Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Як вирішити проблему c об'ємної навігацією сайту

  1. Приклад 1. Незручно для людей, погано для роботів
  2. Приклад 2. Зручно для людей, погано для роботів
  3. Перший спосіб (простий) - noindex
  4. Другий спосіб - скорочення навігації

  У статті про  8 помилок, що заважають сайту вийти в топ  , Я згадувала про поганий вплив об'ємних наскрізних блоків (і навігації в тому числі) на ранжування сайту У статті про 8 помилок, що заважають сайту вийти в топ , Я згадувала про поганий вплив об'ємних наскрізних блоків (і навігації в тому числі) на ранжування сайту. Оскільки цей пункт викликав найбільше запитань, я вирішила повернутися до нього в новій статті і показати на прикладах, які навігаційні блоки можуть погано позначатися на ранжируванні сайту і як це можна виправити.

  Отже, кожна сторінка сайту складається з змістовної частини (там розміщений основний контент сторінки) і наскрізних блоків - шапки, посилань навігації, футера і т.д. Ось найпростіший приклад (наскрізні блоки обведені червоною лінією):

  Ось найпростіший приклад (наскрізні блоки обведені червоною лінією):

  При визначенні релевантності сторінки основне значення має саме змістовна частина, так як вона унікальна для кожної сторінки.

  Я помітила, що якщо наскрізні блоки за обсягом коду істотно перевищують змістовну частину, то це може сильно пригальмовувати просування (і в Яндексі, і в Google). Ця проблема особливо актуальна для інтернет-магазинів, де найчастіше вся структура каталогу товару відображається в навігації, а також для туристичних сайтів, готельних порталів та інших ресурсів з великими каталогами. Багато просунуті оптимізатори вважають, що пошукові системи вміють розрізняти наскрізні блоки і не приймають їх до уваги при ранжуванні сайту. Проте, я не раз стикалася з ситуацією, коли наявність величезних наскрізних блоків заважало просуванню - ні значних змін в обсягах текстів, ні маніпуляції з щільністю ключових слів взагалі не позначалися на позиціях сайту. Зате після скорочення наскрізних блоків сайт отримував значний стрибок по всім запитам і по трафіку як з Яндекса, так і з Google. Так що якщо у вас велике меню і погані позиції, це цілком може бути взаємопов'язане.

  Приклад 1. Незручно для людей, погано для роботів

  Багато разработчкі вважають, що для зручності користувачів просто необхідно виносити рубрикатор товарів / послуг з усіма вкладеними категоріями в меню сайту, що б користувач міг перейти в будь-яку рубрику з кожної сторінки сайту. Але якщо категорій дуже багато, то зручності це не додає, а навіть навпаки.

  Ось один приклад меню сайту, яке не тільки заважає індексації основного контенту, але і абсолютно позбавлене зручності для користувачів (клікніть на картинку, що б збільшити).

  Меню настільки довге, що у видимій частині екрана поміщається тільки приблизно його п'ята частина, і що б переглянути всі пункти, користувачеві потрібно скролить і Сколе вниз. Це зручно? Риторичне питання.

  Кодова частина навігації в раз сім перевищує розміри основного тексту і знаходиться над ним, через що робот, що індексує таку сторінку, може навіть не дістатися до її головного змісту. Це перша проблема.

  Друга проблема полягає в тому, що меню, на яке припадає близько 90% коду кожної сторінки, робить ці сторінки на 90% схожими один на одного, через що багато хто з них можуть перестати індексуватися як нечіткі дублі.

  Третя проблема не настільки істотна, але теж варто згадки. Сторінка важить близько 500 Кб, що досить багато для html-документа (як правило, в середньому сторінки важать 20-50 Кб).

  Приклад 2. Зручно для людей, погано для роботів

  На щастя, такі крайнощі, як в попередньому прикладі, встечаются рідко. Набагато частіше трапляються випадки, коли меню хоч і пригнічує змістовну частину за обсягом коду, але для користувачів виглядає цілком пристойно.

  Наприклад, кодова частина навігації сайту, який я згадувала в статті про 8 помилок, що заважають сайту вийти в топ , Виглядає приблизно так само, як і в попередньому прикладі ( см. скріншот ).

  Зате на сайті меню має цілком акуратний вигляд:

  Зате на сайті меню має цілком акуратний вигляд:

  При наведенні на будь-який пункт меню з'являються спливаючі підпункти, що й обумовлює об'ємну кодову частину:

  При наведенні на будь-який пункт меню з'являються спливаючі підпункти, що й обумовлює об'ємну кодову частину:

  До речі, у цього сайту, після вирішення проблем з величезними наскрізними блоками, позиції стали помітно поліпшуватися в міру появи в кеші змінених сторінок. І зараз сайт був би на відмінних позиціях, якщо б покупець не вирішив "допомогти" нам в просуванні, закупивши за один підхід близько шести сотень посилань через агрегатор.

  Перший спосіб (простий) - noindex

  Найлегший спосіб позбутися від великого меню - закрити його до індексації. Але і це потрібно робити з розумом - якщо ви закриєте для роботів всі внутрішні посилання, це може також привести до непередбачених проблем. Краще діяти інакше - для кожного розділу закривати тільки ті посилання, які не належать до цього розділу.

  І так робив один відомий в Рунеті інтернет-магазин побутової техніки . Якщо ми зайдемо на сторінку категорії "Побутова техніка для кухні" , То побачимо, що посилання на сторінки поточного розділу доступні до індексації, в той час як посилання на всі сторінки інших розділів закриті для роботів (червоним пунктиром виділена частина, закрита noindeх, синім - nofollow - зроблено за допомогою Seolib.Toolbar )

  Плюс такого способу полягає в тому, що можна виправити ситуацію з об'ємним меню, нічого не змінюючи в зовнішньому вигляді сайту (актуально для вже усталених ресурсів, для яких зміна зовнішнього вигляду небажана). Мінуси - такий спосіб не працює для Google, оскільки він не читає noindex, а nofollow НЕ препятсвует ні індексації тексту посилання, ні витікання ваги (Контрольний вагу просто прямує в нікуди).

  Другий спосіб - скорочення навігації

  Тут зовсім не мається на увазі, що частина пунктів меню потрібно просто видалити. Ідея така ж, як в попередньому прикладі, тільки тут пропонується не закривати посилання на сторінки інших розділів до індексації, а просто не виводити їх. В такому випадку виводяться тільки посилання на основні категорії + посилання на підрубрики тієї категорії, в якій знаходиться користувач.
  Чудовим прикладом може служити цей сайт , Який, до слова, має відмінну видимість в своїй тематиці:

  Чудовим прикладом може служити  цей сайт  , Який, до слова, має відмінну видимість в своїй тематиці:

  Це найкращий підхід не тільки з точки зору оптимізації коду, а й з точки зору перелинковки - пошуковим роботам так буде простіше зрозуміти, до якої рубриці належить та чи інша сторінка.

  Залишилося резюмувати вищесказане. Якщо ви не бажаєте, що б навігація сайту препятсвовала індексації сторінок, важливо пам'ятати 2 правила:

  1) свозние болки в цілому і навігація зокрема за обсягом коду не повинні перевищувати змістовну частину;

  2) бажано навігацію в коді розміщувати після основного тексту (div-верстка вам на допомогу);

  Не варто жертвувати зручністю навігації заради покращення індексації, так як погіршення кликабельности меню може погано позначитися на призначених для користувача показниках, які зараз мають пряме впливають на позиції. Потрібно поєднувати зручність для користувачів з зручністю для роботів - це зовсім не складно.

  С ув., Олена Камська .

  Це зручно?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»