Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
  Новости

  Мій досвід із заробляння грошей в регіональному SEO

  1. Що я зробив для заробітку на регіональному SEO.
  2. Чому так мало грошей?
  3. Досвід по заробітку на регіональному SEO.
  4. Не все так просто.
  5. У чому тонкість питання.
  6. З ким співпрацювати з SEO послуг?
  7. Що в підсумку я отримав.
  8. Деякі галузеві моменти.

  Всім привіт
  Всім привіт. Ця стаття написана потом і кров'ю в спробах заробити на регіональному SEO. Десь рік тому мене перемкнуло і я зрозумів що продавати посилання мені вже набридло, плюс були деякі сумніви щодо того скільки ще контрольний бізнес протримається. З тих пір я почав робити спроби щодо усунення свого заробітку в реальний сектор, клієнтське SEO, реальні продажі та інші послуги.

  Якщо хтось уважно стежить за моїм блогом, то ви, напевно, помітили що десь рік тому я став рідше писати і потихеньку зменшував свою активність в блогосфері. Саме рік тому я трохи втомився від всієї цієї блогодвіжухі і вирішив змінити акценти в своєму манімейкерстве.

  Час показав - я не в усьому мав рацію, контрольний бізнес, особливо по частині вічних посилань, дуже живий і ще довго буде жити. Але, не дивлячись на це, я все-таки не ризикну робити ставку на посилання і далі будуть робити активні спроби по «матеріалізації» свого манімейкерства. Якось я писав статейку про нестандартні методи співпраці в SEO , Так ось я продовжую рухатися в цьому напрямку і шукати нові методи співпраці. Тому що регіональне SEO і клієнтське SEO це круто.

  Навіть коли помруть усі легкі способи монетизації сайтів і ми буде жити на глибині 15кілометров де земля ще буде теплою - залишаться реальні замовлення і регіональне SEO. Тільки тоді вже будуть інші тренди, люди будуть виконувати не «таксі москва» а: «балон кисню доставка Зіон», «автономний атомний генератор відгуки», «робот домогосподарка купити». 🙂

  Це все жарти, але сенс в тому що реальні клієнти це тренд на всі часи.

  Отже, що ж я зробив, для того щоб почати заробляти на регіональному SEO.

  Що я зробив для заробітку на регіональному SEO.

  Я створив 2 регіональних сайту по меблів і по оренді квартир. Просунув ці сайти в топ і знайшов пару чоловік для співпраці.

  Нерухомість.
  Один хлопчина займається орендою квартир і я на сайті повісив його номер телефону. Телефон був куплений спеціально для цього сайту, щоб знати що клієнт прийшов саме з сайту. Дохід з оренди квартири - навпіл. З замовлення виходить десь 20-35 доларів. Таким чином я заробив десь 150 доларів за пів року))).

  Витрати на створення і просування сайту близько 300 доларів. З просування: в Яндекс в Топ-1 по головному запитом, в Google в Топ - 3. Якось писав статейку просування сайту агентства нерухомості , Можливо когось зацікавить.

  Меблі.
  Тут схожа модель. У одного мого родича є меблева фірма і я запропонував зробити і просунути їм сайт і щоб вони ділилися зі мною доходом від продажу меблів. За 4 місяці я заробив десь 150 доларів.

  Витрата на створення і просування десь 700 доларів. Тут витрата більше, так як довелося замовляти написання спеціального парсеру.

  По просуванню то десь 70% основних запитів в Топ-1 обох пошукових систем.

  Як бачите, я залишився в мінусі на 700 wmz. Ну і часу витрачено теж досить багато.

  Чому так мало грошей?

  Можливо, зі мною не зовсім чесно надходять партнери, можливо зараз мертвий сезон. Після Нового Року 2 місяці все зазвичай у втратах.

  Взагалі питання довіри при подібний схемах співпраці це ключове питання, адже тільки мій партнер знає скільки було замовлень по телефону.

  Тут є дві крайності. Якщо працювати з родичами - не сприймають всерйоз. Якщо працювати з віддалено знайомими людьми - важко їм довіряти. Потрібно шукати якусь золоту серединку.

  По ходу цих моїх експериментів напрацювався певний досвід, яким я з вами і поділюся. Досвід самий різний, все чого навчився - все висиплю вам на стіл.

  Досвід по заробітку на регіональному SEO.

  Люди не розуміють що таке SEO, в їх розуміння SEO це щось середнє між чаклунством і неробством. Замовник думає приблизно так: ось це знахабнів хлопчина, трохи розібрався в Інтернеті і вже просить 50% від продажу.

  Звичайні слова: «мені просування обходиться так-то грошей» - не діють, поки не покажеш реальні акаунти в довідкових біржах і агрегаторах люди не повірять. А то, що я на сайти витрачаю багато свого часу і що гроші потрібні не тільки на просування але і на наповнення і оновлення сайту - не всі розуміють.

  Якщо люди ще не до кінця усвідомили що їм потрібно просуватися в Інтернеті - з ними не варто працювати. Вони будуть сприймати вас як жебрака, а якщо раптом ваші зусилля не принесуть їм багато клієнтів, то ви знову ж будете крайнім.

  Плюс всю дорогу будуть сумніви в доцільності всього цього просування, що буде демотивувати процес роботи і співпраці.

  Не все так просто.

  На ділі все виявилося не так просто як я думав. Про те, що з «сирими» клієнтами не варто працювати я написав вище. Є ще один схожий нюанс, просування в Інтернеті це не просто закупівля посилань і робочий сайтик.

  Це як продовження бізнесу, але вже в Інтернеті. В якомусь сенсі сайт це філія бізнесу в Інтернеті, відповідно потрібно бути не просто SEO шником але і меблярем, потрібно бути представником того бізнесу який ви плануєте просувати в Інтернеті. Потрібно вникати в деякі моменти бізнесу ваших партнерів, а це може їм або не сподобатися, або тупо не буде часу все розтлумачувати так як ваш партнер буде шукати Вконтакті вхід або буде годувати свою корову в своїй контактної фермі.

  У чому тонкість питання.

  Тонкість питання в тому, щоб зрозуміти, скільки потрібно витрачати на створення і просування сайту. Насправді немає межі досконалості і в будь-який СДЛ сайт можна всадити нескінченну купу грошей. Але потрібно зрозуміти: на скільки це потрібно?

  Ось ніби і позиції в топі є, і дзвінки є, а заробіток - невеликий. І, здається, що все стає краще якщо я зроблю наступне:

  • Знайду людину який буде вести - Твіттер, Фейсбук і Вконтакте акаунт нашого сайту.
  • Якщо замовити дизайн для групи і сторінки у Фейсбуці і Вконтакте. Замовити дизайн для фону в Твіттері.
  • Якщо замовити аудит сайту.
  • Якщо проводити акції і оффлайн рекламу
  • І т.д.

  Повторююсь, грошей можна витратити дуже багато.

  Тут важливо знайти золоту середину. Якщо сильно економити, то навіть сайт з трафіком не дасть продажів. А якщо давати гроші на все «улучшалкі», то можна піти в мінус.

  Потрібно зрозуміти: що є необхідною частиною вашого Бізнес-будови (фундамент, дах стіни), а що є тюнінг. Якщо буде недобудована стіна в магазині, то навіть якщо нагнати туди людей - вони нічого не куплять.

  Це питання зав'язаний на рентабельності. Якщо бізнес рентабельний і гроші швидко повертаються, то їх тут же можна вкладати в сайт. Якщо бізнес мало рентабельний - вкладати напряжно.

  Часто на скільки цей бізнес рентабельний ви навіть самі не зрозумієте, тому що ваш партнер швидше за все не захоче розповісти - у скільки йому обходиться його товар і яку він робить накрутку. Постачальників зазвичай приховують, щоб не плодити конкурентів.

  З ким співпрацювати з SEO послуг?

  Це питання продовження попереднього пункту. Регіональний ринок це невелике болото. Тут клієнтів не так і багато. Наприклад моєму партнеру часто дзвонили з сайту і потім ті ж люди приходили в магазин і цікавилися меблями. У регіонах просування в топ особливо не дає переваг, так як люди облазив всі сайти і фірми і знайдуть навіть такі фірми у яких немає сайтів але які залишили свої координати в якомусь регіональному каталозі.

  Хоча тут варто зробити застереження. Топ-1 все ж дає привілеї. Деякі люди просто довіряють пошуковим системам. І є прошарок замовлень які зроблені після першого переходу на сайт з Топ-1. Людина побачила сайт -> повірив Гуглу -> зробив замовлення -> все ок. Або, можливо, просто люди поспішають і їм ніколи лазити по іншим сайтам.

  У регіонах потрібно брати чимось особливим і можливо яскравий сайт може стати чимось особливим для сіренької фірми. Хоча врят, найчастіше сайт це дзеркальне відображення фірми. Так що якщо ви візьмете собі в партнери захудаленькую фірму, то ваші потуги в просуванні сайту можуть не принести результату. А лідери галузі швидше за все вже і так відомі і їм не потрібен пошук.

  Загалом по ходу роботи у мене з'явилося багато відповідей, але питань теж додалося.

  Так все таки, з ким же співпрацювати з регіонального SEO? Думаю співпрацювати варто з тими, з ким у вас є розуміння на клітинному рівні і у кого горять очі щоб просувати свій бізнес. А якщо ваші партнери хочуть просувати сайт «тому що це модно» - з ними не варто співпрацювати.

  Що в підсумку я отримав.

  Досвід в налагодженні співпраці. Познайомився з деякими видами бізнесу (меблі та нерухомість). Зрозумів, що в регіонах просувати сайти в пошуку досить просто.

  Працюючі сайти які приносять мені дохід. Тимчасових посилань куплено трохи, на сайт з нерухомості взагалі немає тимчасових посилань, так що це в якійсь мірі «пасивних дохід», хоч і не дуже великий.

  Деякі галузеві моменти.

  Що стосується меблів, то її теж багато перепродують. Я думав, що багато разів перепродують тільки шмотки і різну дрібниця. А меблі виявляється теж багато перепродують. Часто коли люди дзвонять в один меблевий салон і щось замовляють, то цей меблевий салон купує меблі в сусідній фабриці і перепродує. І такого дуже багато.

  За нерухомості скажу що ціни на нерухомість завищують. У агентів з нерухомості є така фішка як завищення ціни. Наприклад власник квартири здає квартиру за 300 $, якщо агент здасть цю квартиру то він отримає свої 50% - 150 $. Щоб отримати більше грошей агент домовляється з домовласником що здасть квартиру за 350 $ але тільки ці додаткові 50 $ підуть агенту, і з однієї оренди він отримає - 200 $. Ось така ось хитрість від якої страждають кінцеві споживачі.

  PS
  Такі ось думки. Позитиву в результатах не так багато. Основний позитив в отриманому досвіді і в невеликій «пасивному» доході. Та й взагалі, в Інтернеті вже минули часи «дикого заходу», вже все поділено і халяви не так багато залишилося. А якщо працювати - без грошей ви не залишитеся.

  Прошу в коментах поділитися що ви думаєте про регіональне SEO? Чи не набридло вам займатися тим чим ви займаєтеся і куди ви хочете перепрофілюватися?

  Чому так мало грошей?
  З ким співпрацювати з SEO послуг?
  Чому так мало грошей?
  Але потрібно зрозуміти: на скільки це потрібно?
  З ким співпрацювати з SEO послуг?
  Так все таки, з ким же співпрацювати з регіонального SEO?
  Прошу в коментах поділитися що ви думаєте про регіональне SEO?
  Чи не набридло вам займатися тим чим ви займаєтеся і куди ви хочете перепрофілюватися?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»