Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
   Уборка квартир в москве
   Проф уборка квартир в москве позволяет не беспокоиться о кавардаке, который повстречает Вас либо Вашу вторую половинку. Если Вы закатывали гулкую вечеринку, а на утро остались совершенно одни, то конкретно

   Оклейка авто в Москве
   Наверняка всем автомобилистам знакома ситуация, когда любимый железный конь требует устранения возникшей неисправности, а на СТО говорят, что рабочий день мол заканчивается, а завтра так и, вообще выходной.

  Новости

  Мінімізуємо податок на майно

  Юлія Хачатурян,  генеральний директор компанії  NIKA, RISK PLAN  «Бухгалтерія Юлія Хачатурян,

  генеральний директор компанії

  NIKA, RISK PLAN

  «Бухгалтерія. просто. зрозуміло. практично »2013 № 13

  Матеріал статті представлений в тому вигляді, в якому він опублікований в журналі. При прочитанні необхідно враховувати, що сьогодні існують нюанси оподаткування, що стосуються сплати податку на майно з кадастрової вартості і нові особливості оподаткування, які стосуються застосування податкових пільг з рухомого майна.

  Чим керуватися:

  Федеральний закон від 29.11.2012 № 202-ФЗ «Про внесення змін до частини другу Податкового кодексу РФ» - далі Закон № 202-ФЗ.

  Федеральний закон від 07.08.2001 № 115-ФЗ «Про протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму» - далі Закон № 115-ФЗ

  Закон РФ від 09.12.1991 № 2003-1 (ред. Від 29.06.2012) «Про податки на майно фізичних осіб» - далі Закон № 2003-1.

  Федеральний закон від 29.10.98 р № 164-ФЗ «Про фінансову оренду (лізингу)» - далі Закон про лізинг. ПБО 6/01 «Облік основних засобів», затв. наказом Мінфіну Росії від 30.03.2001 № 26н.

  Методичні вказівки з бухгалтерського обліку основних засобів, затв. наказом Мінфіну Росії від 13.10.2003 № 91н - далі Методичні вказівки.

  Методи оптимізації податку на майно організацій можна умовно розділити на дві групи: переміщення майна в іншу компанію (або до підприємця), яка не платить податок або мають право не платити його з конкретного майна. зменшення вартості майна в бухгалтерському обліку. Чим швидше зменшиться вартість майна, тим менший податок доведеться платити.

  перемістимо майно

  Просто майте на увазі!

  Податком на майно обкладається лише те майно, яке у компанії в бухгалтерському обліку числиться в якості основних засобів (ст. 374 НК РФ). Переміщення майна також допоможе власнику бізнесу захистити активи від податкових ризиків. Адже чим активніше діяльність основної компанії, тим більша ймовірність заборгувати бюджету велику суму податків і податкових санкцій. І якщо у компанії немає власних основних засобів, на них не може бути звернено стягнення за податковими боргами. Методи оптимізації, пов'язані з переміщенням майна з компанії в інші структури, мають на увазі наявність холдингової структури (явною або прихованою). Адже вони засновані на довірі власників передавальної компанії керівництву прийнятої компанії. Це мінус методів з переміщенням. А явний плюс - не зменшення податку, а повне звільнення від нього. Рухоме - в іншу компанію. До об'єктів, не оподатковуваних податком на майно, відноситься все рухоме майно, прийняте на облік в якості основних засобів не раніше 1 січня 2013 роки (подп. 8 п. 4 ст. 374 НК РФ, Закон № 202-ФЗ). Ця норма дозволяє знайти нові способи оптимізації податку на майно. Припустимо, фірма працює на основній системі оподаткування і має на балансі рухоме майно - основні засоби. Але вони прийняті на облік вже давно. Щоб ці активи вважалися «новоприйнятим на облік», необхідно перемістити їх в іншу компанію, підконтрольну фактичному власнику бізнесу. Важливою перевагою такої схеми є те, що приймаюча майно компанія теж може перебувати на загальній системі оподаткування.

  Просто важливо знати!

  До нерухомості належать земельні ділянки, будівлі і взагалі все, що міцно пов'язане із землею, а також підлягають державній реєстрації повітряні, морські та річкові судна, космічні об'єкти. Все інше відноситься до рухомого майна (ст. 131 ЦК України). Нерухомість - у фірму на «спрощенку». Якщо мова йде про нерухоме майно, то норма подп. 8 п. 4 ст. 374 НК РФ не допоможе в оптимізації оподаткування. Однак якщо перемістити нерухомість в компанію, яка застосовує ССО, сплати податку можна уникнути (п. 2 ст. 346.11 НК РФ). Найпростіший спосіб переміщення - пряма купівля-продаж. При цьому необхідно враховувати, що основні засоби, що належать упрощенцу, не можуть перевищувати за вартістю 100 млн. Руб. (Подп. 16 п. 3 ст. 346.12, п. 4 ст. 346.13 НК РФ). Більш складний спосіб - внесення майна до статутного капіталу. Тут відносно компаній на ССО діє обмеження: частка участі інших організацій не повинна перевищувати 25 відсотків (подп. 14 п. 3 ст. 346.12, п. 4 ст. 346.13 НК РФ). Інакше кажучи, фактично внесена до статутного капіталу нерухомість повинна становити за вартістю не більше однієї чверті всього статутного капіталу. Зберегти цю пропорцію досить складно, якщо статутний капітал не досить великий. Крім того, коли у основний компанії є борги, стягнення може бути звернено і на її частку в іншій юридичній особі. Такої загрози не буде, якщо здійснена пряма купівля-продаж. Нерухомість - підприємцю на «спрощенку» або на патенті. Переміщення нерухомих основних засобів підприємцю, що застосовує ССО або патентну систему теж непоганий варіант. Адже такий підприємець щодо майна, використовуваного для підприємницької діяльності, звільняється від обов'язку зі сплати податку на майно фізичних осіб (п. 3 ст. 346.11, п. 10 ст. 346.43 НК РФ). Причому на відміну від попереднього методу, тут немає обмежень по вартості основних засобів або за часткою участі в статутному капіталі.

  Будь-яке майно - до фізичної особи.

  Якщо власник бізнесу готовий платити з майна податок, але не настільки значний, як у юридичних осіб, він може замінити його менш обтяжливим податком на майно фізичних осіб (НІФЛ). Ставки НІФЛ складають (ст. 3 Закону № 2003-1): до 0,1 відсотка - для об'єктів з інвентаризаційної вартістю до 300 000 руб .; від 0,1 до 0,3 відсотка - для об'єктів від 300 000 до 500 000 руб .; від 0,3 до 2 відсотків - для об'єктів з інвентаризаційної вартістю понад 500 000 руб.

  Зрозуміло, що… …

  після того, як основний засіб переведено на іншу особу, його можна використовувати в подальшому по договору оренди або лізингу. Можливі й ситуації, коли передавальної компанії не потрібно використовувати цей об'єкт (наприклад, будівля здається в оренду третім особам). Перемістити майно до фізичної особи можна шляхом простої купівлі-продажу. Цей метод оптимізації поки що зручний, хоча законодавці виношують пропозиції по заміні інвентаризаційної вартості майна для розрахунку НІФЛ ринкової. Якщо база для розрахунку податку зміниться, метод може виявитися невигідним. До того ж, здача в оренду купленого громадянином об'єкта нерухомості виробничого призначення з великою ймовірністю буде визнана підприємницькою діяльністю. І якщо фізична особа не зареєструється як підприємець, йому все одно можуть поставити сплату з оренди всіх тих же податків, що сплачують підприємці. Мінімізуємо ризики. Купівля-продаж тільки на перший погляд здається найбезпечнішим способом.

  По-перше, дана угода може потрапити під податковий контроль. Так, якщо приймаюча майно фірма зареєстрована незадовго до здійснення угоди, інспекції побачить у цьому одна з ознак можливої ​​спрямованості дій платника податків на отримання необгрунтованої податкової вигоди. Тому в якості покупця краще вибирати фірму (або підприємця), що вже має певну податкову історію.

  По-друге, як правило, така купівля-продаж здійснюється з мінімальною націнкою для мінімізації ПДВ і податку на прибуток. Наявність мінімальної маржі дає податковим органам додатковий привід для підозр в отриманні необгрунтованої податкової вигоди для економії податку на майно. Щоб мінімізувати ризики і обгрунтувати незначну ціну угоди, має сенс провести конкурс. При цьому потрібно дотримуватися вимог ГК РФ щодо конкурсів (торгів), інакше конкурс можуть вважати, що не відбувся.

  По-третє, операції з нерухомим майном на суму понад 3 млн. Рублів, можуть бути перевірені Росфінмоніторингу (п. 1.1 ст. 6 Закону № 115-ФЗ). Якщо ціна угоди є меншою за, то турбуватися нема чого.

  Просто важливо знати!

  В рамках одного договору лізингу продавець предмета лізингу може одночасно виступати в якості лізингоодержувача (ст. 4 Закону про лізинг). Зменшуємо вартість майна За допомогою лізингу. Оперативно зменшити вартість майна в бухгалтерському обліку можна за допомогою методу зворотного лізингу. Суть його в тому, що компанія продає майно підконтрольної їй лізинговій фірмі, а потім бере його в оренду. Майно може враховуватися як на балансі лізингодавця, так і на балансі лізингоодержувача. Залежно від цього той чи інший повинні будуть платити податок на майно організацій. А ось амортизувати предмет лізингу в бухгалтерському обліку можна прискорено (ст. 31 Закону про лізинг).

  Просто не пропустіть! Отримання або надання майна за договором фінансової оренди підлягає обов'язковому контролю Росфінмоніторингу при сумі операції від 600 000 рублів (або еквіваленту в іноземній валюті) (подп. 4 п. 1 ст. 6 Закону № 115-ФЗ). Правда, одночасне застосування лінійного способу нарахування амортизації і коефіцієнта прискорення викликає суперечки. Офіційна позиція полягає в тому, що в бухобліку при амортизації предмета лізингу можна застосовувати коефіцієнт прискорення не вище 3, тільки якщо амортизація нараховується способом зменшуваного залишку (наприклад, лист Мінфіну Росії від 03.03.05 № 03-06-01-04 / 125). При цьому фінансове відомство посилається на п. 19 ПБО 6/01, а також п. 54 Методичних вказівок. Так само вважають і деякі арбітражні суди. На жаль, з офіційною позицією фактично погодився і Президія ВАС РФ (постанова від 05.07.2011 № 2346/11 у справі № А53-7759 / 2010). Сам спосіб зменшуваного залишку набагато складніше лінійного, тому компанії часто відмовляються від лізингу при оптимізації податку на майно. Однак існує й інша позиція, і її теж підтримують арбітражні суди (наприклад, постанова ФАС Уральського округу від 28.12.2009 № Ф09-1874 / 09-С3). Стаття 31 Закону про лізинг не містить вимоги про нарахування амортизації в бухобліку саме способом зменшуваного залишку. Тому невеликий шанс відстояти в суді право на прискорену амортизацію при будь-якому способі нарахування амортизації все-таки є. За рахунок способу нарахування амортизації. Їх існує чотири, розберемося, який із способів вигідніше. Припустимо, первісна вартість об'єкта основних засобів становить 300 000 руб. і строк корисного використання для нього встановлений 5 років.

  При лінійному способі в першу чергу, виходячи з терміну корисного використання, визначається норма амортизації: 100% / 5 років = 20%. Річна сума амортизаційних відрахувань по об'єкту визначається множенням первісної вартості (або відновлювальної - в разі проведення переоцінки) на норму амортизації: 300 000 руб. х 20% = 60 000 руб. Щомісячна сума амортизації буде однаковою і складе 5000 руб.

  Спосіб зменшуваного залишку зазвичай вибирають, коли ефективність використання об'єкта основних засобів з кожним наступним роком зменшується. Норма амортизації обчислюється виходячи з терміну корисного використання цього об'єкта і коефіцієнта не вище 3, встановленого компанією. У нашому прикладі при коефіцієнті 1 норма буде - 20%, а при коефіцієнті 2 - 40% відповідно.

  Річна сума амортизаційних відрахувань визначається виходячи із залишкової вартості об'єкта на початок звітного року та норми амортизації. Проведемо розрахунок річної суми амортизації для норми 20% (коефіцієнт = 1):

  У перший рік експлуатації: 60 000 руб. = 300 000 х 20% = 60 000; У другій рік: 48 000 руб. = 240 000 х 20%, де 240 000 = 300 000 - 60 000 - залишкова вартість на кінець першого року; У третій рік 38 400 руб. = 192 000 х 20%, де 192 000 = 240 000 - 48 000 - залишкова вартість на кінець другого року; У четвертий рік 30 720 руб. = 153 600 х 20%, де 153 600 = 192 000 - 38 400 - залишкова вартість на кінець третього року; Протягом п'ятого року потрібно списати лінійним способом залишилася суму 122 880 руб. (153 600 - 30 720).

  При способі списання вартості по сумі кількості років терміну корисного використання річна сума амортизації визначається виходячи з первісної вартості об'єкта основних засобів і річного співвідношення, де в чисельнику - число років, що залишаються до кінця строку служби об'єкта, а в знаменнику - сума числа років терміну. У нашому прикладі сума числа років корисного використання складе 15 (1 рік + 2 роки + 3 роки + 4 роки + 5 років).

  У перший рік експлуатації річне співвідношення буде 5/15, сума нарахованої амортизації - 100 000 руб. (300 000 х 5/15).

  У другій рік: річне співвідношення - 4/15, сума амортизації - 80 000 руб. (300 000 х 4/15).

  У третій рік: річне співвідношення -3/15, сума амортизації - 60 000 руб. (300 000 х 3/15).

  І сталося четвертого року: річне співвідношення - 2/15, сума амортизації - 40 000 руб. (300 000 х 2/15).

  І сталося п'ятого року: річне співвідношення - 1/15, сума амортизації 20 000 руб. (300 000 х 1/15).

  Просто майте на увазі! Протягом звітного року амортизаційні відрахування по об'єктах основних засобів нараховуються щомісячно в розмірі 1/12 річної суми (п. 19 ПБУ 6/01). Виняток - спосіб списання пропорційно обсягу продукції. Складемо таблицю для порівняння залишкової вартості об'єкта на кінець кожного року терміну корисного використання, розрахованої трьома способами.

  Спосіб зменшуваного залишку беремо для порівняння з двома підвищують коефіцієнтами: 1 і 2.

  Для більшості компаній більш вигідні спосіб за сумою числа років терміну корисного використання і спосіб зменшуваного залишку з коефіцієнтом 2.

  Порівняння залишкової вартості на кінець кожного року використання об'єкта при застосуванні трьох методів нарахування амортизації. При способі списання вартості основного засобу пропорційно обсягу продукції (робіт) нарахування амортизації проводиться таким чином. Спершу оцінюється натуральний показник передбачуваного обсягу продукції (робіт), який може бути проведений за допомогою об'єкта основних засобів за весь термін його корисного використання. Далі розраховується постійне співвідношення первісної вартості об'єкта основних засобів до цього передбачуваного обсягу. Щомісячна сума амортизації визначається множенням постійного співвідношення на натуральний показник фактичного обсягу продукції (робіт) у звітному місяці. Останній спосіб вимагає серйозних аналітичних розрахунків, тому використовується рідко. Однак в ситуації, коли найінтенсивніше використання нового об'єкта основних засобів припадає на перші рік-два терміну корисного використання, саме цей спосіб виявляється особливо вигідним.

  Прочитати статтю на аналогічну тему:

  ПОДАТКОВЕ ПЛАНУВАННЯ ПОДАТКУ НА МАЙНО

  Або відвідати наші заходи з податкового планування:

  Майстер-класси_Налоговое планування


   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»