Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
  Новости

  Як провести комплексний аналіз конкурентів

  1. Методологія
  2. контрольні списки
  3. оцінка
  4. Чек-лист аналізу конкурентів
  5. контент
  6. Аудиторія: залученість і розшарювання
  7. Призначений для користувача досвід
  8. висновок

  Ми збільшуємо відвідуваність і позиції у видачі. Ви отримуєте продажу і платите тільки за реальний результат, тільки за цільові переходи з пошукових систем

  Ви отримуєте продажу і платите тільки за реальний результат, тільки за цільові переходи з пошукових систем

  Щоб обійти конкурентів, важливо знати, як вони працюють і що роблять для просування свого сайту. Як провести комплексний аналіз конкурентів розповіла Зі Хоффман Джонс в своєму матеріалі для блогу MOZ.

  «Нам потрібно більше посилань!» «Я читав, що призначений для користувача досвід (UX) - найважливіше в SEO, тому ми повинні зосередитися виключно на тестуванні UX». «Нам просто потрібно більше ключових слів в статтях».

  Якщо ви упустили четвертак на темному тротуарі, хіба ви підете шукати втрачену монету в інший квартал, в якому світло є? Очевидно, що ні. Але багато маркетологів мислять тунельно, коли вирішують, на чому сфокусувати свої зусилля.

  Я поділюся з вами чекліст, який дозволить порівняти ваш сайт з конкурентами, визначити сильні і слабкі сторони вашого ресурсу, а також виявити потенційні можливості, засновані на факторах ранжирування. Провівши аналіз ви зможете більш раціонально розподілити бюджет і зусилля, які ви і ваша команда вкладаєте в просування. Але сам по собі аналіз не є розпорядчим. Він служить лише для того, щоб визначити межі можливостей ваших конкурентів.

  Методологія

  вибір конкурентів

  Перш ніж ви почнете аналіз, вам потрібно визначити шість брендів, з якими ви збираєтеся порівнювати свій ресурс. Це повинні бути ваші конкуренти по пошуковому запиту і декілька бізнес-опонентів. Щоб ідентифікувати конкурентів в пошуку, скористайтеся сервісами SEMRush або Searchmetrics. З їх допомогою ви отримаєте точні дані, які підвищать ефективність вашого аналізу.

  контрольні списки

  На кожному сайті вам потрібно вибрати п'ять URL-адрес. Це буде ваш контрольний список. Складаючи перелік сторінок, які ви будете переглядати і оцінювати у відповідність з елементами конкурентного аналізу, обов'язково включите в нього наступне:

  • Домашня сторінка.
  • Дві сторінки з товарами.
  • Сторінка, на якій розміщують новинний або інформаційний контент.

  Щоб порівняння було справедливим, зіставляйте сторінки, які виконують одну й ту ж функцію на сайті: товарні з товарними, новинні з новинними і тд.

  оцінка

  Параметри оцінки для кожного елемента контрольного списку варіюються від нуля до чотирьох і визначаються щодо продуктивності кожного учасника. Це означає, що два бали - середня оцінка в даній категорії.

  Наприклад, якщо у кожного елемента контрольного списку є один унікальний тег H1 на сторінці, то всі учасники отримують по два бали за технічну оптимізацію H1. Однак, якщо Вам хтось продає будь-яка з нижчеперелічених вимог, тоді він отримує один бал, якщо обидві вимоги - нуль балів:

  • Одна або кілька сторінок в контрольному списку містить більше одного тега H1.
  • Теги H1 дублюються з інших сторінок ресурсу.

  Чек-лист аналізу конкурентів

  Платформа (технічна оптимізація)

  Оптимізовано теги Title і H1. Цей параметр відноситься до технічного SEO, а не до його письмовою якості. Оцініть вибрані сторінки на основі наступних критеріїв:

  • Сторінка має тільки один H1 і тайтл.
  • Тайтл і H1 коректні і розміщені в призначених для них місцях.
  • У тайтл і в H1 немає сторонніх тегів: відсутні теги span і вбудований CSS.

  Внутрішні посилання дозволяють проіндексувати контент. Крім посилань в навігації і нижньому колонтитулі сайту, проаналізуйте внутрішні витікаючі посилання на сторінках з контрольного списку. Це дозволить перевірити, чи дійсно домени конкурентів розміщують на сторінках посилання з що виявляється, індексовані контентом. Щоб дізнатися, чи є сторінки індексованими, скористайтеся плагіном від Chrome.

  Щоб отримати 2 або більше балів, сторінки учасників повинні:

  • Створити 200 кодів стану (HTTP).
  • Мати не більше 300 вихідних посилань на сторінку (включаючи посилання навігації і нижнього колонтитула).

  Представлена схема розмітки. використовуючи Google Structured Data Testing Tool , Перевірте, чи є сторінки розмітки на сайті конкурентів. Щоб отримати отримати оцінку «2» схема повинна бути оформлена без помилок.

  Якість схеми важливо, і завдяки йому сайт може отримати 3 або 4 бали. Елементи, які необхідно враховувати:

  • Загальна маркування організації або сайту на кожній сторінці вибірки.
  • Індивідуальна розмітка для кожної конкретної сторінки: категорії «Блог» або «Стаття» для редакційного контенту, категорії товарів на сторінці інтернет-магазину і тд.

  На сайті є розділ, призначений спеціально для розміщення свіжого контенту. Це може бути блог сайту або розділ новин. Якщо такий розділ відсутній - нуль балів, якщо він є - два бали. На оцінку також впливають такі нюанси:

  • Чи складно користувачеві знайти розділ.
  • Чи зрозуміло призначення цього розділу.
  • Скільки всього таких розділів на сайті: один або більше.

  На сайті відсутні очевидні помилки в технічній оптимізації. На додаток до перерахованих вище пунктах, я раджу провести аналіз на наявність технічних помилок. Це можна зробити за допомогою сервісів від Chrome: Page Insights і Redirect Path .

  контент

  Теги Title редакційно оптимізовані. Навіть якщо Title оптимізований технічно, він може бути неякісним з точки зору написання. Параметри для оцінки:

  • Немає дубльованих тайтлів.
  • Довжина не більше 80 символів.
  • Тайтл відображає зміст статті.
  • Тайтл включає в себе доменне ім'я ресурсу.

  Теги H1 редакційно оптимізовані. Ті ж правила, які відносяться до тайтла, можна застосовувати і до тегам H1. Перегляньте кожну обрану сторінку і проаналізуйте заголовки:

  • Унікальний тег H1 на кожній сторінці.
  • H1 відрізняється від тайтла.
  • H1 відображає зміст сторінки.

  Внутрішні посилання пов'язані з органічним контентом. Проаналізуйте посилання в навігації, нижньому колонтитулі і в самому тексті. Перевірте, щоб посилання вказували на сторінки з пов'язаною тематикою. Ось ще кілька рекомендацій по оцінці:

  • Шукайте посилання на інформаційні сторінки: інструкції, керівництва, дослідження.
  • У внутрішніх посиланнях має бути присутня прогресія, пов'язана з тематикою сторінок.
  • Чи не враховуйте при оцінці посилання на сторінки сервісів, товарів, послуг і електронні підписки.
  • Переконайтеся, що ресурс не використовує одну і ту ж внутрішню посилання на декількох сторінках.

  З приводу останнього пункту можу сказати, що дублювання внутрішніх посилань не є однозначно поганою ідеєю. При оцінці орієнтуйтеся на конкретний випадок і власну думку.

  На сайті представлений відповідний інформаційний контент. Ось що означає даний пункт:

  • Контент відповідає тематиці вашого бізнесу (приклад: SEO-студія пише про способи оптимізації, сайт салону краси містить статті про актуальні зачісках, манікюр і тд.)
  • Вміст сайту не містить занадто багато суб'єктивних оцінок і реклами власних послуг і товарів. (приклад: SEO-студія склала список кращих агентств для просування сайтів і включила в цей список себе, у користувача в цьому випадку виникнуть сумніви в об'єктивності інформації, і він може втратити довіру до ресурсу).

  Якість контенту. Досить спірне і суб'єктивний параметр, так як вам доведеться спиратися лише на власну думку:

  • Якщо це інформаційні статті, вони повинна бути досить об'ємними. Хоча в деяких випадках стислість - не перешкода, так що орієнтуйтеся по ситуації.
  • Зміст статей цікаво і корисно для аудиторії.
  • Статті грамотно написані і оформлені.
  • Контент є унікальним.

  Якість графічних і відеофайлів. Також дуже суб'єктивний параметр, тому при оцінці порівнюйте сайти один з одним і будьте максимально чесні:

  • Дозвіл: зображення повинні бути чіткими, а відео бажано розміщувати в HD якості.
  • Унікальність: на сайті не повинно бути картинок і відео, дивлячись на які відразу можна здогадатися, що автор узяв їх зі стоків.
  • Не бажано дублювати одні й ті ж файли на декількох сторінках.

  Аудиторія: залученість і розшарювання

  Кількість пов'язаних кореневих доменів. Цей фактор заснований виключно на загальній кількості dofollow кореневих доменів (LRD) до кожного домену. Отримати відомості про кількість доменів можна за допомогою Moz's Open Site Explorer (OSE) або Ahrefs.

  Якість пов'язаних кореневих доменів. Використовуючи ті ж дані LRD, які ви отримали за допомогою вищевказаних інструментів, ви можете оцінити LRD кожного конкурента з точки зору авторитетності домену (Domain Authority або DA) і порахувати загальну кількість LRD по DA.

  Інші ресурси обговорюють контент з аналізованих сторінок. Я зазвичай використовую інструмент BuzzSumo, щоб перевірити сайт по даному параметру. BuzzSumo дозволяє відстежувати, що інші сайти пишуть про вашому контенті. Ви можете регулювати пошук, включати або виключати будь-які терміни і теми. Інструмент попросить вас встановити часовий проміжок для збору інформації. Подивіться результати за весь минулий рік, щоб відстежувати сезонність.

  активне просування контенту . За допомогою BuzzSumo ви також зможете дізнатися, скільки URL-адрес кожного домена було розшарено в соціальних мережах. Звичайно, це не прямий фактор ранжування, але просування в соціальних мережах все ж впливає на SEO. Встановіть той же часовий проміжок, який вказаний в попередньому пункті - весь минулий рік.

  Контент привертає органічний трафік. Підключіть URL-адреси аналізованих сторінок в SEMRush і подивіться, чи є вони в рейтингу ключових запитів (при цьому в запиті не повинно бути зазначено назву бренду). Оцінюйте сайти конкурентів, орієнтуючись на те, скільки сторінок з вибірки є у видачі та які позиції цих сторінок.

  Призначений для користувача досвід

  Поведінка користувача є сигналом ранжирування, тому його оцінка дуже важлива в аналізі конкурентів. Навіть якщо ви не є фахівцем з оцінки користувальницького досвіду, ви можете оцінити кожен сайт так, як ніби ви і є користувач. На сайті не повинно бути сторінок, розділів або файлів, які мають незрозумілу структуру або зміст, збивають вас з пантелику або дезінформують.

  Відвідайте вибрані вами URL-адреси конкурентів, як ніби ви знайшли їх в пошуку по ключовому запиту - поставте себе на місце користувача. Чи зрозумілі заклики до дії? Чи отримуєте ви потрібну інформацію, чи в правильному порядку розташовані блоки, ясна чи логічна послідовність ваших дій на сайті?

  • Заклики до дії (CTA). Запитайте самі себе, ясно вам, до чого спонукають заклики. Щоб оцінити ефективність закликів, подумайте, чи хочеться вам зробити вказане дію. Також CTA повинні відповідати наміру користувача, відповідати тексту призову. Наприклад, якщо ви натискаєте на кнопку «Отримати додаткову інформацію», а потрапляєте на сторінку оформлення передплати, ви швидше за все будете розчаровані і покинете сайт.
  • Логічна послідовність переходів. Оцініть, чи буде кожне наступне дію в воронці виглядати як «наступний крок» з точки зору користувача.

  висновок

  Цей аналіз допоможе вам визначити можливості конкурентів, виявити актуальні тенденції і тактики, які ви можете використовувати для свого ресурсу. Так ви зможете поліпшити безліч показників на вашому сайті і обійти конкурентів в суміжних нішах.

  Якщо ви упустили четвертак на темному тротуарі, хіба ви підете шукати втрачену монету в інший квартал, в якому світло є?
  Чи зрозумілі заклики до дії?
  Чи отримуєте ви потрібну інформацію, чи в правильному порядку розташовані блоки, ясна чи логічна послідовність ваших дій на сайті?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»