Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
  Новости

  Хто такий ідеальний сеошник? - Wezom

  1. Погляд № 1: очима середньостатистичного клієнта
  2. Погляд № 2: очима самих сеошників
  3. висновок
  1. Погляд № 1: очима середньостатистичного клієнта
  2. Погляд № 2: очима самих сеошників
  3. висновок
  4. Взаємовідносини замовників і підрядників - справа тонка. І часом, шлях до встановлення довіри і взаєморозуміння весь в вибоїнах і вибоїнах. Коли клієнт приходить в компанію в пошуках SEO-оптимізатора, найчастіше він смутно уявляє, що саме буде (або повинен) робити SEO-спеціаліст (за винятком тих, хто вже мав досвід в іншій фірмі або з фрілансером). Головне - щоб сайт був в топі! По суті, цей пункт схожий в уявленнях замовників, і виконавців.

   Щоб розібратися, як бачать обидві сторони образ SEO-ідеалу, ми зібрали невигадані якості і навички, якими повинен володіти тлумачний оптимізатор.

   Погляд № 1: очима середньостатистичного клієнта

   Ідеальний сеошник:

   1. Просуває сайт тільки по ВЧ (високочастотним) запитам і в короткі терміни.
   2. Вміє все! Сам робить дизайн, верстку, пише тексти, налаштовує контекстну рекламу - і все це в рамках бюджету.
   3. Апріорі розбирається у всіх тематиках: знає, скільки пелюсток в ромашках і півонії; відрізняє розсувні ворота від рулонних, а Екокожа від шкірозамінника.
   4. Чи не спить, не їсть - стежить за відвідуваністю сайту. А ще, ідеальний сеошник на зв'язку в будь-який час.
   5. Просуває тільки 1 проект і приділяє йому 100% часу.
   6. Працює за їжу, за післяплати або безкоштовно, поки не з'являться продажу. За принципом: вранці стільці - ввечері гроші.
   7. Якщо сайт не "росте", визнає свою провину і повертає гроші (навіть якщо передоплати не було).
   8. За сумісництвом - психолог, який тонко відчуває настрій клієнта. Завжди готовий про це поговорити.

   Це звичайно, трохи перебільшено і забавно. Але якщо серйозно, то, до якого ідеалу прагнуть самі оптимізатори?

   Погляд № 2: очима самих сеошників

   Ідеальний SEO-фахівець повинен:

   «Зробити так, щоб сайт продавав»
   «Зробити так, щоб сайт продавав»

   Завдання №1 - підняти веб-ресурс в пошуковій видачі і залучити цільових відвідувачів, які будуть купувати (замовляти) товари і послуги. Якщо коротко, в цьому і полягає робота фахівця. Але на практиці це не відбувається за помахом чарівної палички.

   «Щоб сайт продавав» сеошник проводить цілий комплекс заходів, серед яких:

   • аналіз поточного стану сайту та його показників (технічний аудит);
   • моніторинг конкурентів;
   • планування стратегії просування відповідно до бізнес-цілям клієнта;
   • підбір релевантного списку запитів (складання семантичного ядра);
   • оптимізація цільових сторінок сайту;
   • оптимізація структури веб-ресурсу, дизайну і контенту;
   • лінкбілдінг (нарощування маси);
   • відстеження трафіку і конверсій;
   • аналіз позицій веб-сайту;
   • складання звітності;
   • коригування наступних кроків по просуванню.

   І далі - знову аналітика, розширення семантичного ядра і робота над зміцненням позицій ...

   SEO - це постійний процес, результати якого видно не відразу. Через це трапляються непорозуміння між клієнтами і підрядниками. Кожному Сеошніку (або менеджеру інтернет-агентства) знайома ситуація, коли замовник хоче бути в топі мало не на наступний день після початку співпраці. Насправді, перші результати видно в період від 3-6 місяців.

   «Говорити клієнту про проблему раніше, ніж той сам її помічає»

   Чому це важливо? Пояснимо на прикладах:

   • В інтернет-магазині справили вивантаження товарів. У цей момент зі сторінок «злетіли» тексти. Замовник заходить на сайт, бачить, що текстів немає, і починає бити на сполох.
   • Або інша ситуація. Під час того, як сайт знаходиться на просуванні, клієнт самостійно (не попередивши) видаляє або додає сторінки, категорії товарів. Тим самим створює дублі і ускладнює роботу оптимізатора.

   Грамотний сеошник вчасно помічає і повідомляє про помилки. По-перше, це підтверджує професійний підхід до справи. По-друге, допомагає уникнути повторення таких ситуацій.

   «Пропонувати нові рішення по проекту»

   Тут все просто: є проблеми - SEO-експерт пропонує варіанти вирішення. Якщо результати його роботи вже радують клієнта, не варто зупинятися на досягнутому. Ідеальний сеошник пропонує нові напрямки розвитку, підказує, що краще для бізнесу, тому що знає все про нововведення пошукових систем, апдейтах алгоритмів.
   Тут все просто: є проблеми - SEO-експерт пропонує варіанти вирішення

   «Швидко відповідати на питання»

   Оптимізатор повинен бути на зв'язку і оперативно реагувати на питання клієнта. Але все добре, що в міру. Іноді замовник намагається зв'язатися зі своїм оптимізатором і вночі, і в вихідні, і в прохідні дні. Seo-процес, звичайно, безперервний, але Seo-шникам теж потрібен відпочинок.

   «Бути впевненим у собі і в своїх знаннях»

   Цей пункт перегукується з попереднім. Мало просто швидко відповідати на питання. Потрібно вміти аргументовано пояснити клієнту, всі дії, які виконуються або не виконуються і чому. Довести свою точку зору, ґрунтуючись на теоретичних і практичних знаннях.

   У ідеального сеошника є чітка відповідь навіть на питання: чому сайт не в Топі після проведених робіт, а продажу не злетіли.

   «Виконувати вчасно поставлені завдання»

   Уміння слідувати плану і бути «пунктуальним» виконавцем - одне з основних якостей співробітника будь-якої професії. В SEO-світі від зроблених в термін задач, залежить зростання і розвиток інтернет-бізнесу клієнта.

   Регулярні звіти про виконану роботу і планування нових завдань - сформують чітке бачення того, як просувається оптимізація і які проміжні результати.

   Компетентний сеошник росте професійно сам і розвиває веб-ресурс, над яким працює.

   висновок

   Вимагати від підрядника швидких результатів - невірно підходити до справи. Так само, як і вибирати тільки ВЧ запити для просування. Це безвідмовно працювало років 8 тому. Зараз конкуренція не дозволяє таких прийомів.

   Бажання клієнта, щоб оптимізатор займався тільки 1 проектом, навряд чи можливо. Така послуга обійдеться дуууже дорого. Кожному сайту приділяється різну кількість часу і сил, в залежності від масштабів роботи.

   Кожному сайту приділяється різну кількість часу і сил, в залежності від масштабів роботи

   Оплата «за фактом» або претензії в стилі «поверніть нам гроші, ми не в Топі» - окрема тема для обговорення. Адже навіть якщо бажаного результату ще не видно, це не означає, що робота виконана некачественно.Успех справи залежить від спільно докладених зусиль. І якщо сеошник поставив завдання на конкретні доопрацювання, то клієнт повинен відразу їх виконати.

   У відносинах «замовник-підрядник» є третя сторона - пошукова система. І стовідсотково передбачити, як вона відреагує, введе нові алгоритми або фільтри - неможливо. Оцінювати праці сеошника логічніше по зростанню пошукового трафіку, замовлень, заявок і продажів, а не тільки по позиціях у видачі.

   Сподіваємося, цей матеріал допоможе замовникам трохи краще розуміти специфіку роботи сеошників, а оптимізаторів - стати справжніми SEO-гуру. Плідного Вам співпраці!

  Але якщо серйозно, то, до якого ідеалу прагнуть самі оптимізатори?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»