Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Інноваційні методи просування дитячої книги до читача »ДБУ" АІМЦ "ЛНР

  Чим залучити дітей та підлітків до читання Чим залучити дітей та підлітків до читання? Як зробити так, щоб читання стало потребою кожного? Ці питання стали предметом обговорення учасників семінару - практикуму «Інноваційні методи просування дитячої книги до читача», який пройшов 26.01.2017 року на базі ГБОУ «ЗОШ №1 - ліцей" ЛНР.

  Учасників семінару радо зустріла заступник директора з виховної роботи ГБОУ «ЗОШ №1 - ліцей" ЛНР Людмила Шепілова. Вона провела екскурсію по шкільному музею і розповіла про історію створення школи, яка є однією з найстаріших шкіл міста Антрацита.

  З інформацією «Інноваційні методи просування дитячої книги до читача» виступила методист ДБУ «Антрацитівський інформаційно - методичний центр» ЛНР Алла Щібря. Вона розповіла про те, що в умовах інформаційної глобалізації ослаблення інтересу до читання - загальносвітова тенденція, і ця проблема набуває більш гострий характер. Відбувається не тільки відчуження молоді від книги, падіння загальної книжкової культури, але і втрата національних традицій книжності. Зростання числа «нечітателей», втрата інтересу до книги і читання у різних вікових та соціальних категорій вимагає пильної уваги.

  Особлива роль в просуванні та розвитку дитячого читання сьогодні належить шкільній бібліотеці, яка повинна сприяти побудові і реалізації нової стратегії освіти, орієнтованої на освоєння знань і навичок, необхідних дітям у дорослому житті.

  Існує багато методів і прийомів роботи по залученню дітей та підлітків до книги, але сучасне життя змушує шукати нові способи залучення дітей до читання.

  Алла Щібря познайомила бібліотекарів з новими інноваційними методами і формами роботи по формуванню та розвитку у підлітків інтересу до читання, серед яких:

  акції: флешмоб, бібліоквест, буккросинг, бібліотечні сутінки, лібмоб, «Підвішена книга» та ін.

  масові заходи: бенефіс читача, бібліокафе (або книжкове кафе), бібліомарафон, бібліоперфоманс, бібліотечний бульвар, дискусійні гойдалки, зорепад поетичний, поетичний батл і ін.

  наочні та інформаційні форми: екран прочитаних книг, філворд, або угорський кросворд, криптограма, буктрейлер, бібліотечний квілт і ін.

  Організація і проведення різних заходів з використанням технічних засобів, таких як: телемости, віртуальні конференції, круглі столи, літературні вітальні з електронними презентаціями, бібліотечні проекти - все це сприяє формуванню іміджу бібліотеки як сучасного культурного та інформаційного центру. Виступ було підтверджено презентацією, що супроводжується детальними покроковими коментарями, які мали велике практичне значення.

  З питання «Інтерактивні форми роботи бібліотеки на підтримку читання» виступила бібліотекар ГБОУ «Антрацитівська ЗОШ №1-ліцей» ЛНР Олена Лебедєва. Вона, зберігаючи традиції, знаходиться в постійному пошуку нових форм роботи з дітьми з однією метою: організувати читання дітей, формуючи потребу в читанні і читацький смак. Її виступ супроводжувався показом відеофільму, в основі якого матеріал з досвіду роботи. Крім цього, Олена Лебедєва розповіла, що найперспективнішим каналом просування в даний момент є Інтернет, а найбільш популярною формою служить формат відео. Буктрейлер в таких умовах стає прекрасним інструментом просування будь-якого творчості. Буктрейлер - це місток між книгою і її потенційним читачем.

  Як захопити глядача за дві хвилини? Як створити хорошу рекламу книги? І яким повинен бути буктрейлер, щоб набрати тисячі переглядів? Відповіддю на багато питань став перегляд буктрейлер шкільних бібліотекарів "буктрейлер - найкраща реклама книги".

  Одним з активних способів формування у користувачів навичок роботи з інформаційними ресурсами є проведення командної гри-квесту (інші назви - «бродилка», «бібліопробег»). Про «Технології бібліоквестов в розвитку інформаційної діяльності дітей і підлітків» учасникам семінару розповіла Лариса Мельник, бібліотекар ГБОУ «Антрацитівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3» ЛНР. Вона повідомила, що квести можуть бути присвячені різним темам. Останнім часом більшість бібліотек стали проводити екскурсії по бібліотеці в формі квесторіентірованія ( «Бібліоночь», «Бібліосумеркі»). В рамках гри учасники вирішують логічні завдання, здійснюють пошук необхідної інформації, вчаться працювати з інформаційними ресурсами, знаходити корисну інформацію і застосовувати її. Квест-гра вчить користуватися бібліотекою, знайомить з розташуванням відділів, розміщенням в ній довідково-бібліографічного апарату. Квест сприяє розвитку особистісних якостей користувачів, таких як увага, пам'ять, швидкість і логіка мислення. Гра сприяє розвитку у дітей та підлітків навичок командної роботи. На завершення свого виступу Лариса Мельник запропонувала бібліотекарям спробувати свої сили і відповісти на питання бібліоквеста по творчості

  О.С.Пушкіна.

  Виставки - це візитна картка бібліотеки і при їх оформленні використовуються бібліотечні, музейні, рекламні технології. З огляду на зростаючі потреби і все більш різноманітні інтереси читачів, бібліотекарі прагнуть зробити виставки більш цікавими і привабливими. З нетрадиційними формами книжкових виставок учасників семінару ознайомила бібліотекар ГБОУ «Антрацітовскаяспеціалізірованная школа №5» ЛНР Ірина Богданова. Вона детально висвітлила нові підходи до моделювання виставкової діяльності, які не тільки привертають увагу, але і активізують пізнавальну діяльність читачів, сприяють підвищенню рівня сприйняття, викликаючи сплеск емоцій.

  Виставка «Книжкові піжмурки» зацікавили багатьох бібліотекарів, т.к суть її в тому, що читачам пропонується вибрати книгу навмання, не знаючи ні її назви, ні імені автора, ні жанру. До уваги читачів пропонується барвисто оформлена виставка, на полицях якої розмістилися книги, загорнуті папером, і єдиним орієнтиром при виборі служать наклейки на обгортці, що вказують на вікове призначення літератури.

  Наталія Якименко, керівник МО шкільних бібліотекарів, запропонувала бібліотекарям взяти участь в соціологічному дослідженні «Традиції та інновації в роботі бібліотек: за і проти». Мета даного дослідження - вивчити особисту готовність бібліотекарів до впровадження нового в своїй роботі. Результати даного дослідження будуть озвучені на засіданні МО бібліотекарів.

  Підводячи підсумки семінару, методист Алла Щібря зазначила, що бібліотечні працівники загальноосвітніх організацій міста в постійному пошуку нових форм і методів роботи з популяризації книги та читання з читачами всіх вікових категорій. У своїй роботі вони використовують мультимедійні технології, web-дизайн, Інтернет. Можна говорити про відродження масової роботи в новому ракурсі, про свіжу, інноваційної струмені в цій роботі, але в поєднанні з уже перевіреними часом традиціями.

  На сучасному етапі, основна місія шкільного бібліотекаря - навчити дитину самостійно працювати з книгою так, щоб він міг з книги самостійно здобувати знання, проводити дослідницьку роботу. Саме зі шкільної лави дитина повинна винести думка: «Бібліотека, Читання, Книга і Знання - це одне ціле, це фундамент майбутнього»

  Матеріали семінару-практикуму «Інноваційні методи просування дитячої книги до читача»

  Чим залучити дітей та підлітків до читання?
  Як зробити так, щоб читання стало потребою кожного?
  Як захопити глядача за дві хвилини?
  Як створити хорошу рекламу книги?
  І яким повинен бути буктрейлер, щоб набрати тисячі переглядів?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»