Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
  Новости

  Налаштування клієнта μtorrent

  1. установка
  2. русифікація
  3. Зміни в tcp.sys
  4. Налаштування -> Загальні
  5. Налаштування -> Інтерфейс
  6. Налаштування -> Папки
  7. Налаштування -> З'єднання
  8. Налаштування -> Швидкість
  9. Налаштування -> Bittorrent
  10. Налаштування -> Черговість
  11. Налаштування -> Додатково
  12. Налаштування -> Додатково (для версій 2.х)
  13. Налаштування -> Додатково -> Кешування
  14. Приклад коректно налаштованого клієнта
  15. додаткові посилання
  Налаштування клієнта μTorrent.

  установка

  Завантажити останню версію клієнта можна на офіційному сайті або версію 1.8.2 (рекомендовану) там - 1.8.2 (build 15357) (В архів уже вкладено мовний пакет).
  Для інформації: μtorrent зберігає свої настройки і список завдань в папці% appdata% \ uTorrent \. Якщо ви повністю заплуталися в настройках - видаліть в ній файли settings.dat і settings.dat.old (при відключеному клієнті) і налаштуйте його заново.
  Детальний опис інтерфейсу і додаткових налаштувань є на сторінці клієнта - μTorrent .

  русифікація

  Якщо ви завантажили версію з офф сайту - то для отримання російськомовного інтерфейсу вам потрібно додатково там же скачати Language pack і додати його в папку з utorrent.exe. При запуску клієнт при необхідності сам перенесе його в папку налаштувань. Важливе зауваження: якщо у вас скачати незрозумілий файл "dl.php", спробуйте завантаження знову - назва файлу має бути "utorrent.lng", розмір - кілька сотень кілобайт. Зазвичай допомагає використання будь-якого менеджера закачувань.

  В налаштуваннях на вкладці «Загальне» потрібно вибрати «Language»: «Russian», натиснути «Ok» внизу і перезапустити клієнт.

  На жаль, в офіційному перекладі інтерфейсу на російську мову бувають помилки і неточності.
  (В російсько-мовної гілці форуму forum.utorrent.com регулярно викладається переклад для μTorrent. Tакже викладаються коректні переклади тут .

  Зміни в tcp.sys

  Увага! Даний пункт можна не читати користувачам Windows Vista SP2, Windows Server 2008 SP2, Windows 7. Найперше, що обов'язково потрібно зробити - поставити патч на tcp.sys . Далі, розпаковуєте архів, запускаєте патч, вписуєте число 100, і натискаєте на кнопку "внести в tcp.sys". Після цього перезавантажуєте комп'ютер, і знову запускаєте патч. Нагорі, в рядку "поточний максимальну кількість напіввідкритих з'єднань" має бути ваше число.
  Якщо це не так, спробуйте пропатчити знову. У разі виникнення проблем найкраще буде написати авто ру патча або в тему на нашому форумі.

  Налаштування -> Загальні

  Заходимо в меню Налаштування - Загальні і звіряємося зі скріншотом:

  Якщо ви не любитель загадок і не хочете ризикувати, то зніміть галочку з пункту "Автоперевірка оновлень".

  Налаштування -> Інтерфейс

  Налаштування -> Інтерфейс

  Налаштування цієї вкладки досить очевидні. Можете ставити як сподобається. Але рекомендуємо поставити настройки як на скрині в секції При додаванні нового торрента.

  Налаштування -> Папки

  Налаштування -> Папки

  Як і в попередньому випадку - настройки досить очевидні. Що і куди зберігати - вам видніше. Необхідний мінімум показаний на скрині, але адреса для закачувань вкажіть свій.
  "Розміщувати завантаження в" це адреса, куди клієнт буде завантажувати файли.
  "Переносити завершення файли в" - це адреса для перенесення повністю завантажених завдань (якщо вам так зручніше).
  Примітка: бажано, щоб файлова система на цих розділах була відформатована в NTFS , Інакше ви не зможете завантажувати файли більше 4 Гб.

  файлова система

  файлова система

  Що це таке і як зробити - описано тут ,

  Налаштування -> З'єднання

  Налаштування -> З'єднання

  Галочки "Включити UPnP-переадресацію" і "Включити переадресацію NAT-PMP" можна поставити в тому випадку, якщо ваше з'єднання йде через роутер, який підтримує технологію UPnP (хоча не у всіх моделей ця функція працює коректно, краще прокидати порт вручну). Якщо не знаєте, чи сумніваєтеся, запитаєте в гілці Налаштування роутерів і файерволов
  Номер порту в принципі може бути будь-який, але розробники рекомендують номера вище 10 000.
  Галочку в пункті "Випадковий порт при запуску" краще не ставити, інакше може знадобитися перенастроювання роутера / фаєрволла.
  На портах хочеться загострити особливу увагу. З'єднання між торрент-клієнтами грунтуються на вхідних і вихідних з'єднаннях. Клієнт, дізнавшись про інше клієнта, спробує "прийти до нього в гості" - сісти на порт, зазначений у його налаштуваннях. Якщо порт відкритий, то встановлюється з'єднання. При цьому у клієнта, до якого сіли на порт, загоряється внизу "зелений кружок" - ознака наявності вхідних з'єднань. Тому, в ідеальному випадку, порт у вас так само повинен бути відкритий, щоб інші клієнти теж могли до вас "приходити в гості". Для цього, як мінімум, потрібно коректна настройка фаєрволла / антивіруса / роутера, а так же сам факт надання цієї послуги провайдером. Більш докладно можна почитати в вищеназваної теми Налаштування роутерів і фаєрвол і в FAQ по швидкості .
  Галочку "В виключення брандмауера" ставити в тому випадку, якщо ви не відключали вбудований брандмауер Windows, в іншому випадку, клієнт кожного разу при запуску буде видавати помилку в журналі "Error opening Windows firewall: 0x80070005 Немає доступу." Якщо ви підключені до інтернету через проксі-сервер - вкажіть потрібний тип і пропишіть налаштування. Якщо весь трафік йде через проксі - поставте галку на Використовувати проксі-сервер для Р2Р-з'єднань.

  Налаштування -> Швидкість

  Цифри в цих полях цілком і повністю залежать від швидкості і типу з'єднання, яку надає вам провайдер.
  Важливе зауваження: клієнт маніпулює цифрами в кілобайти, а провайдер в тарифних планах зазвичай вказує кілобітах. Формула перекладу: 1 кілобайт = 8 кілобіт. Відповідно, ділите вашу швидкість на 8, це будуть наші відправні цифри.
  Для початкової настройки клієнта рекомендуємо користуватися зведеною таблицею налаштувань від самих розробників. У якості відправної точки береться лише швидкість вихідного каналу. Не рекомендується без гострої необхідності збільшувати параметри більш ніж в 2 рази від зазначених в таблиці цифр. При наявності модему або роутера - можливо рекомендовані цифри загальної кількості з'єднань доведеться зменшити (в залежності від потужності процесора роутера).

  Приклад налаштувань від розробників

  Примітка до налаштувань з старого фака розробників

  Переконайтеся, що налаштували надто багато слотів роздачі АБО підключень до одного торренту. Крім того, потрібно постаратися ніколи не запускати одночасно більше 2-3 торрентів. При середньому 5 мегабітних підключенні зі швидкістю роздачі 512 Кбіт / с не повинно бути більше 90 підключень на торрент, або більше 5 слотів роздачі, особливо якщо запущено кілька торрентів. Експериментуйте з налаштуваннями в залежності від швидкості з'єднання. НАЙЧАСТІШЕ торренти сповільнюються через те, що для цих параметрів обрані занадто великі значення, істотно гальмують процес. Через велику кількість з'єднань процеси не прискорюються. Найкраще дотримуватися керівництва по швидкості.
  Переконайтеся, що для TCPIP.SYS обрано правильний патч, якщо настройка net.max_halfopen змінена, і що значення net.max_halfopen нижче значення TCPIP.SYS! Також переконайтеся, що патч ще діє, тому що програми Microsoft іноді відновлюють TCPIP.SYS, і процедуру доводиться повторювати.


  Додатково (для версій 2.х)
  Для коректної роботи обмеження швидкості - необхідно поставити ці галки:

  Налаштування -> Bittorrent

  Налаштування -> Bittorrent

  "Включити мережу DHT", "Включити DHT для нових торрентів" дозволяє клієнту знаходити джерела роздачі і бажаючих завантажити поза трекера. Більш докладно можна почитати в темі DHT або Distributed hash table - відповіді на питання.
  "Пошук локальних бенкетів" дозволяє знаходити охочих завантажити або віддати в локальній мережі вашого провайдера. Ставити галочку варто в тому випадку, якщо ваша локальна мережа досить розвинена, і провайдер не перешкоджає цьому (дана технологія створює досить сильний "паразитний" трафік, і деякі провайдери можуть навіть банити вас за таке).
  "Включити scrape-запити" потрібна для того, щоб клієнт додатково опитував трекер на предмет точної кількості сідів і бенкетів на роздачі. Так як це досить сильно навантажує трекер, на rutracker.org дана технологія відключена. Тому, галочку необхідно зняти.
  "Включити обмін бенкетами" - дуже корисна функція, дозволяє знаходити інших учасників обміну без безпосереднього опитування трекера. Дуже сильно прискорює побудова загальної картини сидів і бенкетів.
  "Ліміт швидкості локальних бенкетів" - за замовчуванням uTorrent вважає, що провайдер надає в локальну мережу більшу швидкість, ніж у внешк, і що загальні обмеження на скачування і віддачу не повинні поширюватися на локальних бенкетів. Якщо ви згодні з цим - галочку прибирайте. Але тоді локальні бенкети можуть забити ваш канал повністю.
  "Шифрування протоколу" - рекомендуємо поставити як на скрині.

  Для версій 2.х додалися нові пункти
  Для версій 2

  "Увімкнути. Управління швидкістю" - включає новий протокол uTP , Який служить для збільшення швидкості. Більш докладно можна прочитати в п.11.1 Налаштування -> Додатково (для версій 2.х). Іноді включення uTP, навіть налаштованого, може мати зворотний ефект через політику провайдера (шейпінг), тому декому може допомогти відключення uTP як класу. В цьому випадку 2.х перетворюється в 1.х і п.11.1 можна не читати.

  Налаштування -> Черговість

  Скріншот налаштувань можете подивитися трохи вище - в пункті Налаштування -> Швидкість

  "Роздавати до". Рекомендується ставити "-1" в поле для коефіцієнта, - це відповідає роздачі без обмежень по величині відданого. В поле "Час роздачі" ставимо "0" - роздавати нескінченно.

  Налаштування -> Додатково

  Тут треба виставити наступні значення:

  Дозволяє множинні вхідні з'єднання з однієї IP-адреси Кількість з'єднань, які ініціює або приймає uTorrent в секунду. Пам'ятайте, занадто велике значення цього параметра може негативно відбитися на стабільності і швидкості вашого інтернет-каналу

  • bt.graceful_shutdown - true

  При включеному параметрі (true) клієнт при завершенні своєї роботи буде намагатися відправляти статистику на трекер до тих пір, поки вона не піде вся по кожному торренту, в іншому випадку, буде зроблена лише одна спроба без всяких перевірок. При цьому візуально клієнта на екрані не буде, але він буде висіти в пам'яті - не лякайтеся. Час до повного завершення програми залежить від якості вашого з'єднання до трекера, від завантаженості самого трекера і від кількості активних торрентів в клієнті Вимикає блокування IP-адрес, якщо вони вказані у файлі ipfilter.dat.

  • net.max_halfopen - виставити в 80% від числа в патчі (якщо ваша ОС не вимагає патча - поставте 100 для початку)

  Налаштування -> Додатково (для версій 2.х)

  Версії 2.х характеризуються повною підтримкою власного протоколу uTP, покликаного збільшити швидкість скачування і віддачі. Однак, на поточний момент власні настройки цього протоколу далекі від оптимальних. Тому, якщо вас не влаштовує швидкість, ви можете спробувати змінити ці значення.

  • net.utp_dynamic_packet_size - false

  Відключає динамічний розмір UDP-пакетів (основа uTP). Справа в тому, що в uTP закладений механізм адаптації торрент-клієнта під завантаженість каналу користувача, і якщо uTorrent "бачить", що пакети стали йти занадто повільно, він зменшує їх розмір. На практиці ж подібний підхід часто приводив до перевантаження мережевого обладнання, як на стороні користувача, так і на стороні провайдера. Отже, виставляння цієї опції в значення false змусить uTorrent користуватися фіксованими розмірами UDP-пакета.

  • net.utp_initial_packet_size - 8

  Розмір UDP-пакета, визначається як множник від 150-байт. Простіше кажучи, UDP-пакет = net.utp_initial_packet_size * 150.

  Приймає значення від 1 до 8 включно. Як уже писалося вище, маленький розмір пакета може призводити до різних мережевих перевантажень, тому більшості користувачів раціональніше використовувати максимальний множник, тобто 8.

  • net.utp_receive_target_delay - 300

  Цей параметр можна охарактеризувати як аналог пинга між вами і віддаленим бенкетом, з якого ви качаєте. При перевищенні цього значення, uTorrent буде думати, що ваш канал перевантажений, і буде зменшувати швидкість скачування. Підвищення цього значення в порівнянні зі стандартним викликано тим, що інтернет-мережі у більшості далекі від ідеалу, і теоретично навіть між вами і вашим сусідом пінг може бути більше 100, хоча ні ви, ні він не забили свій інтернет-канал.

  Оптимальне значення цього параметра краще підібрати експериментально, воно може досягати 500 і більше. Значення параметра - в мілісекундах.

  • net.utp_target_delay - 300

  Аналогічний вищесказаного параметр, але відповідає за таймаут при віддачі.

  • peer.disconnect_inactive_interval - 300

  Якщо протягом зазначеного значення в секундах між вами і вашим бенкетом НЕ буде обміну даними, то бенкет буде вважатися неактивним і uTorrent розірве з ним зв'язок.

  Налаштування -> Додатково -> Кешування

  Ці настройки можна не чіпати - залишити дефлотние. Але якщо у вас якісь проблеми, наприклад помилка Диск перевантажений - спробуйте поставити як на скрині. Ці настройки можна не чіпати - залишити дефлотние

  Просунутим користувачам так само порекомендую статтю від тисяч : тонкощі налаштування кешування .

  Приклад коректно налаштованого клієнта

  Приклад коректно налаштованого клієнта

  Статус торрента не повинен містити помилок.
  Статус трекера bt * .rutracker.org на кожному із завдань повинен бути "працює"

  Якщо є помилки - дивіться Ошібкі_μTorrent

  додаткові посилання

  Завантажити рекомендовані версії можна тут .


  hardhouse


   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»