Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
  Новости

  Базові принципи складання хорошого звіту з комплексного просування

  1. 1. Шаблонність
  2. 2. Гнучкість і індивідуальність
  3. 3. Доступність
  4. 4. Частота і регулярність
  5. 5. Диференціація і компромісний варіант.
  6. 6. Автоматизація та звіти в реальному часі
  7. 7. Відмінності
  8. 8. Системність і схематичність.
  9. 9. Готовність давати більше
  10. 10. Уточнення
  11. 11. Головне

  Звітність - одна з основних складових робіт з комплексного просування сайту. У відносинах «клієнт-виконавець» ця сама складова займає перше місце до тих пір, поки не з'явиться ще важливіший і незаперечний фактор - результат. Разом з тим, момент, коли конкретні відчутні клієнтом результати досягнуті - це не момент, коли можна припинити надавати звітність, вона повинна надаватися протягом усього часу співробітництва, і сьогодні ми поговоримо про те, як зробити її краще.

  1. Шаблонність

  У випадку з побудовою звітів, шаблонність не є негативним фактором. Наявність шаблону скоріше говорить про підготовленість і злагодженості в наданні періодичних звітів.

  Шаблон звіту з комплексного просування ні в якому разі не повинен бути непорушною раз прийнятої догмою. Складаючи базовий шаблон для звіту, необхідно розуміти, що внести доповнення і поліпшення в нього може знадобитися через кілька днів, коли клієнт своїм питанням підштовхне вас до нової ідеї і новим корисним метрик, які варто додати в звіти.

  Грамотність - важливий і очевидний момент, який треба за замовчуванням включити не тільки в звіт, а й в усі засоби комунікації.

  2. Гнучкість і індивідуальність

  Яким би ідеальним на вашу думку не був би шаблон звіту, не варто слідувати йому на всі 100%. Кожен клієнт індивідуальний, а, отже, і звіт для нього також повинен складатися відповідно до особливостей проекту і ключовими показниками ефективності (KPI) вашої роботи.

  KPI необхідно визначити з клієнтом ще до початку робіт. Природно, вони не повинні виходити за рамки наданих послуг. Кращі звіти будуються навколо клієнтських KPI, їх поліпшення і є позитивний проміжний показник ефективності робіт з комплексного просування.

  Кращі звіти будуються навколо клієнтських KPI, їх поліпшення і є позитивний проміжний показник ефективності робіт з комплексного просування

  3. Доступність

  Ми всі фахівці і знаємо масу розумних і вражаючих слів. Проте, я ні в якому разі не рекомендую використовувати в звітах слова і звороти, розуміння яких з боку клієнта викликає у вас хоч краплю сумніву. Якщо немає можливості обійти якесь професійне термін, дайте йому тлумачення прямо в тексті звіту. Побережіть час вашого клієнта, позбавте його від розшифровки китайської грамоти, а себе від зайвих уточнюючих питань. Ідеальний звіт, як комікс - зрозуміло, доступно і з картинками.

  4. Частота і регулярність

  Як часто надавати звіт про виконані роботи по просуванню клієнту?

  З одного боку, хочеться бути максимально оперативним, з іншого, не хочеться щодня витрачати свій час і час клієнта завалюючи його інформацією про дрібних і несуттєвих змінах. Тому, при визначенні частоти звітності, можна керуватися декількома показниками:

  1. Термінами договору про надання послуг з просування

  2. Динамікою зміни значень KPI

  3. Внутрішніми процесами всередині компанії і відносинами з клієнтом

  4. побажання клієнта

  У блогах зарубіжних компаній часто можна прочитати про квартальні і піврічні звіти. Це прекрасно, але з огляду на наші реалії я б рекомендував надавати звіти з комплексного просування приблизно раз на місяць, на сьогоднішній день така частота є оптимальною для більшості проектів.

  Підвищуючи частоту вище щомісячної можна зіткнутися з:

  1. Збільшенням кількості часу на підготовку звітів, як наслідок - зростання вартості робіт.

  2. Зниженням інформативності звітів. Чим частіше подається інформація, тим менше вона відрізняється, не так очевидна динаміка поліпшення.

  3. Є ризик набриднути клієнтові. Є висока ймовірність, що листи з вашими звітами будуть ігноруватися, так як на ознайомлення з ними йде час, а незначна динаміка змін не може постійно цікавити.

  У той же час, негативні чинники є і в зниженні частоти:

  1. Втрачається зв'язок з клієнтом.

  2. Не бачачи результатів роботи, клієнт може задатися питанням «А за що я плачу?».

  3. Звіти складаються не тільки для клієнта, але і для виконавця. Підведення регулярних проміжних підсумків, дуже важливо в роботі seo-фахівця, а звіт якраз і виступає підсумком.

  5. Диференціація і компромісний варіант.

  Існує ще один, іноді дуже корисний, варіант надання звітів. Це їх поділ за тимчасових проміжків, наприклад, на тижневий, місячний, річний.

  Наприклад, в тижневому звіті можна надавати тільки базову інформацію про зміну значень KPI, якщо, звичайно, вони за тиждень можуть істотно змінюватися. При цьому побудова тижневого звіту не повинно забирати багато часу ні у вас на його підготовку, ні у клієнта на ознайомлення з ним. Абсолютно нормально, якщо такий звіт буде робитися автоматично без вашої безпосередньої участі. Це може бути графік динаміки зміни важливих показників або таблиця найбільш важливих для клієнта ключових запитів і їх позиції.

  У місячному звіті поряд зі змінами KPI повинна бути додаткова інформація про те, що було зроблено для досягнення результату, наведені супутні метрики, рекомендації, нові ідеї і прогнози на наступний місяць.

  Річний або підсумковий звіт ефективний з точки зору підвищення лояльності клієнта до вашої компанії. Підсумковий звіт - це хороший спосіб нагадати, з чого ми починали і чого досягли тепер. У ньому можна побудувати довгостроковий прогноз і запропонувати будь-які кардинальні поліпшення за проектом, або нову форму співпраці.

  Ідеальний підсумковий звіт - це такий звіт, після ознайомлення з яким клієнт вирішує не тільки продовжити, але і зміцнити співпрацю з вами.

  6. Автоматизація та звіти в реальному часі

  Автоматизація збору статистичних даних, програмне побудова графіків і автоматичний зріз позицій - це все добре і правильно, тому що економить час і підвищує якість роботи, позбавляючи від рутинних і одноманітних дій. Разом з тим, робити повністю автоматично генеруються місячні звіти з комплексного просування я рекомендувати не можу. Варто постаратися по максимуму автоматизувати монотонну роботу, яка потребує інтелектуальних ресурсів.

  Іноді, хорошим рішенням для взаємодії з клієнтом буде ознайомлення його з інструментами статистики, такими як Google Analytics або Яндекс.Метрика. При цьому, я б рекомендував створити в Google Analytics зведення для клієнта, в якій будуть відображені всі важливі для нього показники, які може надати статистика.

  Одним з плюсів надання такого виду звітів є їх об'єктивність. У той же час клієнт має доступ до динамічного звіту в режимі 24/7.

  7. Відмінності

  Кожен ваш звіт клієнту повинен бути унікальний і відрізнятися від попереднього не тільки цифрами, але і змістом. Так, наприклад, в звіт за перший місяць можна включити результати технічного і пошукового аудитів, які виконуються перед початком комплексного просування, в звіті за другий місяць може бути присутнім аналіз конкурентів, в третьому рекомендації по юзабіліті і підвищенню конверсій посадочних сторінок, і так далі. Такі доповнення до стандартних даними і метрик додадуть актуальність звітів, і дадуть проекту благодатний грунт для розвитку.

  8. Системність і схематичність.

  Бажано, щоб кожен звіт складався з логічних блоків, які не будуть змінюватися від місяця до місяця, але буде змінюватися їх вміст. Наприклад, такими блоками можуть стати:

  • Звіт про виконані роботи
  • результати
  • План робіт в наступний звітний період
  • рекомендації
  • висновки

  П'яти основних блоків буде цілком достатньо. При цьому бажано зберігати прийняту структуру від звіту до звіту, так клієнту буде в них простіше орієнтуватися, в цьому ще допоможе сторінка зі змістом, яку я рекомендую додавати.

  Дуже важливо пам'ятати про взаємозв'язок блоків звітів за різні періоди, так, наприклад, те, про що було сказано в планах робіт, в наступному звіті повинно бути відображено в проведені роботи.

  Дуже важливо пам'ятати про взаємозв'язок блоків звітів за різні періоди, так, наприклад, те, про що було сказано в планах робіт, в наступному звіті повинно бути відображено в проведені роботи

  9. Готовність давати більше

  Я не прихильник того, щоб надавати ту інформацію, яка не є корисною для клієнта. Цим часто грішать багато фахівців, так як сучасні інструменти аналітики здатні проаналізувати сайт і поведінку його відвідувачів до найдрібніших деталей. У великій кількості красивих графіків і діаграм виникає велика спокуса додати до звіту багато зайвого, того, що не несе за собою реальної користі для бізнесу вашого клієнта.

  З іншого боку, я рекомендую збирати якомога більше інформації, навіть ту, яка сьогодні не здається необхідною. Збирати - не означає ділитися. Це можуть бути корисні, але не ключові звіти, наприклад дані про зміну популярності сторінок сайту, динаміка зміни позицій по інформаційних пошукових запитах або залежність часу, проведеного користувачем на сайті, від температури повітря в конкретному регіоні. Практика показує, що такі допоміжні дані можуть послужити хорошу службу і для діючого проекту і для аналізу інших.

  Практика показує, що такі допоміжні дані можуть послужити хорошу службу і для діючого проекту і для аналізу інших

  10. Уточнення

  Після того, як клієнт отримає і ознайомиться з вашим звітом, поговоріть з ним, задайте кілька ключових питань:

  • Чи виникли будь-які питання щодо отриманих даних?
  • Чи згоден клієнт з рекомендаціями запропонованими в звіті, чи готовий впровадити зміни?
  • Що нового хотів би бачити в наступному звіті?

  Під час таких бесід часто народжується багато нових ідей як для поточного, так і для інших проектів і звітів. Крім того, це може поліпшити розуміння бізнесу, з яким ви працюєте.

  11. Головне

  Звіт - важливий елемент комунікації з клієнтом, ще більш важливим буде результат вашої роботи і його благотворний вплив на бізнес.

  В ідеалі, якісне виконання роботи при грамотно сформованих цілях не вимагає звітності, так як призводить відразу до результату, але залишимо ці фантазії для утопії. В реальності хід роботи, динаміку змін і результати роботи seo-фахівців необхідно надавати у вигляді звітів клієнту.

  Намагайтеся постійно покращувати свої звіти, якщо ви жодного разу не додавали в свої шаблони щось нове, це зовсім не говорить, що вони ідеальні, а скоріше про те, що пора рушити з місця.

  Автор статті: Антон Сорокопуд, керівник відділу просування в Artjoker

  Чи згоден клієнт з рекомендаціями запропонованими в звіті, чи готовий впровадити зміни?
  Що нового хотів би бачити в наступному звіті?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»