Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Фізіологія зачаття | Sana-med

  фізіологія зачаття

  Будова статевих клітин

  Клітини в організмі людини діляться на два типи: соматичні і статеві. З соматичних ( «soma» - тіло) «створені» всі органи і тканини в організмі. Статеві клітини - гамети (яйцеклітина + сперматозоїд) здатні об'єднатися і дати початок життя нового організму.

  Жіночі статеві клітини розвиваються в яєчниках ( "Будова і функція жіночої статевої системи" ). Яйцеклітина складається з оболонки, цитоплазми і ядра. Навколо її оболонки знаходиться шар захисних клітин - «променистий вінець». Генетичний матеріал знаходиться в ядрі яйцеклітини - це набір хромосом.

  Сперматозоїд складається з хвостика, головки і шийки. Хвостики забезпечують рухливість сперматозоїда, головка містить ядро ​​з хромосомами.


  Хвостики забезпечують рухливість сперматозоїда, головка містить ядро ​​з хромосомами

  «Зустріч» сперматозоїда з яйцеклітиною

  Приблизно посередині менструального циклу в організмі жінки відбувається овуляція - вихід вже дозрілих яйцеклітин з фолікула в область черевної порожнини ( "Будова і функція жіночої статевої системи" ). Потім яйцеклітина виявляється в матковій трубі. Важлива роль тут відводиться виростам маткової труби - фімбрій, що створює струм рідини в напрямку просвіту маткової труби. Активність фімбрій досягає максимуму в середині менструального циклу. Далі в матковій трубі (в яєчниковому відділі) і відбудеться «зустріч» сперматозоїда і яйцеклітини, що приведе до запліднення.

  процес запліднення

  Після сім'явиверження сперматозоїди протягом декількох годин рухаються по жіночих статевих шляхах. При русі на сперматозоїди діють різноманітні чинники жіночого організму (клітини імунної системи, слиз і ін.), Що підтримують їх здатність до просування і запліднення. У сперматозоїдах містяться деякі біологічні фактори, що викликають скорочення маткових труб, що сприяє просуванню сперматозоїдів. Для запліднення сперматозоїд повинен пройти через ряд «бар'єрів»: ряд клеткок "променистого вінця" і оболонку яйцеклітини. Важлива роль тут відводиться акросоме - своєрідної «шапочці» на голівці сперматозоїда, яка містить кілька ферментів, що руйнують оболонку яйцеклітини. Для вдалого запліднення однієї яйцеклітини необхідно приблизно 100 - 400 тис. Сперматозоїдів. Тому якщо знижена концентрація і / або рухливість сперматозоїдів - шанси на вагітність падають ( "Причини чоловічого безпліддя" ).


  Так виглядає під мікроскопом
  яйцеклітина і навколишні її сперматозоїди
  Через 12 годин після запліднення відбувається перебудова ядер у статевих клітин. Ядра чоловічої і жіночої клітин зближуються і об'єднують генетичний матеріал з утворенням зиготи (одноклітинний ембріон).


  Так виглядає під мікроскопом зигота - одноклітинний ембріон. Стрілками показані пронуклеуси - ядерця жіночої і чоловічої статевих клітин, що містять генетичний матеріал батьків.

  Попадання ембріона в порожнину матки

  Після запліднення ембріон рухається по матковій трубі і потрапляє в порожнину матки. Руху ембріона сприяють деякі чинники: за допомогою зміни тиску в матковій трубі вона сприяє руху ембріона; коливальні рухи ворсинок, що містяться в слизовій оболонці маткової труби сприяють просуванню ембріона в порожнину матки. Таким чином зміна будови і / або функцій фімбрій і ворсинчастий клітин маткової труби може викликати безпліддя ( "Спайковий процес" ). В ході руху ембріона по матковій трубі відбувається поділ ембріона, в результаті якого утворюється багатоклітинний ембріон (морула). Саме на стадії морули відбувається потрапляння ембріона в порожнину матки, де він досягає останньої стадії свого розвитку - бластоцисти. Саме на цій стадії відбувається впровадження ембріона в слизову оболонку матки. Для цього повинен відбутися хетчинг - розрив оболонки ембріона, після чого ембріон з'єднується з ендометрієм. Після всього цього ембріон продовжує свій розвиток в слизовій оболонці матки.


  Так виглядає процес хетчинг
  В процесі прикріплення ембріона беруть участь сам ембріон і слизова оболонка матки. Порушення з боку ембріона або з боку ендометрія можуть привести до відсутності вагітності.

  Необхідні умови для успішного зачаття

  • Дозрілий фолікул в яєчнику, сформована і здатна до запліднення яйцеклітина, овуляція, хороша функція жовтого тіла.
  • Наявність достатньої кількості рухливих сперматозоїдів, здатних до проникнення в маткові труби і запліднення яйцеклітини.
  • Середа маткових труб, яка забезпечує активний рух сперматозоїдів.
  • Проникнення яйцеклітини в маткову трубу, її «зустріч» із сперматозоїдами і умови, що сприяють злиттю статевих клітин.
  • Проходження ембріона по матковій трубі, попадання в матку.
  • Слизова оболонки матки, здатна «взяти» ембріон.


   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»