Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Як налаштувати "Бітрікс" для SEO

  1. Чи є у «Бітрікс» переваги для просування в пошуку
  2. Недоліки Бітрікс для пошукового просування
  3. Системні вимоги та швидкодія
  4. кешування
  5. Вбудовані сервіси та модулі «Бітрікс»
  6. оптимізація коду
  7. Вбудовані можливості оптимізації і використання CDN
  8. мікророзмітки
  9. Модуль «SEO-оптимізація»
  10. формування метатегов
  11. Сторонні рішення з «Маркетплейс Бітрікс»
  12. висновок
  13. Віктор Петров

  1С-Бітрікс на сьогодні - одна з найпопулярніших систем управління контентом (CMS). Її використовують для створення інтернет-магазинів, корпоративних сайтів і навіть інформаційних ресурсів. Пошукова оптимізація сайтів на «Бітрікс» має ряд особливостей, які треба обов'язково враховувати при проектуванні і просуванні сайту.

  Чи є у «Бітрікс» переваги для просування в пошуку

  Маркетологи «Бітрікс» і їх партнери створили міф про те, що сайти на «Бітрікс» ранжуються краще, ніж сайти на безкоштовних CMS. Нібито, пошукові системи бачать, що в сайт вкладені чималі бюджети, оскільки «Бітрікс» - пропріетарна система управління контентом, і цей факт дає сайту якісь бонуси в ранжируванні.

  Це не правда. Теоретично можна угледіти непрямий зв'язок: якщо ви не шкодуєте грошей на CMS, ви напевно вкладетеся і в просування сайту. Але сам по собі факт, що ви використовуєте платний «Бітрікс», ніяких переваг в ранжируванні не дає. Навпаки, вам доведеться вкластися в інтеграцію тих функціональних можливостей, які в інших CMS або є спочатку, або налаштовуються в два кліка. У разі «Бітрікс» вам майже завжди знадобиться допомога розробника і додаткові вкладення грошей.

  Якщо ви тільки плануєте замовити сайт на «Бітрікс» , Майте на увазі: для розвитку сайту вам знадобиться технічна підтримка досвідченого розробника.

  Явною перевагою «Бітрікс» я вважаю можливість шаблонізірованія метатегов. У величезному каталозі інтернет-магазину можна за п'ять хвилин налаштувати висновок title і description з урахуванням назви товару і його властивостей. Те ж стосується шаблону заголовків і alt для зображень.

  Те ж стосується шаблону заголовків і alt для зображень

  Дуже зручно реалізована робота з sitemap. xml і robots. txt, але про це - нижче.

  Недоліки Бітрікс для пошукового просування

  • Динамічні сторінки. «Розумні» фільтри каталогу 1С-Бітрікс дозволяють користувачеві гранично точно вибрати товар, вибравши доступні параметри (бренд, колір, розмір, ціну, країну-виробник і т. Д.). Але, на жаль, згенерувати до такої сторінці унікальні метатеги не вийде, і оптимізатори найчастіше змушені закривати їх від пошукових систем. Дублі динамічних сторінок - мабуть, найсерйозніша проблема, пов'язана з SEO-просуванням інтернет-магазинів на Бітрікс.
  • Висока ресурсомісткість. На жаль, вимоги до хостингу у цій CMS дуже високі. Вам знадобиться потужний хостинг, оптимізований для Бітрікс, в ідеалі потрібно брати VPS. А це не тільки бюджети для оплати хостингу, вам доведеться оплачувати послуги тлумачного системного адміністратора, який вміє працювати з серверами.
  • Проблеми на рівні ядра. На практиці ця закрита для простих смертних область обертається повною непередбачуваністю в роботі. Ви накотили черговий апдейт - і у вас відвалилися картинки в каталозі. Або синхронізація з 1С. Або ще щось. Ось для цього вам потрібна постійна технічна підтримка-інхауси і оплачена ліцензія: без звернення до саппорт в роботі з Бітрікс буде складно.

  А тепер - докладніше за всіма пунктами.

  Системні вимоги та швидкодія

  вибір хостингу

  Для того, щоб сайт на «1С-Бітрікс» працював швидко, вам знадобиться відповідний хостинг, оптимізований для цієї CMS. Точні параметри можна визначити тільки після прогнозування трафіку, в залежності від певного ринку і безлічі інших чинників. Якщо розрахунковий трафік на ваш сайт становить не більше сотні сеансів на добу, можна використовувати звичайний віртуальний хостинг. Для високонавантаженого інтернет-магазину з безліччю інтегрованих сервісів, системою фільтрації та безліччю звернень до бази даних варто розгортати сайт на VDS (виділений віртуальний сервер). Ледве повзає сайт, якому не вистачає системних ресурсів - це погані поведінкові фактори і зниження конверсії.

  кешування

  Крім виділених тільки під ваш сайт серверних ресурсів, вам знадобиться налаштувати систему кешування і гранично скоротити число запитів до бази даних. Для цього також знадобиться участь системного адміністратора і розробника, своїми руками або натисненням однієї кнопки в панелі управління хостингу ви цього не зробите.

  Сайт повинен зберігати працездатність для всіх користувачів (анонімних і зареєстрованих) з включеними механізмами «кешування компонентів» і «керований кеш» на сторінці «Налаштування - Налаштування продукту - Автокешірованіе». Для окремих компонентів кешування можна включити або відключити незалежно.

  Гнучкі настройки кешування в Бітрікс спрощують роботу з сайтом

  Щоб кешувати проміжні дані в розробляється коді, треба використовувати клас Бітрікс CPhpCache.

  Багато власників сайтів лякаються шкали швидкодії в своїй адмінки, яка б показала, що сайт працює повільно або дуже повільно. Не варто лякатися завчасно: ця шкала використовує якісь середні дані, отримані від зовнішніх мобільних пристроїв, що звертаються до сайту. Величина статистичної вибірки даних невідома, як і географічне розташування тестових пристроїв. Можливо, що ваші відвідувачі не відчувають проблем з швидкодією, на відміну від цих тестових клієнтів.

  Вбудовані сервіси та модулі «Бітрікс»

  Залежно від версії «Бітрікс», на сайт може бути інтегровано і запущено безліч модулів, доповнень і сервісів, потрібних і непотрібних. Якщо у вас є проблеми з швидкодією, доручіть веб-майстру оцінити, чи потрібні всі ці модулі і чи можна відключити непотрібні. Наприклад, модуль веб-аналітики, інтеграція з соцмережами, форум і т. Д. На жаль, не кожен модуль «Бітрікс» можна просто так відключити, деякі з них пов'язані з іншими, необхідними для роботи модулями.

  На жаль, не кожен модуль «Бітрікс» можна просто так відключити, деякі з них пов'язані з іншими, необхідними для роботи модулями

  Залежно від редакції Бітрікс, власник ліцензії отримує набір модулів. Деякі з них не потрібні, але видалити їх не завжди можливо

  Як мінімум, не рекомендую підключати модуль «Веб-аналітика»: він серйозно збільшує навантаження на сервер, а дані його не відрізняються точністю. Якщо ви не використовуєте дані вбудованої веб-аналітики для аналізу трафіку - вимкніть модуль. Якщо вам потрібна система аналітики, що працює на стороні сервера, зверніть увагу на сторонні сервіси. У більшості ж випадків досить уже традиційних Google Analytics і Яндекс-Метрики.

  оптимізація коду

  На відміну від багатьох інших систем управління контентом (на зразок WordPress) де практично будь-яке завдання вирішується установкою плагінів, які залишають надлишок майже незнищенного сміття в коді, шаблони «1С-Бітрікс» можуть і повинні бути оптимізовані:

  • Все css і javascript, за винятком скриптів систем аналітики і коду, що генерується самим «Бітрікс», треба винести в зовнішні файли. В іншому випадку ви збільшите вагу сторінки і збільшите співвідношення html / текст, що в перспективі може негативно позначитися на здатності пошукових роботів розуміти зміст сторінок і сайту в цілому.
  • Кількість шаблонів і компонентів повинно бути гранично зменшено. Повторювані фрагменти також треба винести в зовнішні файли і підключати як включається область.
  • Довільний код PHP на сторінках повинен бути оформлений або у вигляді компонента, або у вигляді включається області.

  Вбудовані можливості оптимізації і використання CDN

  Можна включити об'єднання файлів css і javascript. З досвіду можу сказати, що це дає деякий приріст швидкодії за рахунок скорочення кількості звернень до сервера, а також за рахунок спрощення процесів кешування. Але, зрозуміло, «літати» від цього сайт не почне.

  Вбудовану можливість використання CDN використовувати я не рекомендую: в порівнянні з справжніми CDN цей сервіс 1С-Бітрікс працює погано, і може навіть гальмувати завантаження. Будь-які закономірності тут не виявлено, протестуйте цю можливість самостійно, на своєму сайті.

  мікророзмітки

  Вбудованих модулів для інтеграції мікророзмітки в актуальних редакціях «1С-Бітрікс» немає. Який би спрямованості не був ваш сайт, вам знадобиться інтегрувати на сайт мікророзмітки декількох основних типів:

  • Товарну (якщо мова про інтернет-магазині ")
  • Контентну (якщо мова про інформаційний ресурс)
  • «Хлібні крихти» (для будь-якого типу сайту)
  • Інформацію про організацію та персоналії.

  Реалізувати це можна за допомогою Schema.org. А ось для того, щоб ваші відвідувачі могли в один клік поділитися даними про сторінці в соцмережах, треба інтегрувати розмітку формату OpenGraph. Така розмітка на увазі стандартизований сниппет із зображенням, заголовком і посиланням на сторінку-джерело, короткий зміст сторінки (анонс).

  Можете замовити інтеграцію розробнику, це займе пару годин його часу, можете налаштувати мікророзмітки за допомогою Google Tag Manager (цей варіант гірше), можна пошукати відповідне рішення на маркетплейсе «Бітрікс». Вибір рішення - за вами.

  Модуль «SEO-оптимізація»

  Модуль SEO-оптимізації розроблявся за участю фахівців «Ашманов і партнери»: вони консультували розробників і тестували роботу. Модуль включає в себе налаштування robots. txt і sitemap.xml. На відміну від багатьох вбудованих модулів пошукової оптимізації в інших системах управління контентом, в «1С-Бітрікс» він реалізований дійсно добре. Користувач може прямо в інтерфейсі адміністративної частини вибрати всі необхідні налаштування, не редагуючи файли на сервері за допомогою FTP і не використовуючи стороннє ПО для генерації карти сайту.

  Користувач може прямо в інтерфейсі адміністративної частини вибрати всі необхідні налаштування, не редагуючи файли на сервері за допомогою FTP і не використовуючи стороннє ПО для генерації карти сайту

  Для настройки robots. txt в Бітрікс передбачені всі необхідні засоби, включаючи базовий набір директив для роботів

  В інструменті редагування файлу robots. txt зручно реалізована правка директив для обраних пошукових систем і навіть для окремих роботів. Редактор простий, можливостей у нього не багато, але розуміючи, що ви хочете закрити від індексації, а що дозволити, з інтерфейсом ви впораєтеся.

  Що потрібно закривати:

  • Системні папки
  • Сторінки з фільтрацією
  • списки порівняння
  • Пошук по сайту
  • URL з параметрами
  • службові сторінки

  Решта залежить від вашого шаблону і структури сайту.

  Для стандартних випадків пропонується генерація robots. txt в один клік з базовими стандартними настройками. Скористайтеся цією можливістю в якості формування стартового шаблону.

  Карта сайту sitemap. xml налаштовується також дуже просто: можете вибрати файли, Інфоблоки, і просто зняти галочки з непотрібних, щоб в карту сайту вони не виводилися. Великий недолік: динамічні сторінки, що формуються «розумним фільтром», в карту сайту не потраплять.

  формування метатегов

  Ця функціональна можливість добре реалізована на рівні «з коробки». У стандартних Інфоблоки ви можете задати шаблони, що формують тайтли, метаописания, ключові слова, alt для зображень. Можна задати навіть можливість для перейменування Кешована зображень (зазвичай «Бітрікс» надає їм абсолютно нечитабельним назви, що не дуже добре для оптимізації).

  Нижче ви можете ознайомитися зі списком можливостей виведення метатегов вручну або за допомогою кодів і функцій.

  1. Ручне заповнення полів title, description і keywords. Якщо ви не хочете використовувати шаблонні конструкції, можете прописати їх для заданого розділу або сторінки вручну.
  2. Використовувати спеціальні конструкції в фігурних дужках, всередині потрібно спочатку писати знак одно, приклад {= this.Name}. Є зарезервовані слова:
   • this - поточний елемент. Приклад: {= this.Code} - символьний код елемента.
   • parent - батьківська секція. Приклад: {= parent.PreviewText} - текст анонса батьківського розділу
   • sections - батьківські секції починаючи з верхнього рівня. Приклад: {= this.sections.name} - Назви батьківських розділів.
   • iblock - інфоблок поточного елемента або розділу. Приклад: {= iblock.PreviewText} - опис Інфоблоки.
   • property - властивість.
  3. Дані торгового каталогу (доступні в редакції вище, ніж «Малий бізнес»):
   • catalog.sku.property.COLOR - властивість торгового пропозиції 'Колір'. Приклад: {= distinct this.catalog.sku.property.COLOR}.
   • catalog.sku.price.BASE - ціни торгових пропозицій типу 'BASE'. Приклад: {= min this.catalog.sku.price.BASE}.
   • catalog.weight - вага товару. Приклад: {= this.catalog.weight}.
   • catalog.measure - одиниця виміру товару. Приклад: {= this.catalog.measure}.
   • store - склади. Приклад: {= concat catalog. store «,«}.
  4. функції:
   • lower - призведе значення до нижнього регістру. Приклад: {= lower this.Name}
   • upper - призведе значення до верхнього регістру. Приклад: {= upper this.Name}
   • limit - обмежити елементи по разделителю. Приклад: {= limit {= this.PreviewText} «.» 2} залишити текст до другої точки, починаючи з початку.
   • concat - задається роздільник і кілька рядків об'єднуються через роздільник. Приклад: {= concat this.sections.name «/«} - все назви батьківських розділів будуть з'єднані за допомогою слеша. На виході 'Одяг / Куртки / Зимові ".
   • min - знаходить мінімальний елемент. Приклад: {= min this.catalog.sku.price.BASE}.
   • max - знаходить максимальний елемент. Приклад: {= max this.catalog.sku.price.BASE}.
   • distinct - залишить тільки значення без повторення (унікальні).
   • translit - транслітерація значення. Приклад: {= translit this.Name}

  За допомогою таких кодів і функцій можна налаштувати висновок унікальних і інформативних метатегов для інтернет-магазину або каталогу будь-якого обсягу буквально за кілька хвилин.

  Можливість використання цих кодів і функцій може бути обмежена використовуваним шаблоном або настройками метатегов. Якщо щось не працює - зверніться до своєї технічної підтримки або в техпідтримку «1С-Бітрікс».

  Сторонні рішення з «Маркетплейс Бітрікс»

  Як це часто буває, сторонні рішення, особливо платні, можуть істотно спростити роботу і додати функціональні можливості. Для 1С-Бітрікс це теж працює: на його маркетплейсе можна знайти відмінні модулі, з якими налаштувати ваш інтернет-магазин для пошукової оптимізації буде набагато простіше.

  Приклад. Не секрет, що основний спосіб просування інтернет-магазинів для Яндекс - це додавання нових категорій за допомогою тегування сторінок. Таким чином можна зібрати багато низькочастотного і дуже конверсійного трафіку. Наприклад, ви продаєте сорочки. Єдиний лістинг «Сорочки» багато трафіку не принесе, потрібно створювати підкатегорії: за розмірами, по брендам, по тканинах, за стилями, за кольором. Таким чином, асортимент магазину істотно розширюється без додавання карток товару, а відвідувачеві магазину набагато зручніше шукати потрібне.

  Зручну систему фільтрації, яка генерує додаткові листинги без дублювання контенту, можна реалізувати і засобами самого «Бітрікс», але як уже було сказано вище - для цього вам знадобиться досвідчений розробник. А SEO-фахівця, який відповідає за просування інтернет-магазину, ще доведеться серйозно попрацювати над унікалізації метатегов і текстів, знайти способи приховати непотрібне і т. Д. За допомогою готових платних розробок можна скоротити витрати на розробку і час на настройку тегованих сторінок, а час - ті ж гроші, якщо мова йде про SEO.

  Якщо ви зацікавлені в оптимізації робіт по SEO та бюджетів на просування інтернет-магазинів на платформі «Бітрікс» - подивіться готові рішення на «Маркетплейс». Вони коштують грошей, але вигода від їх використання набагато більше витрат.

  Мені не платять за рекламу, тому посилань на такі модулі я не даю. Ви без зусиль знайдете потрібний самостійно. Поки подивіться приклад: зростання позицій в Яндекс за місяць після інтеграції такого рішення (було додано 50 посадочних сторінок з унікальними URL, метатегами і заголовками рівня h1, ніяких інших правок).

  висновок

  Як ви встигли помітити, всі рекомендації по оптимізації CMS «1С-Бітрікс» носять переважно технічний характер і огляд «вшитих» можливостей цієї системи. З огляду на основні нюанси, ви без праці налаштуєте систему, готову до просування. Але не варто забувати, що SEO не обмежується технічними аспектами. Корисний користувачам оптимізований контент, продуманий інтерфейс і грамотна робота з посиланнями і соцмережами дозволять вам добитися успіху в просуванні ваших товарів і послуг в найкоротші терміни.

  Віктор Петров

  Інтернет маркетолог

  SEO-спеціаліст. Особливу увагу приділяю технічної оптимізації сайту, семантиці та текстовим факторів ранжирування.


   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»