Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
  Новости

  Чому не варто захоплюватися меню на основі скриптів

  1. За все потрібно платити
  2. Хулігани зору позбавляють!
  3. Собака-поводир для сліпого робота
  4. Є і медок, та закарбований в льодок!
  5. висновки

  Відомо, що отримуючи якусь абсолютно нову і невивчену завдання, людина спочатку звертається до тих її аспектів, які йому знайомі хоча б в загальних рисах. Будь-який з нас має свій почуттям прекрасного і може сказати подобається йому річ чи ні. При цьому той, хто не може оцінити краси технічних складових розглянутого предмета, зосереджується виключно на його зовнішньому вигляді.

  У моїй практиці, кожен другий розмову з замовником сайту починався з фрази: «ми хочемо, щоб меню ... рухалося (виїжджало / розгорталося / випадало / залишалося на екрані в момент пересування між об'єктами)!», А замовники SEM скаржилися на те, що при всіх використаних дизайнерських «фішки», їх сайти не індексуються пошуковими машинами.

  Давайте спробуємо розібратися - чому так відбувається і яке відношення до цього може мати меню зазначеного типу?

  Для початку розглянемо - як взагалі створюється меню з подібним функціоналом. Існують 2 варіанти його створення: з використанням javascript або без. Цього разу ми поговоримо тільки про перший випадок, а другий розглянемо трохи пізніше.

  Цього разу ми поговоримо тільки про перший випадок, а другий розглянемо трохи пізніше

  Класичне Javascript-меню типу «дерево»

  Класичне Javascript-меню типу «акордеон»

  Класичне випадає Javascript-меню

  Меню, створене на основі javascript є собою якийсь сценарій, написаний на скриптовій мовою і виконує певні функції. Структура зазвичай складається з рядка меню - яка постійно знаходиться у вікні програми і спливаючого підменю. Вибір елемента головного меню зазвичай призводить до виклику підменю, яке в свою чергу може містити ще одне або кілька підміню. Завданням, власне, javascript-сценарію і є реалізація функціоналу «випадання-приховування» підміню.

  JavaScript - скриптова мова, найчастіше використовується при створенні сценаріїв поведінки браузера, що вбудовуються в веб-сторінки. Передумовою появи мови JavaScript стало бажання дати розробникам HTML-документів можливість динамічно управляти всіма об'єктами, що описуються в коді Web-сторінки.

  За все потрібно платити

  На сьогоднішній день одним з найголовніших критеріїв якісного сайту є його адаптованість до вимог пошукових машин. Отже - і замовник і розробник сайту повинні обмежувати свої бажання рівнем розвитку механізмів пошукових систем, адже останні є головним проміжною ланкою між клієнтом і компанією. Грубо кажучи, немає індексації сайту - немає відвідувачів - немає клієнтів. Відповідно, і замовник і розробник сайту змушені миритися з тими обмеженнями, які накладає пошукова машина на створюваний сайт.

  Індексування в пошукових системах - процес додавання відомостей (про сайті) роботом пошукової машини в базу даних, згодом що використовується для (повнотекстового) пошуку інформації на проіндексованих сайтах.

  Хулігани зору позбавляють!

  Одним з таких обмежень є відмова в індексації скриптових конструкцій. Тобто, пошукова машина, переглядаючи ваш сайт, просто пропускає ті елементи сторінки, які написані на скриптовій мовою. Чому так відбувається - справа в тому, що з одного боку виконання кожного скрипта різко підвищує навантаження на сервера пошукових роботів, а з іншого - крім «доброякісних» скриптів, існують так само і шкідливі.

  Собака-поводир для сліпого робота

  По суті, пошуковий робот в найбільшою мірою нагадує сліпого крота, який пересуваючись по коду сторінки, знаходить посилання і рухається по ним вглиб сайту. Однак при цьому, він має гарний «нюхом» на елементи навігації, тобто здатний відрізняти окремо стоять посилання в тексті сторінки від навігаційних конструкцій, зокрема, таких як меню. Природно, більша перевага віддається навігації.

  Правильна організація навігаційних елементів є основним аспектом майбутньої оптимізації та розкрутки сайту!

  Є і медок, та закарбований в льодок!

  Тепер уявімо собі, що відбувається в той момент, коли пошуковий робот потрапляє на сайт, навігаційні елементи якого виконані за допомогою скриптових мов.

  Проїндексировав текст тієї сторінки, на яку він прийшов, робот ... піде. З однієї простої причини - він не «бачить» вашого прекрасного скользяще-випадающе-розкривається Javascript-меню і не може перейти на інші сторінки вашого сайту. За рахунок того, що ви абсолютно свідомо позбавили і без того сліпого «крота» ще й нюху - більше йому у вас робити нічого.

  Непроіндексовані сторінки сайту не будуть додані в базу пошукової машини, а отже, не братимуть участі в результатах пошуку!

  висновки

  Потрібно розуміти, що по-суті будь-яка сторінка сайту складається з двох основних складових частин - тексту і гіперпосилань. Всі інші елементи є не більше ніж доповненнями, покликаними поліпшити візуальну складову сайту, але не мають прямого відношення до питань популяризації вашого ресурсу - якщо немає відвідувачів, то і нікому оцінювати сайт.

  Саме з цієї причини не варто захоплюватися «прикрасами» на шкоду головному завданню сайту - продавати товар або послугу.

  У наступній статті ми розглянемо - яким чином можна зберегти ідею меню, що випадає, і при цьому не втратити уваги з боку пошукових машин .

  Частина 2. Як зробити меню, що випадає для пошукового робота?

  Давайте спробуємо розібратися - чому так відбувається і яке відношення до цього може мати меню зазначеного типу?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»