Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Агентський договір: оптимізація податків

  1. Укладаємо агентський договір для оптимізації податків
  2. Податкова база агента - це сума доходу у вигляді винагороди
  3. Укладення агентського договору для оптимізації ПДВ

  Сфера застосування агентських договорів досить широка. В даний час агентські договори дуже часто застосовуються з метою оптимізації податків. Розглянемо, які податки можна знизити за допомогою агентського договору і наскільки це безпечно з податкової точки зору. Чи не викличе оптимізація податків через агентський договір претензій у податкових органів, іншими словами, "чи варта шкурка вичинки".

  Важливе в цій статті:

  • Як правильно укласти агентський договір з метою оптимізації податків
  • Що увійде в базу по ПДВ у агента
  • В якому випадку агент може не сплачувати ПДВ з винагороди

  Укладаємо агентський договір для оптимізації податків

  Згідно зі статтею 1005 ЦК РФ за агентським договором однією стороною є агент, інший - принципал. Принципал доручає агенту виконання певних дій, а агент зобов'язується їх виконати. За це принципал виплачує агенту винагороду. Що примітно, агент може виступати в конкретній операції або від свого імені, або від імені принципала, це необхідно прописати в договорі, проте всі витрати за договором принципал компенсує агенту.

  Цивільне законодавство в окремому положенні передбачає обов'язок принципала сплатити агенту винагороду в розмірі та в порядку, які встановлені в агентський договір (ст. 1006 ЦК РФ). А якщо порядок виплати винагороди в договорі не передбачено, принципал зобов'язаний виплачувати його протягом тижня з моменту подання йому агентом звіту за минулий період. У свою чергу, агент також зобов'язаний надавати принципалу звіти в процесі виконання агентського договору (ст. 1008 ЦК РФ).

  Важливо!

  При податкових перевірках необхідно надати документи, що підтверджують вибір контрагента. Зробити це за хвилину можна в сервісі " РНК: Перевірка контрагентів ". Введіть ІПН або назва компанії та роздрукуйте сформовані програмою документи.

  Введіть ІПН або назва компанії та роздрукуйте сформовані програмою документи

  Податкова база агента - це сума доходу у вигляді винагороди

  Компанії при здійсненні підприємницької діяльності в інтересах іншої особи на основі агентських договорів визначають податкову базу як суму доходу, отриману ними у вигляді винагороди (будь-яких інших доходів) при фактичному виконанні цього договору. Перш за все, це сума доходів, отримана в формі винагороди або додаткової вигоди, також це може бути сума перевищення між відшкодуванням витрат і фактично понесеними витратами. При цьому, податкова база визначається окремо по кожному виду доходів, щодо яких встановлено різні податкові ставки.

  Податкове законодавство дозволяє в деякій мірі оптимізувати податкову базу агента (п. 9 ст. 270 НК РФ). Так, при визначенні податкової бази не враховуються:

  • витрати у вигляді майна (включаючи грошові кошти), переданого агентом в зв'язку з виконанням зобов'язань за агентським договором;
  • витрати, вироблені агентом за принципала, якщо такі видатки не підлягають включенню в склад витрат агента і (чи) іншого повіреного відповідно до умов укладених договорів.

  Іншими словами, перед розрахунком податку необхідно відняти від винагороди (виключаючи ПДВ) ті витрати, які приймаються для цілей оподаткування, - зарплату співробітників, амортизаційні відрахування і т.д.

  Укладення агентського договору для оптимізації ПДВ

  Чи можна розглядати агентські послуги як спосіб відходу від податків? Насправді, є ряд випадків, коли агент може не обкладати отриманий дохід (винагороду) податком на додану вартість (п. 2 ст. 156 НК РФ). Наприклад, агент має право не обкладати винагороду податком, якщо воно отримано за допомогу в здачі в оренду приміщень іноземним громадянам, а також організаціям, акредитованим в Російській Федерації.

  Аналогічна ситуація і в разі, якщо винагороду отримано за допомогу в реалізації похоронних засобів, ритуальних послуг а також виконання робіт з виготовлення надгробних пам'ятників історії й оформленню могил. Нарешті, при реалізації виробів народних художніх промислів, винагорода агента також звільняється від ПДВ. Але варто зазначити, що такі "лазівки" давно відомі податківцям, тому в 2016 році під час податкової перевірки агентські угоди знаходяться під пильною увагою контролерів. У зв'язку з цим, використовувати агентство як спосіб відходу від податків - досить ризиковано, платнику податків варто зайвий раз оцінити необхідність в оптимізації податків таким способом.


   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»