Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  ARTIO JoomSEF - настройка ЧПУ (SEF) посилань і Title в Joomla, а так само створення сторінки 404 помилки за допомогою цього розширення

  1. Установка ARTIO JoomSEF на сайт під керуванням Joomla
  2. Включення ЧПУ в налаштуваннях Joomla
  3. Налаштування ARTIO JoomSEF для створення SEF-посилань
  4. Налаштування сторінки помилок 404 і Title для Joomla
  5. Налаштування правильних TITLE (заголовків)
  6. Оновлення ARTIO JoomSEF і установка в нього розширень
  7. Установка розширень в JoomSEF для Virtuemart та інших компонентів

  Привіт, шановні читачі блогу KtoNaNovenkogo.ru. Пропоную вашій увазі чергову статтю, в якій ми продовжимо розгляд питання, як створити свій сайт і налаштувати ЧПУ (SEF) посилання в Joomla . Абревіатура ЧПУ розшифровується, як людино-зрозумілі урли.

  Трохи раніше ми вже розглянули активацію SEF вбудованими засобами Joomla . Але в цьому випадку вам доведеться кожного разу при створенні нового матеріалу (статті) заповнювати поле «Ім'я користувача», яке розташоване в лівій частині вікна редагування статті під полем «Тема».

  Установка ARTIO JoomSEF на сайт під керуванням Joomla

  Заповнювати його потрібно буде латинськими буквами розділяючи слова, наприклад, за допомогою тире. Якщо це поле «Ім'я користувача» залишити незаповненим, то в адресному рядку цього веб-сайту ви побачите відображення дати створення статті. Саме так буде відбуватися формування людино-зрозумілих URL - кожен раз вручну формуючи SEF посилання, що, звичайно ж, не дуже зручно.

  Тому я для роботи з ЧПУ використовую ARTIO JoomSEF, який самостійно заповнює це поле за вас. Він вставляє туди транслітерацію ( тут читайте про транслит і його правила ) Назви статті. Крім цього даний компонент дозволяє налаштувати зовнішній вигляд сторінки помилки 404 в Joomla, що теж дуже важливо для утримання відвідувачів на своєму ресурсі.

  Спочатку згадаємо, що ж таке дружні посилання SEF. По суті - це перетворення урлов, які призводять движок до удобочитаем і красивому увазі. Без їх використання Урл в Джумла матиме приблизно такий вигляд:

  http://dfdf.ru/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=1&Itemid=24

  А з використанням:

  http://dfdf.ru/alabay-troyan/detki-troya/potomstvo-troyana.html

  Такий Урл включатиме в себе ключові слова, що містяться в заголовку сторінки (Title), та й відвідувачам вашого проекту буде простіше орієнтуватися в матеріалах з такими адресами.

  На даний момент для Joomla 1.5 актуальною є версія ARTIO JoomSEF 3.10.1 . Для Джумли ж версії 2.5 - 3.x цей компонент має номер 4.4.1 і його можна завантажити звідси . Далі нам необхідно буде його встановити.

  Для цього потрібно буде увійти в адмінку і вибрати з верхнього меню пункт "Розширення" - "Встановити / Видалити». На сторінці в області «Завантажити файл пакета», натисніть на кнопку «Огляд» і знайдіть на своєму комп'ютері тільки що завантажений архів з компонентом - com_joomsef-3.10.1.zip. Потім, натисніть на кнопку «Завантажити файл & Встановити».

  Через кілька секунд ARTIO JoomSEF буде встановлений і ви побачите повідомлення про це. На цій же сторінці ви можете ознайомитися з мануалом (англійською) по роботі з даним компонентом.

  У разі виникнення проблем при установці компонента ви можете звернутися до цим матеріалами.

  Для того, щоб потрапити в його налаштування, потрібно буде в адмінці Джумли вибрати з верхнього меню пункт «Компоненти» - «ARTIO JoomSEF».

  Включення ЧПУ в налаштуваннях Joomla

  Але для початку вам необхідно активувати SEF в налаштуваннях самого движка. Крім цього слід відкрити на редагування файл htaccess.txt, який знаходиться в кореневому каталозі. Для цього потрібно отримати доступ до сайту по протоколу FTP ( Як отримати доступ до сайту по FTP за допомогою програми FileZilla ). Перейменуйте цей файл в .htaccess.

  Якщо зараз зайти в налаштування компонента, то вгорі ви побачите напис:

  Якщо зараз зайти в налаштування компонента, то вгорі ви побачите напис:

  Вона говорить про те, що потрібно активувати SEF в глобальних налаштуваннях движка. Для цього вам слід, потрапивши в адмінку Joomla, або натиснути на піктограму з назвою «Загальні настройки», або вибрати з верхнього меню розділ «Сайт», а в випадаючому списку - пункт «Загальні». Переходьте на вкладку «Сайт» і в області «Пошукова оптимізація (SEO)» ставите все галочки в положення «Так».

  Після внесених змін не забудьте натиснути на кнопку «Зберегти» або «Застосувати» у верхній частині сторінки.

  Тепер перейшовши на сторінку налаштувань даного розширення ( «Компоненти» - «ARTIO JoomSEF» - «Global Configuration») напис з попередженням ви не побачите. Замість неї буде рядок з текстом «ARTIO JoomSEF Configuration file Writeable», що говорить про те, що його файл конфігурації доступний для запису (тобто вироблені вами настройки можуть бути успішно збережені).

  Якщо у вас з якихось причин (наприклад, після перенесення файлів вашого сайту на інший хостинг - читайте про це тут і про резервне копіювання теж ) З'явиться напис про неможливість запису в файл конфігурації компонента (Configuration file Unwriteable), то вам потрібно буде підключитися до вашого сайту по протоколу FTP і змінити права доступу до файлу /administrator/components/com_sef/configuration.php на 644 або 666.

  Зробити це можна за допомогою ФТП клієнта Файлзіла, посилання на опис якого я давав трохи вище. Раніше я так само писав про те, що таке права доступу до файлів і папок , Тому при бажанні ви можете ознайомитися з тим матеріалом.

  Налаштування ARTIO JoomSEF для створення SEF-посилань

  В адмінці движка перейдіть, використовуючи верхнє меню, в «Компоненти» - «ARTIO JoomSEF» - «Global Configuration». На вкладці «Basic» сторінки глобальної конфігурації зосереджені основні налаштування.

  Більшість з них можна залишити без змін, але я все ж поясню призначення деяких з них:

  1. JoomSEF Enabled - тут ви можете включити або відключити формування SEF адрес за допомогою цього розширення
  2. Disable creation of new SEF URLs - якщо переставите галочку в позицію «Так», то тим самим ви забороните формування ЧПУ адрес для нових сторінок, які будуть з'являтися на вашому сайті. Але до всіх вже існуючих буде застосовано перетворення урлов відповідно до описаного вище алгоритмом
  3. Use Title or Alias ​​- в цьому полі ви можете вибрати, яким чином будуть формувати ЧПУ адреси - або за допомогою транслітерації мета-тега TITLE даної конкретної сторінки, або на основі даних, записаних в поле «Ім'я користувача», яке ви повинні будете заповнювати в обов'язковому порядку при написанні статей
  4. File suffix - ви можете додати в кінці SEF адрес так званий суфікс (закінчення). Я, наприклад, ставлю суфікс .html. Так урли будуть виглядати більш звично і природно. Якщо ви захочете встановити суфікс вже після того, як ARTIO створив для них дружні посилання, то вам потрібно буде попередньо почистити базу цих самих посилань. Для цього потрібно перейти на вкладку «Компоненти» - «JoomSEF» - «Manage SEF URLs», виділити все створені з використанням даного компонентом урли і натиснути на кнопку «Видалити» у верхній частині вікна.
  5. Default index file - тут ви можете прописати індекс (закінчення) для головних сторінок компонентів, а так же категорій і розділів в Joomla. Можна прописати, наприклад, index.html, і тоді вебсторінки категорій і розділів будуть виглядати так: http://ktonanovenkogo.ru/nazvanie-kategorii/index.html.
  6. Use index for sections and categories - якщо ви залишите галочку в позиції «Так», то в ЧПУ адреси будуть додаватися назви категорій і рубрик, в яких знаходиться дана вебсторінка. Виглядати така оптимізована посилання буде приблизно так: http://dfdf.ru/bay-yan/rasskazi-o-yane/kak-yan-uchilsya-mit-lapi.html. Це дуже зручно, тому що тепер для переходу в категорію або розділ відвідувачеві вашого ресурсу досить буде видалити закінчення Урла.

  Така SEF оптимізація урлов приносить відразу кілька вигод. По-перше, відвідувачам легше буде орієнтуватися в матеріалах вашого сайту, навіть просто дивлячись на адресний рядок свого браузера (при бажанні користувач зможе, наприклад, потрапити в категорію або розділ Joomla, просто стерши назва статті в кінці Урла).

  По-друге, пошукові системи враховують ключові слова в URL і це дозволить, при інших рівних умовах, вашої статті піднятися вище в пошуковій видачі ( про просування сайту читайте тут ).

  Але займатися SEF (SEO) оптимізацією посилань в Джумла потрібно ще до того, як у вас з'явилася велика кількість статей, проіндексованих пошуковими системами. Чому ж? - запитаєте ви. Все дуже просто. Адже при цьому процесі фактично відбувається зміна всіх посилань (URL) веб-сторінок на абсолютно нові, а в той же час в індексі пошукових систем ( тут описано як працюють пошукові системи ) Будуть знаходитися старі урли.

  Природно, що відвідувач вашого сайту, який прийшов за такою старою (не оптимізовані) посиланню з пошукових систем, потрапить в нікуди, тому що сторінки з такою адресою вже не буде існувати.

  Прикро, але що склалася в цьому випадку ситуація все ж має рішення. Причому це рішення підійде не тільки для Джумли, але і для будь-якого сайту на будь-якому движку. Ви можете налаштувати посторінковий 301 редирект всіх старих адрес на нові (оптимізовані). Але якщо сторінок на вашому ресурсі накопичилося вже дуже багато, то і робота по налаштуванню 301 редиректу буде дуже об'ємною.

  Зате в цьому випадку відвідувачі вашого проекту, що прийшли з пошукових систем, навіть не помітять і не відчують, що у вас змінилися урли. Спосіб хороший, але трудомісткий.

  Налаштування сторінки помилок 404 і Title для Joomla

  Другий варіант полягає в тому, щоб залишити все як є, але зробити таку чудову сторінку помилки 404 ( приклади error page «404 not found» ) Для Joomla, щоб не один відвідувач вашого проекту, що потрапив на неї з пошукових систем, не пішов з вашого сайту, а спробував би знайти на ньому те, що шукав.

  Для цього випадку вам потрібно буде продумати і реалізувати зовнішній вигляд і функціонал сторінки 404 помилки. Ну, а налаштувати її можна буде за допомогою нашого чудового компонента ARTIO JoomSEF.

  На користь другого варіанту ще говорить і той факт, що старі (непрацюючі) урли в індексі пошукових систем з часом зміняться на нові. Як скоро це станеться однозначно сказати важко, але станеться обов'язково. Тому добре налаштована сторінка помилки 404 може стати відмінним варіантом на час переиндексации.

  Т.ч. виходить, що навіть для вже досить давно існуючого проекту можна налаштувати дружні SEF посилання (URL) і спробувати нівелювати тимчасові незручності, пов'язані з виниклою непрацездатність старих адрес (URL), які перебувають на даний момент в індексі пошукових систем.

  Налаштувати зовнішній вигляд сторінки «error 404 not found» можна досить легко за допомогою нашого чудового розширення. Для цього вам потрібно зайти в адмінку Джумли і вибрати з верхнього меню пункт «Компоненти» - «ARTIO JoomSEF» - «Global Configuration». Для настройки зовнішнього вигляду сторінки помилки вам потрібно буде відкрити вкладку «404 Page».

  В поле «404 Page» ви зможете вибрати зі списку, яка саме вебсторінка буде відкриватися при виникненні помилки. Перший варіант «Cutom 404 page» означає, що буде використовуватися та вебсторінка, яку ви налаштуєте тут в розташованій праворуч області.

  Другий варіант «Front Page» означає, що якщо Урл, за яким перейде користувач, виявиться битим, тобто документ йому відповідає не буде знайдений на сервері (і той видасть відповідь 404), то буде довантажуючи головна (Front Page).

  Якщо подібна сторінка у вас вже є (наприклад, їй може служити одна з статей), то для цього вам потрібно буде в області «Default 404 Page - Itemid» поставити галочку в полі «Use Itemid» навпроти «Так», а потім вибрати з списку наведеного нижче потрібну веб-сторінку вашого проекту. Не забудьте після проведених налаштувань натиснути на кнопку «Застосувати» і «Зберегти».

  Але я все ж раджу не полінуватися і створити свою власну сторінку помилок 404, HTML код якої ви зможете вставити в області «Custom 404 Page». Її можна створити і прямо в цьому вікні налаштувань компонента ARTIO JoomSEF, скориставшись візуальним редактором, встановленим у вас за замовчуванням.

  При цьому в ній найкраще буде вказати гіперпосилання на ключові розділи і вебсторінки вашого проекту, які допоможуть зорієнтуватися відвідувачеві, що прийшов по битою посиланням на ваш ресурс.

  Налаштування правильних TITLE (заголовків)

  Ви, напевно, вже знаєте, як важливий TITLE (заголовок всієї сторінки, а не статті) для пошукового просування вашого проекту. Ще не знаєте? Ну, тоді ми йдемо до вас і запрошуємо прочитати наступний матеріал по темі Title .

  В одній зі статей про першорядних налаштуваннях, які потрібно зробити відразу після установки движка, я писав про те, як зробити TITLE всіх сторінок близькими до ідеалу в Joomla.

  Ідеал полягав в тому, щоб спочатку в тайтли відображався заголовок статті, розташованої на цій веб-сторінці, а вже потім йшла назва самого проекту. Як відомо, в Джумла за замовчуванням TITLE формується спочатку з назви проекту, а вже потім додається заголовок статті.

  Так ось, наш чудовий компонент ARTIO JoomSEF вміє все це робити без будь-яких танців з бубном. Хоча я не зовсім правильно висловився. Це робить не компонент, а однойменний плагін ( тут написано, ніж плагін відрізняється від компонента і інших розширення Joomla ) Від Атрио, який встановлюється разом з установкою основного розширення. Не всі про це, до речі, знають, у всякому разі я дізнався не відразу.

  Для того, щоб потрапити у вікно настройки цього плагіна, вам потрібно буде вибрати з її верхнього меню пункт "Розширення" - "Менеджер плагінів». У вікні, знайти рядок з назвою «System - ARTIO JoomSEF» і клацнути по ньому мишею. В результаті відкриється вікно з його налаштуваннями.

  Для того, щоб тайтли формувалися даними плагіном, вам потрібно буде поставити галочку в полі «Prefer JoomSEF titles». В поле «Use sitename in page titles» зі списку ви зможете вибрати, яким саме чином буде додаватися в тайтли назву вашого проекту і чи буде воно додаватися взагалі.

  При виборі варіанту «Ні», назви вашого проекту в TITLE НЕ буде додаватися. При виборі варіанту «Yes - before page title» назва проекту буде додаватися до заголовка статті (як і було за замовчуванням), а при виборі варіанту «Yes - after page title» - після заголовка статті (найкращий варіант, на мою думку).

  Для того, щоб на головній сторінці у вас не вийшло подвійного назви вашого проекту - поставте галочку в поле «Prevent sitename duplicity».

  Оновлення ARTIO JoomSEF і установка в нього розширень

  Якщо у вас встановлена ​​не остання версія даного компонента, то ви можете оновитися до останньої в автоматичному режимі прямо з адмінки Джумли. Для цього вам потрібно буде перейти з верхнього меню на «Компоненти» - «ARTIO JoomSEF» і у вікні, з верхнього меню вибрати пункт «Upgrade».

  Далі вам потрібно буде порівняти вашу поточну версію компонента (в поле «Installed version») з останньою версією наявної на сервері розробників (в поле «Newest version»). Якщо використовувана вами зараз версія не є останньою, то для автоматичного оновлення компонента з сервера розробника натисніть на кнопку «Reinstall from ARTIO Server»:

  Якщо в процесі оновлення ви побачите вікно, де будуть наведені файли і папки, поновлення в яких провести неможливо, то для вирішення цієї проблеми потрібно поміняти права доступу на ці файли і папки (посилання на статтю про Cmod см. Вище).

  Для цього потрібно підключитися до вашого хостингу по протоколу FTP, знайти потрібні файли і папки, а потім змінити права доступу до них на 666 для файлів і 777 для папок. Як поміняти права доступу, ви можете прочитати за посиланням приводиться на початку статті.

  Установка розширень в JoomSEF для Virtuemart та інших компонентів

  Багато компонентів мають можливість установки власних розширень (extension), що дозволяють розширити їх функціонал. ДжумСЕФ не виняток. Справа в тому, що він здатний робити ЧПУ адреси тільки для контенту створюваного самої Joomla і її стандартних розширень, що йдуть в комплекті з дистрибутивом (контакти, каталог посилань і т.п.).

  Для контенту же, створюваного сторонніми компонентами (наприклад, VirtueMart , Kunena Forum і ін.), Потрібно встановити відповідне розширення для ARTIO, яке дозволить йому створювати SEF оптимізовані посилання (URL) для сторінок створюваних цими компонентами (наприклад, для інтернет магазина на основі VirtueMart).

  Деякі з таких розширень є платними, наприклад, для того ж VirtueMart. Всі наявні extension для JoomSEF наведені на цій сторінці . У стовпці «Extension name» наведено назву компонента (наприклад, VirtueMart), з яким можна буде подружити Атрио.

  Зверніть увагу, що в стовпці «Cpb.» Наведено номер версії ДжумСЕФ, для якої призначено дане розширення. Версія 2 використовується тільки на Joomla 1.0 (застаріла версія движка), а версія 3 для сучасної версії J 1.5.

  У стовпці «License» вказується спосіб поширення даного розширення - платно (commercial) або безкоштовно (free). Для отримання більш детальної інформації клацніть по його назві. Якщо воно безкоштовно, то у вікні буде посилання для скачування, а якщо вибране вами розширення для ARTIO платне, то у вікні, у вас буде або можливість оплатити покупку, або буде посилання на ресурс його автора.

  Після того, як ви купите або ж скачаєте безкоштовно розширення для ДжумСЕФ, ви повинні будете його встановити. Але робити це потрібно не традиційним способом, а з панелі управління самим компонентом ( «Компоненти» - «ARTIO JoomSEF»).

  У вікні з верхнього меню потрібно буде вибрати пункт «Upgrade». У вікні, в полі «Upload Package File» потрібно буде натиснути на кнопку «Огляд», знайти на своєму комп'ютері викачане розширення і потім натиснути на кнопку «Upload File & Встановити»:

  Після того, як ви встановите потрібне вам extension, зможете зайти в його налаштування на сторінці "Manage Extensions. Внизу відкрив вікна в області« Components without SEF Extension installed »знайдіть своє доповнення і клацніть по значку в самому останньому стовпчику« Параметри ». Відкриється вікно його налаштувань, де зможете зробити відповідні зміни.

  Буду вдячний, якщо скористаєтеся кнопочками:

  Удачі вам! До швидких зустрічей на сторінках блогу KtoNaNovenkogo.ru

  Php?
  Чому ж?
  Ще не знаєте?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»