Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Где купить переходник на фотоаппарат

   Я решила попробовать заработать в интернете на фотографиях, и приобрела хороший фотоаппарат. Спустя некоторое время я захотела снимать мелкие объекты, например песчинки песка или капельки воды. Но

   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Як прискорити роботу Windows 7: апаратне прискорення, розгін оперативної пам'яті та інше + відео

  1. Чому падає продуктивність Windows 7
  2. апаратні проблеми
  3. Перевіряємо роботу відеокарти
  4. Оновлюємо драйвери відеокарти
  5. включаємо прискорення
  6. Розгін роботи операційної системи
  7. Видалення програм
  8. Відключення зайвих служб Windows 7
  9. Список системних служб, які можна відключити (таблиця)
  10. Видалення програм, автоматично запускаються при завантаженні
  11. Обмеження числа одночасно працюючих програм
  12. Вимкнення візуальних ефектів
  13. Налаштування системних звуків
  14. Оптимізація роботи жорсткий диск
  15. Дефрагментація жорсткого диска
  16. Чистка жорсткого диска
  17. Додавання пам'яті
  18. Перевірка на віруси
  19. Налаштування BIOS для максимальної швидкості роботи комп'ютера
  20. Windows ReadyBoost
  21. Інші Способи оптімізації
  22. Оновлення Windows 7
  23. Налаштування пріоритетів процесів
  24. Прискорення завантаження за допомогою підключення всіх процесорів
  25. Сторонні програми: чистка оперативної пам'яті, видалення вірусів та інше
  26. CCleaner
  27. PC Decrapifier
  28. Відео: як розігнати Windows 7 на ноутбуці

  Налаштування комп'ютера і операційної системи далеко не завжди спрямовані на найбільшу продуктивність апаратних і програмних компонентів. Виробники і користувачі часто жертвують швидкодією для зниження навантаження на процесор і оперативну пам'ять, збільшення терміну служби батареї і підвищення стабільності роботи. Крім того, значна частина ресурсів відволікається на зручність роботи: графічний інтерфейс, автозавантаження, другорядні служби. Розглянемо, за допомогою яких дій можна прискорити роботу Windows 7.

  Чому падає продуктивність Windows 7

  Причин, за якими Windows 7 починає працювати повільніше, ніж очікує користувач, може бути багато, оскільки швидкодія комп'ютера визначається і апаратної, і програмної складовими.

  апаратні проблеми

  • Поломки. Знос планок оперативної пам'яті, збійні сектори на жорсткому диску, перегрів процесора через погану термопасти або запиленості і тому подібні причини ведуть до зниження продуктивності «залізної» частини комп'ютера. Головною ознакою поломки є різка зміна поведінки комп'ютера без видимих зовнішніх причин.
  • Недостатні характеристики. Мінімальні вимоги до комп'ютера, зазначені виробником програмного забезпечення, означають можливість запуску програми, але не хорошого швидкодії. Слабка відеокарта, недостатній обсяг або швидкість оперативної пам'яті, повільний жорсткий диск або мала частота процесора призводять до «задумі» ресурсоємних завдань.

  програмні

  • Економічні настройки. Система, налаштована на економію витрат електроенергії, навмисно знижує продуктивність центрального процесора. Для збільшення швидкості роботи досить правильно налаштувати комп'ютер.
  • Перевантаженість оперативної пам'яті. Навіть достатній обсяг фізичної пам'яті може перетворитися в її дефіцит при необдуманої завантаженні безлічі додатків одночасно або зайвих служб Windows 7. Догляд за оперативною пам'яттю є одним з найважливіших факторів продуктивності.
  • Неефективний витрата продуктивності. Значні ресурси процесора відволікаються на зручність роботи користувача: графічні та відеоефекти, звуковий супровід, робота з декількома моніторами і так далі. Якщо відмовитися від частини з них, то звільнилася потужність можна використовувати для вирішення основних завдань.
  • Програми-паразити. Шкідливі або шпигунські програми, рекламні, даремні і настирливі додатки, встановлені виробником, активно витрачають ресурси комп'ютера в своїх цілях. Все зайве і шкідливе необхідно видаляти регулярно.
  • Недолік місця на жорсткому диску. Windows 7 чутлива до наявності вільного дискового простору, тому перевантаженість накопичувача, його засміченість і фрагментація змушують систему відволікати частину обчислювальних потужностей на другорядні завдання. Догляд за ПЗУ надзвичайно важливий для швидкодії.

  апаратне прискорення

  Графічна система в сучасному комп'ютері стала настільки значущою, що для неї виділено окремий блок: відеокарта, що представляє собою спеціалізовану многопроцессорную систему, і відеопам'ять, відокремлена на фізичному рівні від основної оперативної. Призначення цього компонента полягає в знятті частини навантаження з ЦП при роботі з комп'ютерною графікою і відтворенні відео. За замовчуванням Windows 7 не задіює відеокарту в інших цілях, проте це можна виправити. Використання відеокарти комп'ютера або іншого спеціального обладнання для зняття частини навантаження з центрального процесора називається апаратним прискоренням.

  Перевіряємо роботу відеокарти

  Цей крок необхідний, якщо відеокарта встановлена ​​на комп'ютер недавно, проте зростання продуктивності не помічено, або є сумніви в її коректної роботи. У будь-якому випадку шкоди від додаткової перевірки не буде. Windows 7 має вбудовану систему оцінки продуктивності найважливіших компонентів. Логічно чекати, що потужна відеокарта буде мати високі показники. Якщо це так, то проблем з апаратним прискоренням бути не повинно, а інакше потрібно буде знайти і усунути причину.

  Натискаємо клавіші Win (з фірмовим значком Windows, зазвичай розташована між Ctrl і Alt) і Pause / Break (одна з трьох службових клавіш, зазвичай знаходиться поруч з PrintScreen). Відкривається вікно «Система», в середній частині якого виділена числова оцінка продуктивності Windows.

  Поруч з оцінкою знаходиться активна напис «Індекс продуктивності Windows». Якщо ж індекс в поточній конфігурації комп'ютера, не обчислювався, напис буде говорити: «Потрібно оновити індекс продуктивності для цього комп'ютера». У будь-якому випадку натискаємо її за допомогою мишки і переходимо в наступне вікно.

  Для розрахунку зведеного індексу продуктивності Windows 7 проводить випробування кожного компонента на завданнях з граничним навантаженням. В результаті визначається п'ять окремих оцінок, а зведеним вважається найменша за принципом «вузького місця».

  Якщо відеокарта не функціонує належним чином або після установки тест ще не проводився, система присвоїть їй найменшу оцінку з можливих - 1.0 і повідомить про необхідність запустити тестування.

  Якщо оцінка проводилася, але результат залишився як і раніше 1.0, швидше за все, проблема в програмному забезпеченні відеокарти. Потрібно оновити драйвери.

  Оновлюємо драйвери відеокарти

  Натискаємо екранну кнопку «Пуск» і в рядку пошуку набираємо «Диспетчер пристроїв».

  Натискаємо екранну кнопку «Пуск» і в рядку пошуку набираємо «Диспетчер пристроїв»

  Потрібний рядок зверху

  Windows 7 покаже активну рядок «Диспетчер пристроїв», перейшовши по якій ми побачимо однойменне вікно зі списком всіх встановлених апаратних компонентів.

  Нас цікавлять «Відеоадаптери». Розкривши відповідну вкладку, виявляємо встановлені відеокарти, включаючи інформацію, що цікавить нас. Відкриваємо на ній контекстне меню.

  Шукана опція знаходиться зверху, вибираємо "Оновити драйвери ...»

  Із запропонованих варіантів вибираємо «Автоматичний пошук оновлених драйверів», після чого Windows 7 самостійно зробить пошук і установку актуальних оновлень. Другий варіант буде корисний, якщо потрібні драйвери заздалегідь збережені на комп'ютері або є на диску.

  Оновлення драйвера також буде вирішенням проблеми, якщо замість відеокарти буде показаний значок з написом «Стандартний VGA графічний адаптер». Це означає, що було встановлено програмне забезпечення, що підтримує мінімальну продуктивність. Якщо ж встановленої відеокарти взагалі немає у вкладці «Відеоадаптери», то, швидше за все, вона знаходиться у вкладці «Інші пристрої», позначена як «Неопізнане 3D пристрій». Оновлення драйвера допоможе системі розпізнати пристрій і задіяти його ресурси потужності.

  включаємо прискорення

  Натискаємо екранну кнопку «Пуск» і в рядку пошуку набираємо «Налаштування екрану». У результатах пошуку переходимо на однойменну закладку.

  Під сплив вікні з регулюваннями параметрів монітора знаходимо опцію «Додаткові параметри» і переходимо по ній.

  Віконце властивостей монітора організовано у вигляді декількох вкладок. Переходимо на одну з них з ім'ям «Діагностика». В основній частині вкладки знаходиться всього одна кнопка «Змінити параметри». Якщо вона не підсвічена, то, швидше за все, відеокарта не володіє достатньою потужністю для апаратного прискорення.

  Якщо ж відеокарта володіє достатньою продуктивністю, і драйвери були успішно оновлені, то кнопка буде активною. Натиснувши її, переходимо у вікно із зображеним «движком». Повзунок слід перемістити в крайнє праве положення, після чого натиснути «ОК». Зміни вступлять в силу після перезавантаження.

  Апаратне прискорення, як правило, не буде доступним, якщо на комп'ютері встановлена інтегрована або слабка відеокарта.

  Розгін роботи операційної системи

  Операційна система може показати набагато кращу продуктивність, якщо очистити комп'ютер від зайвих програм і файлів, а наявні потужності задіяти в повному обсязі.

  Видалення програм

  Комп'ютер засмічується різними шляхами. На новий пристрій виробник встановлює свої додатки, в тому числі і дуже нав'язливі. За договором з рекламодавцями тим же шляхом потрапляє безліч «пробних», «лімітованих» і «обмежених» версій комерційних продуктів, єдиним призначенням яких є привернути увагу користувача до платної версії. Безкоштовні корисні утиліти часто непомітно нав'язують «браузери за замовчуванням» та інші неприємні доповнення. Користувач для вирішення сьогочасної завдання може інсталювати програму, яка йому не знадобиться ще дуже довго. Поступово велика кількість зайвих програм стає проблемою, нераціональним витрачанням дискового простору і додатковим навантаженням на ОЗУ.

  Щоб позбутися від зайвих програм, використовуємо власні інструменти Windows 7. У рядку пошуку набираємо «програми та компоненти», натискаємо на однойменну активну рядок в результатах.

  В основній частині відкрився в повноекранному режимі міститься повний список встановлених додатків, який слід ретельно вивчити і скласти перелік для видалення. При цьому слід дотримуватися основного правила: не потрібно видаляти невідомі програми, поки не розібралися з їх призначенням. Крім того, для мінімізації ризиків варто зберегти призначені для користувача дані.

  Для видалення потрібно виділити програму мишею в списку. Відразу ж після цього на екрані з'являється кілька кнопок, включаючи «Видалити». Кількома по ній мишкою.

  Система просить підтвердити наш намір. Непохитно вибираємо «Так».

  Послідовно проходячи по складеним раніше списку, видаляємо зайві програми тим же способом. Якщо наша «зачистка» була масштабною, то краще перезавантажити комп'ютер, а потім провести дефрагментацію жорсткого диска.

  Відключення зайвих служб Windows 7

  Windows 7 є великим і універсальним пакетом програм і утиліт різного призначення. Багато з них не приносять користі для домашнього комп'ютера, але при цьому вони займають частину пам'яті і додатково навантажують комп'ютер. Відключимо деякі з них.

  Список системних служб, які можна відключити (таблиця)

  СлужбаЧому можна прибрати

  KtmRm для координатора розподілених транзакцій Мережева служба, не потрібна під час відсутності мережі. Автономні файли Агент політики IPSec Адаптивна регулювання яскравості Корисна для економії батареї тільки при наявності датчика світла. Брандмауер Windows Можна прибрати, якщо встановлений антивірус. Браузер комп'ютерів Мережева служба, не потрібна під час відсутності мережі. Допоміжна служба IP На домашньому комп'ютері марна. Вторинний вхід в систему Необхідно відключити з міркувань безпеки. Диспетчер друку Служба потрібна тільки при наявності принтера. Доступ до HID-пристроїв Служба потрібна тільки при наявності підключених через USB-порти пристроїв. Захисник Windows Можна прибрати, якщо встановлений антивірус. Клієнт відстеження зв'язків, що змінилися Служба не потрібна звичайному користувачеві. Модулі ключів IPsec для обміну ключами в Інтернеті і протоколу IP з перевіркою достовірності Служба не потрібна звичайному користувачеві. Модуль підтримки NetBIOS Мережева служба, не потрібна під час відсутності мережі. Виявлення SSDP Служба потрібна тільки при наявності підключених по протоколу SSDP пристроїв. Краще відключити з міркувань безпеки. Основні служби модуля TPM Служба потрібна тільки при наявності пристроїв контролю на основі чіпів TMP або BitLocker. Пошук Windows (Windows Search) Потрібна лише при дуже активному пошуку на комп'ютері. Батьківський контроль (Parental Control) Не корисна служба. Сервер Мережева служба, не потрібна під час відсутності мережі. Служба вводу планшетного ПК Служба потрібна тільки при наявності пристроїв рукописного введення. Служба завантаження зображень Windows (WIA) Служба потрібна тільки при використанні цифрових фотоапаратів і сканерів. Служба підтримки Bluetooth Служба потрібна тільки при підключенні пристроїв по Bluetooth. Служба реєстрації помилок «Windows» Служба не потрібна звичайному користувачеві. Смарт-карта Служба потрібна тільки при наявності пристроїв контролю на основі смарт-карти. Віддалений реєстр Служба не потрібна звичайному користувачеві. Краще видалити з міркувань безпеки. Факс Служба потрібна тільки при використанні комп'ютера в якості факсу.

  Натискаємо поєднання кнопок Win + R, набираємо команду msconfig, потім «ОК».

  В викликаному вікні «Конфігурація системи» вибираємо закладку «Служби» зі списком системних служб.

  Для нашої мети потрібно прибрати мітку біля назви служби. Зачищаємо список.

  Залишається вибрати кнопку «ОК». Оскільки зміни вступлять в силу тільки після перезавантаження, закриваємо всі активні вікна і перезавантажуємо комп'ютер.

  Видалення програм, автоматично запускаються при завантаженні

  Деякими програмами ми користуємося рідко, проте вони наполегливо завантажуються без нашої участі при кожному запуску системи. Швидше за все, вони знаходяться в списку автозавантаження, тому Windows 7 завантажує їх в оперативну пам'ять на початку своєї роботи. Антивіруси, поштові агенти, часто використовувані додатки і повинні бути загружаеми автоматично, це економить час. А більшу частину решти програм, не рахуючи системних, прибираємо.

  Для редагування списку автозавантаження скористаємося вже знайомої нам Зміною комп'ютера. Натискаємо Win + R, набираємо команду msconfig, але на цей раз переходимо на вкладку «Автозавантаження».

  Уважно вивчаємо список завантажуються при старті системи програм. Чи не чіпаємо ті, авторами яких є Microsoft, Intel і виробники комп'ютера, а інших оцінюємо на предмет необхідності їх постійного знаходження в пам'яті. Щоб прибрати програму, досить зняти позначку зліва від її назви. Ця процедура не зачіпає сам додаток, а лише забороняє Windows 7 запускати його самостійно, без команди користувача. Зміни вступлять в силу після перезавантаження системи.

  Обмеження числа одночасно працюючих програм

  Багатозадачність - одне з найбільших переваг Windows 7. Однак користуватися цією можливістю потрібно з поміркованістю. Кожна працююча програма або вкладка в браузері забирає додатковий обсяг оперативної пам'яті. Навіть «згорнуте», але не закрите додаток навантажує комп'ютер.

  Іноді система починає працювати значно швидше після простого дії - закриття зайвих вікон і завершення роботи вже непотрібних програм.

  Вимкнення візуальних ефектів

  Значного збільшення продуктивності можна досягти за рахунок зниження зручності Windows 7. Візуальні ефекти і інтерфейс Aero віднімають чималу частку потужності процесора і відеокарти.

  Тепер в рядку пошуку набираємо «Система». Переходимо на однойменну активну рядок.

  У лівій частині (вже знайомого нам) вікна знаходиться шукана стрічка «Додаткові параметри системи». Переходимо по ній.

  У «Властивості системи» вибираємо закладку «Додатково» і натискаємо на верхню кнопку «Параметри», що відноситься до характеристики «Швидкодія».

  Невелике вікно «Параметри швидкодії» теж побудовано у вигляді декількох вкладок. Переходимо на «Візуальні ефекти».

  Список візуальних ефектів займає основну частину вкладки. Опис інтуїтивно зрозуміле, так що залишається тільки вибрати, від яких ефектів відмовитися, і зняти мітку зліва від їх назви. Потім натискаємо «Застосувати» і «ОК». Інтерфейс стане трохи більш аскетичним, але навантаження на процесор зменшиться.

  Ще один спосіб вивільнити додаткові ресурси за рахунок краси - відмовитися від фірмового інтерфейсу Windows Aero Theme, замінивши його напівпрозорі вікна на класичні з більш ранніх версій Windows. На цей раз в рядку пошуку, що з'явилася після натискання на кнопку «Пуск», набираємо «Персоналізація» і переходимо на відповідну активну рядок.

  Що з'явилося вікно надає можливість вибрати одну з наявних тем оформлення або створити свою. Якщо наше рішення відмовитися від Aero не змінилося, вибираємо одну з тем, зібраних в області «Базові (спрощені) теми і теми з високою контрастністю». Наприклад, «Класична».

  Windows 7 відразу переходить на нову тему, навіть не вимагаючи підтвердження. Інтерфейс спростився, але програми будуть працювати швидше.

  Налаштування системних звуків

  Деяку економію продуктивності можна отримати за рахунок відключення системних звуків, тобто різних звукових сповіщень, які супроводжують системні події. Для цього знову викликаємо вікно «Виконати» за допомогою поєднання Win + R, а в рядку введення набираємо команду mmsys.cpl, після чого натискаємо «ОК».

  У відкритому невеликому вікні «Звук» переходимо на вкладку з не дуже оригінальною назвою «Звуки». Вона призначена для вибору однієї з існуючих звукових схем або створення нової для системних подій. Нас цікавить схема, в якій все відбувається без звуку, тому в випадаючому списку «Звукова схема» вибираємо «Без звуку».

  Залишилося натиснути «Застосувати» і «ОК».

  Оптимізація роботи жорсткий диск

  Прискореного Копіювання та переміщення файлів

  Для мінімізації ОБСЯГИ переданої информации розробник Windows 7 впроваділі в систему технологію «Віддалене різніцеве стіск». Перш ніж пересилати при копіюванні файл, система визначає різницю між відправляється і приймається об'єктом, а потім здійснює операцію. З одного боку, це економить трафік, особливо при копіюванні, наприклад, наступних версій баз даних або документів. А з іншого, технологія гальмує безпосередню передачу даних.

  Якщо у користувача немає постійної потреби передавати значні масиви даних, має сенс заборонити Windows 7 застосовувати цю технологію, що дасть деякий приріст швидкодії і прискорить копіювання та переміщення окремих файлів. Для цього завдання вже відомим нам способом викликаємо вікно «Програми та засоби». У лівій частині цього вікна знаходиться вкладка «Включення або відключення компонентів Windows», переходимо по ній на однойменне вікно.

  Тепер в списку утиліт системи потрібно знайти рядок «Віддалене різницеве ​​стиск».

  Знімаємо позначку зліва від назви служби, після чого натискаємо екранну кнопку «ОК».

  Дефрагментація жорсткого диска

  Дані на жорсткому диску розміщуються блоками в вільних секторах, які часто розкидані по всьому дискового простору. В результаті при читанні великих файлів втрачається деякий час на перехід від одного блоку до іншого, помітне навіть неозброєним оком. Для того щоб знову зібрати файли в єдиний масив даних і прискорити роботу накопичувача, застосовується процедура дефрагментації диска.

  Натискаємо екранну кнопку «Пуск» і в рядку введення набираємо «Дефрагментація диска», після чого переходимо по активній рядку з аналогічною назвою.

  У вікні, в середній частині можна побачити список всіх логічних дисків, а також кнопки управління процесом дефрагментації. Екранна кнопка «Аналізувати диск» дозволяє уточнити розмір проблеми по кожному накопичувача а «Дефрагментація диска» негайно запускає процедуру.

  Чим більше обсяг накопичувача та менше на ньому вільного місця, тим довше триває дефрагментація. Тому має сенс запускати її у вільний час, наприклад, на ніч або в перерві роботи. За допомогою кнопки «Налаштувати розклад» можна задати періодичність і час проведення процедури, щоб не забувати про неї надовго.

  Чистка жорсткого диска

  Швидкість роботи Windows 7 значно падає, якщо на жорсткому диску недостатньо місця. Система використовує накопичувач для зберігання тимчасових файлів, віртуальної пам'яті, налаштувань і в інших цілях. Тому видалення зайвої інформації, очищення кошика і підтримання постійного рекомендованого системою вільного простору дасть додатковий приріст швидкодії.

  Додавання пам'яті

  Можна фізично збільшити можливості апаратної частини комп'ютера, що збільшить продуктивність, хоча і потребують деяких матеріальних витрат. На жаль, виробники ноутбуків не дають тієї свободи покупцеві, яку мають власники настільних комп'ютерів. Як правило, наростити можна лише оперативну пам'ять та дисковий простір.

  Якщо на комп'ютері встановлена ​​32-бітна Windows 7, то оптимальним обсягом оперативної пам'яті буде 3 Гб. Збільшувати більше марно: система не зможе використовувати додаткові гігабайти. Краще перевстановити систему на 64-бітну версію, для якої 4 Гб є мінімальним обсягом для повноцінної роботи. Оперативну пам'ять краще міняти в майстерні. Крім обсягу, важливо знати і фізичні характеристики планок, в тому числі їх швидкість.

  Найкращі результати у швидкодії жорсткого диска дасть заміна традиційного «вінчестера» на твердотільний SSD-накопичувач. Це рішення дороге, тому як компроміс можна поставити невеликий твердотільний диск для роботи Windows 7, а основну призначену для користувача інформацію зберігати на традиційному, більш дешевому і об'ємному магнітному пристрої.

  Перевірка на віруси

  Шкідливі програми не тільки сповільнюють роботу системи, використовуючи її ресурси в своїх цілях, але і можуть привести до втрати даних і блокування роботи комп'ютера. Тому обов'язково слід встановити хорошу антивірусний захист з актуальними базами сигнатур.

  Налаштування BIOS для максимальної швидкості роботи комп'ютера

  BIOS (базова система введення-виведення) забезпечує роботу комп'ютера і запуск програм, в тому числі Windows 7. Звичайний користувач бачить результати її роботи в короткий період між включенням і початком завантаження системи. Досвідчений користувач може налаштувати деякі параметри BIOS для збільшення продуктивності.

  Увійти в настройки BIOS можна, включивши живлення комп'ютера і натиснувши під час появи перших текстових рядків на екрані клавіші «Del» або F2. Відразу запам'ятаємо спосіб повернути всі налаштування, якщо в результаті наших дій комп'ютер не зможе нормально працювати (таке можливо): в налаштуваннях BIOS вибираємо Load SETUP Defaults і перезавантажуємося.

  Деякі параметри BIOS, які можна поміняти для збільшення продуктивності:

  • CPU Level 1 Cache, CPU Level 2 Cache. Відповідають за використання кеша першого і другого рівня, важливі параметри для швидкодії процесора. Повинні бути включені.
  • Boot Up System Speed. Параметр швидкості процесора і частоти системної шини. Повинен бути в змозі High.
  • Cache Timing Control. Визначає швидкість читання кеша другого рівня. Повинен бути Fast (Turbo).
  • DRAM Frequency. Визначає швидкість роботи планок оперативної пам'яті, вказується виробником на упаковці. Встановлюємо точне значення, якщо воно відоме, в іншому випадку Auto.
  • SDRAM Cycle Length. Важливий для загальної продуктивності параметр. Встановлюємо 2 (якщо пам'ять досить швидка).
  • RAS-to-CAS Delay. Також важливий для продуктивності. Встановлюємо значення 2.
  • SDRAM RAS Precharge Time. Визначає часовий інтервал перезарядки комірок пам'яті. Встановлюємо 2.
  • Optimization Method. Встановлює швидкість обміну даних з ОЗУ. Зазвичай визначається перебором починаючи з найбільшого значення.
  • Quick Power on Self Test (або Quick Boot). Дозволяє відключити перевірку апаратних компонентів комп'ютера при завантаженні для прискорення початку роботи. Включаємо його.
  • Boot Up Floppy Seek. Відповідає за пошук дискети при початку роботи. Не корисна функція, тому відключаємо.

  Невірна настройка BIOS може привести до відмови роботи комп'ютера, в цьому випадку необхідно негайно повернути настройки за замовчуванням. Це можна зробити за допомогою Load SETUP Defaults (в меню BIOS) або фізично: вийняти батарейку з системної плати на дві хвилини, після чого повернути її на місце.

  Windows ReadyBoost

  Windows 7 має спеціальну технологію використання зовнішньої флеш-пам'яті для збільшення швидкодії системи, яка названа ReadyBoost. Сенс її полягає в резервуванні деякого об'єму вільного місця на більш швидкому зовнішньому носії, наприклад, USB-флешці, і використанні його для зберігання тимчасових файлів. Для включення ReadyBoost потрібно вставити флешку в USB-порт, натиснути на назву флешки правою кнопкою мишки. У контекстному меню вибираємо «Властивості».

  У вікні «Властивості» переходимо на вкладку ReadyBoost, в якій встановлюємо маркер на «Надавати цей пристрій для технології ReadyBoost» і задаємо розмір виділяється простору.

  Функція ReadyBoost не принесе користі, якщо на комп'ютері встановлено швидкий SSD-накопичувач.

  Інші Способи оптімізації

  регулярна перезавантаження

  Періодична перезавантаження очищає оперативну пам'ять від завислих процесів і сміття, активізує внесені зміни в автозавантаженні, нейтралізує випадкові збої системи. Необхідно здійснювати перезавантаження хоча б один раз в тиждень, а краще ще частіше.

  Оновлення Windows 7

  Накопичені помилки Windows 7 можна усувати, регулярно оновлюючи систему. Це можна зробити, скориставшись точкою відновлення або заново встановивши Windows 7 з інсталяційного пакету.

  Налаштування пріоритетів процесів

  Windows 7 дає можливість змінювати пріоритет завдань, виділяючи більше ресурсів комп'ютера на найбільш важливі процеси для користувача. Це не дає загального приросту продуктивності, але може значно прискорити виконання одних завдань за рахунок інших.

  Викликаємо «Диспетчер завдань» за допомогою поєднання Ctrl + Shift + Esc і переходимо на вкладку «Процеси».

  Знаходимо в списку потрібний процес і натискаємо по ньому правою кнопкою мишки. У контекстному меню вибираємо пункт «Пріоритет» і відкриваємо його.

  Переставляємо перемикач на «Високий» і підтверджуємо свій вибір. Тепер цей процес стане отримувати більше ресурсів комп'ютера. Якщо в цьому ж меню натиснути пункт «Поставити відповідність», то можна задати кількість процесорів, задіяних для роботи того ж процесу. Не завжди зрозуміло, які саме процеси відповідають запущеному додатку. Щоб це з'ясувати, чи достатньо в «Диспетчері завдань» на вкладці «Додатки» вибрати потрібну програму і в контекстному меню, що відкривається правою кнопкою миші, вибрати останній пункт «Перейти до процесу».

  Прискорення завантаження за допомогою підключення всіх процесорів

  Завантаження системи можна прискорити, змусивши з самого початку використовувати всі наявні процесори. Для цього потрібно викликати «Конфігурацію системи» за допомогою вікна «Виконати» і команди msconfig. На цей раз переходимо на вкладку «Завантаження».

  У невеликому віконці «Додаткові параметри завантаження» ставимо мітку на «Число процесорів», після чого в списку вибираємо максимальне число. Следующая системи повинна пройти швидше.

  Сторонні програми: чистка оперативної пам'яті, видалення вірусів та інше

  Програми по оптимізації роботи Windows 7 мають свою спеціалізацію. Одні рятують систему від помилок реєстру, очищають автозагрузку і допомагають прибрати зайві програми, інші вичищають комп'ютер від програм-паразитів, треті знижують витрату оперативної пам'яті.

  CCleaner

  Відмінний безкоштовний пакет для очищення комп'ютера від усього зайвого. Видаляє тимчасові файли, створювані системою і основними браузерами, чистить і дефрагментує диск. Додаток містить утиліти для редагування автозавантаження, деінсталяції програм, а також для загального аналізу системи на предмет зайвих файлів.

  Потужна утиліта Advanced SystemCare навіть в урізаному безкоштовному варіанті може значно розігнати систему. Додаток містить вбудовану систему аналізу і усунення проблем, включно з очищенням оперативної пам'яті і жорсткого диска, а також ремонт реєстру.

  PC Decrapifier

  Проста безкоштовна програма, яка не потребує установки на диск, спеціалізується на пошуку і видалення «паразитів» - непотрібних додатків, які додаються в рекламних цілях виробниками програмного і апаратного забезпечення. PC Decrapifier працює за принципом антивіруса: звіряється з постійно поповнюється базою імен програм-паразитів і шукає їх на комп'ютері. Виявлені показує користувачеві і пропонує видалити.

  Відео: як розігнати Windows 7 на ноутбуці

  Швидкодію Windows 7 визначається поєднанням апаратної потужності і настройки комп'ютера. Не завжди кращим рішенням стає закупівля сучасних комплектуючих: тонка настройка Windows може принести відчутну користь без зайвих витрат.

  Оцініть статтю: поділіться з друзями!


   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»