Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
  Новости

  Матчастину. Гайд по безпечному розгону процесора

  1. Відповідні процесори і доцільність розгону
  2. Етап перший: підготовка до розгону процесора
  3. Етап другий-A: Розгін процесора по множнику
  4. Етап другий-B: Розгін процесора по шині
  5. Етап третій: тестування розгону процесора
  6. * * *

  У екстремалів навіть до рідкого азоту справа доходить, але це не наш шлях  Розганяти свій процесор або відеокарту, напевно, пробували дуже багато любителів відеоігор

  У екстремалів навіть до рідкого азоту справа доходить, але це не наш шлях

  Розганяти свій процесор або відеокарту, напевно, пробували дуже багато любителів відеоігор. Однак, незважаючи на те що ця процедура давно перестала бути надто складною і небезпечною, до неї варто підходити грамотно. Минулого разу ми розповіли вам про безпечному оверклокінгу відеокарти , А зараз торкнемося теми процесорів.

  Примітка: У цьому матеріалі ми розглядаємо тільки роботу з процесорами не старші п'яти років. Спалити сучасний процесор можна лише, якщо намагатися розганяти його більше, ніж на 30%, з підняттям напруги більше, ніж на 25%, не маючи при цьому високоефективного охолодження (ентузіасти навіть іноді використовують рідкий азот замість кольорів). Якщо ж діяти в розумних межах, то в крайньому випадку оверклокинг просто автоматично скинеться після перезавантаження.

  Відповідні процесори і доцільність розгону

  Відповідні процесори і доцільність розгону

  Зазвичай розгоном процесора займаються по одній з трьох вагомих причин:

  1. Процесор погано справляється з сучасними неігрового завданнями (монтаж і рендер відео, моделлинг, перекодування, робота з великими обсягами даних і ін.).

  2. Процесор погано показує себе в вимогливих до процесора іграх (Battlefield 1, Rise of the Tomb Raider, Company of Heroes 2, Dishonored 2, Mafia 3, Crysis 3 і ін.).

  3. Процесор не розкриває відеокарту (читайте детальніше про цей випадок тут ).

  Нас цікавлять в основному дві останніх причини, так як в обох з них розгін процесора збільшить кількість FPS в іграх. А це саме те, що і потрібно будь-якому геймеру.

  Однак є пара випадків, коли розгоном «каменю» займатися немає ніякого сенсу:

  1. Якщо вашому процесору більше п'яти років.

  2. Якщо у вашого процесора менше чотирьох потоків (як у двоядерних Core i3) або чотирьох повноцінних ядер (Core i5, i7, AMD FX-4300 або вище).

  3. Якщо ваша відеокарта належить до самим бюджетним моделям (GeForce GT 710 і т.п.) або взагалі являє собою вбудоване в процесор графічне ядро.

  Виходить, що в кінці 2016 роки займатися CPU-оверклокінгом варто власникам процесорів не нижче AMD FX-4300 або Core i3 і досить продуктивних відеокарт. Адже тільки тоді з усієї цієї витівки вийде щось путнє у вигляді додаткового десятка-другого в улюблених «стрілялках» і стратегіях.

  Етап перший: підготовка до розгону процесора

  Етап перший: підготовка до розгону процесора

  А тепер приступимо.

  Для початку потрібно перевірити поточні частоти процесора і порівняти їх із заводськими:

  1. скачайте програму CPU-Z,

  2. встановіть і запустіть,

  3. подивіться на графу Core Speed.

  Там буде вказана поточна частота процесора. Тепер відкрийте Google і введіть в рядок пошуку точну назву моделі (вона вказана в графі Name). Знайдіть в характеристиках тактову частоту і порівняйте з тієї, що була в графі Core Speed. Якщо частота в CPU-Z вище, значить ваш процесор вже розігнаний (таке буває, якщо купувати комп'ютер з рук). У такому випадку потрібно буде зробити скидання (про це нижче). Якщо ж процесор не розігнаний, то частоти будуть або збігатися, або в програмі показник виявиться значно менше (економний режим, який при оверклокінгу відключається).

  Тепер потрібно заміряти кількість FPS в одному з графічних бенчмарків:

  1. скачайте і запустіть програму Heaven Benchmark;

  2. натисніть кнопку Run у вікні;

  3. після появи красивого відеоряду натисніть кнопку F9, щоб запустити тест продуктивності;

  4. після закінчення тесту натисніть кнопку Save ( «Зберегти») і запишіть результати в будь-який зручний місце (наприклад, прямо на робочий стіл) під назвою «До розгону CPU.html».

  Для надійності ще потрібно запустити одну з вимогливих для процесора ігор: Rise of the Tomb Raider, Crysis 3, Dishonored 2, Company of Heroes 2 або Battlefield 1. В ідеалі - все з перерахованих вище. Для виміру FPS в них можна скористатися утилітою Riva Tuner Statistics Server або відповідною функцією в програмі Bandicam . Пограйте в кожну з ігор близько 5 хвилин (головне - не перебуваєте всередині приміщень, де навантаження на систему завжди значно нижче) і запишіть середні показники кадрів.

  Тепер перезавантажте комп'ютер і зайдіть в BIOS. У ньому потрібно знайти розділ з назвою на кшталт Advanced Frequency Settings або CPU Performance (у різних виробників материнських плат назви відрізняються). У цьому розділі повинна відображатися вся інформація про поточний стан процесора: температура, частота, напруга і так далі. Запишіть їх все на папірець і переходите до другого етапу.

  Етап другий-A: Розгін процесора по множнику

  Натисніть, щоб збільшити

  Перший вид розгону. На сучасних процесорах він доступний далеко не завжди, адже для цього потрібен розблокований множник (звідси і назва). Останній зустрічається лише в деяких моделях «каменів» від AMD і в К-процесорах від Intel (Core i5-6600K, i7-6700K і т.п.).

  Якщо це ваш випадок, то:

  1. зайдіть в BIOS;

  2. знайдіть розділ з частотами процесора і параметром з назвою на кшталт CPU Multiplier або CPU Clock Ratio (це і є той самий множник; якщо він заблокований, то переходите в главу «Розгін процесора по шині»);

  3. запишіть поточне значення множника на папірець;

  4. додайте до нього відсотків 25-30 (НЕ одиниць);

  5. збережіть зміни і перезавантажте комп'ютер (Apply changes and exit в головному меню BIOS);

  6. якщо після перезавантаження виникли проблеми, то знову зайдіть в BIOS і збільште напругу процесора (CPU Voltage або CPU VCore) на 0,100-0,175 (наприклад, з 1,100 до 1,200-1,275);

  7. якщо крок 6 не допоміг, то зайдіть в BIOS і знизьте множник відсотків на 5;

  8. повторюйте крок 7 поки не припиняться проблеми;

  9. якщо операційна система завантажується і зависання (або синій екран) після запуску будь вимогливою гри не відбувається, то знову зайдіть в BIOS і знизьте напруга процесора на 0,025 (щоб зменшити його енергоспоживання);

  10. повторюйте крок 9 поки не почнуться проблеми, а потім поверніться до попереднього значення напруги;

  11. переходите до етапу «Тестування розгону процесора».

  Етап другий-B: Розгін процесора по шині

  Натисніть, щоб збільшити

  Розгін по шині доступний для будь-якого процесора. Їм слід займатися тільки якщо множник у вашого «каменю» заблокований, так як цей спосіб вважається небезпечнішим попереднього. Однак насправді потрібно лише заздалегідь подбати про частоту оперативної пам'яті, яка буде зростати паралельно.

  Алгоритм дій тут наступний:

  1. зайдіть в BIOS;

  2. знайдіть розділ з параметрами частота шини (BCLK Frequency, Host Clock Value і т.п.) і частота оперативної пам'яті (Memory Frequency, DRAM Frequency і т.п.);

  3. запишіть поточне значення частот на папірець;

  4. знизьте частоту оперативної пам'яті відсотків на 25-30;

  5. додайте до частоти шини 25-30 мегагерц;

  6. збережіть зміни і перезавантажте комп'ютер (Apply changes and exit в головному меню BIOS);

  7. якщо після перезавантаження виникли проблеми, то знову зайдіть в BIOS і збільште напругу процесора (CPU Voltage або CPU VCore) на 0,100-0,175 (наприклад, з 1,100 до 1,200-1,275);

  8. якщо крок 7 не допоміг, то зайдіть в BIOS і знизьте частоту шини мегагерц на 5;

  9. повторюйте крок 8 поки не припиняться проблеми;

  10. якщо операційна система завантажується і зависання (або синій екран) після запуску будь вимогливою гри не відбувається, то знову зайдіть в BIOS і знизьте напруга процесора на 0,025 (щоб зменшити його енергоспоживання);

  11. повторюйте крок 10 поки не почнуться проблеми, а потім поверніться до попереднього значення напруги;

  12. переходите до етапу «Тестування розгону процесора».

  Етап третій: тестування розгону процесора

  Етап третій: тестування розгону процесора

  Залишилося лише протестувати вигоду від розгону. Проведіть тест Heaven Benchmark і пограйте в ті ж ігри, що були в першому етапі. Порівняйте показники FPS - якщо вони виросли хоча б на 10 пунктів, то можете вважати оверклокинг успішним.

  * * *

  Розгін процесора дуже корисне для будь-якого геймера заняття. І комп'ютер спритніші стане, і користувач досвідченіші. Однак все робимо з розумом. Сильно застаріле «залізо» сенсу розганяти ніякого немає - все одно нові ігри на ньому добре працювати не будуть (а якщо і старі не йдуть, то чому ви їм досі користуєтеся?). Намагатися ж збільшувати продуктивність більше 20-30 відсотків без дорогого і високоефективного охолодження - наївно.

  Ділитися своїми вражаючими результатами розгону можна (і потрібно!) В коментарях нижче.

  Заходьте пограти в круті блокбастери на кшталт Dishonored 2, «Відьмак 3», GTA 5 або Total War: Warhammer на наш основний сайт http://playkey.net . Ігри йдуть без розгону і на будь-якому ПК!

  А якщо і старі не йдуть, то чому ви їм досі користуєтеся?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»