Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
  Новости

  Копірайтинг. З чого починати і як стати професіоналом. Поради новачкам

  1. Копірайтинг - творчість чи ремесло? Чи цікаві двері для копірайтера?
  2. Мова як математика
  3. Любов № 1. Броневері. образ
  4. Любов № 2. Розкрутка сайту. форма
  5. Любов № 3. Сільськогосподарська техніка. структура
  6. есенція

  Копірайтинг - творчість чи ремесло?

  Чи цікаві двері для копірайтера?

  Мої улюблені копірайтерського теми - металеві двері, розкрутка сайту та сільськогосподарські машини Мої улюблені копірайтерського теми - металеві двері, розкрутка сайту та сільськогосподарські машини. На ці теми я із задоволенням креатівлю тексти. Це ємні і вдячні теми, хоча до створення текстів на ці теми я використовую абсолютно різні підходи.

  Раніше мене цікавило питання: журналістика - це творчість чи ремесло. Якщо журналіст - це генератор ідей, значить, все очевидно і просто: журналістика - це творчість. Але знайомі «живі» журналісти лише відмахуються від цього: мовляв, кожен день створювати новини - який там креатив, друкуєш матеріали, як гайки на верстаті.

  Зараз поле моїх досліджень набуло дещо інший характер. Сео копірайтинг - це творчість чи ремесло? Багато б назвали це чистої води ремесло (як і журналістика - чистої води творчість), але я б не була такою категоричною.

  Мова як математика

  Повертаючись до моїх улюблених копірайтерського темам, спробую доступно пояснити мою до них дивну любов, а також відповісти на «вічне» питання.

  Кожен день писати тексти на найрізноманітніші теми і в досить великому обсязі - відверто кажучи, рутина. Потрібно мати або дуже серйозну мотивацію, щоб організувати себе для щоденної роботи (наприклад, що оптимізує гонорар), або шалено любити слово і вміти ним користуватися. У першому випадку, це нова інквізиторського «знахідка» - краще вже змінити тип роботи або професію. У другому, це захоплююча гра в слова - що можна порівняти, наприклад, з розгадуванням кросвордів.

  Мова - дуже точний і логічний, як математична формула. Якщо слова ставити в потрібному (а не тільки в правильному) порядку, то слова оживають, вони ніби кажуть: подивіться, які ми красиві. Текст з красивих слів - звучить. Напевно, тільки з такої позиції слід підходити до написання копірайтерського текстів.

  Любов № 1. Броневері. образ

  У свій час мене лякали металеві двері. Це щось величезне, масивне, футуристичне. Ну, що про них прекрасного можна сказати? Піднімаючи пласти інформації - від примітивного, що таке двері, до більш складного - властивостей металу, я або відключалася, або переключалася (з великим задоволенням!) На рекламні банери сайтів. Але в якийсь момент (зазвичай це називають творчим осяянням) я «побачила» всю красу дверей. Я уважно вивчала їх структуру - немає нічого більш витонченого і досконалого! Я захоплювалася палітрою декоративного оздоблення. Металеві двері захищають тепло і затишок рідного дому. Вони незворушні, як скеля перед морською стихією ... Вхідні металеві двері - це надійна опора кожного власника будинку ...

  Резюме. Металеві двері - це просто двері, якими б оригінальними і якісними вони не були. Але для сео копірайтера головне не стільки описати якісні характеристики продукту (на жаль, багато з того, що копірайтер описує, це інформація від виробника, якій доводиться довіряти). Для копірайтера важливо підібрати саме ті слова, які б відображали ідею продукту. Іншими словами: про техніко-експлуатаційних властивостях металевих дверей клієнт зможе самостійно прочитати в каталозі або дізнатися з перших вуст у менеджера з продажу, але чому він купить саме ці двері - це копірайтерського мистецтво переконання. Якщо копірайтер знайде правильний образ - він зможе майстерно описати металеві двері.

  Любов № 2. Розкрутка сайту. форма

  Розкрутка сайту - ще одна моя улюблена тема для творчості. За родом діяльності мені досить часто доводиться створювати тексти про просування сайту, рекламу в Інтернеті, створення інтернет-магазину та ін. На чотирнадцятому матеріалі, прийшло усвідомлення - потрібно щось докорінно змінювати. Копірайтер - це свого роду універсальна машина для створення текстів під певні ключові слова, тому факт цікаво / нецікаво замовником не розглядається. Але оскільки вміст (чи то пак - тему) я змінити не можу, значить, слід змінити подачу інформації (форму). У даній ситуації, вихід один: із захватом гратися в слова - перевіряти їх на звук, на смак, на запах. Придумувати оригінальні тайтли і заголовки. Формувати різні мікротеми і потім несподіваним чином вплітати їх у єдине текстове полотно.

  Резюме. Безсумнівно, розбиратися в тій темі, на яку пишеш матеріал, краще добре, ніж погано. Однак ви чесні перед собою і розумієте, що в якийсь із тим ви не профі і користуєтеся загальнодоступною і розтиражованому інформацією. Тому краще відійти від провінційного рерайтинга і скористатися дивовижними мовними засобами для передачі відомої інформації. Знаходити цікаву форму для «повсякденного» теми - вірне рішення для хорошого рекламного копірайтингу.

  Любов № 3. Сільськогосподарська техніка. структура

  Мені, захопленої детективними історіями, створювати рекламні тексти на сільськогосподарську тематику - це всього лише чергове копірайтерського завдання. Напевно, процес створення текстів подібної тематики може спровокувати твердження, що копірайтинг - це все-таки ремесло. Можливо. Однак не розумно не називати творчістю те, що складна технічна інформація віртуозно нанизується на кістяк тексту? Структура - ось те що грає початок складного і незрозумілого. Поняття структури дещо відрізняється від поняття форми. Метафорично це виглядає так: якщо форма - це вага слова, то структура - його зовнішні параметри.

  Резюме. Важливо - чітка інформація, короткі речення, використання списків, симетрія тексту і т.д. Запакувати сільськогосподарську техніку в святкове конфетті не завжди доречно, але ось подати інформацію логічно і структуровано - безсумнівний плюс для копірайтера. Грамотна структура тексту позитивно зіграє на ефективності і рекламний матеріал.

  есенція

  У кожного seo-копірайтера є свої улюблені теми. Вони, як ті хвалькуваті рибалки, можуть годинами розповідати, яка була вдала рибалка на слова. Почуття гумору, тепла іронія і творчий підхід до виконання завдання на складну тему рятує їх від рутини і буденності.

  Якщо творчість перестає приносити задоволення і радість, воно перетворюється в ремесло. До речі, це може бути застосовано не тільки до копірайтингу (наприклад, журналістиці). Хороший гонорар ще не є хорошим мотиватором. Але щедре заохочення з боку замовника, безсумнівно, надихає.

  Використання можливостей способу, форми і структури допомагають створювати якісні сео тексти.

  У кожного копірайтера є свої секрети, як «розворушити» внутрішні ресурси на написання хорошого рекламного тексту. Я ж для себе вивела оптимальне копірайтерського правило: «Не буває нецікавих тим, буває неправильний підхід. Мова - та ж математична формула. І коли не вистачає творчого захоплення, згадуй математику: a + b завжди дорівнює с ».

  Якщо мистецтво слова - це завжди творчість, то копірайтинг - його вдале відображення.

  Копірайтинг - творчість чи ремесло?
  Чи цікаві двері для копірайтера?
  Чи цікаві двері для копірайтера?
  Сео копірайтинг - це творчість чи ремесло?
  Ну, що про них прекрасного можна сказати?
  Однак не розумно не називати творчістю те, що складна технічна інформація віртуозно нанизується на кістяк тексту?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»