Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Інтерв'ю Марка Грівса СЕО Peppermint OS Linux

  1. В. Сьогодні створено кілька сотень, а може навіть тисяч Linux дистрибутивів, що вас спонукало розпочати...
  2. В. Як ви вважаєте, операційна система PeppermintOS досягла первісної мети або їй належить ще довгий шлях?
  3. В. ведеться ви статистику? Скільки людей використовують PeppermintOS?
  4. В. Які користувачі знаходять PeppermintOS цікавим для себе дистрибутивом?
  5. В. Як ви вважаєте, кому може бути найбільш корисна PeppermintOS?
  6. В. Як і багато інших дистрибутивів Linux, Peppermint заснований на Ubuntu? Чому?
  7. В. Чи можете ви поділитися тими чи cпланірованнимі успіхами, яких зумів досягти проект?
  8. В. Куди ви рухаєтеся? Що буде базою наступної версії і наступної фичей в PeppermintOS?
  9. В. Скільки людей у ​​вашій команді?
  10. В. Хотіли б ви ще щось сказати, наприклад подякувати кого-небудь, закликати до фінансової підтримки...

  Ця стаття покладе початок серії інтерв'ю, в яких я збираюся опитувати керівників цікавих, популярних і хороших (на суб'єктивну думку редакції) дистрибутивів Linux

  Ця стаття покладе початок серії інтерв'ю, в яких я збираюся опитувати керівників цікавих, популярних і хороших (на суб'єктивну думку редакції) дистрибутивів Linux. Перший респондент в цій серії - Марк Грівс, генеральний директор PeppermintOS, дійсно хорошого і популярного (в Америці прим.ред) дистрибутива, багато хто хибно сприймається, тільки як хмарно орієнтованого, хоча це не так.

  В. Сьогодні створено кілька сотень, а може навіть тисяч Linux дистрибутивів, що вас спонукало розпочати цей проект?

  О. Ви торкнулися дуже делікатну тему, відповідь на це питання постараюся дати комплексно. Особисто я не є засновником проекту Peppermint, ними були Шейн Ремінгтон і Кендалл Уівер, які, на жаль, в даний час покинули проект по ряду обставин. Тому я зможу відповісти на це питання лише грунтуючись на тій інформації, яку отримав від них в процесі спільної роботи.

  Кендалл Уівер був тим хлопцем, який кілька років тому організував спільнота Linux Mint LXDE, в кінцевому підсумку їм занедбане, з невідомих мені причин. І ось якось Кендалл і Шейн одного разу зустрілися в місцевому пабі, «Чорна троянда» в Хендерсонвілле штату Північна Кароліна, з'ясували, що вони обидва запеклі лінуксоїди, і вирішили що спільно вони могли б зробити відмінний дистрибутив. Змушений підкреслити, що я при цьому не був присутній і можу переказати лише почуте. Вони вирішили, що поточні тенденції до хмарно орієнтованим додатків не мають серйозної реалізації в Linux, тому вирішено було створити легкий, швидкий, хмарний дистрибутив, здатний використовувати онлайн-додатки всюди, де це можливо, але при всьому при тому, залишатися повністю функціональним дистрибутивом з коробки.

  Користуючись нагодою хотілося б відразу ж розвіяти один з міфів поширених представниками ЗМІ, які заявляють, що PeppermintOS був «Linux відповіддю на ChromeOS», це не так, тому що PeppermintOS One був випущений в травні 2010 року, тоді як перші пристрої Chromebook під керуванням ChromeOS з'явилися лише через рік, в червні 2011 року.

  У будь-якому випадку Шейн і Кендалл побачили поява і розвиток хмарних додатків і вирішили створити дистрибутив, орієнтований на їх використання, щоб зберегти мінімальний розмір ISO образів, але не жертвуючи можливістю встановлювати локальні додатки, на розсуд користувача.

  Хоча початковий реліз (побудований на основі Firefox і технології Mozilla Prism) був добре прийнятий як в технічній пресі, так і в співтоваристві Linux в цілому, на форумі було запропоновано варіант на основі Chromium, це приблизно співпало із заявою Mozilla про те, що вони відмовляються від подальшої розробки технології Prism. Кендалл написав додаток ICE (спочатку підтримує тільки Chromium, але тепер також підтримує Firefox, Chrome і Vivaldi), для того щоб піти від Prism, як основоположної технології, так з'явився на світло Peppermint ICE, друге втілення PeppermintOS.

  У квітні - травні наступного року з'явився Peppermint Two, також побудований навколо додатки ICE і браузера Chromium. З цього часу в проекті з'являюся я, тому подальша розповідь про розвиток проекту буде більш об'єктивним і точним.

  У той час я був новачком Linux, двома роками раніше мігрували з Windows на Linux (Ubuntu 9.10 Karmic Koala, був моїм першим дистрибутивом, якщо я не помиляюся). Я приділяв багато часу форуму Linux.co.uk, намагаючись допомогти іншим подолати ті ж складності і проблеми, з якими я зіткнувся при переході, повертаючи лише крихти від тієї величезної допомоги, що була надана мені творцем форуму (Gareth Bult). Без його допомоги і підтримки я б повернувся на Windows досить швидко. У той час, коли у мене був невеликий нетбук Acer Aspire One, дистрибутив Ubuntu 11.04 тільки-тільки перейшов на Unity, і своєю громіздкістю і неповротлівостью абсолютно не влаштовував мене і мій нетбук. Не довго думаючи я пішов шукати заміну і наткнувся на PeppermintOS Two, який був легким і швидким, який став ідеальним рішенням для мого нетбука Acer Aspire One з мізерним 4 ГБ SSD. Я написав і опублікував на форумі Linux.co.uk, гайд по установці PeppermintOS Two, який провів багато паралелей між цим форумом і форумом PeppermintOS, тому я, в кінцевому підсумку, так само регулярно допомагав і там. Щоб не розтягувати інтерв'ю на довго скажу лише, що мене так сильно вразив PeppermintOS, що протягом наступних кількох років я все більше і більше входив до спільноти. Надалі Шейн і Кендалл надали мені честь, дозволивши адмініструвати їх форуми. Я вніс невеликий внесок в дизайнерські рішення для Peppermint Four і Peppermint Five, хоча велика частина роботи як і раніше виконувалася Шейном і Кендале. Незабаром, після виходу Peppermint Five, Кендалл оголосив, що йому доведеться піти (через інших бізнес-зобов'язань), і між нами було якесь обговорення питання про те, чи дозволити PeppermintOS зникнути. Я справді не хотів, щоб це відбулося, тому за допомогою Шейна, я взяв проект на себе. Першим релізом зі мною «на водійському сидінні» став PeppermintOS Six, побудованому на гібридному рішенні LXDE / Xfce, представленому вперше в PeppermintOS Four і вдосконаленому в PeppermintOS Five. Решта, як кажуть, вже історія.

  В. Як ви вважаєте, операційна система PeppermintOS досягла первісної мети або їй належить ще довгий шлях?

  О. Я думаю, що проект Peppermint (ще до моєї появи в ньому) зайняв ту нішу, яка пустувала тоді, показуючи велику далекоглядність Шейна і Кендалла. З появою ChromeOS і поширенням Chromebook частка користувачів PeppermintOS сильно впала. Хоча особисто я ніколи не розглядав PeppermintOS як «хмара-орієнтований» дистрибутив, я бачив його швидше як дистрибутив «мінімальної установки», який просто використовував веб-додатки, щоб підтримувати мінімальний розмір інсталяційного образу, без втрати коробкового функціоналу.

  Зараз ми докладаємо зусиль для того, щоб продавати PeppermintOS не вносячи істотних зміни в дизайн. Крім використання веб-додатків, ще однією сподобалася мені відмінною рисою PeppermintOS, було те, що у неї було небагато встановленого програмного забезпечення. Безумовно це спірне перевага, але ми завжди розглядали вибір додатків як питання, який користувач повинен вирішити самостійно. В цьому питанні я підтримую політику Windows, «ось основна ОС і необхідні утиліти, тепер зробіть так, як ви хочете». На сьогоднішній день це основна філософія PeppermintOS. Ми просто надаємо вам те, що вам потрібно, щоб зробити дистрибутив таким як ви хочете, будь то веб-орієнтована система, система з повністю локальної пакетної базою або гібридну суміш обох напрямків.

  Відповідаючи на ваше запитання, так, PeppermintOS досяг своїх початкових цілей, але ці цілі трохи змінилися, не стільки в дизайні, скільки у філософії дистрибутива. Нам ще належить багато роботи, щоб показати всім, що наш дистрибутив не "тільки для хмари».

  В. ведеться ви статистику? Скільки людей використовують PeppermintOS?

  О. Я, чесно кажучи, не можу відповісти на це питання, ми жодним чином не відстежуємо дані про використання, які надаються Google Analytics / Adsense, більш того ми навіть не підраховуємо кількість завантажень.

  В. Які користувачі знаходять PeppermintOS цікавим для себе дистрибутивом?

  О. Я можу відповісти на це питання спираючись лише на свій досвід спілкування з користувачами на форумі і в групах соціальних мереж. Це люди із загальним інтересом до полегшеного дистрибутива, які цінують можливість самостійного вибору додатків і кастомізації. І ті, хто насолоджується дружнім спільнотою, сформованому навколо PeppermintOS, яким ми пишаємося більше, ніж самим дистрибутивом.

  В. Як ви вважаєте, кому може бути найбільш корисна PeppermintOS?

  О. Складне питання, дійсно кому ж ...

  Вважається, що PeppermintOS ідеально підходить для старого і слабкого обладнання, і я повинен визнати, що саме ця його риса привела мене до цього дистрибутива, але було б неправильно думати тільки про більш старому або слабкому обладнанні. Ніхто не любить витрачати системні ресурси без необхідності, поки за «легкість» годі й говорити платити функціональністю.

  В. Як і багато інших дистрибутивів Linux, Peppermint заснований на Ubuntu? Чому?

  О. Як сказав хтось із великих «Якщо я бачив далі інших, то тому, що стояв на плечах гігантів». Peppermint сильно виграє від управління пакетами і утилітами Debian, а від додаткової полірування Ubuntu він стає ще сильніше. Ми також користуємося Launchpad для розміщення пакетів Peppermint, а користувачам надається величезна кількість легкодоступних онлайн-довідок, документації, підручників і статей для Ubuntu, більшість з яких безпосередньо або легко реалізуються в PeppermintOS.

  Питання: Чому я PeppermintOS має цикл випуску 12 місяців? Чи не прискорить чи 6-місячний цикл розробки (такий як наприклад в Ubuntu) розвиток спільноти?
  О. В цілому ми вважаємо, що ні, не прискорить, так як ми завжди випускаємо релізи в такому циклі. Історично склалося, що в наших релізах представлені не тільки оновлені версії пакетів, але також деякі призначені для користувача настройки і твіки. Але по правді кажучи, ми просто розглядаємо оновлювані компоненти вийшли в Ubuntu на наявність помилок, тим самим намагаємося випускати більш стабільний продукт. Щорічні релізи також дають нам час для оцінки відгуків користувачів і збору ідей для наступного релізу.

  В. Чи можете ви поділитися тими чи cпланірованнимі успіхами, яких зумів досягти проект?

  О. На жаль, я не можу говорити про якісь успіхи, які були сплановані первісної командою Peppermint, та й з тих пір, як я очолив проект, якихось грандіозних успіхів ми не досягли. Ми не намагаємося правити світом, ми просто маленьке «спільнота», де наша єдина мета - підтримувати це співтовариство щасливим, слухаючи і взаємодіючи з користувачами. В першу чергу PeppermintOS - це «спільнота».

  В. Куди ви рухаєтеся? Що буде базою наступної версії і наступної фичей в PeppermintOS?

  О. На даний момент ми експериментуємо з XFCE-компонентами, можливо будемо використовувати Xubuntu в якості відправної точки замість Lubuntu, в зв'язку з плановим переходом останнього на LXQt. Це не відмова від LXQt як такого, з нашого боку, це просто дизайнерське рішення, яке відповідає напрямку PeppermintOS. Але, будь ласка, не чекайте, що Peppermint стане ще одним дистрибутивом Xfce з червоно-білою темою. PeppermintOS продовжить пошуки кращих компонентів з інших дистрибутивів і робочих оточень і спробує об'єднати їх в єдине ціле, не намагаючись винаходити колесо. Зрештою, це не те, про що говорить дух Linux і FOSS.

  В. Скільки людей у ​​вашій команді?

  О. Включаючи наших «довірених користувачів», яких ми вважаємо невід'ємною частиною команди, так як без них ми б не змогли б всього цього досягти, нас 21 чоловік. Не всі активні в будь-який момент часу, але всі вони сприяють нашому розвитку, де б і коли б вони не знаходилися. Команді Peppermint везе з ентузіастами доповнюють команду, з якими приємно працювати, і велика честь просто знати їх.

  В. Хотіли б ви ще щось сказати, наприклад подякувати кого-небудь, закликати до фінансової підтримки або оцінити внесок інших спільнот?

  О. Я хотів би подякувати VPS.net за їх неоціненну підтримку протягом багатьох років. Чесно кажучи, PeppermintOS не зможе існувати без них. Також хочу висловити величезну подяку всім тим, хто допомагає проекту, будь то фінансово, чи проявом участі в проекті і ентузіазмом, ваша допомога не тільки корисна, але також говорить нам, що все що ми робимо не даремно.

  Інтерв'ю повністю взято з сайту: http://www.linuxandubuntu.com/ і переведено на російську мову. Дякуємо авторів сайту linuxandubuntu.com за цікаве інтерв'ю.

  Якщо вам сподобалася ця публікація, прошу поділитися їй на своїх сторінках в соціальних мережах, щоб допомогти нашим проектом. І нам приємні Ваші відгуки в коментарях, з пропозиціями нових перекладів і інтерв'ю.
  Всім добра.

  41

  Як ви вважаєте, операційна система PeppermintOS досягла первісної мети або їй належить ще довгий шлях?
  Ведеться ви статистику?
  Скільки людей використовують PeppermintOS?
  Які користувачі знаходять PeppermintOS цікавим для себе дистрибутивом?
  Як ви вважаєте, кому може бути найбільш корисна PeppermintOS?
  Як і багато інших дистрибутивів Linux, Peppermint заснований на Ubuntu?
  Чому?
  Чи можете ви поділитися тими чи cпланірованнимі успіхами, яких зумів досягти проект?
  Куди ви рухаєтеся?
  Що буде базою наступної версії і наступної фичей в PeppermintOS?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»