Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Історія маркетингу з давнини до сьогодення.

  1. Маркетинг в давнину.
  2. Маркетинг в середньовіччі.
  3. Початок сучасного маркетингу.
  4. Історія маркетингу - практика сучасного маркетингу.
  5. Висновок.

  Цикл статей про маркетинг був би неповним, якщо не викладено історію маркетингу Цикл статей про маркетинг був би неповним, якщо не викладено історію маркетингу. Адже побутує думка, що одного разу (на початку 20 століття) американці взяли і винайшли його. Але, як і будь-яке велике явище, маркетинг з'явився не раптом. І коріння його набагато глибше, ніж початок 20 століття. Тому цікаво простежити історію виникнення і розвитку маркетингу. Адже історія маркетингу допоможе нам дізнатися еволюцію маркетингу і краще розуміти сучасний маркетинг.

  Маркетинг в давнину.

  Історія маркетингу, йде в стародавній світ. адже маркетинг розвивався паралельно з підприємництвом , Паралельно з розвитком торгівлі. Разом з розвитком ринку стали розвиватися деякі елементи маркетингу, такі як ціноутворення і реклама. Відомі рекламні записи на папірусі з стародавнього Єгипту , І, навіть, реклама, висічена на гранітних плитах. Початок виробництва продуктів не тільки для власного споживання, а й для обміну, вже нагадує примітивні маркетингові форми.

  Ну а в Стародавній Греції і Стародавньому Римі маркетинг став набувати більш сучасні форми і схеми. Виробництво стало орієнтуватися на попит. Удосконалювалися методи продажів, почали успішно використовуватися піар і реклама. Причому реклама вже цілком може конкурувати з сучасною. Наприклад, одна з дійшли до нас реклам:

  «Щоб очі сяяли, щоб червоніли щоки, щоб надовго зберігалася дівоча краса, розумна жінка купуватиме косметику за розумними цінами у Ексліптоса».

  З розвитком демократії в цих державах, елементи маркетингу стали використовуватися і в політичному житті. У Стародавній Греції з'явилися і перші теоретичні праці з економіки та маркетингу. Наприклад, Аристотель в своїх працях з економіки, дає багато рекомендацій з ціноутворення, вперше вводить поняття ціни і вартості продукту, як необхідної умови обміну товару на гроші.

  Грекам належить початок міжнародного маркетингу. Вони почали імпортувати численні товари, виробництво яких було не вигідно в Греції і експортувати продукти власного виробництва.

  У давнину почалися і перші цінові війни. Якщо товари з Стародавньої Греції відрізнялися високою якістю і були досить дороги, то товари, наприклад з Карфагена, відрізнялися невисокою якістю і більш низькою вартістю. І ці вироби стали користуватися великим попитом на всіх ринках.

  Маркетинг в середньовіччі.

  Цікава історія маркетингу в середньовіччі. У середні століття маркетинг починає набувати більш сучасні форми. Природно, маркетинг розвивався перш за все в країнах з розвиненим промисловим виробництвом. Американські дослідники вважають, що маркетинг став входити в стратегічні плани деяких бізнесів в Великобританії в 17 столітті. І завезений колоністами в США, де і отримав подальший розвиток. Дійсно, в торгівлі Англії вже стали простежуватися сильні маркетингові ходи. Особливо це проявлялося на просуванні і популяризації віскі.

  Але відомо, що і російські купці з успіхом використовували елементи сучасного маркетингу ще з 16-17 століть Але відомо, що і російські купці з успіхом використовували елементи сучасного маркетингу ще з 16-17 століть. У Росії було прийнято стимулювати покупців за допомогою відомих маркетингових ходів. Наприклад, завжди намагалися мати своїх покупців, справедливо вважаючи, що постійний покупець найбільш ефективний. Для цього використовували кілька простих прийомів: відпускали товар з невеликим доважком, давали безкоштовні дрібнички постійним покупцям, давали товар на пробу і т.д. Як бачимо, ці маркетингові ходи актуальні і в наші дні.

  Пітер Друкер, відомий американський економіст і теоретик менеджменту, вважав, що батьківщиною сучасного маркетингу є Японія. У 1690 році в Токіо підприємець Міцуї відкрив перший в світі універсальний магазин. У цьому магазині торгівля була організована за принципом сучасних супермаркетів. Міцуї випередив свій час приблизно на два з половиною століття. Вперше в історії торгового маркетингу бізнесмен орієнтувався на своїх покупців, закуповуючи тільки те, що було затребуване, надаючи систему гарантій за якість товару, розміщуючи товар на полицях системно, постійно розширюючи асортимент товару.

  В середні віки з'являються праці в області економіки, виникають економічні доктрини, але до праць, систематизують поняття маркетингу, що представляють маркетинг як науку, справа ще не доходить.

  Початок сучасного маркетингу.

  У 19 столітті, особливо в другій його половині, відбулися докорінні зміни в економіці. Виробництво товарів і послуг росло дуже швидкими темпами. Почали виникати численні виробництва, сильно загострилася конкуренція. Відповідно загострилася проблема реалізації. Збут просто почав відставати від можливостей виробництва. Виникла нагальна потреба в теоретичній концепції, яка могла б осмислити всі ці радикальні зміни. Ось так і виник сучасний маркетинг і історія маркетингу перейшла в новий етап.

  Першою людиною, котра усвідомила значення і функцію маркетингу в бізнесі, був американський винахідник і підприємець Сайрус Маккормік (1809 - 1884). Сайрус Маккормік більше відомий як винахідник першого комбайна і власник підприємства з виробництва молотарок. Молотарки Маккормік продавалася дуже добре за рахунок винахідливості його в сфері маркетингових прийомів. Маккормік заснував мережу невеликих представництв компанії зі спеціально навченими продавцями, які демонстрували роботу молотарки в поле. Він першим, вказав на те, що маркетинг повинен стати однією з найважливіших функцій бізнесу. А завданням маркетингу повинні стати зусилля по створенню кола споживачів. Він створив такі напрямки сучасного маркетингу, як вивчення і аналіз ринку , Принципи цінової політики та сервісного обслуговування.

  Так, з середини 19 століття стала розвиватися теорія сучасного маркетингу. А на початку 20 століття стали з'являтися друковані праці, присвячені маркетингу, які намагаються описати маркетинг в якості нової економічної теорії. У 1901 році в США опублікований «Звіт Промислової комісії з продажу сільськогосподарської продукції», в якому був вперше проведений аналіз стану ринку і який по праву можна вважати першим надрукованим маркетинговим дослідженням.

  Так само в 1901 р в декількох американських університетах (Гарвардському, Іллінойсськом і Мічиганському) почали читати самостійний курс маркетингу, виділивши його із загальної економічної науки. Новий курс містив приклади прийомів збутової діяльності промислових фірм, прийомів оптової та роздрібної продажів. Особлива увага в ньому була приділена проблемам організації рекламних кампаній. Мабуть, саме з цього часу маркетинг став асоціювався зі збутом. Мабуть тому перший етап історії маркетингу був названий збутових.

  Історія маркетингу - практика сучасного маркетингу.

  Не можна не сказати і про те, що великий вплив на розвиток теоретичного маркетингу зробила його практика. Історія маркетингу знає безліч блискучих маркетингових знахідок і ходів. Я хочу навести приклади геніальних маркетингових ходів підприємців, що відносяться до цього ж часу.

  Приклад 1 Приклад 1. засновник фірми «Gillette» Кінг Жиллетт був не тільки прекрасним винахідником, але і відмінним маркетологом. Це він придумав геніальний маркетинговий хід, який відтоді став дуже популярним. Сьогодні така маркетингова модель називається «наживкою на гачок». Сенс цієї моделі полягає в тому, що головний продукт продається за заниженою ціною, а прибуток виходить за рахунок багаторазової продажу часто змінюваного продукту, без якого не працює головний. Жіллет став продавати свої станки для гоління майже по собівартості , Або навіть просто в подарунок до набору лез. Так він привчив споживачів до своєї продукції і змусив їх купувати тільки його приладдя для гоління. Саме Кінгу належить знаменитий вислів:

  «Не треба шкодувати грошей на покупку ринку».

  Приклад 2. засновник фірми «HJ Heinz Company» Генрі Хайнц, на відміну від інших виробників консервованих овочів і фруктів, вирішив випускати готові до вживання продукти, або продукти, що вимагають для повного приготування мінімальних витрат часу. Ця, для того часу новинка, припала до смаку жінкам, які в ті часи почали масово працювати і проводити менше часу на кухні.

  Хайнц вперше став використовувати методи просування, які тепер стали класикою маркетингу. Наприклад, пропонував безкоштовні сувеніри відвідувачам його стенду на виставці, влаштовував екскурсії клієнтів на своє виробництво.

  Приклад 3. Засновник фірми John Dewar & Sons з виробництва віскі Томас Дюара, для просування свого продукту в США придумав прекрасний маркетинговий хід. У 1891 році він подарував тодішньому президенту США Бенджаміну Харрісону бочонок віскі Dewar's. Преса роздула галасливу компанію, звинувативши президента в непатріотичності. Головне звинувачення полягало в тому, що він не підтримує місцевих виробників, а вважає за краще віскі Dewar's. Це була найкраща і практично безкоштовна реклама. Як дощ посипалися замовлення і контракти на поставку. Віскі Dewar's стали дуже затребувані у всіх штатах. І в 1895 році відкривається представництво компанії John Dewar & Sons в США.

  Висновок.

  Як бачимо, у багатьох випадках саме практичне використання маркетингових кроків, стало надбанням теорії і містилося в численних працях з маркетингу.

  І ще хочу додати, що в цій статті ми тільки почали історію маркетингу. У наступних статтях ми її продовжимо. Адже, як ви вже встигли помітити, історія маркетингу дозволяє вивчати і удосконалювати багато маркетингові знахідки.


   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»