Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Як скласти ТЗ для копірайтера: внутрішній досвід агентства - Hands with Pens

  1. Як скласти ТЗ для копірайтера: внутрішній досвід агентства Про що стаття щодо цілей та функціях технічного...
  2. Навіщо потрібно ТЗ
  3. Що повинно бути в ТЗ
  4. Блок інформації про сайт, продукт і аудиторії
  5. Блок інформації щодо написання статті
  6. Технічні параметри, в тому числі SEO-вимоги
  7. Ключові слова та їх застосування
  8. Додаткова інформація та побажання замовника
  9. Формат техзавдання: текст, таблиця, спец-сервіси
  10. Лайфхак для простого складання
  11. Підведемо підсумки

  Як скласти ТЗ для копірайтера: внутрішній досвід агентства

  Про що стаття щодо цілей та функціях технічного завдання для копірайтерів, правильному складанні, способах мінімізувати витрати часу і сил на складання.

  Кому буде корисно: проект- і контент-менеджерам, керівникам команд авторів, редакторів, seo-фахівців і всім причетним, хто працює з копирайтерами.

  Почнемо з місця в кар'єр. Поки люди не навчилися читати думки - вам важливо викладати всі свої побажання в текстовому форматі, тому що інакше ваш виконавець не зрозуміє, що ви хочете отримати на виході. Якщо ТЗ складено неправильно, 100% ваші очікування не виправдаються. І це не вина виконавця - він щось працює чітко параметрам з технічного завдання.

  Тому перший висновок: яке ТЗ - такий і результат. Розгортаючи думка: ТЗ потрібно написати так, щоб у виконавця просто не було можливості щось зробити не так.

  Що є ТЗ

  Технічне завдання, воно ж техзавдання, воно ж ТЗ - це сформований список критеріїв оцінки виконаної роботи. Для копірайтера ТЗ - основна база інформації для виконання замовлення. З ТЗ розуміються потреби аудиторії, побажання замовника, технічні вимоги. Грунтуючись на пунктах технічного завдання, автор розуміє, які методи (в тому числі моделі продають текстів, жанр, формат) він може використовувати для створення тексту на сайт.

  Навіщо потрібно ТЗ

  У 90% випадків контенту одного ресурсу важливо бути в одному стилі, форматі. Виходячи з цього отримуємо:

  Мета ТЗ №1 - створити цей самий єдиний формат текстів для сайту, зробити свого роду текстовий брендинг, схоже / однакове наповнення, яке не буде вибиватися із загального концепту ресурсу.

  Мета ТЗ №2 - гарантувати якісний результат, задавши чіткі критерії оцінки.

  Що повинно бути в ТЗ

  Всупереч підзаголовку, спочатку я відповім на питання, що може не бути в ТЗ. Там може не бути базових правил створення тексту для певного ресурсу. Наприклад, ми в агентстві копірайтингу маємо одну спільну робочу інструкцію.

  Скрін загальної інструкції по роботі копірайтером

  Це свого роду інструкція, стандартизує процеси нашого агентства копірайтингу. Як бачите, тут вказані базові моменти для авторів агентства: оформлення, стильові тонкощі, особливості написання, перевірки.

  Техзадание створюється окремо для кожного завдання відповідно до результату, який хоче отримати замовник. Отже, що ми включаємо в техзавдання для копірайтерів нашого агентства?

  ВАЖЛИВО! Перераховані нижче пункти - обов'язкова інструкція до виконання. Чи не принципово важливий для вас параметр завжди можна залишити на розсуд автора. Жирним шрифтом виділені пункти, які все ж наполегливо рекомендується вказувати для копірайтера.

  Блок інформації про сайт, продукт і аудиторії

  Мета: дати базову інформацію про замовника і пропонований продукт (товар / послугу) для того, щоб копірайтер зрозумів специфіку ніші і її споживачів.

  1. Сайт компанії.
  2. Чим займається компанія (якщо це важливо для тексту і немає інформації на сайті).
  3. Локація: звідки замовник (якщо послуги прив'язані до геоположенію).
  4. Узагальнений портрет цільової аудиторії (ЦА).

   Узагальнений портрет цільової аудиторії (ЦА)

  Блок інформації щодо написання статті

  Мета: дати детальну інформацію про підсумковому вигляді тексту для сайту, стилістичні особливості, розмірі статті.

  1. Тип тексту: інформаційний (прес-реліз, новина), інформаційно-корисний (інструкція, огляд), що продає.
  2. Стиль тексту для сайту: розмовний, креативний, офіційно-діловий і так далі.
  3. Призначення і місце розміщення: на головну або іншу сторінку сайту, в блог, в розділ «Новини компанії».
  4. Структура: наявність заголовків, підзаголовків, списків, блоків уваги (абзаців з позначками "Важливо!", "Примітка!"). При необхідності - розміри структурних елементів тексту: мінімальний і максимальний обсяг абзацу, довжина заголовка / підзаголовків.
  5. Підсумковий обсяг. У нашому агентстві копірайтингу вважається в символах з пробілами, як на найпопулярнішій біржі копірайтингу Advego, де працює 2 000 000 чоловік в СНД.
  6. Вимоги до оформлення: html-теги (якщо потрібні і які потрібні), чи потрібен title / description.
  7. Додаткова інформація та побажання: від якого посадовця писати, як вказувати назву компанії (латиниця / кирилиця, в лапках або без), потрібна чи ні перелинковка.

  Технічні параметри, в тому числі SEO-вимоги

  Мета: виділити вимоги для того, щоб текст на сайті не потрапив під санкції і допомагав просувати ресурс.

  1. Унікальність: спосіб перевірки і параметр. Ми в агентстві копірайтингу Hands with Pens використовуємо Advego Plagiatus, швидку перевірку - унікальні за цією системою тексти ніколи не потрапляють під фільтри за плагіат. Також тексти для сайту можна перевіряти на Content-Watch, Text.ru, Etxt Антиплагіат. Для всіх сервісів нормальна планка унікальності - від 90% (для Advego Plagiatus від 90/100).
  2. Нудота: класична, академічна; параметри і спосіб перевірки. Перевіряється по Advego SEO (класична в нормі до 3, академічна 7-8%) і Istio (розраховується тільки класична, в нормі до 4). Довідка: параметри класичної нудоти у сервісів відрізняються, однаковий текст за Advego SEO має 2 нудоти, по Istio - 3,6.
  3. Частотність слів. Перевіряються по Advego SEO, Istio. Для того щоб не потрапити під санкції останніх фільтрів - Баден-Бадена від Yandex і Фреда від Google, - щільність слів по Advego SEO не повинна перевищувати 3% (за даними на травень 2017). Частотність важливо робити в межах 4-х входжень на 1000 символів з пробілами.
  4. Додаткові сервіси та параметри перевірки: вода (до 65% по Advego SEO, до 60 по Istion), перевірка по Главреду Ільяхова (норма - не нижче 7,5, відмінно - 8-9).

  Ключові слова та їх застосування

  Мета: зробити текст на сайті оптимізованим під пошукові системи, щоб просувати ресурс.

  1. Ключові слова / словосполучення, хвости.
  2. Тип входження: точне, пряме, в будь-словоформи, чи можна розбавляти / схиляти.
  3. Кількість входжень, де повинні бути. Наше Агентство копірайтингу рекомендує рівномірно розподіляти ключі по тексту і вписувати їх в заголовок і підзаголовки. Ось так виглядає одне з ТЗ наших клієнтів:

  Додаткова інформація та побажання замовника

  При постановці завдання виконавчо завжди важливо вказувати дедлайн. Будь-яке завдання безглузда, якщо не має обмежень за часом виконання. Як розрахувати дедлайн? Пам'ятайте про закон Паркінсона: "Робота завжди займає стільки часу, скільки ви на неї відводите". Якщо написання стаття займає 1 годину, а дедлайн - 8 годин, то робота буде виконана в проміжок між 7 і 8 годиною. Час на виконання завжди розраховується індивідуально, так як залежить від автора, його знайомства з темою і вимог до матеріалу.

  Крім цього, отримати потрібний результат допоможуть:

  1. Додаткові побажання, наприклад, не використовувати слово «ялинка», тільки «ялина», використовувати букву "е", замінювати тире & mdash.
  2. Джерела інформації: важливо, якщо тема технічна / складна / вузька і в мережі багато матеріалів з недостовірними даними.
  3. Приклад тексту, який підходить по стилю, змістом і / або структурі.

  Формат техзавдання: текст, таблиця, спец-сервіси

  За форматам можна виділити три основні варіанти складання ТЗ: текстовий (в Word'е, тілі листа, Google-документі), табличний (в Google-таблицях або Excel'е) і за допомогою спеціальних сервісів. Ми в агентстві копірайтингу частіше використовуємо перший, ділячи вимоги по блокам. За форматам можна виділити три основні варіанти складання ТЗ: текстовий (в Word'е, тілі листа, Google-документі), табличний (в Google-таблицях або Excel'е) і за допомогою спеціальних сервісів

  Табличний варіант хороший для шаблонів і невеликої кількості вимог. Табличний варіант хороший для шаблонів і невеликої кількості вимог

  Спеціальні сервіси здебільшого потрібні для того, щоб було красиво. Ну і іноді вони дозволяють не забувати вписувати важливу інформацію. У мережі мені вдалося знайти кілька подібних майданчиків і протести їх. Тільки одна виглядає як більш-менш ефективна - це Техзадатор ( http://tz.yula-group.ru/ ). Функціонал сервісу досить обмежений, однак якщо ви хочете вказати тільки базові вимоги, цей варіант доречний. Спеціальні сервіси здебільшого потрібні для того, щоб було красиво

  Лайфхак для простого складання

  Лайфхак нашого Агентства копірайтингу №1. Використовуйте шаблони і готові форми сервісів - це вбереже ваш час при складанні ТЗ.

  Лайфхак нашого Агентства копірайтингу №2. Всі стандартні параметри для текстів на сайт вносите в загальну інструкцію / редполітіку, відправляйте її разом з ТЗ для конкретного завдання. Лайфхак нашого Агентства копірайтингу №2

  Лайфхак нашого Агентства копірайтингу №3. Щоб не копіювати техзавдання в лист кожен раз, залийте його на Google-drive і просто відправляйте посилання виконавцю. Тільки не забудьте відкрити доступ по посиланню! Лайфхак нашого Агентства копірайтингу №3

  Підведемо підсумки

  Технічне завдання - це список вимог / критеріїв оцінки статей. Мета ТЗ: допомогти автору написати грамотний текст на сайт, відповідний вашим очікуванням. В технічному завданні важливо вказувати сайт компанії, тип і обсяг тексту, унікальність (система перевірки і параметр) і ключові слова. Найбільш швидкий спосіб складання - використовувати готовий шаблон і включати загальні вимоги в окремий файл стандартів написання.

  Є питання!

  1. Розкажіть, як ви складаєте ТЗ для ваших підрядників, щоб його виконували на 100%?
  2. Хто готовий поділитися сервісами для складання техзавдання?

  Отже, що ми включаємо в техзавдання для копірайтерів нашого агентства?
  Як розрахувати дедлайн?
  Розкажіть, як ви складаєте ТЗ для ваших підрядників, щоб його виконували на 100%?
  Хто готовий поділитися сервісами для складання техзавдання?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»