Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
  Новости

  Аналіз спільноти "FairyLand" у ВКонтакте (інтернет-магазин дитячих товарів)

  Цей аналіз повинен був з'явитися ще в середу Цей аналіз повинен був з'явитися ще в середу. Але так вже розпорядилися зірки, що графік залишився колишнім. Фінальний п'ятничний аналіз в останню п'ятницю минає зими ...

  Сьогодні ми обговорюємо магазин дитячих товарів FairyLand. Ось що мені написала в заявці його представник - Анастасія Федосова (з який, до речі, я буквально вчора познайомився на презентації в Києві особисто).

  Хочу подякувати Вам за книгу - «Партизанський маркетинг»! Багато чого корисного взято на замітку, записано в блокнот і заплановано в роботу!
  А також встати в чергу на аналіз спільнот :):
  сайт - http://fairyland.com.ua/
  ВКонтакте - http://vk.com/fairyland_com_ua
  Фейсбук - https://www.facebook.com/fairyland.com.ua
  цілі:
  1) Комунікація - заявити про те що інтернет-магазин існує і познайомити з асортиментом.
  2) Використовувати СС як центр підтримки.
  3) Наводити трафік на сайт.
  Дякуємо!

  Цікаво (і досить дивно), що в спільнотах на обох майданчиках кількість передплатників майже ідентично. На якщо вже у ВКонтакте їх на 33 людини більше (а це цілих 2% від загальної кількості), будемо говорити на прикладі ВКонтакте, періодично порівнюючи це все з Facebook.

  Почнемо ...

  Оформлення відразу «так». Тому що:

  • оформлення брендове і єдине (на сайті, у ВКонтакте і Facebook воно ідентичне, і це добре);
  • всюди є пояснення, що FairyLand - це не просто абстрактна «казкова країна», а й «магазин дитячих товарів»;
  • у ВКонтакте є навіть оформлений директивний заклик «запрошувати друзів» зі стрілочкою.

  Єдине, чого не вистачає в оформленні - подібного призову на Facebook і перерахування «мотивів для вступу». До речі, з приводу «вступу» нових користувачів ... Те, що акцент варто на запрошенні друзів, натякає мені, що основна ставка зроблена на існуючих передплатників, а активні заходи по залученню «нової крові" не робляться.

  Що ще потрібно відзначити в оформленні групи у ВКонтакте - wiki-розмітку в меню. Так - красиво, да - постаралися. Але і тут є своє «але». І це «але» - кожна кнопка меню веде користувача на сайт. Я розумію, що це одне із завдань, які перед вами стоять, але це зовсім не привід Весь трафік відправляти суто по цій колії. Швидше за все, хорошим виходом буде: частина посилань зав'язувати на саму групу, а частина - на сайт. Наприклад, логічніше, щоб з таких кнопок, як «доставка», «оплата», «поради», «відгуки», «конкурси», «фотографії» (як варіант нової кнопки) трафік йшов на сторінки всередині самого співтовариства. А ось «співпраця», «доставка», «головна» (тільки переназвати її як «сайт») - можуть і відводити трафік. Таким чином, збережеться такий-сякий, але баланс.

  Таким чином, збережеться такий-сякий, але баланс

  Назва спільноти. Що стосується ВКонтакте - тут, очевидно, не вистачає двох слів: «дитячих» і «товарів». Тому що за нинішнім назвою, у внутрішньому пошуку, групу знаходитимуть швидше як «інтернет-магазин», ніж як «інтернет магазин, присвячений дітям» (але ж саме це і важливо). Іншими словами: якщо в назві немає «дітей», вони і не індексуються.

  У Facebook ситуація ще цікавіше. Тут назва взагалі ніяк не стосується інтернет-магазину, і зводиться просто до «Багаторазові підгузники Coolababy». З одного боку - це дуже звужує цільову аудиторію (і це добре, тому що шукають саме підгузки - тут і обрящут). Але з іншого боку, назва Coolababy далеко не всім що-небудь говорить. А вже якщо мета позначена, як приведення трафіку на сайт, значить все-таки краще поміняти на банальний, але зрозумілий «інтернет-магазин дитячих товарів FairyLand».

  Опис спільноти / інформація. У ВКонтакте просто відразу треба переробляти. У мене «є питання» ... Чим багаторазові підгузки відрізняються від одноразових? Хто такі Coolababy? Чому офіційно представництво повинно мене вражати? Ви що-небудь ще крім підгузників продаєте? ...

  Відповіді на ці питання (і інші типові) якраз і повинні бути в описі. Теж саме (хоч і в меншому ступені) стосується опису Facebook. Тобто, зайвий раз повторюся, такого роду тексти краще відразу готувати з професіоналами, щоб потім адцать раз не переробляти.

  І, до речі, зверніть увагу на формулювання «є питання»? Що в ній безумовно є, так це негативна конотація.

  Обговорення ... 8 тим і в 5 з них взагалі без будь-якої зворотного зв'язку. У решти 3х темах якось себе проявили 2 людини. Причому, разово поставлене запитання: «де подивитися ціни на продукцію» навряд чи можна розцінювати як залучення в діалог. Разом - 1 людина, який взяв участь в обговореннях. З урахуванням того, що в групі їх 1250 - це підозріло мало.

  Мораль: човен потрібно розгойдувати. Попросити пару-трійку «своїх» людей прийти залишити кілька повідомлень, запостити гілку з обговоренням в мікроблозі, приводити в співтовариства цільових людей (ось тут у вас, мабуть, головна ахіллесова п'ята, але про неї ми ще поговоримо нижче).

  Фотографії. Дуже багато цікавого.

  • По-перше, альбомів більше 40 (а це багато).
  • По-друге, з чудової четвірки «топ-продажів», «відгуки», «новинки», «акції, знижки, спеціальні пропозиції» тут є тільки останній елемент.
  • По-третє (і це дуже дивно) - фотоальбоми з дітьми не лайкать і не коментуються. Гаразд би ще мова йшла про автомобільні крісла або промислові насоси, але діти ... Якщо під їх фотографіями немає ніякої активності (а її немає) - значить у вас проблеми з аудиторією (вона або не цільова, або куплена, або з нею колись надовго переривали спілкування).

  Ще один непрямий висновок, який можна зробити - сайт з соціальними мережами скоординований погано. Фотографії на конкурс подаються з сайту (і вони-таки подаються). Але раз батьки не йдуть «хворіти» за дітей в соцмережі, значить про це йдеться недостатньо (в анонсі про соцмережі ні слова, піар-підтримки конкурсів я теж не побачив). Висновок - нагадуйте батькам куди потрібно йти і що робити. Ну і віджети можна поставити більш помітні на сайт (якщо дизайнер дозволить, звичайно).

  PS У Facebook ситуація трохи краще (є фотки з дітьми, у яких по 5 лайків, але це все одно критично мало, діти несуть в собі набагато більший потенціал).

  PPS Ну і, що б вже закрити тему з фотоальбомами ... Щоб не захаращувати соціальні мережі потоковими фотографіями з асортименту, спробуйте викладати їх потроху (скажімо, 3-5 позицій з однієї товарної категорії), а далі - давати посилання на сайт. Мовляв, «більше сумок для одноразових підгузників можна подивитися тут». І задумайтеся над тим, щоб сфотографовано асортимент на його реальної цільової аудиторії (як у фотоальбомі «в ефірі») - дітях. Це до питання про контент з «людським обличчям».

  Відеозаписів мало. 5 роликів можна доукомплектувати чимось ще (тим більше, що тема дозволяє). Традиційно подивіться статистику: відео під назвою «Why moms get nothing done» зібрало трохи більш як 120 000 переглядів (це, судячи з усього, у всьому ВКонтакте - але ви свої дані теж перевірте)). Побажання самоочевидне - викладайте що-небудь ще і дивіться на показники активності користувачів.

  Побажання самоочевидне - викладайте що-небудь ще і дивіться на показники активності користувачів

  З.И. Тепер, коли я бачив як лайкать фотографії з дітьми, мене мимоволі точить хробак сумніву - а виглядає взагалі то відео, яке вивішене у вас в групі? Відкрийте статистику - розберіться. І ще ... Задумайтеся про те, щоб наступний конкурс провести не в форматі «прийшли фото», а в форматі «прийшли відео». Ну і запросити користувачів в самі спільноти теж не забудьте (щоб контент-таки отримував свою дозу уваги).

  Про музичні записи мало що можу сказати. Якщо користувачі не скаржаться - значить все добре. В іншому - тестируйте (може який-небудь конкретний виконавець викличе у матусь найбільший відгук).

  З приводу посилань - бачу спробу закільцювати ресурси (привіт від моєї книги). В цілому, крок правильний, але з урахуванням активності аудиторії, поки що даремний.

  Тепер переходимо до найголовнішого - його величності контенту. Я традиційно отсмотрел 30 постів і ... Давайте підіб'ємо, з них:

  • 10 постів про себе (знижки, асортимент, посилання на сайт);
  • 9 постів про конкурси (з фотографіями дітей); один з постів - просто посилання в фотоальбом під назвою «в ефірі»;
  • 3 статті з чужих зовнішніх ресурсів;
  • 2 рецепта;
  • 5 постів умовно розважального характеру (смішні картинки, відео);
  • 1 опитування (теж, до речі, про себе).

  10 постів про себе (знижки, асортимент, посилання на сайт);  9 постів про конкурси (з фотографіями дітей); один з постів - просто посилання в фотоальбом під назвою «в ефірі»;  3 статті з чужих зовнішніх ресурсів;  2 рецепта;  5 постів умовно розважального характеру (смішні картинки, відео);  1 опитування (теж, до речі, про себе)

  Що в цих 30 постах кидається в очі:

  • пости не викликають жодної реакції з боку передплатників (максимальний ступінь залучення - 10 осіб, які взяли участь в опитуванні, одинадцятий був я; решта посад - Фортеця і лайкають лише модератори);
  • третину контенту «про себе» - це багато, в вашому випадку дійсно потрібно менше;
  • ще третина контенту - це спроба експлуатувати дітей, але, як ми вже обговорили, спроба нерозділене; тут стає очевидно, що у вас не вистачає часу на створення унікального контенту і ви намагаєтеся «відбитися» конкурсними фотографіями; ця ж думка підтверджується наступним пунктом ...
  • з 30 верхніх постів, немає жодного створеного спеціально під спільнота; суцільно репости, картинки які вже в ходу, чуже відео ...

  Ну і, бонусом, зверніть увагу на результати опитування. 6 чоловік з 10 не пробували ніяких багаторазових підгузників (ви ж пам'ятаєте, як ми обговорювали цей момент щодо назви групи)?

  мораль:

  • поки ви не пожвавите співтовариство, будь-яка робота над контентом - сізіфова праця;
  • менше говорите про себе, більше про інтереси передплатників;
  • додайте людське обличчя;
  • Анастасія, згадайте вчорашню презентацію і поміркуйте над питанням «навіщо користувачеві повертатися на нашу сторінку знову і знову; заради чого?"; зовсім добре, якщо Ви це питання обговоріть з представниками вашої цільової аудиторії; а ідеально - якщо потім все це ще й упровадите.

  Загальні висновки:

  • я не бачив вашої статистики переходів на сайт з соціальних мереж, але підозрюю, що там далеко не та цифра, яку вам хотілося б; тобто мети на сьогоднішній день, швидше за все, не виконуються - це треба визнати (хоча б, щоб з'явився стимул діяти);
  • перше, що потрібно зробити - оживити групу; для цього - або використовуйте мікс з конкурсів, акцій і таргетингу на передплатників, або створюйте нову і починайте все спочатку; використовувати другий варіант потрібно в тому випадку, якщо спільноти набиті ботами або з передплатниками в минулому, ну дуже довго не спілкувалися (припустимо, було вікно місяця в 3-4, коли контент взагалі не викладався);
  • синхронно з цим кроком скоординує сайт і соціальні мережі (поміняйте віджет і почніть періодично говорити в новинах про те, що у вас є сообщеста і в них потрібно підписатися; до речі, так - новини, вони ж «поради» бажано викладати частіше);
  • вже після того, як народ отямиться і почне втягуватися в те, що відбувається, має сенс внести косметичні правки в оформлення (опис, фотоальбоми, відео, обговорення) і ...
  • всерйоз зайнятися контентом; я відмінно знаю, скільки часу займає його підготовка, але контент - це наріжний камінь, без нього будь-яка «стіна» (будь вона у Вконтакте або Facebook) обов'язково руйнується; ще раз нагадую про «людське обличчя»;
  • тільки після всього перерахованого (тільки!) варто займатися приводом нового трафіку; коли дійдете до цієї точки, згадайте ті способи, які ми обговорювали вчора, але в першу чергу - про партнерах (якщо грошей немає або мало), і про націлення (якщо гроші є);
  • ну і, останнім кроком - знову згадайте про цілі, які перед вами стоять; коли буде кого виводити на сайт - почнете займатися і цим теж; коли буде кого інформувати і підтримувати - будете інформувати і підтримувати; але до цього вам ще належить не найшвидший шлях (та й не найлегший, напевно).

  Так що, наостанок, я просто бажаю вам дійти і не кинути на півдорозі!

  PS Це був останній безкоштовний аналіз спільнот в соціальних мережах (його скорочена версія). Якщо вас збентежило слово «останній», не переживайте - платний я все ще роблю. Добірку всіх 6 розборів, які я робив, можна подивитися ось на цій сторінці .

  Якщо цей аналіз був для вас корисний, будь ласка, розкажіть про нього своїм друзям.

  Чим багаторазові підгузки відрізняються від одноразових?
  Хто такі Coolababy?
  Чому офіційно представництво повинно мене вражати?
  Ви що-небудь ще крім підгузників продаєте?
  І, до речі, зверніть увагу на формулювання «є питання»?
  Тепер, коли я бачив як лайкать фотографії з дітьми, мене мимоволі точить хробак сумніву - а виглядає взагалі то відео, яке вивішене у вас в групі?
  Оловік з 10 не пробували ніяких багаторазових підгузників (ви ж пам'ятаєте, як ми обговорювали цей момент щодо назви групи)?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»