Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
  Новости

  Як все влаштовано: маркетолог в Америці

  Стартові зарплати маркетологів в Америці дуже маленькі і значно впали в останні кілька років, а ось верхньої межі немає

  Стартові зарплати маркетологів в Америці дуже маленькі і значно впали в останні кілька років, а ось верхньої межі немає. Так стартова зарплата в невеликій компанії з досвідом рік і менше - $ 35-40 тисяч на рік. З досвідом 2-5 років зараз пропонують десь $ 40-55 тисяч на рік. Менеджери отримують десь від $ 55 тисяч в рік до як пощастить. Топові менеджери отримують більше $ 100 тисяч в рік.

  Дай, будь ласка, ввідні дані: який навчальний заклад і який факультет ти закінчила і де працювала після закінчення на позиції маркетолога і де працюєш зараз.

  Навчальних закладів було два: одне в Росії і одне в США. Спочатку був Воронезький державний університет (фахівець з журналістики, спеціалізація - реклама і зв'язки з громадськістю), а потім Roosevelt University (магістр, спеціальність - Integrated Marketing Communications (інтегровані маркетингові комунікації)).

  Об'єктивно, шанси відразу влаштуватися на роботу маркетологом, та ще без досвіду, та ще з огляду на, що англійська щось не рідна мова, та ще в Чикаго, де з роботою взагалі не дуже радісно, ​​були близькі до нуля. Тому влаштувалася на стажування. Точніше, на дві одночасно. Два дні на тиждень стажувалася у благодійній організації Bear Necessities і три дні - в e-commerce-компанії Bay.Ru (тепер Dostami.ru). Згодом Bay.Ru запропонувала позицію Marketing Content Specialist. Так почалася моя діяльність в області маркетингу. Головним моїм обов'язком було, звичайно, контент для сайту, блогу, email, соціальних мереж і т. Д. Крім цього була пов'язана з SEO, PR, рекламою в Google і «Яндекс», email-маркетингом і т. Д.

  Зараз більше 2 років як працюю в мувінгової компанії EZ Movers. Це по суті моя перша повноцінна робота в ролі маркетолога. Моя позиція називається Marketing Director, але назва відносне, адже компанія невелика і відділ маркетингу складається тільки з мене і фрілансерів, яких я в міру необхідності залучаю.

  В Америці взагалі можна займатися будь-яким маркетингом без спеціальної освіти? У нас, наприклад, будь-який шматок гівна може працювати в маркетингу, піарі, рекламі, тим більше в інтернеті.

  Взагалі, звичайно, так, профільну освіту, ну або хоча б пачка сертифікатів всяких різних знадобляться. Зазвичай навіть в описах вакансій вже пишуть, що бажаний диплом по маркетингу, комунікацій і т. Д. В залежності від позиції. Винятки, звичайно, є. Але простому смертному без освіти навряд чи вийде засвітитися в маркетингу. Хіба тільки якщо геніальний, звичайно. Причому звертають увагу не тільки на наявність диплома, а й на те, з якого університету. Так, зі мною на IMC в Roosevelt University навчався хлопець з Коста-Ріки, а його дружина навчалася теж на IMC, але тільки в Northwestern University (один з найкрутіших університетів в Америці). Так вона не встигла ще отримати диплом, а її взяв на роботу Groupon. Чоловік же її досить довго роботу шукав. Обидва дуже здібні.

  Звичайно, для таких позицій, як SEO-спеціаліст (якщо позиція має на увазі чисто механічну роботу), якого-небудь координатора по маркетингу, диплом не обов'язковий.

  Що входить в твої робочі обов'язки зараз?

  Так як я працюю в маленькій компанії і відділ маркетингу складається тільки з мене, то в мої обов'язки входить все, що можна за вуха притягнути до маркетингу. Основні мої обов'язки - Google AdWords, SEO (ми співпрацюємо з компанією, так що я тільки координую), PR, спонсорство, розміщення реклами в ЗМІ, координування дизайн-проектів (як правило, я придумую концепт і потім працюю з дизайнерами, копирайтерами і т . д.), роботи копірайтерів-фрілансерів, запуск всіляких онлайн-опитувань покупців, частково ORM, покупка лидов, сайт, аутсорсинг в Індії і все інше.

  Якими інструментами ти користуєшся? Що робиш сама руками, на що наймаєш підрядників?

  Інструменти в основному все безкоштовні або бюджетні. Google AdWords, Google Analytics, Google Webmaster / tools, подібні інструменти в Bing і Yahoo, Bit.Ly, Hootsuite, Trello, SurveyMonkey, Open Site Explorer, Social Mention і інші. Також періодично підписався на free trial більш просунутих інструментів, таких як Moz або ще що-небудь інше в залежності від ситуації і завдань.

  Співпрацюю з SEO-компанією. Також працюю з кількома копирайтерами і дизайнерами, проте в більшості випадків концепти контенту, будь то тексти, шаблони для e-mail, буклетів і т. Д. Придумую сама, а фрілансери просто професійно оформляють мої ідеї.

  Які зарплати у маркетологів в твоїй ніші і з твоїм досвідом і твоїм освітою? Ось просто, коли ти дивишся оголошення про роботу, - що там пропонують роботодавці?

  Взагалі, питання цікаве. Тут стартові латки дуже маленькі і значно впали в останні кілька років, а ось верхньої межі немає. Так стартова зарплата в невеликій компанії з досвідом рік і менше - $ 35-40 тисяч на рік. З досвідом 2-5 років зараз пропонують десь $ 40-55 тисяч на рік. Менеджери отримують десь від $ 55 тисяч в рік до як пощастить. Топові менеджери отримують більше $ 100 тисяч в рік. Але знову ж таки залежить від компанії, досвіду і того, як людина може себе продати на інтерв'ю. Я привела в приклад тільки середні цифри. Ось тут хороша посилання на зарплати з досвідом ну там близько 5 років: http://searchengineland.com/moz-2014-industry-survey-google-webmaster-tools-top-ranked-seo-tool-182767

  Як взагалі шукається робота маркетолога в Америці?

  LinkedIn сьогодні особливо популярний і ефективний в плані пошуку роботи. Можна відправляти резюме безпосередньо менеджеру, обходячи HR-відділ, який часто не пропускає резюме. До того ж, як правило, на LinkedIn виставляють позиції раніше, ніж на інших сайтах.
  Другий варіант - спеціалізовані сайти, або job boards, як їх тут називають. Найпопулярніші - monster.com, careerbuilder.com, indeed.com і інші.

  Третій варіант - рекрутингові компанії, які спеціалізуються на пошуку роботи саме в сфері маркетингу. Просто приходиш, регістріруешься, і вони починають тобі слати вакансії. У Чикаго, наприклад, популярний Creative Circle.
  Ну і зв'язку тут теж, як і всюди, відмінно працюють.

  У вас там правда супер крутий маркетинг? Американці ж схиблені на всьому цьому.

  Ну в цілому, звичайно, так. Вони в цій справі дуже і дуже давно. Тому, так би мовити, набили руку, досягли вершин. Плюс ще менталітет інший - вони ж капіталісти. Бажання заробити якомога більше, мистецтво продавати, реклама і т. Д. У них в крові. Вони просто з кожним роком відточують, вдосконалюють майстерність. Та й можливостей набагато більше, ніж у нас. Доступний інтернет тут з'явився на десятиліття, напевно, раніше, ніж в Росії. Те ж саме і зі смартфонами, різними там технологіями. Те, що в Росії тренд, тут вже роками працює. Ось, скажімо, в Росії покупки через смартфони поки вважають трендом, в який потрібно активно вкладати гроші. Тут вже давно декількома кліками на смартфонах бронюють квитки, готелі, купують одяг, замовляють піцу, оплачують рахунки, інвестують гроші і т. Д.

  Коли в Росії з'явився прям реальний маркетинг, маркетологи і всякі супутні професії? Ось який, скажімо, маркетинг був в 90-е або до 90-х? Дуже примітивний, напевно. На американський же маркетинг весь світ дорівнює.

  Які у вас є круті конфи для маркетологів, рекламістів і скільки це коштує?

  Ось тут розклад всього, що заслуговує на увагу: http://blog.marketo.com/2013/12/must-attend-marketing-events-of-2014.html. Мрія, звичайно, - це MozCon, там виступатимуть Ренд Фишкин, Піт Майерс, Сирус Шепард і інші, яких ми з задоволенням читаємо на Moz і не тільки. Інші круті конференції - South by Southwest Interactive, Social Media Marketing World, Hub Spot's Inbound Markeing 2014 року, Content Marketing World. Коштує таке задоволення від $ 1000 до $ 5000. Ну ще квитки, готелі і всякі витрати супутні.

  У вас там якось відгукуються про російському маркетингу? Просто у нас, наприклад, ваших обожнюють і таке інше. А ви там, мабуть, нас, не в хрін не ставите?))

  Взагалі тут про всяк випадок поважають російських хакерів, чули про піратство і такому використовують торренти. А до російського маркетингу тут нікому діла немає.

  До нас останні 2-3 роки прямо буром прут ваші гуру типу Траута та ін. - ледь не кожні три місяці хтось виступає. Варто по 20-40 тис. Десь. А у вас на них вже ніхто не ходить? Або що вони на старості років вештаються сюди?

  Ну хтось, може, і досвідом їде ділитися, просвящать Росію, вчити, яким повинен бути справжній маркетинг. Попит-то є, раз їдуть. Книжки свої часто таким чином розкручують. Ну і заробити теж хочуть. Я точно не знаю, але думаю, що тут на конференціях в основному не платять виступаючим. Більшість з інших причин виступає, більше для PR.

  Що у вас зараз найкрутіше і сучасне з інструментів, тенденцій?

  Інструментів дуже і дуже багато. Залежить від того, в якій сфері працюєте і який бюджет. З універсальних Тулов незмінно гарний Moz і аналітичні сервіси Omniture Analytics.

  Постійно з'являються нові інструменти для соціальних мереж. Так як з соціальним трафіком все більш-менш стабільно, багато компаній вкладають сили, час і гроші саме в цю сферу. Де є попит, там з'являться і пропозиції. Так, до відомим досить давно Hootsuite, Brandwatch, Social Mention додалися Followerwonk, Tweriod, Must Be Present, Conversation Score, Fanpage Karma, Wolfram Alpha Facebook Report, Sprout Social і багато інших інструментів.

  Тренди ... З того, що у всіх на слуху, - мобільний маркетинг, локальний пошук і контент-маркетинг. З менш очевидного цікаві такі тренди. Зараз багато компаній, і головним чином невеликі, шукають альтернативні джерела трафіку, щоб якомога менше залежати від змін алгоритмів Google. Видача може кардинально змінитися буквально за день. Ставку роблять здебільшого на соціальний трафік, а також інші пошукові системи, такі як Bing, Yahoo, YouTube. Цікаво також, що багато хто активно урізують бюджет на Google AdWords і інвестують більше в рекламу в соціальних мережах в різних її формах і видах.

  Ще один цікавий тренд можна назвати «multi screen». Ідея в тому, що все більше людей дивляться один і той же контент одночасно на декількох девайсах або по черзі їх перемикаючи. Так, хлопець може почати дивитися улюблений серіал на величезному екрані телевізора, потім продовжити на планшеті, звільнивши диван для брата, і додивитися на смартфоні в метро по дорозі на заняття. Контент повинен відображатися на всіх пристроях однаково добре. Кожен девайс пов'язаний з певними моментами дня користувача. Так, і навіть якщо користувач дивиться один і той же ролик на смартфоні, планшеті, телевізорі й комп'ютері, настрій, ситуація і технічні можливості будуть різними. Маркетологи звертають на це увагу і намагаються оптимізувати не тільки сам контент, але рекламу.

  Інший тренд - використання елемента комп'ютерної гри при розробці маркетингових стратегій. Так як багато захоплені іграми, ця ідея відмінно працює і поступово проникає в усі сфери маркетингу.

  Пости по темі: Як все влаштовано. Лікар швидкої допомоги
  Росіяни в Катманду! Вони поїхали, а ми залишилися

  В Америці взагалі можна займатися будь-яким маркетингом без спеціальної освіти?
  Що входить в твої робочі обов'язки зараз?
  Якими інструментами ти користуєшся?
  Що робиш сама руками, на що наймаєш підрядників?
  Які зарплати у маркетологів в твоїй ніші і з твоїм досвідом і твоїм освітою?
  Ось просто, коли ти дивишся оголошення про роботу, - що там пропонують роботодавці?
  У вас там правда супер крутий маркетинг?
  Коли в Росії з'явився прям реальний маркетинг, маркетологи і всякі супутні професії?
  Ось який, скажімо, маркетинг був в 90-е або до 90-х?
  Які у вас є круті конфи для маркетологів, рекламістів і скільки це коштує?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»