Официальный сайт движения «Москва без Лужкова!»
Главная Новости Москвы Наши новости Популярное
 • Новости
 • Новости
 • ВХОД В ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
  логин
  пароль
     
  Новости

  Налаштування магазину на Opencart

  1. Налаштування Meta title, meta description, meta keywords в Opencart
  2. Налаштування контактів та інформації про магазин
  3. Налаштування мови, валюти, одиниць вимірювання
  4. Налаштування відображення товарів, відгуків, реєстрації, оформленні покупок
  5. Налаштування логотипу сайту і favicon
  6. Налаштування поштових повідомлень
  7. Налаштування ЧПУ і інші настройки сервера
  8. Налаштування валюти в Opencart
  9. Налаштування мови

  У попередній статті ми встановили Opencart (ocStore) на хостинг. Тепер приступимо до налаштувань магазину.

  Зайдемо в адміністраторський розділ нашого нового магазину за адресою http: // адреса-вашої-сайту / admin

  Ввівши логін і пароль, ми потрапляємо в адміністраторський розділ. Нам знадобиться увійти в розділ Налаштування.

  У попередній статті ми встановили Opencart (ocStore) на хостинг

  Далі перейдемо в редагуванні магазину.

  Налаштування Meta title, meta description, meta keywords в Opencart

  На першій вкладці в настройках ми бачимо поля для мета даних сторінки, необхідних для завдання назви сторінки і її опису. Ці дані необхідні пошуковикам, щоб визначати вміст сторінок. Їх необхідно заповнити обов'язково.

  Інші налаштування на цій вкладці нам поки не цікаві (одна з них відповідає за вибір поточної теми магазину, але ми поки працюємо зі стандартною темою), про них я розповім в інших статтях. До речі, зверніть увагу, що ми можемо задавати настройки на кількох мовах. Це потрібно, якщо у нас буде багатомовний магазин.

  Якщо кілька мов нам не потрібно, пізніше я розповім, як відключити зайвий мову (якщо у вас буде магазин на кількох мовах, тоді заповнюйте вкладки для іншої мови теж).

  Налаштування контактів та інформації про магазин

  На наступній вкладці «Вітрина» ми налаштовуємо контактні дані, інформацію про власника, час роботи магазину. Дана інформація обов'язково потрібна для користувача, щоб він знав, в який час вам можна зателефонувати, куди подзвонити, де ви знаходитесь. Тут коментарі зайві, все поля мають підказки - потрібно навести на знак питання.

  Налаштування мови, валюти, одиниць вимірювання

  На наступній вкладці «Локалізація» ми побачимо настройки для установки мови сайту, адміністраторській частини. Виставимо валюту, яка буде відображатися за замовчуванням. Opencart має можливість показувати ціни в будь-яких валютах. Ви, напевно, звернули увагу, що вгорі головної сторінки магазину є вибір валюти. За замовчуванням у нас задані значення для трьох валют: рублі, євро, долари. Пізніше ми повернемося до цього питання, поки залишимо рублі, якщо ви будете продавати в рублях. Якщо валюта відрізняється, тоді поки залиште як є, пізніше ви зможете повернутися і поміняти на потрібну валюту.

  Зверніть увагу на пункт «Оновлення валют». Якщо у вас на сайті буде всього 1 валюта, тоді вимкніть цей пункт, тому що це може створювати труднощі в швидкості відкриття сторінок на сайті, в момент поновлення валют. Взагалі, зайве завжди краще відключати, якщо ви знаєте, що воно вам не знадобиться.

  Я окремо розповім про поліпшення швидкості роботи сайту на Opencart в іншій статті, тому що деякі моменти можна і потрібно оптимізувати, щоб ваш сайт працював швидше, ніж у конкуретнов (а це дуже важливо).

  Налаштування відображення товарів, відгуків, реєстрації, оформленні покупок

  Наступний розділ «Опції» в настройках дуже важливий. Підемо по порядку.

  Лічильник товарів в категорії - даний пункт один з основних, через якого ваш сайт може повільно працювати. Логіка виведення категорій і підрахунку кількості товарів в них в CMS Opencart вельми спірна, і при великій кількості категорій у вашому магазині (більше 100-200) можуть бути проблеми зі швидкістю завантаження сайту. А ми хочемо зробити хороший, якісний сайт. Тому, якщо ви не хочете виводити кількість товарів в кожній категорії, то вимкніть даний пункт. Якщо ви все ж вирішили, що це необхідно, тоді залиште як є - в статті про оптимізацію Opencart я розповім, як зробити швидкий висновок категорій і товарів в них. У всякому разі, набагато швидше того, що є стандартно.

  Інші пункти все коментувати немає сенсу, тому що у них у всіх є підказки. Уточню лише про деякі з них.

  Відображати ціни з податком - тут, думаю, в 95% випадків можна відключити даний пункт, тому що це поширене за кордоном.

  Замовлення при нестачі - тут найчастіше потрібно відключати даний пункт, щоб користувач міг замовити товар, якщо у товару варто кількість 0. Однак, якщо у вас йде облік кількості товарів на складі або налаштована синхронізація з 1С, тоді цей пункт можете залишити.

  Інші пункти повинні бути приблизно зрозумілі і кожен вибере за своїми завданнями, що відключити, а що залишити.

  Налаштування логотипу сайту і favicon

  У розділі налаштувань «Зображення» ви можете поміняти логотип сайту на свій через завантажувач зображень і також поміняти favicon (багато хто не змінюють іконку сайту, хоча я рекомендую створити для вашого сайту свою іконку і завантажити її).

  У цьому розділі все зрозуміло, йдемо далі. Вкладка «FTP» нам навряд чи знадобиться, тому поки пропустимо цей розділ.

  Налаштування поштових повідомлень

  В даному розділі ми налаштовуємо спосіб поштових повідомлень. Зазвичай це або стандартна функція Mail або SMTP. Я рекомендую налаштувати відправку листів через SMTP, тому що іншим способом рано або пізно всі ваші листи будуть потрапляти в спам. Про налаштування відправки листів через SMTP я розповім в окремій статті.

  Тут ви також можете додати додаткові email адреси для отримання повідомлень з сайту і налаштувати, в яких випадках ви будете отримувати листи.

  Налаштування ЧПУ і інші настройки сервера

  В останньому на даному етапі статті розділі «Сервер» ми налаштуємо такі важливі речі, як ЧПУ (человекопонятний URL) - дуже важлива річ для вашого інтернет магазину.

  Це потрібно здебільшого для пошукових машин і в меншій частині для користувача. Вибираємо Включити SEO URL в положення «Так», тип ЧПУ ставимо SeoPro. Це доповнення до Opencart, включене в збірку ocStore. ЧПУ і посилання в цілому в Опенкарте є однією з основних проблем CMS.

  Не будемо зараз заглиблюватися в деталі, просто виберемо SeoPro і підемо далі до налаштувань. ЧПУ товарів з категоріями - включаємо, якщо нам потрібні посилання у категорій з вкладеністю (/ category1 / category2 / ...). Закінчення ЧПУ - можна залишити порожнім. Раніше було «модним» ставити в кінець посилання «.html», але зараз в цьому немає сенсу в точки зору SEO, на мій погляд.

  З настройками в даному розділі ми закінчили, але залишилася дуже важлива річ, яку не можна упустити, інакше ЧПУ посилання не будуть працювати. Заходимо по FTP в корінь сайту і перейменовуємо файл «.htaccess.txt» в «.htaccess». Для коректної роботи необхідно, щоб на хостингу був запущений веб сервер з mod_rewrite (уточнюйте у вашого хостинг-провайдера).

  Для коректної роботи необхідно, щоб на хостингу був запущений веб сервер з mod_rewrite (уточнюйте у вашого хостинг-провайдера)

  З основними настройками магазину ми закінчили, перейдемо до налаштувань локалізації (валюта, мова та ін.)

  Налаштування валюти в Opencart

  Перейдемо до розділу налаштування валюти

  Тут ми можемо додавати \ видаляти список валют, які будуть відображатися у нас на сайті. Ми задаємо назву валюти, її IOS код (RUB, USD, EUR та т.д.), значення до валюти за замовчуванням.

  Що значить значення валюти? Якщо у нас обрана в налаштуваннях валюта за умовчанням Рублі, то всі ціни, які у нас задані у товарів в адмінці мають рублевий номінал. Валюта за умовчанням має значення 1, в іншої валюти значення необхідно виставити щодо її. Тобто якщо у нас рубль - валюта за умовчанням, то значення долара виставляємо 0.0155.

  Це означає, що при виборі на сайті валюти долар, користувачеві здадуться оновлені ціни в доларах, тобто ціна товару в адмінки * на значення у валюти долар. Ми можемо включити в настройках оновлення валюти і значення будуть оновлюватися самі.

  Якщо у нас магазин буде в одній валюті, то зайві ми видаляємо зі списку, залишаємо тільки ту, що за замовчуванням (не забуваємо в даному випадку відключити оновлення валюти в налаштуваннях магазину, воно нам не потрібно).

  Якщо ви зробили якісь зміни в валюті (додали або видалили), то необхідно очистити кеш браузера з очищенням cookie для даного домена (настройки валюти зберігаються у користувача в браузері). Це робити необов'язково, тому що нові користувачі сайту побачать вже валюту зі змінами, це потрібно, щоб ви самі могли побачити зміни на сайті.

  Налаштування мови

  Налаштування мови в Opencart знаходиться приблизно там же, де і Валюта. На минулому скріншоті видно розділ. Перейдемо в нього. Тут ми задаємо ті мови, які будуть на сайті. Якщо у вас немає необхідності в декількох мовах, тоді сміливо видаляйте зайвий.

  Після змін мови, ви побачите, що на сайті у вас теж змінився список мов. Якщо у вас залишився один, то вибір мови зникне з сайту.

  Інші налаштування локалізації можете подивитися самостійно - там все гранично зрозуміло. На цьому я закінчу цю статтю. Далі будемо розбиратися окремо функціонал магазину і його налаштування.

  Що значить значення валюти?

   

  Найди свой район!

  Восточный

  Западный

  Зеленоградский

  Северный

  Северо-Восточный

  Северо-Западный

  Центральный

  Юго-Восточный

  Юго-Западный

  Южный

  Поиск:      


   
  Rambler's Top100
  © 2007 Движение «Москва без Лужкова!»