Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Який процесор краще 2 ядерний або 4 ядерний: цікава битва

  1. Відмінності 2-ядерних чіпів від 4-ядерних
  2. Чому 2-ядерні процесори все ще популярні?
  3. З індустрією ПК ситуація інша і ось чому:
  4. Чи потрібні багатоядерні процесори?

  Опубліковано 22.06.2018 автор Андрій Андрєєв - 0 коментарів

  Добрий день, шановні читачі нашого техноблога. Сьогодні у нас не огляд, а щось на кшталт порівняння який процесор краще 2 ядерний або 4 ядерний? Цікаво, хто крутіше себе показує в 2018 році? Тоді приступимо. Відразу скажемо, що пальма першості в більшості випадків буде за пристроєм з великим числом фізичних модулів, але і чіпи з 2 ядрами не такі прості, як здаються на перший погляд.

  Багато хто, напевно вже здогадалися, що розглядати ми будемо всіх поточних представників від Intel сімейства Pentium Coffee Lake і народний «гіперпень» G4560 (Kaby Lake). Наскільки моделі актуальні в поточному році і чи варто задуматися про покупку більш продуктивних AMD Ryzen або тих же Core i3 з 4-ма ядрами.

  Сімейство AMD Godavari і Bristol Ridge навмисно не розглядається по одній простій причині - воно не має ніякого подальшого потенціалу, та й сама платформа виявилася не найвдалішою, як могло передбачатися.

  Найчастіше ці рішення купуються або через незнання, або «на здачу» в якості якої-небудь максимально дешевої збірки для інтернету і онлайн-фільмів. Але нас такий стан речей особливо не влаштовує.

  Відмінності 2-ядерних чіпів від 4-ядерних

  Розглянемо основні моменти, які відрізняють першу категорію чіпів від другої. На апаратному рівні можна помітити, що відрізняється тільки кількість обчислювальних блоків. В інших випадках, ядра об'єднані високошвидкісною шиною обміну даними, загальним контролером пам'яті для плідної і оперативної роботи з ОЗУ.

  Найчастіше кеш L1 кожного ядра - величина індивідуальна, а ось L2 може бути або єдиний для всіх, або також індивідуальний для кожного блоку. Однак в такому випадку додатково використовується вже кеш-пам'ять L3.

  В теорії 4-ядерні рішення повинні бути швидше і могутніше в 2 рази, оскільки виконують на 100% більше операцій за такт (візьмемо за основу ідентичну частоту, кеш, техпроцес і всі інші параметри) В теорії 4-ядерні рішення повинні бути швидше і могутніше в 2 рази, оскільки виконують на 100% більше операцій за такт (візьмемо за основу ідентичну частоту, кеш, техпроцес і всі інші параметри). Але на практиці ситуація змінюється абсолютно нелінійно.

  Але тут варто віддати належне: в многопотоке вся сутність 4 ядер розкривається в повній мірі.

  Чому 2-ядерні процесори все ще популярні?

  Якщо поглянути на мобільний сегмент електроніки, то можна помітити засилля 6-8 ядерних чіпів, які виглядають максимально органічно і навантажуються паралельно при виконанні всіх завдань. Чому так? ОС Android і iOS - досить молоді системи з високим рівнем конкуренції, а тому оптимізація кожної програми - запорука успіху продажів девайсів.

  З індустрією ПК ситуація інша і ось чому:

  Сумісність. При розробці будь-якого ПО розробники прагнуть догодити як нової, так і старої аудиторії зі слабким залізом. На 2-ядерних процесорах робиться більший акцент на шкоду підтримки 8-ядерних.

  Розпаралелювання завдань. Незважаючи на засилля технологій в 2018 році, змусити програму працювати з декількома ядрами і потоками ЦП паралельно все ще не просто. Якщо мова заходить за прорахунок кількох абсолютно різних додатків, то питань немає, але коли справа стосується обчислень всередині однієї програми - тут вже гірше: доводиться регулярно прораховувати абсолютно різну інформацію, при цьому не забуваючи про успіх завдань і відсутності помилок при обчисленнях.

  В іграх ситуація ще цікавіша, оскільки обсяги інформації розділити на рівні «частки» практично нереально. В результаті отримуємо наступну картину: один обчислювальний блок Маслау на 100%, решта 3 - чекають своєї черги.

  Наступність. Кожне нове рішення грунтується на попередніх напрацювань. Писати код з нуля не тільки дорого, але і часто невигідно центру розробки, оскільки «людям і цього вистачить, а користувачів 2-ядерних чіпів все ще левова частка».

  Взяти до прикладу багато культові проекти на кшталт Lineage 2, AION, World of Tanks. Всі вони створювалися на базі древніх движків, які здатні адекватно навантажити лише одне фізичне ядро, а тому тут основну роль при обчисленнях грає тільки частота чіпа. Взяти до прикладу багато культові проекти на кшталт Lineage 2, AION, World of Tanks Фінансування. Далеко не всі можуть дозволити собі створити абсолютно новий продукт, розрахований не 4,8, 16 потоків. Це занадто дорого, та й в більшості випадків невиправдано. Взяти до прикладу ту ж культову GTA V, яка без проблем «з'їсть» і 12 і 16 потоків, не кажучи вже про ядрах.

  Вартість її розробки перевалила за добрі 200 млн доларів, що само по собі вже дуже дорого. Так, гра виявилася успішною, оскільки кредит довіри Rockstar в середовищі гравців був величезний. А якби це був молодий стартап? Тут вже самі все розумієте.

  Чи потрібні багатоядерні процесори?

  Давайте розглянемо ситуацію з точки зору простого обивателя. Більшості користувачів вистачає 2 ядер з наступних причин:

  • невисокі потреби;
  • більшість додатків працює стабільно;
  • гри - не головний пріоритет;
  • низька вартість збірок;
  • процесори самі по собі дешеві;
  • більшість купує готові рішення;
  • деякі користувачі й гадки не мають, що їм продають в магазинах і відчувають себе прекрасно.

  Чи можна грати на 2 ядрах? Так без проблем, що з успіхом кілька років доводила лінійка Intel Core i3 аж до 7-го покоління. Також величезною популярністю користувалися Pentium Kaby Lake, в які вперше в історії впровадили підтримку Hyper Threading. Чи можна грати на 2 ядрах Чи варто зараз купувати 2 ядра, нехай і з 4-ма потоками? Виключно для офісних завдань. Епоха даних чіпів поступово йде, та й виробники почали масово переходити на 4 повноцінних фізичних ядра, а тому не варто розглядати ті ж Pentium і Core i3 Kaby Lake в довгостроковій перспективі. AMD так і зовсім відмовилася від 2-ядерники.

  Але якщо хочеться заощадити на ігровому або домашньому ПК, не прогадав з продуктивністю, то зараз самий потужний 2-ядерний чіп від Intel - Pentium G5600 . Хоча я все ж рекомендую рівень i3 8100 або Ryzen 2200G. Вибір за вами. Не забувайте підписуватися на поновлення блогу, до нових зустрічей.

  З повагою, автор Андрій Андрєєв .

  Сьогодні у нас не огляд, а щось на кшталт порівняння який процесор краще 2 ядерний або 4 ядерний?
  Цікаво, хто крутіше себе показує в 2018 році?
  Чому 2-ядерні процесори все ще популярні?
  Чому так?
  А якби це був молодий стартап?
  Чи потрібні багатоядерні процесори?
  Чи можна грати на 2 ядрах?
  Чи варто зараз купувати 2 ядра, нехай і з 4-ма потоками?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»