Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Где купить переходник на фотоаппарат

   Я решила попробовать заработать в интернете на фотографиях, и приобрела хороший фотоаппарат. Спустя некоторое время я захотела снимать мелкие объекты, например песчинки песка или капельки воды. Но

   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Канонічний адреса сторінки link rel canonical

  1. Як працює канонікал на прикладі
  2. Як і де прописати rel canonical
  3. Використання атрибуту rel canonical в SEO
  4. 301 редирект або атрибут rel canonical

  Часто буває, що на сайті присутні дублі сторінок, які не можна видалити або зробити 301 редирект в силу різних причин

  Часто буває, що на сайті присутні дублі сторінок, які не можна видалити або зробити 301 редирект в силу різних причин.

  Під час проведення технічного аудиту на одному з клієнтських сайтів я виявив дублі карток товарів. Тобто одна картка могла перебувати в 3 і більше підрозділах.

  Система SaaS, на якій знаходиться сайт не дозволяє змінювати url сторінок, щоб привести все картки до одного url. Тому я вирішив використовувати rel canonical.

  Канонічний url адресу сторінки link rel canonical - це спеціальний тег, який використовується для боротьби з дублями і неінформативними сторінками.

  Атрибут підтримується Яндексом, Google і іншими пошуковими системами. Виглядає він у коді ось таким чином:

  <link rel = "canonical» href = "https://mydaoseo.ru/texnicheskie-momenty/atribut-rel-canonikal/» />

  Тобто атрибут рел канонікал повідомляє пошуковим роботам, яка сторінка є канонічною (головною), яку потрібно індексувати і ранжувати, а решта (дублі) не враховувати.

  Як працює канонікал на прикладі

  Припустимо, у вас є 3 сторінки з різними адресами, але однаковим контентом - ви вирішили помістити статтю в 3 рубрики.

  https://mydaoseo.ru/texnicheskie-momenty/atribut-rel-canonical/
  https://mydaoseo.ru/optimizaciya/atribut-rel-canonical/
  https://mydaoseo.ru/prodvizhenie/atribut-rel-canonical/

  Виходить, у вас 3 дубля. Що робити?

  Можна зробити 301 редирект, закрити сторінки в або закрити в файлі robots.txt , як варіант. Але можна прописати посилання canonical і тоді дублі зникнуть. Тобто пошуковик буде враховувати тільки ту сторінку, яку ви вкажете в якості канонічної.

  Як і де прописати rel canonical

  Для представленого вище прикладу за канонічну сторінку візьмемо ось цю https://mydaoseo.ru/texnicheskie-momenty/atribut-rel-canonical/

  Тобто у вас є два дубля

  https://mydaoseo.ru/optimizaciya/atribut-rel-canonical/
  https://mydaoseo.ru/prodvizhenie/atribut-rel-canonical/

  І тепер в коді кожної сторінки дубля між тегами <head> </ head> потрібно прописати ось такий елемент:

  <link rel = "canonical» href = "https://mydaoseo.ru/texnicheskie-momenty/atribut-rel-canonikal/» />

  Ось в принципі і вся настройка rel canonical. Тепер пошукові системи при обході цих дублів НЕ будуть їх індексувати. У пошуку ранжируватиметься тільки канонічна сторінка https://mydaoseo.ru/texnicheskie-momenty/atribut-rel-canonical/

  Важливо відзначити, що при використанні тега link rel canonical потрібно прописувати абсолютні шляхи, починаючи з http або https, а не відносні. В іншому випадку, якщо ви будете використовувати, наприклад, таку адресу / texnicheskie-momenty / atribut-rel-canonical / (відносний шлях), то може виникнути помилка. Особливо, це важливо при переїзді на протокол https .

  Використання атрибуту rel canonical в SEO

  Я почав цей пост з ситуації дублів карток товарів на одному з моїх клієнтських сайтів. Це далеко не поодинокий випадок використання реал канонікал в SEO. Дуже часто атрибут rel canonical застосовується для сторінок пагінацію .

  Часто також виникають різні суперечки і помилки в SEO колах щодо використання canonical на саму себе. Ось, що відповів в одному зі своїх інтерв'ю Метт Каттс:

  Абсолютно нормально, якщо сторінка посилається сама на себе з rel = canonical, і абсолютно нормально, у всякому разі, для Google, щоб rel = canonical стояв на кожній сторінці сайту. Люди думають, що його можна використовувати спорадично, але це не той випадок. Ми спеціально розглядали ситуацію, коли кожна сторінка сайту містить rel = canonical. Поки ви піклуєтеся про те, щоб вони вказували на правильні сторінки, проблем не буде взагалі.

  Тобто нічого жахливого в цьому немає, на багатьох сайтах wordpress (в тому числі і на моєму) варто rel canonical на саму себе і сторінки нормально ранжуються.

  301 редирект або атрибут rel canonical

  301 редирект - це директива, яка ОБОВ'ЯЗКОВО враховується пошуковими системами, без винятків. А канонікал - це якась "підказка", як вести себе роботу.

  Тому краще використовувати 301 редирект!

  Але як в моєму випадку на початку посту, SaaS платформа не дозволяє змінювати URL адреси і відповідно налаштувати 301 редирект, тому довелося вдатися до допомоги канонікла.

  Тобто canonical потрібно використовувати в тому випадку, коли немає технічної можливості зробити 301 редирект. Про це, до речі, говорить і Метт Каттс в тому ж інтерв'ю.

  Наостанок ще хочу сказати, що в файлі sitemap.xml будуть відображатися всі сторінки, в тому числі і всі дублі, але не канонічні сторінки будуть виключатися з пошуку.

  Якщо вам сподобалася стаття або була корисною, то поділіться нею в соціальних мережах, а також пишіть ваші коментарі або питання.

  PS А тим, хто не знає, хто такий Метт Каттс раджу подивитися ось цей короткий ролик.

  Що робити?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»