Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Где купить переходник на фотоаппарат

   Я решила попробовать заработать в интернете на фотографиях, и приобрела хороший фотоаппарат. Спустя некоторое время я захотела снимать мелкие объекты, например песчинки песка или капельки воды. Но

   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Як найняти SEOшніка і не вбити компанію

  1. Який договір укладаємо
  2. За які послуги платить замовник
  3. гарантії
  4. А чи були послуги?
  5. проміжні звіти
  6. Чек-лист для перевірки вашого договору
  7. Кешбек - зайвий головний біль?
  8. Закон дозволив «останнє китайське попередження» для малого та середнього бізнесу
  9. Як московський ресторатор Річарда Бренсона переміг

  Укладати договір на просування сайту доводилося кожної компанії. Але на стадії узгодження угоди на договір рідко звертають увагу. Спочатку все більше говорять про позиції в пошукових системах і перспективи зростання, а на документи сил вже не залишається.

  Добре, якщо вам пощастить з підрядником, але якщо немає - розбирання можуть перетворитися на кошмар. І пов'язано це з тим, що визначити, які послуги надаються в рамках договору, ніхто не може. Навіть виконавець не завжди розуміє, що саме він буде робити. Замовник же зазвичай лише здогадується, а вже суд «гуглити» терміни точно не стане.

  Як найняти SEOшніка і не вбити компанію - розповідає юридична фірма «Зарцин, Янковський і партнери» .

  Який договір укладаємо

  Перш за все поговоримо про вид договора.Договор на просування може мати безліч назв: надання послуг, роботи по SEO -Просування, послуги з розкручування сайту і так далі. Фактично в усіх випадках полягає або договір надання послуг, або абонентський договір на ті ж послуги.

  Предмет договору надання послуг може бути, наприклад, таким:

  «Виконавець зобов'язується надавати послуги, а саме: здійснювати розкрутку в Пошукової системі по Ключовим словами на умовах, передбачених Договором та Додатками до Договору, а Замовник зобов'язується оплачувати надані послуги».

  Або таким:

  «Виконавець бере на себе зобов'язання надавати для Замовника послуги відповідно до узгодженого Сторонами Планом робіт з просування сайту (далі по тексту - Послуги), спрямовані на збільшення відвідуваності Інтернет-ресурсу (сайту) Замовника в мережі Інтернет, а Замовник зобов'язується прийняти та оплатити належним чином надані Виконавцем Послуги в порядку та строки, встановлені цим договором ».

  Так чи інакше, в договорі на надання послуг йдеться про будь-які конкретні послуги.

  Абонентський договір, укладений відповідно до ст. 429.4 ГК РФ, в якості предмета має дещо інше формулювання:

  «Замовник доручає, а Виконавець бере на себе зобов'язання в рамках абонентського обслуговування з надання послуг оптимізації Інтернет-ресурсів Замовника в пошукових системах, зазначених у Додатку № 1 до цього договору».

  Різниця між цими договорами дуже проста і очевидна: абонентський договір дозволяє вимагати абонентську плату безумовно за можливість використовувати послуги виконавця. А ось договір надання послуг передбачає оплату тільки в тому випадку, якщо послуги реально надані.

  Звичайно, абонентський договір зручний і більш безпечний для виконавця, а ось замовнику, навпаки, краще вибрати договір надання послуг.


  За які послуги платить замовник

  Труднощі укласти договір виникає вже на рівні предмета. Тут мало написати, що виконавець надає послуги. Потрібно визначити, що це за послуги і який порядок їх надання.

  Студії зазвичай використовують вкрай розпливчасті формулювання:

  • «Замовник доручає, а Виконавець бере на себе зобов'язання з підготовки до просування в пошукових системах« Яндекс »і Google сайту Замовника, що знаходиться по URL адресою www .___»;
  • «Розкрутку в Пошукової системі по Ключовим словами на умовах»;
  • «Послуги пошукової оптимізації інтернет-ресурсу Замовника в періоди і на умовах, що визначаються відповідними додатками до Договору».

  Людині непідготовленій зрозуміти, що конкретно входить в подібні послуги, просто неможливо.

  У деяких договорах конкретний перелік послуг взагалі віддається на відкуп виконавцю:

  «... Послуги по розкрутці можуть включати в себе (на розсуд Виконавця): аналітичну роботу, дослідження пошукових механізмів і алгоритмів ранжирування, моніторинг, зміна структури, дизайну, контенту сайту Замовника, реєстрацію сайту Замовника в каталогах, обмін посиланнями і ін.».

  Відповідно, коли виникає конфлікт з приводу якості послуг, він неминуче заходить у глухий кут, адже довести, наскільки якісно надані ці невизначені послуги, просто неможливо.

  Крім того, може виникнути ризик визнання такого договору недійсним, якщо сторони не погодили предмет договору. Немає предмету - немає договору!

  Виходом може стати тільки детальну розшифровку послуг, яку можна як включати в сам договір, так і виводити в додаток.

  Олексій Чуденко, СEO компанії Miracle Media, розповідає, що фактично входить в загадкові послуги з просування і оптимізації сайту:

  Олексій Чуденко,

  СEO Miracle Media

  Насправді нічого загадкового і немає. Все просування у більшості SEO-компаній зводиться до того, щоб створити на вашому сайті сторінки з ключовими словами, а після цього закупити посилань і загнати ваш сайт в топ-10. Але, завдяки новим алгоритмам, сьогодні ці панове відчувають колосальні проблеми з якістю послуг. Хоча, зізнатися чесно, я і сам раніше просував сайти таким чином.
  Вчора можна написати великий талмуд про те, що насправді входить в просування сайту, але ми поговоримо про основні моменти, які важливо відобразити в договорі. Отже:
  Крок 1. Підбір ключових слів, аналіз сайту замовника, аналіз сайтів конкурентів замовника - це перший етап, без якого неможливо надати послуги просування будь-якого сайту. На цьому етапі закладається фундамент, який визначає і структуру вашого сайту, і стратегію просування, і необхідну кількість текстів, і яка кількість ключових слів додавати на сайт. Результатом етапу повинен стати звіт, в якому буде міститися список сайтів конкурентів, їх основні параметри і технічне завдання на оптимізацію вашого сайту.
  Крок 2. Сама оптимізація - це, по-російськи, доопрацювання. Після аналізу потрібно привести сайт в порядок: подивитися, як у конкурентів, і зробити краще. А якщо краще не виходить, то хоча б на золоту серединку.
  Саме так більшість і робить: після аналізу проводять медіану, що є індикатором, на який потрібно орієнтуватися при оптимізації. Наприклад, після аналізу конкурентів за запитом «нерухомість в Туреччині» кількість ключових слів на яку просуває сторінці становить, в середньому, 6. А значить, і нам потрібно орієнтуватися на такий показник.
  Важливо уточнити у виконавця, хто буде здійснювати ці доопрацювання і скільки вони можуть коштувати, щоб у вас не виникло потім в рахунку на просування прихованих платежів.
  Крок 3. Після цього етапу вам теж повинні надати звіт. Термін самої оптимізації може залежати від безлічі факторів. Чим більше ключових слів ви просуваєте, тим більше часу потрібно і на аналіз, і на оптимізацію. Для списку з 50 ключових слів нескладних тематик (інтернет-магазин тканин, інтернет-магазин корейської косметики і так далі) в середньому потрібно 1,5 місяця, з яких тільки 2 тижні займає сам аналіз.
  Крок 4. Далі потрібно відстежувати динаміку, яка повинна бути в обов'язкових щомісячних звітах. У звіти, як правило, входить список ключових слів з поточною позицією на дату звіту.
  На даний момент це викликає деякі проблеми, тому що у замовника може бути одна позиція, а в звітах виконавця - інша. Найчастіше це пов'язано з тим, що виконавець використовує спеціальний XML-режим, в якому враховується «чиста пошукова видача», а замовник руками дивиться через браузер. Але позиції можуть відрізнятися у самого замовника з різних пристроїв, наприклад на телефоні у нього може бути 10 місце, а на комп'ютері - 4.
  Проте, незалежно від результату, ви завжди помітите динаміку. Якщо результат є, то позиції будуть рости, і це буде приносити пошуковий трафік. Його ви зможете побачити в системі статистики самостійно або попросивши у виконавця звіт про відвідуваність сайту.


  гарантії

  Метою просування, звичайно, є високі позиції сайту в пошукових системах. Але виконавці рідко готові давати будь-які гарантії на папері. Для замовника же важливо вказати цілі договори і гарантії досягнення цих цілей.

  Олексій Чуденко так говорить про гарантії (від імені виконавців):

  Олексій Чуденко,

  СEO компанії Miracle Media

  Ніяких гарантій в просуванні бути не може. Складно обіцяти те, що від тебе залежить лише побічно. Адже, крім замовника і виконавця, у нас є ще третя сторона - пошукова система, на яку виконавець може тільки впливати своїми діями. Тому, на мій погляд, гарантувати тут можна одне - виконання робіт, зазначених в договорі.
  Хоча, зізнаюся, я працював в компанії, яка надавала такі гарантії, але результат просування не влаштовував жодну, ні іншу сторону, в результаті чого такі відносини швидко закінчувалися. При цьому одні втратили час, а інші не заробили грошей. Прикро.
  Може бути і така гарантія: ви платите абонентський фікс, а зверху - вартість ключового слова. Дуже поширена схема на ринку, але у неї є один мінус: абонентка становить в середньому 30 тисяч рублів, і ви її заплатите незалежно від того, чи буде досягнутий якийсь результат.


  А чи були послуги?

  Що робити, якщо суперечка про якість послуг все-таки дійшов до суду? Так як договори укладаються вкрай загальні, єдиним доказом, яке надають виконавці, є статистика сайту (звіти про відвідуваність).

  Суди до таких доказів належать вельми критично. Один приклад:

  «... з представлених позивачем доказів неможливо визначити, чи були фактично надані послуги з пошукової оптимізації та просування сайту і в якому обсязі» (див. Докладніше Постанова по справі № А40-108107 / 2015 від 22.10.2015. 9-й ААС ).

  В іншій справі виконавець, щоб довести факт надання послуг, склав огляд трафіку, пошуковий трафік, таблиці популярних пошукових запитів, за якими користувач приходить на сайт, і джерел трафіку, звіти по пошуковому просуванню в пошукових системах «Яндекс» і Google , Звіти по пошукової оптимізації та просування сайту. Але суд, розглянувши ці документи, зазначив:

  «... з представлених документів неможливо визначити, чи була фактично надано позивачеві послуга з пошукової оптимізації та просування сайту і в якому обсязі» (див. Докладніше Постанова по справі № А13-2119 / 2012 на 27.08.2012. 14-й ААС ).


  проміжні звіти

  Щоб мінімізувати конфліктні ситуації, доцільно передбачити в договорі надання проміжних звітів, в яких розшифровується, які послуги фактично були надані.

  Щоб звіти не перетворилися на просту формальність, слід врахувати кілька моментів:

  • Затвердити в договорі форму звіту і спосіб його надання. В іншому випадку посилатися на неправильно оформлений звіт буде неможливо. Наприклад, в одній із справ суд окремо оцінив аргумент замовника щодо форми звіту:

  «... договором форма звіту не затверджена, тому заява Позивача про неповноту звітів є неправомірним» (див. Докладніше Постанова 13 ААС у справі № А26-2549 / 2015 від 22.12.2015).

  • Затвердити в договорі перелік відомостей, які повинні бути включені в звіт.

  Як показує судова практика, подібні умови, прописані в договорі, дозволяють виконавцю довести, що послуга була надана належним чином.

  Так, в одній із справ суд зазначив:

  «... щомісяця, протягом 5 (п'яти) робочих днів після закінчення звітного періоду представлявся звіт про надані послуги в електронній формі по електронній пошті позивача. Зазначені звіти містили номери позицій, займаних сайтом в Пошукової системі за узгодженими ключовими словами. У зв'язку з чим підтверджується, що послуги надані належним чином »(див. Докладніше Постанова 13 ААС у справі № А26-2549 / 2015 від 22.12.2015) .

  І на закінчення даруємо вам чек-лист для перевірки вашого договору на SEO. Сподіваємося, ви поставите в ньому 8 з 9 плюсів. Удачі вам і зростання пошукових позицій!

  Ще більше рад ви можете знайти тут.


  Чек-лист для перевірки вашого договору

  Чек-лист для перевірки вашого договору

  Натисніть, щоб збільшити (в новому вікні)

  Матеріали по темі:

  Кешбек - зайвий головний біль?

  Навіщо стартапам офшори?

  Закон дозволив «останнє китайське попередження» для малого та середнього бізнесу

  Що таке «розумні контракти» - або як законно вкрасти $ 50 млн

  Як московський ресторатор Річарда Бренсона переміг

  Як взяти кредит і не потрапити в пастку

  Знайшли друкарську помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl + Enter

  А чи були послуги?
  Що робити, якщо суперечка про якість послуг все-таки дійшов до суду?
  Навіщо стартапам офшори?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»