Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
  Новости

  Як визначити в Яндексі до якого регіону належить сайт?

  В рубриках: СЕО | коментарів: 23

  В одному зі своїх попередніх постів про Арзамас (Анадир) я вже торкався теми визначення регіону сайту в Яндексі. У цьому пості, мені хотілося б більш детально висвітлити цю тему і розповісти про всі відомі мені способи, як визначити, який регіон приписав сайту Яндекс. Але спочатку кілька слів, навіщо це взагалі потрібно.
  В одному зі своїх попередніх постів про  Арзамас (Анадир)  я вже торкався теми визначення регіону сайту в Яндексі
  До релізу алгоритму Арзамас (Анадир) практично всім було по барабану який регіон присвоїв Яндекс їх сайту. З введенням нового релізу з'явилася, так звана, регіоналізація або геотаргетинг у видачі: в залежності від того з якого регіону користувач задає запит йому показуються свої результати пошуку, орієнтовані на цей регіон. На поточний момент Яндекс використовує близько 8-9 регіональних видач, зокрема, в Росії застосовується чотири регіональні видачі:

  1. Москва і Підмосков'ї (ID регіону 213 по геоклассіфікатору ),
  2. Санкт-Петербург і Ленобласть (ID регіону 2),
  3. Єкатеринбург і область (ID регіону 54),
  4. Вся решта Росії

  Основна задумка Яндекса логічна і зрозуміла - певний відсоток запитів на увазі, що користувачеві найцікавіше буде побачити сайти його регіону на перших рядках пошукової видачі. Наприклад, класичний приклад - запит »замовлення піци». До нового релізу Арзамас (Анадир) користувач з Санкт-Петербурга побачив би одні московські сайти на перших рядках в Яндексі, зараз в ТОП 10 він може знайти і пітерські сайти, які є актуальними для нього. Таким чином, в новому релізі Яндекс дає як би бонус регіональних сайтах при запиті з відповідного регіону.

  Безперечним фактором, що впливає на позиції в регіональній видачі є те, який регіон Яндекс присвоїв вашому сайту. Наприклад, якщо Яндекс приписав вашого ресурсу тільки регіон Санк-Петербург (ID регіону 2), то в московській видачу вам буде просунутися складніше, ніж сайту з регіоном Москва (ID регіону 213). Тому важливо знати який регіон присвоєно вашому сайту, особливо, якщо ви рухаєтеся по всіх регіонах Росії і СНД.

  Мені відомі три способи визначення того, який регіон приписав Яндекс вашому сайту:

  • через Яндекс.Бар . Я підставив урл свого блогу, ви ж підставляєте свій і дивіться на результат. Істотний мінус цього методу - мала кількість сайтів, яке піддається перевірці. У більшості сайтів, в тому числі і мого seo-блогу , Регіон не визначається, хоча насправді присвоєно.
  • через пошук з галочкою по відповідному регіону. Для цього в рядок браузера вставляємо конструкцію http://yandex.ru/yandsearch?text=&site=mexboy.ru&rstr=-225, задаючи в параметрі site = урл свого сайту, а в параметр rstr = - по черзі підставляючи коди регіонів з геоклассіфікатора . Якщо регіон, присвоєний сайту, рідкісний (на приналежність до найпопулярнішим регіонах типу Москви c ID = 213, Санкт-Петербурга c ID = 2, Росії c ID = 225 має сенс перевіряти в першу чергу), то доведеться робити досить велику кількість запитів до Яндексу, що незручно і затратно. Це мінус другого методу.
  • Найбільш оптимальний, на мій погляд, метод перевірки приналежності проекту до того чи іншого регіону в Яндексі заснований на використанні Яндекс.XML . Задаємо в пошуковому рядку запит, пов'язаний з вашим сайтом, наприклад, урл сайту і шукаємо конструкцію тегів <geo> і <geoa>, що відповідає в xml-результатах пошуку вашого сайту. Наприклад, для блогу mexboy.ru вона виглядає наступним чином

   <Geo> 0 </ geo>
   <Geoa> 29 </ geoa>
   <Geoa> 225 </ geoa>

   Потім зіставляємо цифри в тегах з кодами регіонів з геоклассіфікатора і робимо висновки про приналежність ресурсу до одного або декількох регіонах. Зокрема, ID рівний 225 відповідає регіону Росія і seo блогу mexboy.ru, таким чином, присвоєно регіон Росія.

  Упешно просування в регіональних ведучих!

  UPD !!!: На жаль, відмінний спосіб перевірки регіону через XML Яндекс закрив !!!

  Ru/yandsearch?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»