 ( англ. ) VP6 )
   • покращена продуктивність
   • Додані динамічні фільтри такі, як «розмиття» і «тінь»
   • Додана можливість завантаження / скачування файлів
   • Піксельний рендеринг тексту
   • Нові правила безпеки для запобігання небезпечних дій при виконанні
  • Macromedia Flash Lite 1.0 і 1.1
   • Засноване на Flash Player 4
   • Для мобільних пристроїв
  • Macromedia Flash Lite 2.0 (Грудень 2005)
   • Засноване на Flash Player 7
   • Для мобільних пристроїв
  • Adobe Flash Player 9 (версія 9.0.15.0, кодова назва Zaphod ) (22 червня 2006) попередня назва Flash Player 8.5
   • Новий скриптова движок ECMAScript, ActionScript Virtual Machine AVM2. AVM збережений для сумісності.
   • Actionscript 3 через AVM2 .
   • E4X , Який є новим підходом до синтаксичному аналізу XML.
   • Підтримка бінарних мережевих з'єднань.
   • Підтримка регулярних виразів і простору імен
   • Віртуальна машина ECMAScript 4 пожертвувана Фонду Mozilla і названа Tamarin.
  • Adobe Flash Player 9 Update 1 (версія 9.0.28.0, кодова назва Marvin ) (9 листопада 2006 [26] )
   • Підтримка повноекранного режиму [27]
  • Adobe Flash Lite 2.1 (Грудень 2006)
   • Запускається через платформу BREW
  • Adobe Flash Lite 3 (Анонсована в лютому 2007)
   • підтримка формату FLV
  • Adobe Flash Player 9 Update 2 (версія Mac / Windows 9.0.47.0 і Linux 9.0.48.0, кодова назва Hotblack) (11 червня 2007)
  • Adobe Flash Player 9 Update 3 (версія 9.0.115.0, кодову назву Moviestar або Frogstar) (Грудень 2007) [28]
   • H.264
   • AAC ( HE-AAC , AAC Main Profile, and AAC-LC)
   • Формат файлу мультимедіа ISO Base ( MPEG-4 Part 12)
  • Adobe Flash Player 10 32-bit (версії для Windows, Linux і Mac; кодову назву Astro) (15 жовтня 2008) [29]
   • 3D Ефекти
   • Різні фільтри і ефекти
   • Розширена схема розміщення тексту
   • Покращено API малювання
   • Поліпшення продуктивності візуалізації
   • медіа
  • Adobe Flash Player 10 64-bit Linux prerelease (16 грудня 2008) [30] Версії для Windows і Mac вийшли одночасно з реліз-версією для Linux.
  • Adobe Flash Lite 3.1 (Лютий 2009) [31]
  • Adobe Flash Lite 4 (2010)
   • Підтримка ActionScript 3.0
  • Adobe Flash Player 10 64-bit Preview 3 для Windows, Mac і Linux (30 листопада 2010) [32]
   • Рідна підтримка 64-бітових браузерів без необхідності використання nswrapper.
  • Adobe Flash Player 10 Update 1
  • Adobe Flash Player 10 Update 2
  • Adobe Flash Player 10 Update 3 (версія 10.3.181.14) (12 травня 2011) [33]
  • Adobe Flash Player 11 RC1 (версія 11.0.r1.129) (6 вересня 2011) [34]
   • У даній версії вперше здійснена повна підтримка 64-бітових систем і браузерів на ОС Linux , Mac OS , Windows
   • JPEG XR
  • Adobe Flash Player 11.1
  • Adobe Flash Player 11.2 (версія 11.2.202.235)
  • Adobe Flash Player 11.3 (версія 11.3.300.270) (4 серпня 2012)
  • Adobe Flash Player 11.4 (бета-версія 11.4.402.259 beta 2) (10 серпня 2012)
  • Adobe Flash Player Metro (11.3.372.94) (26 липня 2012)
   • Спеціальна версія для Internet Explorer 10 , Яка використовується з метою економії мобільних ресурсів в Metro-версії Windows 8 .
  • Adobe Flash Player 11.9 [35] [36] (8 жовтня 2013)
  • Adobe Flash Player 12 [37] [38] (14 січня 2014 року)
  • Adobe Flash Player 13 [39] [40] (8 квітня 2014 року)
  • Adobe Flash Player 14 [41] [42] (10 червня 2014 року)
  • Adobe Flash Player 15 [43] (9 вересня 2014 року)
  • Adobe Flash Player 16 [44] (9 грудня 2014 року)
  • Adobe Flash Player 17 [45] (12 березня 2015)
  • Adobe Flash Player 18 [46] (9 червня 2015)
  • Adobe Flash Player 19 [47] (21 вересня 2015)
  • Adobe Flash Player 20 [48] (8 грудня 2015)
  • Adobe Flash Player 21 [49] (10 березня 2016)
  • Adobe Flash Player 22 [50] (16 червня 2016)
  • Adobe Flash Player 23 [51] (13 вересня 2016)
  • Adobe Flash Player 24 [52] (13 грудня 2016)
  • Adobe Flash Player 25 [53] (14 березеня 2017)
  • Adobe Flash Player 26 [54] (13 червня 2017)
  • Adobe Flash Player 27 [55] (12 вересня 2017)
  • Adobe Flash Player 28 [56] (12 грудня 2017)

  Випущена під новим номером версія також регулярно оновлюється, наприклад, при усуненні помилок і вразливостей. Список актуальних версій і оновлень до них для різних платформ і браузерів можна знайти на сайті програми. [57]

  Версія Рік FutureSplash Animator 1996 Macromedia Flash 1 1996 Macromedia Flash 2 1997 Macromedia Flash 3 1998 Macromedia Flash 4 1999 Macromedia Flash 5 2000 Macromedia Flash MX (6) 2002 Macromedia Flash MX 2004 року (7) 2003р Macromedia Flash 8 2005 Adobe Flash CS3 (9) Professional 2007 Adobe Flash CS4 (10) Professional 2008 Adobe Flash Professional CS5 (11) 2010 Adobe Flash Professional CS5.5 (11.5) 2011 Adobe Flash Professional CS6 (12) 2012 Adobe Flash Professional CC (13) 2013 Adobe Flash Professional CC (2014 ) 2014 Adobe Flash Professional CC (2014.1) 2014 Adobe Flash Professional CC (2015) 2015 Adobe Animate CC (2015.1) 2016 Adobe Animate CC (2017) 2016 Adobe Animate CC (2018) 2017 Adobe Animate CC (2019) 2018

  • Офіційний навчальний курс Adobe Flash CS4 + CD . - М.: Ексмо , 2009. - 400 с. - ISBN 978-5-699-35343-9 . - ISBN 978-0-321-57382-7 .
  • Бурлаков, Михайло Вікторович. Adobe Flash CS3. Самовчитель. - М.: «Діалектика» , 2007. - 624 с. - ISBN 978-5-8459-1319-7 .
  • Пакнелл Ш., Хогг Б., Суонн К. Macromedia Flash 8 для професіоналів = Macromedia Flash Demystified / Шон Пакнелл, Брайан Хогг, Крейг Суонн. - М.: Вільямс , 2006. - 672 с. - ISBN 0-7357-1397-9 .
  • Блейк Б., Салін Д. Мультимедіа-дизайн в Flash 8 = How to Do Everything with Flash 8. - М.: НТ Пресс, 2008. - 592 с. - ISBN 978-5-477-00601-4 .

  Adobe Flash

  Цей термін має також інші значення див. Flash . Adobe Flash Цей термін має також інші значення див Тип Мультимедіа розробники Adobe Systems , раніше Macromedia написана на C ++ Операційна система Windows , MacOS
  Linux , Solaris , BlackBerry Tablet OS , Android (Тільки player) Остання версія 31.0.0.122 (9 жовтня 2018) читаються формати файлів Shockwave Flash, version 3 [D] , Shockwave Flash, version 5 [D] , Shockwave Flash, version 11 [D] , Shockwave Flash, version 15 [D] , Shockwave Flash, version 10 [D] , Shockwave Flash, version 6 [D] , Shockwave Flash, version 30 [D] , Shockwave Flash, version 34 [D] , Shockwave Flash, version 32 [D] , Shockwave Flash, version 33 [D] і Shockwave Flash, version 14 [D] Стан активну, кінець підтримки в 2020 Ліцензія Власницьке програмне забезпечення EULA сайт adobe.com/ru/products/fl... Adobe Flash на Вікісховища

  Adobe Flash (раніше Macromedia Flash, або просто Flash, по-російськи часто пишуть флеш або флеш) - мультимедійна платформа компанії Adobe Systems для створення веб-додатків або мультимедійних презентацій. Широко використовується для створення рекламних банерів , Анімації, ігор, а також відтворення на веб-сторінках відео-і аудіозаписів.

  Платформа включає в себе ряд засобів розробки, перш за все Adobe Animate і Adobe Flash Builder а також програму для відтворення flash-контенту - Adobe Flash Player, хоча flash-контент вміють відтворювати і багато плеєри сторонніх виробників. наприклад, SWF -файли можна переглядати за допомогою вільних плеєрів Gnash або swfdec , А FLV-файли відтворюються через мультимедійний програвач QuickTime і різні програвачі в UNIX-подібних системах при наявності відповідних плагінів.

  Adobe Flash дозволяє працювати з векторною, растровою і з тривимірною графікою, використовуючи при цьому графічний процесор , А також підтримує двонаправлену потокову трансляцію аудіо і відео. для КПК та інших мобільних пристроїв випущена спеціальна «полегшена» версія платформи Flash Lite , Функціональність якої обмежена в розрахунку на можливості мобільних пристроїв і їх операційних систем.

  Стандартним розширенням для скомпільованих flash-файлів (анімації, ігор та інтерактивних програм) є SWF [1] (S mall W eb F ormat; раніше розшифровувалося як S hock w ave F lash, що викликало плутанину з ShockWave ). Відеоролики в форматі Flash є файли з розширенням FLV або F4V (При цьому Flash в даному випадку використовується тільки як контейнер для відеозапису [2] ). Розширення FLA відповідає формату робочих файлів в середовищі розробки.

  Однак, коли цю програму використовують для роботи над анімацією, то цей тип анімації являє собою суміш комп'ютерної та мальованої анімації, при тому всі персонажі таких мультфільмів 2D формату.

  Flash-технології, або, як їх ще називають, технології інтерактивної веб-анімації , Були розроблені компанією Macromedia і об'єднали в собі безліч потужних технологічних рішень в області мультимедійного уявлення інформації . Орієнтація на векторну графіку в якості основного інструменту розробки flash-програм дозволила реалізувати всі базові елементи мультимедіа : Рух, звук і інтерактивність об'єктів. При цьому розмір виходять програм мінімальний і результат їх роботи не залежить від дозволу екрану у користувача - а це одні з основних вимог, що пред'являються до інтернет-проектам [3] .

  По суті, Flash Player представляє собою віртуальну машину , На якій виконується завантажений з Інтернету код flash-програми.

  В основі анімації в Flash лежить векторний морфинг , Тобто плавне «перетікання» одного ключового кадру в інший. Це дозволяє робити складні мультиплікаційні сцени, задаючи лише кілька ключових кадрів. Продуктивність Flash Player при відтворенні анімації в кілька разів перевищує продуктивність віртуальної машини JavaScript в браузерах, що підтримують попередній стандарт HTML5 [4] , Хоча в багато разів поступається додатків, які працюють взагалі без використання віртуальних машин.

  Flash використовує мову програмування ActionScript , заснований на ECMAScript .

  1 травня 2008 компанія Adobe оголосила про початок проекту Open Screen Project (Англ.) ( Веб-сайт проекту ). Мета проекту - створення загального програмного інтерфейсу для персонального комп'ютера, мобільних пристроїв і побутової електроніки, що означає однакове функціонування однієї програми під усіма перерахованими видами пристроїв. В рамках проекту:

  • Знімаються обмеження на використання специфікацій SWF і FLV / F4V.
  • Публікуються API для портування Adobe Flash Player на різні пристрої.

  На підтримку проекту і поширення платформи Flash на мобільних пристроях на даний момент виступило 58 компаній, серед яких AMD , ARM, Google , HTC , Intel , Motorola , Nokia , NVIDIA , QNX , Sony Ericsson і ін. [ Джерело не вказано 2888 днів ]

  Flash Player портований на мобільну платформу Android , Випущені мобільні пристрої з апаратним прискоренням flash-додатків (включаючи AIR-додатки).

  Деякі виробники ПЗ для мобільних пристроїв намагаються замінити або обмежити поширення Flash на свої нові мобільні платформи:

  У Flash Player реалізована можливість мультівещанія на прикладному рівні [5] .

  Технологія векторного морфінга застосовувалася задовго до Flash. У 1986 році була випущена програма Fantavision (Англ.), Яка використовувала цю технологію. У 1991 році на цій технології була випущена гра Another World , А двома роками пізніше - Flashback .

  Розробка Flash була розпочата компанією FutureWave, що створила пакет анімації FutureSplash Animator. У 1996 році FutureWave була придбана компанією Macromedia, яка перейменувала FutureSplash Animator в Flash. Під цим найменуванням платформа продовжує розвиватися і понині (хоча після того, як в 2005 році компанія Macromedia була поглинена Adobe [6] , Macromedia Flash став офіційно називатися Adobe Flash).

  Існують 3D движки, які використовують в якості основи Flash:

  • Papervision3D (Англ.) - найвідоміший Open Source движок. Векторна промальовування по трикутниках.
  • Away3D (Англ.) - створений Олександром Задорожним з Києва на основі проекту Papervision3D. В даний момент - провідний Open Source движок. Також векторна промальовування.
  • Sandy (Англ.) - у використанні ще простіше, ніж Papervision3D. Open Source. Також векторна промальовування.
  • FFilmation AS3 Flash Isometric Engine (Англ.) - ізометричний движок. Open Source.
  • Infinity 3D Engine - движок з динамічним BSP [7] . Розробляється ентузіастом з Санкт-Петербурга Олексієм Романовим.
  • Alternativa Platform - платформа для тривимірних ігор, що розробляється групою з Пермі. За флеш відповідає Антон Волков. Векторна промальовування по трикутниках. На цій платформі створена гра Танки онлайн . Включає графічний движок Alternativa3D 8 з підтримкою 3D API Molehill.
  • ZenBullets Flash Isometric 3D Game Engine - ізометрична ігрова платформа.

  До 2011 року продуктивність flash була недостатньою для відтворення складних 3D-сцен в реальному часі. Сцени виглядали значно менш детальними і правдоподібними, в порівнянні зі сценами, відображеними за допомогою сучасних 3D-движків, заснованих на інший технологічній платформі (як наприклад « Unreal Engine »). Це було пов'язано з тим, що колишні версії flash не дозволяли задіяти 3D-можливості сучасної відеокарти. Ситуація змінилася в кінці 2011 року, коли Adobe випустила flash 11 з підтримкою апаратного графічного прискорення. Це дає можливість малювати сцени з набагато більшою кількістю деталей і відображати високоякісні графічні ефекти, раніше недоступні через свою ресурсоємності. При цьому слід зазначити, що багато можливостей, реалізовані в найбільш сучасних відкритих, як і раніше залишаються недоступними для флеша. [ Джерело не вказано 2555 днів ]

  Android [ правити | правити код ]

  Adobe припинила випуск оновлень Flash Player для Android 10 вересня 2013 року. Був випущений Flash Player версії 11.1.111.73 для Android 2.x і 3.x, а також Flash Player версії 11.1.115.81 для Android 4.0.x. Ці релізи стали останніми оновленнями Flash Player для мобільної платформи Android. Хоча Adobe не рекомендує використовувати ці, вже застарілі версії, але їх можна встановити [8] і використовувати для відтворення Flash вмісту, навіть в більш сучасних версіях Android, наприклад Android P .

  Flash Player [ правити | правити код ]

  У липні 2017 року Adobe визнала технологію Flash Player застарілої, життєвий цикл буде завершений в кінці 2020 року, коли Adobe припинить підтримку і поширення Flash Player [9] . Adobe AIR продовжить розвиток і підтримку в подальшому для мобільних і настільних додатків. [10]

  Основний недолік flash-додатків - надмірне навантаження на центральний процесор, пов'язана з неефективністю віртуальної машини Flash Player. Хоча слід зазначити, що в деяких випадках має місце і недостатня оптимізація flash-додатків їх розробниками, використання так званих «генераторів» flash-додатків.

  Другий важливий недолік flash-додатків полягає в недостатньому контролі помилок, що призводить до частих відмов як самих додатків, так, в деяких випадках, і всього браузера. Можливість flash-додатків порушувати роботу всього браузера неодноразово викликала критику з боку розробників браузерів.

  Ще один недолік, характерний для всіх віртуальних машин, полягає в тому, що не завжди є можливість запустити flash-додаток, або це пов'язано з деякими труднощами. Наприклад, деякі користувачі або адміністратори відключають в настройках браузеров flash-контент, що пов'язано з економією системних ресурсів, позбавленням від набридливої ​​реклами і інформаційною безпекою (Наприклад, була виявлена ​​загроза перехоплення flash-додатком вмісту буфера обміну [11] ). Цей недолік робить технологію Flash менш універсальної і обмежує її застосування в веб-додатках критичної важливості.

  Четвертий важливий недолік полягає в тому, що використання Flash для розміщення текстової інформації ускладнює її індексування пошуковими системами. І хоча в принципі певна система індексування тексту всередині swf-файлів була створена і впроваджена Google і Yahoo! ще в 2008 році, але частка сайтів, цілком створених на Flash, залишається невеликою.

  Flash, що працюють в версії FlashPlayer меншою, ніж 11.2, не можуть використовувати праву кнопку миші, зарезервовану для налаштувань самого Flash.

  Як редактор, Adobe Flash CS5 не може конвертувати створені в ньому векторні зображення у формати іншого типу: .ai або .cdr , Що було б вкрай корисним.

  Додатково до всього, Adobe Flash Player має величезну кількість вразливостей.

  закритість [ правити | правити код ]

  Специфікація SWF версії 4 була відкрита, але опису наступних версій продавалися тільки з підпискою про нерозголошення, і їх було заборонено використовувати для створення програвачів Flash.

  У травні 2008 року Adobe Systems оголосила про відкриття специфікацій [ уточнити ] SWF і відео контейнера FLV для використання на значно більш м'яких умовах, як частина проекту «Open Screen Project», орієнтованого на створення загального середовища Flash на всіх пристроях.

  Рей Вальдес (Ray Valdes) з Gartner, Inc. вважає однією з причин відкриття специфікацій конкуренцію з боку Silverlight , Однак представник Adobe Дейв Макаллістер (Dave McAllister) заявив, що це не так.

  Однак запатентовані кодеки , Використовувані в FLV, належать не Adobe [12] , А завантажену специфікацію, в якій немає, наприклад, опису протоколу RTMP (20 січня 2009 Adobe оголосила, що опублікує його в першій половині 2009) [13] [14] , Не можна поширювати і переводити [1] . Flash Player залишається пропрієтарним, хоча Adobe обіцяла зробити використання його на мобільних платформах безкоштовним. Восени 2011 року компанія Adobe заявила про припинення підтримки мобільних платформ.

  Розробник вільного декодера Swfdec Бенджамін Отте (Benjamin Otte) написав, що у відкритій специфікації немає нічого, чого б ще не було відомо [15] завдяки зворотного розробці , Хоча офіційна специфікація може бути зрозуміліше для новачків і корисна при виникненні питань про легальність бібліотеки [16] . Про те ж говорять і розробники Gnash [17] . Вони також вважають можливою причиною цього часткового відкриття специфікацій успіхи вільних декодерів SWF і конкуруючого пропрієтарного формату Silverlight [18] .

  У лютому 2009 року компанія Adobe в рамках проекту Open Screen Project опублікувала інформацію про зняття обмежень на використання форматів SWF і FLV / F4V, а також протоколів AMF і Mobile Content Delivery Protocol.

  уразливості [ правити | правити код ]

  У реалізаціях Adobe Flash час від часу знаходять «діри», що дозволяють зловмисникам проводити різноманітні дії з системою [19] [20] [21] . Так, наприклад, в жовтні 2008 року була знайдена уразливість, що дозволяє дистанційно керувати веб-камерою і мікрофоном [22] .

  У жовтні 2015 року в плагіні Adobe Flash Player була знайдена уразливість, за допомогою якої шкідливе програмне забезпечення здатне вбудовуватися в протоколи програвача і проникати на комп'ютери жертв [23] . У липні 2015 була знайдена уразливість, через яку Firefox і Chrome на час відключили Flash, хоча його можна було включити на певному веб-сайті, але через кілька днів Flash включили.

  Google з 2016 року планує відключити підтримку Flash в своєму браузері Chrome [24] . Починаючи з версія 55, що вийшла 1 грудня 2016 року, flash відключений за замовчуванням для всіх сайтів [25] . Однак користувачі ще можуть вручну включити на конкретному сайті Flash плеєр.

  Прямим конкурентом Flash є технологія Silverlight від Microsoft . технологія Java-аплетів також є альтернативою Flash в веб-додатках, але значно поступається в надійності і простоті створення графіки та анімації.

  У браузерах окремі частини Flash можуть бути замінені за допомогою HTML5 , JavaScript AJAX ), SVG .

  порівняння Silverlight , Adobe Flash і HTML5 [ правити | правити код ]

  • FuturePecoraro Animator (1995)
   • попередник Flash
  • FutureSplash Animator (10 квітня 1996)
   • початкова версія Flash
  • Macromedia Flash Player 1 (18 грудня 1996)
  • Macromedia Flash Player 2 (18 червня 1997)
   • Перша версія з брендом Macromedia
   • Підтримка векторів і руху, деяких картинок і обмеженого аудіо.
  • Macromedia Flash Player 3 (31 травня 1998)
   • Додана прозорість, ліцензоване стиснення MP3
  • Macromedia Flash Player 4 (15 червня 1999)
  • Macromedia Flash Player 5 (24 серпня 2000)
  • Macromedia Flash Player 6 (версія 6.0.21.0, кодова назва Exorcist ) (15 березня 2002)
   • Підтримка Flash Remoting ( Action Message Format ) І Веб служб ( SOAP )
   • Підтримка потокових аудіо і відео ( RTMP )
   • Підтримка програм екранних зчитувачів для слабозорих людей через Microsoft Active Accessibility
   • Додані видеокодеки Sorenson Sparc Flash Video
  • Macromedia Flash Player 7 (версія 7.0.14.0, кодова назва Mojo ) (10 вересня 2003)
   • Підтримка прогресивного потокового аудіо і відео ( HTTP )
   • Підтримка ActionScript 2.0, і об'єктно-орієнтованого програмування для розробників
  • Macromedia Flash Player 8 (версія 8.0.22.0, кодова назва Maelstrom) (13 вересня 2005)
   • Підтримка зображень в GIF і PNG форматах
   • Новий відеокодек ( On2 ( англ. ) VP6 )
   • покращена продуктивність
   • Додані динамічні фільтри такі, як «розмиття» і «тінь»
   • Додана можливість завантаження / скачування файлів
   • Піксельний рендеринг тексту
   • Нові правила безпеки для запобігання небезпечних дій при виконанні
  • Macromedia Flash Lite 1.0 і 1.1
   • Засноване на Flash Player 4
   • Для мобільних пристроїв
  • Macromedia Flash Lite 2.0 (Грудень 2005)
   • Засноване на Flash Player 7
   • Для мобільних пристроїв
  • Adobe Flash Player 9 (версія 9.0.15.0, кодова назва Zaphod ) (22 червня 2006) попередня назва Flash Player 8.5
   • Новий скриптова движок ECMAScript, ActionScript Virtual Machine AVM2. AVM збережений для сумісності.
   • Actionscript 3 через AVM2 .
   • E4X , Який є новим підходом до синтаксичному аналізу XML.
   • Підтримка бінарних мережевих з'єднань.
   • Підтримка регулярних виразів і простору імен
   • Віртуальна машина ECMAScript 4 пожертвувана Фонду Mozilla і названа Tamarin.
  • Adobe Flash Player 9 Update 1 (версія 9.0.28.0, кодова назва Marvin ) (9 листопада 2006 [26] )
   • Підтримка повноекранного режиму [27]
  • Adobe Flash Lite 2.1 (Грудень 2006)
   • Запускається через платформу BREW
  • Adobe Flash Lite 3 (Анонсована в лютому 2007)
   • підтримка формату FLV
  • Adobe Flash Player 9 Update 2 (версія Mac / Windows 9.0.47.0 і Linux 9.0.48.0, кодова назва Hotblack) (11 червня 2007)
  • Adobe Flash Player 9 Update 3 (версія 9.0.115.0, кодову назву Moviestar або Frogstar) (Грудень 2007) [28]
   • H.264
   • AAC ( HE-AAC , AAC Main Profile, and AAC-LC)
   • Формат файлу мультимедіа ISO Base ( MPEG-4 Part 12)
  • Adobe Flash Player 10 32-bit (версії для Windows, Linux і Mac; кодову назву Astro) (15 жовтня 2008) [29]
   • 3D Ефекти
   • Різні фільтри і ефекти
   • Розширена схема розміщення тексту
   • Покращено API малювання
   • Поліпшення продуктивності візуалізації
   • медіа
  • Adobe Flash Player 10 64-bit Linux prerelease (16 грудня 2008) [30] Версії для Windows і Mac вийшли одночасно з реліз-версією для Linux.
  • Adobe Flash Lite 3.1 (Лютий 2009) [31]
  • Adobe Flash Lite 4 (2010)
   • Підтримка ActionScript 3.0
  • Adobe Flash Player 10 64-bit Preview 3 для Windows, Mac і Linux (30 листопада 2010) [32]
   • Рідна підтримка 64-бітових браузерів без необхідності використання nswrapper.
  • Adobe Flash Player 10 Update 1
  • Adobe Flash Player 10 Update 2
  • Adobe Flash Player 10 Update 3 (версія 10.3.181.14) (12 травня 2011) [33]
  • Adobe Flash Player 11 RC1 (версія 11.0.r1.129) (6 вересня 2011) [34]
   • У даній версії вперше здійснена повна підтримка 64-бітових систем і браузерів на ОС Linux , Mac OS , Windows
   • JPEG XR
  • Adobe Flash Player 11.1
  • Adobe Flash Player 11.2 (версія 11.2.202.235)
  • Adobe Flash Player 11.3 (версія 11.3.300.270) (4 серпня 2012)
  • Adobe Flash Player 11.4 (бета-версія 11.4.402.259 beta 2) (10 серпня 2012)
  • Adobe Flash Player Metro (11.3.372.94) (26 липня 2012)
   • Спеціальна версія для Internet Explorer 10 , Яка використовується з метою економії мобільних ресурсів в Metro-версії Windows 8 .
  • Adobe Flash Player 11.9 [35] [36] (8 жовтня 2013)
  • Adobe Flash Player 12 [37] [38] (14 січня 2014 року)
  • Adobe Flash Player 13 [39] [40] (8 квітня 2014 року)
  • Adobe Flash Player 14 [41] [42] (10 червня 2014 року)
  • Adobe Flash Player 15 [43] (9 вересня 2014 року)
  • Adobe Flash Player 16 [44] (9 грудня 2014 року)
  • Adobe Flash Player 17 [45] (12 березня 2015)
  • Adobe Flash Player 18 [46] (9 червня 2015)
  • Adobe Flash Player 19 [47] (21 вересня 2015)
  • Adobe Flash Player 20 [48] (8 грудня 2015)
  • Adobe Flash Player 21 [49] (10 березня 2016)
  • Adobe Flash Player 22 [50] (16 червня 2016)
  • Adobe Flash Player 23 [51] (13 вересня 2016)
  • Adobe Flash Player 24 [52] (13 грудня 2016)
  • Adobe Flash Player 25 [53] (14 березеня 2017)
  • Adobe Flash Player 26 [54] (13 червня 2017)
  • Adobe Flash Player 27 [55] (12 вересня 2017)
  • Adobe Flash Player 28 [56] (12 грудня 2017)

  Випущена під новим номером версія також регулярно оновлюється, наприклад, при усуненні помилок і вразливостей. Список актуальних версій і оновлень до них для різних платформ і браузерів можна знайти на сайті програми. [57]

  Версія Рік FutureSplash Animator 1996 Macromedia Flash 1 1996 Macromedia Flash 2 1997 Macromedia Flash 3 1998 Macromedia Flash 4 1999 Macromedia Flash 5 2000 Macromedia Flash MX (6) 2002 Macromedia Flash MX 2004 року (7) 2003р Macromedia Flash 8 2005 Adobe Flash CS3 (9) Professional 2007 Adobe Flash CS4 (10) Professional 2008 Adobe Flash Professional CS5 (11) 2010 Adobe Flash Professional CS5.5 (11.5) 2011 Adobe Flash Professional CS6 (12) 2012 Adobe Flash Professional CC (13) 2013 Adobe Flash Professional CC (2014 ) 2014 Adobe Flash Professional CC (2014.1) 2014 Adobe Flash Professional CC (2015) 2015 Adobe Animate CC (2015.1) 2016 Adobe Animate CC (2017) 2016 Adobe Animate CC (2018) 2017 Adobe Animate CC (2019) 2018

  • Офіційний навчальний курс Adobe Flash CS4 + CD . - М.: Ексмо , 2009. - 400 с. - ISBN 978-5-699-35343-9 . - ISBN 978-0-321-57382-7 .
  • Бурлаков, Михайло Вікторович. Adobe Flash CS3. Самовчитель. - М.: «Діалектика» , 2007. - 624 с. - ISBN 978-5-8459-1319-7 .
  • Пакнелл Ш., Хогг Б., Суонн К. Macromedia Flash 8 для професіоналів = Macromedia Flash Demystified / Шон Пакнелл, Брайан Хогг, Крейг Суонн. - М.: Вільямс , 2006. - 672 с. - ISBN 0-7357-1397-9 .
  • Блейк Б., Салін Д. Мультимедіа-дизайн в Flash 8 = How to Do Everything with Flash 8. - М.: НТ Пресс, 2008. - 592 с. - ISBN 978-5-477-00601-4 .

  Adobe Flash

  Цей термін має також інші значення див. Flash . Adobe Flash Цей термін має також інші значення див Тип Мультимедіа розробники Adobe Systems , раніше Macromedia написана на C ++ Операційна система Windows , MacOS
  Linux , Solaris , BlackBerry Tablet OS , Android (Тільки player) Остання версія 31.0.0.122 (9 жовтня 2018) читаються формати файлів Shockwave Flash, version 3 [D] , Shockwave Flash, version 5 [D] , Shockwave Flash, version 11 [D] , Shockwave Flash, version 15 [D] , Shockwave Flash, version 10 [D] , Shockwave Flash, version 6 [D] , Shockwave Flash, version 30 [D] , Shockwave Flash, version 34 [D] , Shockwave Flash, version 32 [D] , Shockwave Flash, version 33 [D] і Shockwave Flash, version 14 [D] Стан активну, кінець підтримки в 2020 Ліцензія Власницьке програмне забезпечення EULA сайт adobe.com/ru/products/fl... Adobe Flash на Вікісховища

  Adobe Flash (раніше Macromedia Flash, або просто Flash, по-російськи часто пишуть флеш або флеш) - мультимедійна платформа компанії Adobe Systems для створення веб-додатків або мультимедійних презентацій. Широко використовується для створення рекламних банерів , Анімації, ігор, а також відтворення на веб-сторінках відео-і аудіозаписів.

  Платформа включає в себе ряд засобів розробки, перш за все Adobe Animate і Adobe Flash Builder а також програму для відтворення flash-контенту - Adobe Flash Player, хоча flash-контент вміють відтворювати і багато плеєри сторонніх виробників. наприклад, SWF -файли можна переглядати за допомогою вільних плеєрів Gnash або swfdec , А FLV-файли відтворюються через мультимедійний програвач QuickTime і різні програвачі в UNIX-подібних системах при наявності відповідних плагінів.

  Adobe Flash дозволяє працювати з векторною, растровою і з тривимірною графікою, використовуючи при цьому графічний процесор , А також підтримує двонаправлену потокову трансляцію аудіо і відео. для КПК та інших мобільних пристроїв випущена спеціальна «полегшена» версія платформи Flash Lite , Функціональність якої обмежена в розрахунку на можливості мобільних пристроїв і їх операційних систем.

  Стандартним розширенням для скомпільованих flash-файлів (анімації, ігор та інтерактивних програм) є SWF [1] (S mall W eb F ormat; раніше розшифровувалося як S hock w ave F lash, що викликало плутанину з ShockWave ). Відеоролики в форматі Flash є файли з розширенням FLV або F4V (При цьому Flash в даному випадку використовується тільки як контейнер для відеозапису [2] ). Розширення FLA відповідає формату робочих файлів в середовищі розробки.

  Однак, коли цю програму використовують для роботи над анімацією, то цей тип анімації являє собою суміш комп'ютерної та мальованої анімації, при тому всі персонажі таких мультфільмів 2D формату.

  Flash-технології, або, як їх ще називають, технології інтерактивної веб-анімації , Були розроблені компанією Macromedia і об'єднали в собі безліч потужних технологічних рішень в області мультимедійного уявлення інформації . Орієнтація на векторну графіку в якості основного інструменту розробки flash-програм дозволила реалізувати всі базові елементи мультимедіа : Рух, звук і інтерактивність об'єктів. При цьому розмір виходять програм мінімальний і результат їх роботи не залежить від дозволу екрану у користувача - а це одні з основних вимог, що пред'являються до інтернет-проектам [3] .

  По суті, Flash Player представляє собою віртуальну машину , На якій виконується завантажений з Інтернету код flash-програми.

  В основі анімації в Flash лежить векторний морфинг , Тобто плавне «перетікання» одного ключового кадру в інший. Це дозволяє робити складні мультиплікаційні сцени, задаючи лише кілька ключових кадрів. Продуктивність Flash Player при відтворенні анімації в кілька разів перевищує продуктивність віртуальної машини JavaScript в браузерах, що підтримують попередній стандарт HTML5 [4] , Хоча в багато разів поступається додатків, які працюють взагалі без використання віртуальних машин.

  Flash використовує мову програмування ActionScript , заснований на ECMAScript .

  1 травня 2008 компанія Adobe оголосила про початок проекту Open Screen Project (Англ.) ( Веб-сайт проекту ). Мета проекту - створення загального програмного інтерфейсу для персонального комп'ютера, мобільних пристроїв і побутової електроніки, що означає однакове функціонування однієї програми під усіма перерахованими видами пристроїв. В рамках проекту:

  • Знімаються обмеження на використання специфікацій SWF і FLV / F4V.
  • Публікуються API для портування Adobe Flash Player на різні пристрої.

  На підтримку проекту і поширення платформи Flash на мобільних пристроях на даний момент виступило 58 компаній, серед яких AMD , ARM, Google , HTC , Intel , Motorola , Nokia , NVIDIA , QNX , Sony Ericsson і ін. [ Джерело не вказано 2888 днів ]

  Flash Player портований на мобільну платформу Android , Випущені мобільні пристрої з апаратним прискоренням flash-додатків (включаючи AIR-додатки).

  Деякі виробники ПЗ для мобільних пристроїв намагаються замінити або обмежити поширення Flash на свої нові мобільні платформи:

  У Flash Player реалізована можливість мультівещанія на прикладному рівні [5] .

  Технологія векторного морфінга застосовувалася задовго до Flash. У 1986 році була випущена програма Fantavision (Англ.), Яка використовувала цю технологію. У 1991 році на цій технології була випущена гра Another World , А двома роками пізніше - Flashback .

  Розробка Flash була розпочата компанією FutureWave, що створила пакет анімації FutureSplash Animator. У 1996 році FutureWave була придбана компанією Macromedia, яка перейменувала FutureSplash Animator в Flash. Під цим найменуванням платформа продовжує розвиватися і понині (хоча після того, як в 2005 році компанія Macromedia була поглинена Adobe [6] , Macromedia Flash став офіційно називатися Adobe Flash).

  Існують 3D движки, які використовують в якості основи Flash:

  • Papervision3D (Англ.) - найвідоміший Open Source движок. Векторна промальовування по трикутниках.
  • Away3D (Англ.) - створений Олександром Задорожним з Києва на основі проекту Papervision3D. В даний момент - провідний Open Source движок. Також векторна промальовування.
  • Sandy (Англ.) - у використанні ще простіше, ніж Papervision3D. Open Source. Також векторна промальовування.
  • FFilmation AS3 Flash Isometric Engine (Англ.) - ізометричний движок. Open Source.
  • Infinity 3D Engine - движок з динамічним BSP [7] . Розробляється ентузіастом з Санкт-Петербурга Олексієм Романовим.
  • Alternativa Platform - платформа для тривимірних ігор, що розробляється групою з Пермі. За флеш відповідає Антон Волков. Векторна промальовування по трикутниках. На цій платформі створена гра Танки онлайн . Включає графічний движок Alternativa3D 8 з підтримкою 3D API Molehill.
  • ZenBullets Flash Isometric 3D Game Engine - ізометрична ігрова платформа.

  До 2011 року продуктивність flash була недостатньою для відтворення складних 3D-сцен в реальному часі. Сцени виглядали значно менш детальними і правдоподібними, в порівнянні зі сценами, відображеними за допомогою сучасних 3D-движків, заснованих на інший технологічній платформі (як наприклад « Unreal Engine »). Це було пов'язано з тим, що колишні версії flash не дозволяли задіяти 3D-можливості сучасної відеокарти. Ситуація змінилася в кінці 2011 року, коли Adobe випустила flash 11 з підтримкою апаратного графічного прискорення. Це дає можливість малювати сцени з набагато більшою кількістю деталей і відображати високоякісні графічні ефекти, раніше недоступні через свою ресурсоємності. При цьому слід зазначити, що багато можливостей, реалізовані в найбільш сучасних відкритих, як і раніше залишаються недоступними для флеша. [ Джерело не вказано 2555 днів ]

  Android [ правити | правити код ]

  Adobe припинила випуск оновлень Flash Player для Android 10 вересня 2013 року. Був випущений Flash Player версії 11.1.111.73 для Android 2.x і 3.x, а також Flash Player версії 11.1.115.81 для Android 4.0.x. Ці релізи стали останніми оновленнями Flash Player для мобільної платформи Android. Хоча Adobe не рекомендує використовувати ці, вже застарілі версії, але їх можна встановити [8] і використовувати для відтворення Flash вмісту, навіть в більш сучасних версіях Android, наприклад Android P .

  Flash Player [ правити | правити код ]

  У липні 2017 року Adobe визнала технологію Flash Player застарілої, життєвий цикл буде завершений в кінці 2020 року, коли Adobe припинить підтримку і поширення Flash Player [9] . Adobe AIR продовжить розвиток і підтримку в подальшому для мобільних і настільних додатків. [10]

  Основний недолік flash-додатків - надмірне навантаження на центральний процесор, пов'язана з неефективністю віртуальної машини Flash Player. Хоча слід зазначити, що в деяких випадках має місце і недостатня оптимізація flash-додатків їх розробниками, використання так званих «генераторів» flash-додатків.

  Другий важливий недолік flash-додатків полягає в недостатньому контролі помилок, що призводить до частих відмов як самих додатків, так, в деяких випадках, і всього браузера. Можливість flash-додатків порушувати роботу всього браузера неодноразово викликала критику з боку розробників браузерів.

  Ще один недолік, характерний для всіх віртуальних машин, полягає в тому, що не завжди є можливість запустити flash-додаток, або це пов'язано з деякими труднощами. Наприклад, деякі користувачі або адміністратори відключають в настройках браузеров flash-контент, що пов'язано з економією системних ресурсів, позбавленням від набридливої ​​реклами і інформаційною безпекою (Наприклад, була виявлена ​​загроза перехоплення flash-додатком вмісту буфера обміну [11] ). Цей недолік робить технологію Flash менш універсальної і обмежує її застосування в веб-додатках критичної важливості.

  Четвертий важливий недолік полягає в тому, що використання Flash для розміщення текстової інформації ускладнює її індексування пошуковими системами. І хоча в принципі певна система індексування тексту всередині swf-файлів була створена і впроваджена Google і Yahoo! ще в 2008 році, але частка сайтів, цілком створених на Flash, залишається невеликою.

  Flash, що працюють в версії FlashPlayer меншою, ніж 11.2, не можуть використовувати праву кнопку миші, зарезервовану для налаштувань самого Flash.

  Як редактор, Adobe Flash CS5 не може конвертувати створені в ньому векторні зображення у формати іншого типу: .ai або .cdr , Що було б вкрай корисним.

  Додатково до всього, Adobe Flash Player має величезну кількість вразливостей.

  закритість [ правити | правити код ]

  Специфікація SWF версії 4 була відкрита, але опису наступних версій продавалися тільки з підпискою про нерозголошення, і їх було заборонено використовувати для створення програвачів Flash.

  У травні 2008 року Adobe Systems оголосила про відкриття специфікацій [ уточнити ] SWF і відео контейнера FLV для використання на значно більш м'яких умовах, як частина проекту «Open Screen Project», орієнтованого на створення загального середовища Flash на всіх пристроях.

  Рей Вальдес (Ray Valdes) з Gartner, Inc. вважає однією з причин відкриття специфікацій конкуренцію з боку Silverlight , Однак представник Adobe Дейв Макаллістер (Dave McAllister) заявив, що це не так.

  Однак запатентовані кодеки , Використовувані в FLV, належать не Adobe [12] , А завантажену специфікацію, в якій немає, наприклад, опису протоколу RTMP (20 січня 2009 Adobe оголосила, що опублікує його в першій половині 2009) [13] [14] , Не можна поширювати і переводити [1] . Flash Player залишається пропрієтарним, хоча Adobe обіцяла зробити використання його на мобільних платформах безкоштовним. Восени 2011 року компанія Adobe заявила про припинення підтримки мобільних платформ.

  Розробник вільного декодера Swfdec Бенджамін Отте (Benjamin Otte) написав, що у відкритій специфікації немає нічого, чого б ще не було відомо [15] завдяки зворотного розробці , Хоча офіційна специфікація може бути зрозуміліше для новачків і корисна при виникненні питань про легальність бібліотеки [16] . Про те ж говорять і розробники Gnash [17] . Вони також вважають можливою причиною цього часткового відкриття специфікацій успіхи вільних декодерів SWF і конкуруючого пропрієтарного формату Silverlight [18] .

  У лютому 2009 року компанія Adobe в рамках проекту Open Screen Project опублікувала інформацію про зняття обмежень на використання форматів SWF і FLV / F4V, а також протоколів AMF і Mobile Content Delivery Protocol.

  уразливості [ правити | правити код ]

  У реалізаціях Adobe Flash час від часу знаходять «діри», що дозволяють зловмисникам проводити різноманітні дії з системою [19] [20] [21] . Так, наприклад, в жовтні 2008 року була знайдена уразливість, що дозволяє дистанційно керувати веб-камерою і мікрофоном [22] .

  У жовтні 2015 року в плагіні Adobe Flash Player була знайдена уразливість, за допомогою якої шкідливе програмне забезпечення здатне вбудовуватися в протоколи програвача і проникати на комп'ютери жертв [23] . У липні 2015 була знайдена уразливість, через яку Firefox і Chrome на час відключили Flash, хоча його можна було включити на певному веб-сайті, але через кілька днів Flash включили.

  Google з 2016 року планує відключити підтримку Flash в своєму браузері Chrome [24] . Починаючи з версія 55, що вийшла 1 грудня 2016 року, flash відключений за замовчуванням для всіх сайтів [25] . Однак користувачі ще можуть вручну включити на конкретному сайті Flash плеєр.

  Прямим конкурентом Flash є технологія Silverlight від Microsoft . технологія Java-аплетів також є альтернативою Flash в веб-додатках, але значно поступається в надійності і простоті створення графіки та анімації.

  У браузерах окремі частини Flash можуть бути замінені за допомогою HTML5 , JavaScript AJAX ), SVG .

  порівняння Silverlight , Adobe Flash і HTML5 [ правити | правити код ]

  • FuturePecoraro Animator (1995)
   • попередник Flash
  • FutureSplash Animator (10 квітня 1996)
   • початкова версія Flash
  • Macromedia Flash Player 1 (18 грудня 1996)
  • Macromedia Flash Player 2 (18 червня 1997)
   • Перша версія з брендом Macromedia
   • Підтримка векторів і руху, деяких картинок і обмеженого аудіо.
  • Macromedia Flash Player 3 (31 травня 1998)
   • Додана прозорість, ліцензоване стиснення MP3
  • Macromedia Flash Player 4 (15 червня 1999)
  • Macromedia Flash Player 5 (24 серпня 2000)
  • Macromedia Flash Player 6 (версія 6.0.21.0, кодова назва Exorcist ) (15 березня 2002)
   • Підтримка Flash Remoting ( Action Message Format ) І Веб служб ( SOAP )
   • Підтримка потокових аудіо і відео ( RTMP )
   • Підтримка програм екранних зчитувачів для слабозорих людей через Microsoft Active Accessibility
   • Додані видеокодеки Sorenson Sparc Flash Video
  • Macromedia Flash Player 7 (версія 7.0.14.0, кодова назва Mojo ) (10 вересня 2003)
   • Підтримка прогресивного потокового аудіо і відео ( HTTP )
   • Підтримка ActionScript 2.0, і об'єктно-орієнтованого програмування для розробників
  • Macromedia Flash Player 8 (версія 8.0.22.0, кодова назва Maelstrom) (13 вересня 2005)
   • Підтримка зображень в GIF і PNG форматах
   • Новий відеокодек ( On2 ( англ. ) VP6 )
   • покращена продуктивність
   • Додані динамічні фільтри такі, як «розмиття» і «тінь»
   • Додана можливість завантаження / скачування файлів
   • Піксельний рендеринг тексту
   • Нові правила безпеки для запобігання небезпечних дій при виконанні
  • Macromedia Flash Lite 1.0 і 1.1
   • Засноване на Flash Player 4
   • Для мобільних пристроїв
  • Macromedia Flash Lite 2.0 (Грудень 2005)
   • Засноване на Flash Player 7
   • Для мобільних пристроїв
  • Adobe Flash Player 9 (версія 9.0.15.0, кодова назва Zaphod ) (22 червня 2006) попередня назва Flash Player 8.5
   • Новий скриптова движок ECMAScript, ActionScript Virtual Machine AVM2. AVM збережений для сумісності.
   • Actionscript 3 через AVM2 .
   • E4X , Який є новим підходом до синтаксичному аналізу XML.
   • Підтримка бінарних мережевих з'єднань.
   • Підтримка регулярних виразів і простору імен
   • Віртуальна машина ECMAScript 4 пожертвувана Фонду Mozilla і названа Tamarin.
  • Adobe Flash Player 9 Update 1 (версія 9.0.28.0, кодова назва Marvin ) (9 листопада 2006 [26] )
   • Підтримка повноекранного режиму [27]
  • Adobe Flash Lite 2.1 (Грудень 2006)
   • Запускається через платформу BREW
  • Adobe Flash Lite 3 (Анонсована в лютому 2007)
   • підтримка формату FLV
  • Adobe Flash Player 9 Update 2 (версія Mac / Windows 9.0.47.0 і Linux 9.0.48.0, кодова назва Hotblack) (11 червня 2007)
  • Adobe Flash Player 9 Update 3 (версія 9.0.115.0, кодову назву Moviestar або Frogstar) (Грудень 2007) [28]
   • H.264
   • AAC ( HE-AAC , AAC Main Profile, and AAC-LC)
   • Формат файлу мультимедіа ISO Base ( MPEG-4 Part 12)
  • Adobe Flash Player 10 32-bit (версії для Windows, Linux і Mac; кодову назву Astro) (15 жовтня 2008) [29]
   • 3D Ефекти
   • Різні фільтри і ефекти
   • Розширена схема розміщення тексту
   • Покращено API малювання
   • Поліпшення продуктивності візуалізації
   • медіа
  • Adobe Flash Player 10 64-bit Linux prerelease (16 грудня 2008) [30] Версії для Windows і Mac вийшли одночасно з реліз-версією для Linux.
  • Adobe Flash Lite 3.1 (Лютий 2009) [31]
  • Adobe Flash Lite 4 (2010)
   • Підтримка ActionScript 3.0
  • Adobe Flash Player 10 64-bit Preview 3 для Windows, Mac і Linux (30 листопада 2010) [32]
   • Рідна підтримка 64-бітових браузерів без необхідності використання nswrapper.
  • Adobe Flash Player 10 Update 1
  • Adobe Flash Player 10 Update 2
  • Adobe Flash Player 10 Update 3 (версія 10.3.181.14) (12 травня 2011) [33]
  • Adobe Flash Player 11 RC1 (версія 11.0.r1.129) (6 вересня 2011) [34]
   • У даній версії вперше здійснена повна підтримка 64-бітових систем і браузерів на ОС Linux , Mac OS , Windows
   • JPEG XR
  • Adobe Flash Player 11.1
  • Adobe Flash Player 11.2 (версія 11.2.202.235)
  • Adobe Flash Player 11.3 (версія 11.3.300.270) (4 серпня 2012)
  • Adobe Flash Player 11.4 (бета-версія 11.4.402.259 beta 2) (10 серпня 2012)
  • Adobe Flash Player Metro (11.3.372.94) (26 липня 2012)
   • Спеціальна версія для Internet Explorer 10 , Яка використовується з метою економії мобільних ресурсів в Metro-версії Windows 8 .
  • Adobe Flash Player 11.9 [35] [36] (8 жовтня 2013)
  • Adobe Flash Player 12 [37] [38] (14 січня 2014 року)
  • Adobe Flash Player 13 [39] [40] (8 квітня 2014 року)
  • Adobe Flash Player 14 [41] [42] (10 червня 2014 року)
  • Adobe Flash Player 15 [43] (9 вересня 2014 року)
  • Adobe Flash Player 16 [44] (9 грудня 2014 року)
  • Adobe Flash Player 17 [45] (12 березня 2015)
  • Adobe Flash Player 18 [46] (9 червня 2015)
  • Adobe Flash Player 19 [47] (21 вересня 2015)
  • Adobe Flash Player 20 [48] (8 грудня 2015)
  • Adobe Flash Player 21 [49] (10 березня 2016)
  • Adobe Flash Player 22 [50] (16 червня 2016)
  • Adobe Flash Player 23 [51] (13 вересня 2016)
  • Adobe Flash Player 24 [52] (13 грудня 2016)
  • Adobe Flash Player 25 [53] (14 березеня 2017)
  • Adobe Flash Player 26 [54] (13 червня 2017)
  • Adobe Flash Player 27 [55] (12 вересня 2017)
  • Adobe Flash Player 28 [56] (12 грудня 2017)

  Випущена під новим номером версія також регулярно оновлюється, наприклад, при усуненні помилок і вразливостей. Список актуальних версій і оновлень до них для різних платформ і браузерів можна знайти на сайті програми. [57]

  Версія Рік FutureSplash Animator 1996 Macromedia Flash 1 1996 Macromedia Flash 2 1997 Macromedia Flash 3 1998 Macromedia Flash 4 1999 Macromedia Flash 5 2000 Macromedia Flash MX (6) 2002 Macromedia Flash MX 2004 року (7) 2003р Macromedia Flash 8 2005 Adobe Flash CS3 (9) Professional 2007 Adobe Flash CS4 (10) Professional 2008 Adobe Flash Professional CS5 (11) 2010 Adobe Flash Professional CS5.5 (11.5) 2011 Adobe Flash Professional CS6 (12) 2012 Adobe Flash Professional CC (13) 2013 Adobe Flash Professional CC (2014 ) 2014 Adobe Flash Professional CC (2014.1) 2014 Adobe Flash Professional CC (2015) 2015 Adobe Animate CC (2015.1) 2016 Adobe Animate CC (2017) 2016 Adobe Animate CC (2018) 2017 Adobe Animate CC (2019) 2018

  • Офіційний навчальний курс Adobe Flash CS4 + CD . - М.: Ексмо , 2009. - 400 с. - ISBN 978-5-699-35343-9 . - ISBN 978-0-321-57382-7 .
  • Бурлаков, Михайло Вікторович. Adobe Flash CS3. Самовчитель. - М.: «Діалектика» , 2007. - 624 с. - ISBN 978-5-8459-1319-7 .
  • Пакнелл Ш., Хогг Б., Суонн К. Macromedia Flash 8 для професіоналів = Macromedia Flash Demystified / Шон Пакнелл, Брайан Хогг, Крейг Суонн. - М.: Вільямс , 2006. - 672 с. - ISBN 0-7357-1397-9 .
  • Блейк Б., Салін Д. Мультимедіа-дизайн в Flash 8 = How to Do Everything with Flash 8. - М.: НТ Пресс, 2008. - 592 с. - ISBN 978-5-477-00601-4 .

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»