Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Где купить переходник на фотоаппарат

   Я решила попробовать заработать в интернете на фотографиях, и приобрела хороший фотоаппарат. Спустя некоторое время я захотела снимать мелкие объекты, например песчинки песка или капельки воды. Но

   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Дебіторська заборгованість: загальна інформація та ризики, пов'язані з цією заборгованістю, розбираємося з особливостями

  1. Дебіторська заборгованість, загальна інформація
  2. Якість дебіторської заборгованості
  3. Оптимізація дебіторської заборгованості
  4. Аналіз дебіторської заборгованості та мінімізація ризиків
  5. Продаж дебіторської заборгованості

  Задовго до Пачолі, автора трактату про рахунки і записи (що вважається початком бухгалтерії), купці і лихварі робили помітки, які в наш час називають дебетом і кредитом Задовго до Пачолі, автора трактату про рахунки і записи (що вважається початком бухгалтерії), купці і лихварі робили помітки, які в наш час називають дебетом і кредитом. Наприклад, лихвар, що дав у борг золоті монети, натомість отримував на руки боргову розписку. Можна сказати, що в цьому випадку утворилася дебіторська заборгованість. У двох словах дебет позначає те, що фірма має в наявності, а кредит вказує на джерело, за рахунок чого утворився цей дебет.

  Дебіторська заборгованість, загальна інформація

  Прості відносини: коли за поставлений товар отримують негайну оплату, є надійними, але вони в той же час і скорочують можливості обох сторін. Наприклад, магазин через нестачу обігових коштів не зможе відразу розрахуватися з постачальником, і продавцеві дуже важко знайти покупця готового до негайної оплати.

  Тому виникають договірні відносини в результаті яких оплата відбувається не відразу, а розтягується в часі Тому виникають договірні відносини в результаті яких оплата відбувається не відразу, а розтягується в часі.

  Заодно з цим у постачальника з'являється і дебіторська заборгованість. Товар відпущений, але замість грошей на руках тільки документ з печатками. Виходить, що дебіторська заборгованість - це просто сума боргових зобов'язань, які продавець може пред'явити до різним підприємствам або фізичним особам. Ця стаття балансу є хорошим індикатором фінансового стану компанії.

  Дебіторська заборгованість, що перевищує кредиторську заборгованість, може говорити як про фінансову стійкість підприємства, так і про необачних відносинах з покупцями або постачальниками. Її зростання вказує не тільки на збільшення ринку збуту.

  Підвищення частки сумнівних боргів - тривожний сигнал, який повідомляє про зниження якості зобов'язань. За розширення збуту постачальник розплачується, по суті, власними обіговими коштами, віддаючи їх, причому безкоштовно і з ризиком неповернення. Ця сторона договірних відносин вимагає до себе особливої ​​уваги і чіткого контролю.

  Якість дебіторської заборгованості

  Така заборгованість може виникнути не тільки з покупцем, але в разі авансового платежу і з продавцем. А якість дебіторської заборгованості навіть з однаково сумлінними покупцями може бути різною. Клієнт, у якого частка такої заборгованості по відношенню до його частці в загальному обсязі продажів (за той же період) нижче, ніж у іншого, виглядає на перший погляд краще, але це не завжди справедливо.

  Однакові обсяги продажів можуть приносити різний прибуток. За інших рівних умов такий клієнт, звичайно, менше заморожує оборотні кошти підприємства і збільшує обсяг продажів.

  Тут мова йшла про хороших, стійких відносинах, а це не завжди так. Затримка платежів, так само як і затримка поставок в разі передоплати, може бути викликана тимчасовими фінансовими труднощами, а може і передвісником неповернення. Якість такого портфеля заборгованості оцінюють за різними параметрами:

  1. За періодом дебіторської заборгованості: Короткострокова - до року. Довгострокова - більше року.
  2. За рівнем ризику неповернення або несвоєчасного виконання зобов'язань: Надійна - в межах строку за договором або забезпечена (наприклад, заставою). Сумнівна - прострочена і незабезпечена, але ймовірність погашення існує. безнадійна - строк позивної давності вже закінчився.
  3. За питомою вагою прострочених боргів до їх загального обсягу. Ясно, що чим він ближче до нуля, тим вище якість і якщо ближче до 1, тим тривожніше ситуація. Точно так само і всередині цих категорій можна диференціювати дебіторську заборгованість за параметрами. Ясно, що чим вище коефіцієнт оборотності дебіторської заборгованості, тим краще для підприємства, але це зовсім не є обов'язковою умовою високої ефективності.

  Умовність рівнів ризику неповернення стає очевидною в порівнянні:

  1. Сумнівна заборгованість утворилася з давнім партнером, з яким вже не раз бували такі ситуації.
  2. Незабезпечена заборгованість з новим покупцем, у якого вона ще не прострочена, формально вважається надійною.

  Оптимізація дебіторської заборгованості

  Оптимізація дебіторської заборгованості

  З огляду на неминучість відносин, що викликають дебіторську заборгованість, слід з самого початку знизити ймовірність безнадійних боргів.

  Дії перед укладенням договорів:

  Немає необхідності проводити тотальну перевірку всіх контрагентів особливо тих, хто давно існує на ринку, причому компанія не міняла власника і тим більше, якщо має стійку репутацію. Досить просто переконатися, що реквізити, найменування та керівник позначені правильно. Можна на сайті ФНС ввести ІПН компанії і в разі розбіжностей запросити у представника компанії додаткові документи, пов'язані зі змінами, які ще не встигли відобразити.

  Коли така впевненість відсутня, то слід самостійно отримати виписку з ЕГРЮЛ, навіть якщо контрагент сам її надав. Зробити це можна через інтернет або в податковій інспекції. Другий варіант займе більше часу, але отриману таким способом виписку вже можна пред'явити як доказ.

  Крім цього, можна використовувати ресурси, на яких є відомості про ліквідацію юридичних осіб або майбутнє виключення з ЕГРЮЛ за рішенням податківців. Не зайве перевірити фірму на предмет судових суперечок у тих, хто має базу таких рішень, наприклад, у КонсультантПлюс.

  Можна запросити свіжу бухгалтерську звітність та по ній переконається, що компанія реально працює. Щоб уникнути звинувачень з боку податківців при відсутності належної обачності і в підсумку в несумлінності платника податків, краще відмовитися від підписання договору, якщо збір документів викликає труднощі.

  Аналіз дебіторської заборгованості та мінімізація ризиків

  Структуру такої заборгованості можна розглядати в двох аспектах:

  1. За строками погашення: поточна і довгострокова.
  2. Через виникнення: розрахунки, аванси і т. Д.

  Д

  Помітивши загальну тенденцію до підвищення дебіторської заборгованості не тільки в абсолютних, а й у відносних цифрах виділяють групи за ступенем небезпеки неповернення починаючи з тієї, де термін оплати ще не настав до останньої категорії, близькою до безнадійному боргу. Всі дані зводять в одну таблицю, де є як первинні значення, так і показники, що обчислюються відповідно до обраної методикою.

  Аналіз дебіторів покупців ведеться з урахуванням індивідуальних особливостей, стимулюючи їх знижками при швидкому погашенні боргів і обмеженнями в обсягах або підвищенням рівня передоплати при невчасних розрахунках. Дебіторів покупців можна відносити до різних категорій відповідно до тривалості роботи з даним клієнтом і з дотриманням платіжної дисципліни.

  Такий же аналіз і дії проводяться і в відношенні дебіторів постачальників, але тільки навпаки, знижуючи авансові платежі або повністю відмовляючись від передоплати. За безнадійним і сумнівних боргах формують відповідний резерв.

  Продаж дебіторської заборгованості

  Сумнівні борги вимагають не тільки обліку, але і дій. Тут можливості не обмежуються зверненням до колекторів. Дебіторську заборгованість можна продати компанії, яка є боржником дебітора або особі, зацікавленій в правах вимоги саме до цього боржника.

  Цілком можливо, що такого продажу з дисконтом вдасться уникнути, якщо проявити наполегливість, використовуючи цілком звичайні засоби типу регулярного нагадування. Нарешті, звернення до суду може вплинути і на поведінку інших боржників.

  Якщо обставини дозволяють вдатися до послуг факторингових компаній, то дебіторську заборгованість можна мінімізувати, уклавши договір з фактором.

  Все це можна назвати санацією дебіторської заборгованості. Але оптимізація дебіторської заборгованості - це щось інше. Рішення такого завдання будуть відрізнятися для різних стратегій розвитку. При обережною моделі поведінки буде хороша фінансова стійкість, але малий зріст прибутку. Ризикована стратегія, можливо, дасть швидкий розвиток, але, очевидно, зросте і ймовірність банкрутства при несподіваній зміні ситуації.

  Навіть добре сплановані власні дії не завжди призводять до очікуваного результату, а поведінка контрагента можна оцінити тільки деякою ймовірнісної величиною і доводитися вводити ліміти, за які не повинні виходити контрольні параметри.

  • Наприклад, якщо у угоди існує ризик втрат, який оцінюється вище встановленої межі, то вона відхиляється. Таким способом підприємство управляє кредитним ризиком по операціях.
  • Відстежуючи зміна цін, інфляцію і курс валют, вводять систему лімітів на параметри і управляють ринковими ризиками.
  • Ризик, пов'язаний з втратою ліквідності вимагає чіткого контролю термінів і розмірів надходжень, а також налагодженої схеми конвертації боргів в грошові активи (продаж з дисконтом).
  • Недоліки управління, контролю і супроводу угод призводять до операційних ризиків.
  • Будь-яке письмова угода, зокрема, договір несе в собі юридичні ризики. Так що неграмотність в правових питаннях може легко перетворити дебіторську заборгованість в категорію безнадійних боргів. Крім юридичної та бухгалтерської перевірки документів, намагаються формалізувати весь порядок роботи, зводячи його до набору стандартних готових форм. Це спрощує контроль і допомагає уникнути помилок.

  Якась ланка роботи, наприклад, проходження митниці можна застрахувати, але при цьому слід уважно вивчити страховий поліс, щоб знати, що є страховим випадком, а що ні і порядок дії. У різних компаній умови договору можуть відрізнятися і це потрібно враховувати, щоб не пропустити вимоги, які при їх невиконанні знецінюють таку страховку.


   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»