Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Філіп Гуров, КГ "Гуров і партнери"

  Філіп Гуров, засновник комунікаційної групи «Гуров і партнери», яка спеціалізується на просуванні ІТ-компаній, розповів CNews про особливості PR в індустрії високих технологій Філіп Гуров, засновник комунікаційної групи «Гуров і партнери», яка спеціалізується на просуванні ІТ-компаній, розповів CNews про особливості PR в індустрії високих технологій. джерело CNews

  CNews: «Гуров і партнери» спеціалізується на просуванні високих технологій вже вісім років. Які ключові зміни відбулися в цій сфері за останні роки? Чи змінилася робота PR-агентств?

  Філіп Гуров: У 2007 році ми першими в Росії вибрали вузьку спеціалізацію і сконцентрувалися на сегменті високих технологій. Фактично цей ринок і формували. За останні роки про свої «ІТ-практиках» заявляли багато PR-агентства. Але якість роботи, на жаль, не поліпшився. Більшість піарників вельми слабо розбирається в технічних тонкощах. Багато так і не в змозі зрозуміти, чим відрізняється просування вендора від інтегратора.

  Днями я був на засіданні галузевої асоціації. Обговорювали критерії ефективності роботи PR-агентств. Головний меседж: PR-агентство не може відповідати за фінансову віддачу від своєї діяльності. В цілому, це правильно. Але коли робота PR-фахівців зводиться до випуску статей в ЗМІ, наганяючи відвідувачів на сайти і колекціонування лайків в соціальних мережах, виникає питання про доцільність такого піару.

  Два останніх кризи мало чого навчили PR-агентства. Просування має вирішувати утилітарні завдання клієнта. А основний акцент зміщуватися з присутності на медіа-полі на лідогенераціі і допомогу клієнту в подальшому просуванні потенційних замовників з маркетингової «воронку». Клієнти це вже розуміють, PR-фахівці - ще немає.

  CNews: Як вплинув розвиток технологій на PR-інструменти?

  Філіп Гуров: Зараз акценти в комунікаціях зміщуються в бік мобільності. Тут у ІТ-компаній, в силу їх генетичної схильності до використання нових технологій, є великі шанси на успіх. Думаю, на «мобільне» просування в сфері ІТ скоро будуть витрачатися порівнянні з інтернет-просуванням гроші.

  Особливо це проявляється в b2c. Цільова аудиторія більшості ІТ-компаній - це часто активні користувачі смартфонів. Хороший кейс - гра компанії Lenovo. Вона була доступна на спеціально створеному сайті, а також в демо-зонах в найбільших торговельних центрах Москви, де можна було використовувати спеціально створене додаток. Підібравши за допомогою додатка одяг, взуття, зачіску, прикраси та інші аксесуари до власної фотографії, користувачі створювали образ себе під час відпустки і завантажували листівку на сайт конкурсу, де проходило голосування. Переможець відправився в подорож, а учасники, які посіли друге і третє місця, отримали планшети і смарфтони.

  Додаток не обов'язково має бути розважальним. У минулому році ми займалися просуванням мобільного щоденника Гліба Архангельського. У ньому була закладена унікальна авторська методика відомого фахівця з тайм-менеджменту. Вона дозволяла ефективно планувати час. Кожен день ділиться на жорсткі і гнучкі завдання, завдання-«слони», «біфштекси» і «жаби» ... Цей проект допоміг вирішити ряд завдань і видавництву, і розробнику і став непоганим піаром для самого експерта.

  Але головне, щоб просування через мобільні технології, була прив'язана до ключових меседжів замовника. До цього інструменту, знову ж таки, треба ставитися утилітарно.

  CNews: Які напрямки PR зараз найбільш затребувані?

  Філіп Гуров: Не секрет, що основним замовником ІТ-рішень зараз виступає держава. Очевидно, що і найбільш затребуваним інструментом стає GR.

  CNews: З чого складається GR-діяльність ІТ-компанії?

  Філіп Гуров: Тут є три складових. По-перше, це надання впливу на рішення влади. Зберігання персональних даних, ставлення до блогерам, обмеження доступу до окремих сайтів в Інтернеті, вимоги до новинних агрегаторів і пошуковим системам, імпортозаміщення ... Той чи інший законопроект може радикально змінити правила гри на ринку. Навіть якщо ресурсів для впливу поки мало, моніторинг подібних ініціатив необхідно проводити на постійній основі!

  По-друге, отримання паблісіті за рахунок контактів з органами влади. Відвідування офісу ІТ-компанії президентом країни може не тільки викликати великий інтерес з боку ЗМІ, а й дати певний меседж потенційним замовникам. Останній яскравий приклад - заяви про технологічне співробітництво з Бразилією, які Володимир Путін зробив в минулому році. Кілька російських компаній, які змогли зорієнтуватися в цій ситуації і почати роботу в цьому напрямку, мають шанс мультиплікувати свою річну виручку.

  Нарешті, це отримання держзамовлень, супровід участі компанії в тендерах, що проводяться органами влади. Тут PR-агентство може зібрати попередню інформацію, допомогти з вибором тактики, налагодити сам процес моніторингу.

  CNews: Чим відрізняється робота західних PR-агентств від російських?

  Філіп Гуров: Якщо взяти великі агентства - наприклад, членів АКОС (Асоціації компаній-консультантів в області зв'язків з громадськістю - CNews), великої різниці я не бачу. Десь краще ми, десь - іноземці. Російські кейси, навіть, мабуть, виглядають більш живими і оригінальними. Але в цілому «по лікарні» ситуація у нас поки не найкраща.

  Кілька років тому я писав про проблеми російського PR-ринку. Перша - це тотальна неефективність бізнес-процесів в PR-агентствах. За цю неефективність доводиться платити клієнтам, ціни на послуги вітчизняних підрядників часто значно перевищують західні (і не треба говорити про дуже високі орендні ставки і незручною податковій системі - в кожній країні є свої проблеми подібного роду). Скільки російських PR-агентств працює з CRM? Як здійснюється моніторинг ЗМІ і розсилка прес-релізів? Рівень автоматизації PR-бізнесу близький до нуля. І хоча результати PR-кампанії в Росії і, наприклад, Великобританії чи Німеччині можуть бути порівнянними, британське агентство витратить на вирішення проблеми клієнта в два рази менше людино-годин.

  Інтегровані маркетингові комунікації в Росії за своєю суттю такими не є. Просування в нових і традиційних медіа Ніяк не синхронізується. Є агентства, які успішно працюють в соціальних мережах і блогосфері. Є ефективні SEO-фірми. Але немає жодної PR-структури, здатної надати весь комплекс послуг на належному рівні. І навіть коли бюджет йде через одного підрядника, комунікаційні кампанії позбавлені єдиного стрижня. Тут мало що змінилося за останні роки.

  CNews: Останнім часом «Гуров і партнери» пропало з рейтингів PR-агентств, стало набагато менше «звучати» на ринку ...

  Філіп Гуров: Майже всі рейтинги агентств будувалися на їх власній медіа-активності, по суті, кількості публікацій в ЗМІ. У 2012 році я виходив на держслужбу. На запрошення Володимира Мединського керував кількома великими проектами в Мінкультури Росії і відповідав за інформатизацію галузі. Мені було дуже цікаво отримати подібний досвід. Але, природно, довелося вийти зі складу засновників комунікаційної групи і повністю відійти від її управління. До цього багато PR-активності «Гуров і партнери» базувалися на заходах з моєю участю як експерта або ж моїх публікаціях. Нам з колегами здалося правильним, якщо агентство на цей час візьме мораторій на таке самопродвижение. Агентство продовжило надавати послуги наявним клієнтам, експериментувало з різними маркетинговими каналами, брало участь в діяльності комітетів професійних асоціацій. Після мого «дембеля» починаємо працювати з новими силами.

  Але до рейтингів я ставлюся скептично. Вже багато разів говорив, що клієнт голосує рублем. У Національному рейтингу комунікаційних компаній є дані по виручці агентств. Це хороший рейтинг. З цього року ми прийняли рішення подавати туди дані по виручці. Все стане відразу зрозуміло.

  CNews: Які великі проекти агентство реалізує в даний час?

  Філіп Гуров: Дуже важливими клієнтами для нас є компанії групи «Флексіс». Я вважаю дуже успішним просування ІТ-вендора «АйДесайд» - завдяки гарному маркетингу компанія змогла зайняти лідируючі позиції на ринку автоматизації робочих місць керівників.

  Несподівано для нас багато наших клієнтів задумалися про Гейміфікація. Наприклад, з метою інформування громадян, організації благодійних заходів, поліпшення безпеки на виробництві і т.д. Думаю, вже в цьому році ми зможемо розповісти про таких кейсах.

  CNews: Днями агентство відзначає восьмиліття, який головний підсумок ви можете підвести?

  Філіп Гуров: Напевно, без нас PR-ринок був би трошки іншим. Мабуть, головне, це те, що для молодих PR-фахівців ми завжди були хорошою школою. Багато з тих, хто працював в «Гуров і партнери» сім-вісім років тому, зараз керують PR і маркетингом в найбільших російських ІТ-компаніях або галузевих асоціаціях. Агентство завжди давало можливості для розвитку кожного співробітника. Також ми були ініціаторами публічного обговорення питань PR для ІТ-індустрії, запустивши щорічну конференцію PR & IT на Russian Internet week.

  Зараз ми сильніші сконцентровані на міжнародних проектах. КГ «Гуров і партнери» входить в дві глобальні мережі - ION і Global Reach Public Relations. В цьому році ми розраховуємо на підвищення ефективності роботи із західними партнерами.

  Детальніше: http://www.cnews.ru/reviews/index.shtml?2015%2F06%2F30%2F597061

  Детальніше: http://www.cnews.ru/reviews/index.shtml?2015%2F06%2F30%2F597061

  Які ключові зміни відбулися в цій сфері за останні роки?
  Чи змінилася робота PR-агентств?
  CNews: Як вплинув розвиток технологій на PR-інструменти?
  CNews: Які напрямки PR зараз найбільш затребувані?
  CNews: З чого складається GR-діяльність ІТ-компанії?
  CNews: Чим відрізняється робота західних PR-агентств від російських?
  Скільки російських PR-агентств працює з CRM?
  Як здійснюється моніторинг ЗМІ і розсилка прес-релізів?
  CNews: Які великі проекти агентство реалізує в даний час?
  CNews: Днями агентство відзначає восьмиліття, який головний підсумок ви можете підвести?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»